برگزیده های پرشین تولز

مودم td-lte ایرانسل آری یا خیر ؟

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
زیتل هم خوبه فقط مناطقی که پشتیبانی میکنه محدوده.
سرعتش از ایرانسل کمتره (اگه درست یادم باشه 40 مگابیت) ولی نامحدوده.
لعنتی این پیشنهاد خیلی وسوسه کنندست ! الان فقط مودم در دیجیکالا 1200 هست !

Untitled.jpg

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
اون موقعی که من گرفتم مودم با اینترنت یک ماهه حدود 400 بود.
الانم بسته 40 گیگ ماهانه نداره ولی 42 گیگ ماهی 60 تومن هست. 12 ماه میشه 720
+ مودم 480

فقط بسته های شبانه رو خیلی الکی گرون کردن. سیمکارت معمولی 150 گیگ 8.500
سیمکارت ثابت 100 گیگ 30.000
من دوسال پیش مودم 4G دی لینک خریدم به امید اینکه یه روزی ازش استفاده کنم , ولی هر چقدر موندم حجم بسته ها افزایشی نداشت بخاطر همین مودم رو چندماه پیش فروختم
نمیدونم چه مرگشونه یه حجم معقول این 4G نمیذارن !

sina 893

Registered User
لایک‌ها
200
مودم ایراسنل شاید گرون باشه و شاید هزینه بسته هاش هم گرون در بیاد (دیگه خودتون ببینید این جمله دو تا "گرون" داشت !)، ولی سرعتش اوکیه و کم پیش میاد که قطعی ای رو شاهد باشید. از شاتل یا مخابرات که قبلا تجربه داشتم که هزار برابر بهتر بود، ولی خب همونطور که گفتم پولش کمی زیاده، اما اگر پول دارید و اعصاب براتون مهمه، از مخاطبرات که صد در صد بهتره! البته که حجم ایرانسل چند وقتی عه که زود تموم میشه، دلیلش هم معلوم نیست! حتی یکی از کاربرای همین فروم و حتی فروم همسایه هم به این قضیه اشاره کردن، ولی خب اینجا ایرانه، پول زیاد میدی، سرعتم خوبه، ولی باز حجم زود تموم میشه! حالا انتخاب با خودتون دوست عزیز

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
لعنتی این پیشنهاد خیلی وسوسه کنندست ! الان فقط مودم در دیجیکالا 1200 هست !

مشاهده پیوست 1176941

1588964431939.png

شماها چرا در حق خودتون ظلم میکنید

من همین مقدار ترافیکو از مخابرات میخرم دویستو هفتاد هزار تومن
تازه اون 480 گیگ که بهم میده بین الملل هستش که اگر بخوام از سایتای داخلی دانلود کنم باهاش مثل dlfox یا downloadha یا soft98 اونوقت ترافیکم چهاربرابر میشه و میتونم تا مقدار 2 ترابایت دانلود کنم که نمیدونم آیا بقیه اپراتورام تعرفه داخلیو یک چهارم حساب میکنن عین مخابرات یا یک دوم

1588962560244.png

من با همین دویستو هفتاد هزار تومنی که میدم یک سال اینترنت دارم با سرعت یک مگابایت و حجم 2 ترابایت داخلی بعد شما میرید یک ملیونو صدو پنجاه تومن میدین ایرانسل بهتون همین مقدار ترافیک بده با سرعت صد ملیون مگابایت در ثانیه که باهاش برید وب گردیو بازی انلاین ؟

من با این یک ملیونو صدو پنجاه تومن پولی که شماها میدین به ایرانسل میرم 6 ترابایت اینترنت داخلی از مخابرات میگیرم (سه تا از همین طرح بالایی که عکسشو گذاشتم) بهمراه یه طرح گولاخ از سایت Mul.ir به قیمت 350 هزار تومان و دو نیم ترابایت حجم که با استفاده از این حجمی که میخرم میتونم همه لینکای خارجیو به داخلی تبدیل کنم بعد دانلود میکنم تا اونام برام لینک داخلی حساب بشه و یک چهارم از حجمم کم کنه

