برگزیده های پرشین تولز

مودم وایرلس داتک رو میخوام بذارم پشت بوم !

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
برو بچز سخت افزار کار ! دستم به دامنتون :D بدون توضیح اضافی !

تنها جایی که تو خونه ما مودم وایرلس داتک آنتن میده ، پشت بوم هست ! میدونید که مودم جدیدا هم فقط USB دارن‌!

خونه ما طبقه دوم هست و آپارتمان ۳ طبقه ! حساب کردم بخوام سیم بکشم ، میشه حدود ۲۰ - ۳۰ متر !

USB هم که جواب نمیده !

حالا راه حل بدید لطفا !

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
پیشنهاد ها و چیزایی که به فکرم رسیده بود ( نمیدونم کدوماش اصلا سخت افزارش وجود داره یا عملی هست یا نه )

یکیش سیم کشی ۳۰ متری USB بود که با USB Optical جواب میده ... تو اینترنت پیدا شده ... ولی وقتی قیمتش رو دیدم کلا صرف نظر کردم :D
http://usbstuff.com/opticis.html

یکی دیگه یه دستگاه USB to Ethernet بود ... که بعد ۳۰ متر کابل شبکه بکشم ... که این مشکلی نداره ... فقط نمیدونم همچین دستگاهی هست یا نه !
اینو دیدم : http://industrialcomponent.com/gwctech/ae2201.html ولی فکر نکنم اون چیزی باشه که من میخوام ... این usb رو میکنه کارت شبکه ...

یکی دیگه Wireless USB بود ... یه چیز مثل این bluetooth ها ... یه فرستنده گیرنده بی سیم باشه ... که ۲ طرف به USB وصل بشه ... و .............
اینم نمیدونم وجود داره یا نه !

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
یه راه حلم آرتین داده ... که میدونم عملی هست ... ولی گزینه آخره :D الان میگم بیاد بگه

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
آنتنشو بزار پشت بوم خوب !

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از Shahed :
آنتنشو بزار پشت بوم خوب !

مگه اینا میشه آنتنشو جدا کرد ؟
البته من تا حالا این جدیدارو ندیدم ولی یه راهی به شایان گفتم که در نگاه اول غیر منظقی ولی خوب عملیه و براش خرجه زیادی هم نداره

من نمی دونم USB وایرلس گیر بیاد یا نه ولی اگه یه هم چین چیزی وجود داشته باشه باید گرون باشه

خودش تو خونه کیس داره که ازش استفاده نمی کنه
گفتم می تونه یه جعبه تر و تمیز بسازه که بارون توش نیاد و یه قسمت شیشه ای داشته باشه که مودم دید داشته باشه بزاره پشت بودم
روش یه ویندوز بریزه و با remote desktop کنترلش کنه شاید مثلا این مودم بخواد یه کاری روش بکنه !
و با کابل شبکه با کامپیوتره خودش وصل کنه

حالا فقط یه کارت شبکه می خواد چون لپتاپش که خودش داره
30 متر کابل
با یه جعبه !
یه هزینش زیاد هم نیست که اگه مشکلی پیش اومد بگه کلی هزینه کردم و نشد !

روی هم رفته 10 15 تومن کابل و کارت میشه
حالا اگه یه جعبه خفن هم درست کنه که فن هم براش بزاره اینم می گیم 15
حمعا 30 تومن خرجشه

بهتر از اینه که کلی واسه دایلاپ به مخابرات بدی

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از artin :
مگه اینا میشه آنتنشو جدا کرد ؟
البته من تا حالا این جدیدارو ندیدم ولی یه راهی به شایان گفتم که در نگاه اول غیر منظقی ولی خوب عملیه و براش خرجه زیادی هم نداره

من نمی دونم USB وایرلس گیر بیاد یا نه ولی اگه یه هم چین چیزی وجود داشته باشه باید گرون باشه

خودش تو خونه کیس داره که ازش استفاده نمی کنه
گفتم می تونه یه جعبه تر و تمیز بسازه که بارون توش نیاد و یه قسمت شیشه ای داشته باشه که مودم دید داشته باشه بزاره پشت بودم
روش یه ویندوز بریزه و با remote desktop کنترلش کنه شاید مثلا این مودم بخواد یه کاری روش بکنه !
و با کابل شبکه با کامپیوتره خودش وصل کنه

حالا فقط یه کارت شبکه می خواد چون لپتاپش که خودش داره
30 متر کابل
با یه جعبه !
یه هزینش زیاد هم نیست که اگه مشکلی پیش اومد بگه کلی هزینه کردم و نشد !

روی هم رفته 10 15 تومن کابل و کارت میشه
حالا اگه یه جعبه خفن هم درست کنه که فن هم براش بزاره اینم می گیم 15
حمعا 30 تومن خرجشه

بهتر از اینه که کلی واسه دایلاپ به مخابرات بدی
سوکت دارن ديگه براي آنتن اکسترنال ! :D

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوب اگه اینجوری باشه دیگه مشکلی نباید باشه نه ؟
چه نوع آنتنی وصل میشه ؟ قیمتش چقدره ؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
بازش گن از اخرین طبقه خروجی انتن یه کابل کواکسکال مخصوص رسیور بکش و برسون تا انتن

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از شايان :
پیشنهاد ها و چیزایی که به فکرم رسیده بود ( نمیدونم کدوماش اصلا سخت افزارش وجود داره یا عملی هست یا نه )

یکیش سیم کشی ۳۰ متری USB بود که با USB Optical جواب میده ... تو اینترنت پیدا شده ... ولی وقتی قیمتش رو دیدم کلا صرف نظر کردم :D
http://usbstuff.com/opticis.html

یکی دیگه یه دستگاه USB to Ethernet بود ... که بعد ۳۰ متر کابل شبکه بکشم ... که این مشکلی نداره ... فقط نمیدونم همچین دستگاهی هست یا نه !
اینو دیدم : http://industrialcomponent.com/gwctech/ae2201.html ولی فکر نکنم اون چیزی باشه که من میخوام ... این usb رو میکنه کارت شبکه ...

یکی دیگه Wireless USB بود ... یه چیز مثل این bluetooth ها ... یه فرستنده گیرنده بی سیم باشه ... که ۲ طرف به USB وصل بشه ... و .............
اینم نمیدونم وجود داره یا نه !

شبیه این رو میگی !؟ نمی دونم چی مدنظرت هست ولی جدیدا d-link وایرلس های بدرد بخوری آورده ، یک سر به نمایندگی هاش بزن. از کابل بازی 30 -40 متری بهتره!!

راستی داتک قبول نمیکنه ، که شما در مرکز نمایندگی اش آنتن خصوصی بزنی و یک آنتن هم در منزل بزنی !؟ این طوری هم دردسرش کمتره هم مطمئن تره ، فکر کنم یک 300 تومن آب بخوره !! ولی می تونی تا چند مگ هم سرویس بگیری! :happy:

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
در مورد اون انتن خصوصی و اینا ... نمیدونم .. اون رو ول کن :D

در مورد این وایرلسه ! اینکاری که این دوستمون کرده ... ۲ تا کامپیوتر رو با این چیزی که داره بی سیم شبکه کرده ! من میخوام یه چیز باشه که اصلا ربطی به کامپیوتر نداشته باشه !

مثلا فرض کن یه mous usb داره ... میخوای وایرلس کنی ! یه فرستنده میخواد ... یه گیرنده دیگه ! من یه همچین چیزی میخوام ... نمیدونم هست یا نه !