1588962987930.png

تازه یه خوبی دیگه که این سایت mul.ir داره اینه میتونی لینکای مستقیم خارجیو به فایل تورنت تبدیل کنی بعد داخل mul.ir آپلود کنی . اینجوری وقتی آپلود کنی 30% از حجمتو بهت برمیگردونه و اگر تا قبل از مدت زمان اتمام نگهداری فایلتو پاک کنی 10% دیگه از حجمتو برمیگردونه که این باعث میشه 40% حجم فایلی که رو سرورش آپلود میکنیو بهت برگردونه یا به عبارتی 40% از اون 2400 گیگاباتی که میخری هم بهتون اضافه میدن که در واقه انگار شما 3300 گیگابایت ترافیک خریدین

1588963271539.png

1588963673057.png

لیست سایتای تعرفه داخلی هم توی این سایت هست . یه فایل اکسل داخلش هست دانلودش کنید و اگر اکسل ندارید رو سیستم با استفاده از این نرم افزار که حجم کمی داره باز کنید فایلو و داخلش لینکی که میخواهید دانلود کنیدو جستجو کنید

من حتی اگر مخابرات روزی صدبارم اینترنتو قطه کنه و بهم فحاشی هم بکنه حاضر نیستم این همه برای ایرانسل هزینه کنم

Last edited:

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
شما دو نکته رو در نظر نگرفتی !
اول اون 1200 تقریبا 40% ـش پول مودم هست
دوم شما هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری , شما از مخابرات سرعت 8 مگابیت میگیری , اینجا سرعت حداقل 20 مگابیت هست

اگر میخوای مقایسه قیمتی بکنی سرویس 20 مگابیت مخابرات رو با ایرانسل مقایسه کن

سوم , مگه هنوزم کسی از سایت میول استفاده میکنه !! الان 70-80% موارد دانلودی در نت فارسی پیدا میشه

من حتی اگر مخابرات روزی صدبارم اینترنتو قطه کنه و بهم فحاشی هم بکنه حاضر نیستم این همه برای ایرانسل هزینه کنم

ما برای اعصاب و روانمون ارزش قائلیم :D

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
شما دو نکته رو در نظر نگرفتی !
اول اون 1200 تقریبا 40% ـش پول مودم هست
دوم شما هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری , شما از مخابرات سرعت 8 مگابیت میگیری , اینجا سرعت حداقل 20 مگابیت هست

اگر میخوای مقایسه قیمتی بکنی سرویس 20 مگابیت مخابرات رو با ایرانسل مقایسه کن

سوم , مگه هنوزم کسی از سایت میول استفاده میکنه !! الان 70-80% موارد دانلودی در نت فارسی پیدا میشه

ما برای اعصاب و روانمون ارزش قائلیم :D

با سرعت 900 مگابایت وب گردی میکنید یا بازی آنلاین ؟ آیا واقعا برای صفحات وب و بازی آنلاین سرعت هشت ملیون گیگابایت لازمه ؟

ضمنا اصل اینترنت همون 30 درصدیه که تو ایران فیلتره و حتی بعضا دیده شده تو خود خارجم فیلتره

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
با سرعت 900 مگابایت وب گردی میکنید یا بازی آنلاین ؟ آیا واقعا برای صفحات وب و بازی آنلاین سرعت هشت ملیون گیگابایت لازمه ؟
مثال شما مصداق این رو داره که بگی وقتی پراید حداقل امکانات کاربردی یه ماشین رو داره چه لزومی داره 500 میلیون بدی اپتیما بخریم !

نت خودم روزی 10 بار قطع میشه و تا وقتی مودم رو دستی خاموش روشن نکنی وصل نمیشه , اعصاب و روان آدم ارزش دوزار پول رو نداره رفیق!

ضمنا شما کلا مسیر رو اشتباهی اومدی !! یه نگاه به پست اول تاپیک بنداز , استارتر تاپیک با مخابرات به مشکل برخورده و اونوقت شما داری اینترنت مخابرات رو پیشنهاد میدی !! ;)

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
در نهایت تعجب مثالمو درست تشریح کردی

الان چه لزومی داره کسی که وضع مالیش خیلی خوب نیست بره یک ملیونو دویست پول ایرانسل بده در حالی که برای وبگردی و بازی انلاین همون اینترنت مخابرات خوبه

اون پست رو هم من برای استارتر نذاشتم برای افرادی گذاشتم که قراره تحت تاثیر حرف شما قرار بگیرن و بگن فقط 1200 پول مودمه پس بریم این طرحو بگیریم

مشکل استارتر هم از مخابرات نیست از سیم کشی دم در آپارتمان تا منزل هستش

یعنی کل مردم اون منطقه ای که ایشون زندگی میکنن با مخابرات مشکل دارن یا کل اهالی کوچه ای که استارتر ساکنش هستن ؟

1589043109711.png

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
یعنی کل مردم اون منطقه ای که ایشون زندگی میکنن با مخابرات مشکل دارن یا کل اهالی کوچه ای که استارتر ساکنش هستن ؟
من از سال 84 ADSL دارم و بطور یقین و قاطعانه میگم کسی نیست که با قطعی های مکرر ADSL مشکل نداشته باشه , یه سر به تاپیک سرویس های ADSL بزن ببین چه خبره !

الان چه لزومی داره کسی که وضع مالیش خیلی خوب نیست بره یک ملیونو دویست پول ایرانسل بده در حالی که برای وبگردی و بازی انلاین همون اینترنت مخابرات خوبه
شما چطور تشخیص دادی که وضع مالی دیگران خوب نیست ؟

درثانی شما چه اصراری داری ثابت کنی که حق با شماست ؟ هر کسی ذائقه و سلیقه خودش رو داره و میدونه تو جیبش چه خبره

شما نگران دیگران نباش که ملت تحت تاثیر حرف من قرار میگیرن و 1200 خرج رو دستشون میمونه , الان شرایط طوریه که ملت تحت تاثیر جیبشون قرار میگیرن , نه حرف دیگران ;)

PER$IA

Registered User
لایک‌ها
899
دوستان بهنگام مقایسه قیمت Adsl و اینترنت TD این هم مدنظر داشته باشید که فقط قیمت مودم TD lte رو ملاک قرار ندین این مدل مقایسه درست نیست
شما باید هزینه های سرویس ADSL رو بطور کامل لحاظ کنید ، واضحه که خط تلفن نیاز دارید ، هر چند که الان کمتر خونه ای هست که خط تلفن نداشته باشه اما بهر حال باید لحاظ بشه ، همین خط رو تو این تاریخ بخوای خریداری کنی کمتر از ۲۰۰ هزار تومن نیست ، یه مودم وایرلس هم بخوای بگیری اونم ۲۰۰ بذارید روش ، پس تا اینجای کار ۴۰۰ براتون هزینه شده ، هزینه نصب و رانژه و اسپلیتر و اینا رو در نظر نگیریم ، حالا مثلا از مخابرات بگیریم یکساله ۱۶ مگابیتی ۹۶۰ گیگ ، چیزی حدود ۴۴۶ تومن (حالا مالیات اینا رو هم در نظر نمیگیریم)
یکساله ۸ مگابیتی 480 گیگ 279 تومن

در بهترین شرایط اگر از مخابرات نت بگیرید چیزی حدود ۷۰۰ تومن هزینه ش هست (بازم میگم هزینه خط ، مودم هم باید لحاظ بشه)
اما متاسفانه سرویس های تو بستر خطوط مخابراتی چه فیبر نوری چه خطوط مسی بشدت بگیر نگیر دارن و هیچ تضمینی وجود نداره که از سرعت سرویسی که دارین راضی باشید ، تجربه ی خودم رو بگم پشتیبانی بشدت ضعیف دارن ، دو بار برای دپ تا خط مختلف سرویس گرفتم چون خطوط فیبر نوری بودن و تنها مخابرات سرویس دهی می کرد عملا از شرکت دیگه ای نمی تونستم بگیرم ، هر دو تا رو سه ماهه گرفتم ، حتی یک روز هم نتونستم استفاده کنم ، هر روز کارم شده بود برم مخابرات حضوری پیگیری کنم خلاصه بعد از دو هفته وقتم رو هدر دادن بی خیال شدم و کلا بدون اینکه یه مگابایت هم از نت استفاده کنم گذاشتمش کنار
رفتم یه مودم i60 از سایت ایرانسل و یه 2101 پلاس از دیوار پیدا کردم و خیال خودمو راحت کردم
در کل سرعت نت خوب اما باید گفت که تعرفه بالا اینم باید گفت که مزیت جابه جایی داره و میتونید هر جا بخواین ببرید که نت adsl واضحه که همچین چیزی امکانش نیست