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
مهدی 206 هم وایرلس رو گذاشته پشت بوم!
ازاون بپرس که چیکار کرده خب

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
اون پیشنهاد آرتین تو این فاصله بهترین پیشنهاد هست، شما هم که یک کامپیوتر اضافه داری. من هم خودم آنتن گذاشتم پشت بوم ولی در مجموع ۷ متر بیشتر کابل یو اس بی نشد. تقریبا هم مشکلی ندارم، فقط گاهی اوقات هنگ میکنه که از همین پایین پشت کامپیوتر سیم رو در میارم و دوباره وصل میکنم درست میشه. البته ظاهرا طول زیاد کابل یو اس بی روی همه مادربوردها جواب نمیده . من دو تا ASUS و یک Gigabyte داشتم که اصلا تو این طول جواب نمیداد. ولی یک مادربورد SuperMicro دارم (یک مادربورد معمولی نیست، معمولا برای سرورها استفاده میکنند) که روی اون قشنگ داره کار میکنه. تبدیل یواس بی به اترنت و اپتیکال هم هست شایان جان. اینجا رو نمیدونم ولی من تو اینترنت دیدم چون خودم دنبالش بودم. با اترنتش که حدود ۱۰۰ متر میشه کابل کشی کرد. با نوع اپتیکالش هم ۵۰۰ متر! ولی قیمتهاش هم یک مقداری بالاست. آنتن خارجی هم که اصلا فکرش رو نکن. برای من که هیچ شکلی جواب نداد. خودم با کابل کواکسیال و همه جور انتن و بشقاب و قابلمه و آنتنهای مختلف (شبکه وایرلس سیستم خود و ....) امتحان کردم. هیچ تاثیری نداشت! هیچ! از خود داتک هم که قبلش اومده بودن بازدید میگفتن که خودشون دو جور آنتن اکسترنال آوردن و اونها هم هیچ کدوم جواب نداده. البته نباید اینطور باشه. شکل آنتن و نوع سیم و ... خیلی مهمه.

farshin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Reza364 :
مهدی 206 هم وایرلس رو گذاشته پشت بوم!
ازاون بپرس که چیکار کرده خب

اون مودم قدیمی های وایرلس هست که با ethernet کابل وصل میشه usb نیست..مهدی 206 از اون داره ... مودم جدید ها usb هست مشکل اینه که سیم usb طولش زیاد شه دیگه جواب نمیده بدون تقویت کننده

در ضمن من میگم اول با یه لپ تاپ رو پشت بوم امتحان کن ببین کیفیتش خوب هست برات یا نه بعد برو دنبال اینکه چه جوری ببریش تو خونه

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
در مورد اون انتن خصوصی و اینا ... نمیدونم .. اون رو ول کن

در مورد این وایرلسه ! اینکاری که این دوستمون کرده ... ۲ تا کامپیوتر رو با این چیزی که داره بی سیم شبکه کرده ! من میخوام یه چیز باشه که اصلا ربطی به کامپیوتر نداشته باشه !

مثلا فرض کن یه mous usb داره ... میخوای وایرلس کنی ! یه فرستنده میخواد ... یه گیرنده دیگه ! من یه همچین چیزی میخوام ... نمیدونم هست یا نه !
سیستمت رو هم ببر رو پشت بون از همونجا کانکت شو

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
خب من امروز از صبح پایتخت بودم ! همه روش های گفته شده رو پرسیدم ! هیچ کدون عملی نبود ... یا قطعه هاش نبود ... فقط موند اون آنتن ! که اونجا نداشت گفتن بگیر بیاد ما کابل میزنیم ! ( متری ۱۰۰۰ به بالا ) ... خلاصه اومدم زنگ زدم داتک . گفتن اصلا این مودم جدیدا آنتن external نداره ! اونا ماله قدیمیاس ! ( البته منم خیلی گیر ندادم ) ولی گفت ما تبدیل USB به Ethernet وارد کردیم ! تو بازار هم نیست . ولی ما داریم ! ۴۰ هزار تومن هم هست . طولش هم ۱ - ۲ متره ! پشتیبانی گفت ما خودمون هنوز نمیدونیم که این تبدیل قابلیت افزایش طول داره یا نه !
یعن گفت نمیدونم کلا سیستمش رو عوض میکنه یا فقط از نظر ظاهری و فقط سوکت رو تغییر میده !