the_into

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
خیلی عالیه

الان این اسکرین ک دادین با td هست یا حالت سیمکارت معمولی

دوست عزیز بطور کلی سرعتش خوووبه...(اگه انتن بده)
البته واسه بازی انلاین اصلا خوووب نیست و افتضاحه
و فارغ از همه ی این ها هزینه زیادشه
اگه مثل من روزی کمه کم 5 یا 6 گیگ مصرفت باشه ورشکت میشی
چون هزینه بسته هاش خیلی زیاده
سرویس نامحدودی هم که میدن محدودیت حجم داره...از یه حجمی بیشتر مصرف کنی سرعت لاکپشتی میشه واست
اما اگه مصرفت معقووله خیلی عالیه

PER$IA

Registered User
لایک‌ها
899
من بسته 90 روزه 140 گیگ رو میگیرم (به صرفه ترین بسته td lte ایرانسل)
برای دانلود سنگین هم بهترین کار اینه که بسته نامحدود شبانه سیمکارت 4g معمولی رو بگیرید که 150 گیگ 8500 هست. بسته های شبانه td lte رو خیلی گرون کردن. 100 گیگ 30
اگرم همراه اول منطقه ای که هستید سرعتش خوبه بسته 450 گیگ شبانه داره ماهی 20

البته مزیت جا به جایی هم تا یه حدی داره، پوشش td lte تو شهرستان ها زیاد جالب نیست. البته مودم i60 سیمکارت 4g هم میخوره برای اونایی که چند روز مسافرت میرن شهر های دیگه جواب میده.

دقیقا منم همین بسته ی سه ماهه رو میگیرم ازبچه های همین انجمن هم میگیریم مالیات هم نداره همون قیمت اعلام شده ، یه بسته شبانه یک ماهه هم بهش اضافه میکنم برای دانلودها

Amir_Ghost

Registered User
لایک‌ها
2,325
هزینه بسته هاش بالاست،حجمش زرتی تموم میشه،ولی من راضیم چون نویز و قطعی این سس شراتی که هر روز شاتل تحویلمون میداد رو نداره سرعتش با 4 آنتن 60مگ هست اپلود 7مگ فقط بدرد گیم و اینا نمیخوره پینگش کلا خوب نیست

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
مشاهده پیوست 1177799

من همین مقدار ترافیکو از مخابرات میخرم دویستو هفتاد هزار تومن
تازه اون 480 گیگ که بهم میده بین الملل هستش که اگر بخوام از سایتای داخلی دانلود کنم باهاش مثل dlfox یا downloadha یا soft98 اونوقت ترافیکم چهاربرابر میشه و میتونم تا مقدار 2 ترابایت دانلود کنم که نمیدونم آیا بقیه اپراتورام تعرفه داخلیو یک چهارم حساب میکنن عین مخابرات یا یک دوم

مشاهده پیوست 1177793

من با همین دویستو هفتاد هزار تومنی که میدم یک سال اینترنت دارم با سرعت یک مگابایت و حجم 2 ترابایت داخلی بعد شما میرید یک ملیونو صدو پنجاه تومن میدین ایرانسل بهتون همین مقدار ترافیک بده با سرعت صد ملیون مگابایت در ثانیه که باهاش برید وب گردیو بازی انلاین ؟