زنگ زدم بخش فروش ! گفتم اینطوریه ! پشتیبانیتونم نمیدونه خودش ! گفت باشه ... ما بهت یه روزه امانی میدیم ، ببر تست کن

حالا میخوام برم بگیرم ... ولی میخوام قبلش کابل بگیرم ‍! همه چی اماده باشه ... که بتونم تست کنم ... احتمالا یه تبدیل نرگی به مادگی هم باید بگریم ... اصلا شاید کابل رو بردم اونجا ، تست کردم .

نظری پشنهادی ... راهنمایی چیزی ندارین ؟

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
شایان جان چیزی که اینا میدن یک چیزی تو این مایه هاست: http://www.vpi.us/usbc5.html
usb-c5-lc.jpg

این یک افزایش دهنده طول هست بوسیله کابل اترنت. یعنی یک طرف USB به اترنت تبدیل میشه و در انتها مجدد اترنت به USB. بنابر این هیچ ارتباطی به تغییر سیستم و ... نداره. ساخته شده برای افزایش طول ارتباط USB. افزایش کابل اترنت هم تا ۱۰۰ متر مشکلی نداره. برای کابل هم به اندازه مورد نیاز یک کابل شبکه بگیر و بگو سوکت ها رو به شکل Straight Through (مستقیم) ببندند نه کراس (Crossover). خیلی عجیبه که اون همه مثلا متخصص تو داتک جنس رو آوردن و نمیدونن چیه. ولی قیمتشون نسبت به مواردی که من تو اینترنت دیدم خیلی خوبه.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از Parham.G :
شایان جان چیزی که اینا میدن یک چیزی تو این مایه هاست: http://www.vpi.us/usbc5.html
usb-c5-lc.jpg

این یک افزایش دهنده طول هست بوسیله کابل اترنت. یعنی یک طرف USB به اترنت تبدیل میشه و در انتها مجدد اترنت به USB. بنابر این هیچ ارتباطی به تغییر سیستم و ... نداره. ساخته شده برای افزایش طول ارتباط USB. افزایش کابل اترنت هم تا ۱۰۰ متر مشکلی نداره. برای کابل هم به اندازه مورد نیاز یک کابل شبکه بگیر و بگو سوکت ها رو به شکل Straight Through (مستقیم) ببندند نه کراس (Crossover). خیلی عجیبه که اون همه مثلا متخصص تو داتک جنس رو آوردن و نمیدونن چیه. ولی قیمتشون نسبت به مواردی که من تو اینترنت دیدم خیلی خوبه.
روش جالبي هست اگه جواب بده! البته تا امتحان نكنه آدم نميتونه نظر قطعي بده كه اين دستگاه كار مي كنه يا نه. لعنت به اين داتكي ها كه عوض اترنت رفتن مودم USB خريدن!

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
ولی من فکر نمیکنم این باشه ها ! چون به من گفتن یه کابل ۱.۵ متری هست و این حرفا ! حالا میرم میبینم .

arian-host

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما یک همسایه داریم توی اون مجتمعی که شرکتمون قرار داره ، این بابا یک کار خیلی جالبی کرد البته برای یک هفته . از واحد ما یک کابل کشید به واحد خودش و بااین کابل و از طریق desktop remote اینترنت adsl مارو کشید به کامپیوتر خودش ، بعد هم چون تجهیزات پیشرفته wireless داشت اینترنت رو از شرکت خودش به خونش هم منتقل کرده بود ، طوریکه وقتی میرفت شرکت از کابل استفاده می کرد و وقتی می رفت خونه از وایرلس . من که تو کف این آدم موندم . :wacko: :blink: :eek:

بالا