من با این یک ملیونو صدو پنجاه تومن پولی که شماها میدین به ایرانسل میرم 6 ترابایت اینترنت داخلی از مخابرات میگیرم (سه تا از همین طرح بالایی که عکسشو گذاشتم) بهمراه یه طرح گولاخ از سایت Mul.ir به قیمت 350 هزار تومان و دو نیم ترابایت حجم که با استفاده از این حجمی که میخرم میتونم همه لینکای خارجیو به داخلی تبدیل کنم بعد دانلود میکنم تا اونام برام لینک داخلی حساب بشه و یک چهارم از حجمم کم کنه

مشاهده پیوست 1177794

تازه یه خوبی دیگه که این سایت mul.ir داره اینه میتونی لینکای مستقیم خارجیو به فایل تورنت تبدیل کنی بعد داخل mul.ir آپلود کنی . اینجوری وقتی آپلود کنی 30% از حجمتو بهت برمیگردونه و اگر تا قبل از مدت زمان اتمام نگهداری فایلتو پاک کنی 10% دیگه از حجمتو برمیگردونه که این باعث میشه 40% حجم فایلی که رو سرورش آپلود میکنیو بهت برگردونه یا به عبارتی 40% از اون 2400 گیگاباتی که میخری هم بهتون اضافه میدن که در واقه انگار شما 3300 گیگابایت ترافیک خریدین

مشاهده پیوست 1177795

مشاهده پیوست 1177796

لیست سایتای تعرفه داخلی هم توی این سایت هست . یه فایل اکسل داخلش هست دانلودش کنید و اگر اکسل ندارید رو سیستم با استفاده از این نرم افزار که حجم کمی داره باز کنید فایلو و داخلش لینکی که میخواهید دانلود کنیدو جستجو کنید

وقتی کارت وابسته به اینترنت باشه و جتی یلحظه قطعی خلل ایجاد کنه مجبور میشی بیشتر از یک میلیون بدی برا نت

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
در نهایت تعجب مثالمو درست تشریح کردی

اون پست رو هم من برای استارتر نذاشتم برای افرادی گذاشتم که قراره تحت تاثیر حرف شما قرار بگیرن و بگن فقط 1200 پول مودمه پس بریم این طرحو بگیریم

مشکل استارتر هم از مخابرات نیست از سیم کشی دم در آپارتمان تا منزل هستش

مشاهده پیوست 1177898

از 5 نفر کسانی ک تو محلمون نت مخابرات دارن پرسیدم همین داستان رو داشتن

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
دوست عزیز بطور کلی سرعتش خوووبه...(اگه انتن بده)
البته واسه بازی انلاین اصلا خوووب نیست و افتضاحه
و فارغ از همه ی این ها هزینه زیادشه
اگه مثل من روزی کمه کم 5 یا 6 گیگ مصرفت باشه ورشکت میشی
چون هزینه بسته هاش خیلی زیاده
سرویس نامحدودی هم که میدن محدودیت حجم داره...از یه حجمی بیشتر مصرف کنی سرعت لاکپشتی میشه واست
اما اگه مصرفت معقووله خیلی عالیه
چیزی حدود 70 گیگ در ماه مصرفمه

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
تا اینجای تایپیک مطمعنم ک بهترین گزینه برام ایرانسله

نظرتون رو در مورد مبین نت هم بگین قیمتاش خیلی بصرفه هست و یکم قلقلک میده

mohsen418

Registered User
لایک‌ها
94
من يه مودم ايرانسل td-lte دستم رسيد يه سيمكارت هم خريدم ٤٨٠ گيگ يكساله قيمت ٢٥٠ تومن. واقعا راضي هستم

F B I

Registered User
لایک‌ها
885
بد نیست سرعتش نسبتاً خوبه

the_into

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
چیزی حدود 70 گیگ در ماه مصرفمه
کاملا معقووله
یه استعلام انتن دهی بگیر
یا خیلی خووب میشه از دوست و آشنا امانتی بگیری
چون خوونه ما توی نواحی تحت پوشش بود ولی چون طبقه اولیم و مجتمع هستش یکم انتن دهیش ضعیفه

بالا