برگزیده های پرشین تولز

مولتی ویتامین

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
کسی میتونه در مورد انواع مولتی ویتامین که توی بازار ایران پیدا میشه مخصوصا مولتی ویتامین مینرال توضیحاتی بده ؟

کدوم مارک بهتره ؟ قیمتهاشون چطوره و ...

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
کسی میتونه در مورد انواع مولتی ویتامین که توی بازار ایران پیدا میشه مخصوصا مولتی ویتامین مینرال توضیحاتی بده ؟

کدوم مارک بهتره ؟ قیمتهاشون چطوره و ...

مصرف خودسرانه مولتی ویتامین کار جالبی نیست
ولی درهرصورت

مولتی ویتامینهای ایرانی طیف محدودی از ویتامینها و مینرالها رو در بر دارند
مولتی ویتامین های خارجی اما طیف وسیعی از هردو رو در بر می گیرن

فکر کنم ارزونترین مولتی ویتامین خارجی " مولتی دیلی " باشه
و یکی از گرونترین ها و البته مرغوبترینهاش "فارماتون " هست که بنظرم حدود 35 -40 تومنه ( دقیق نمی دونم )

در این بین
مارکهایی مثل " سنتروم " و " healthon " و " stay - well " هم مارکهای خوبی هستند که قیمت 100 تاشون حدودا 20 تومن
این مولتی ویتامین ها حاوی مواد مشابهی هستند و گاهی درصد مواد داخلشون کمی بالا و پایین هست که اینو روی قوطی و جلد دارو دقیقا می تونید ببینید .

اول فارماتون و بعدش سنتروم رو توصیه می کنم . بقیه دیگه باهم فرق خاصی ندارند

تنها نکته اینه که اگر فرد بالای 50 سال هست اغلب این مولتی ویتامین ها 50+ هم دارند که بهتره فرد بالای 50 سال از مولتی ویتامین مخصوص خودش ( با درصدهای متفاوت ) استفاده کنه و البته این مولتی ویتامینها اغلب قیمتشون بالاتر از مولتی ویتامین های عادی هست

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
خوردن قرص روی در کنار مولتی ویتامین با اینکه خود مولتی ویتامین روی توش داره مشکلی ایجاد میکنه ؟

E & P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام alibati عزیز

شما مولتی ویتامین و مینرال اگر بخوای بخری یه چیزی بخر که قیمتش به نظرم معقول باشه

الان مولتی ویتامین فارماتون هست که هرعدد اون 500 حدودا درمیاد 100 تاییش 48000 تومان

یه مولتی ویتامینی هست من خودم هم هرروز میخورم همه مواد معدنی هم داره دونه ای 250 تومن . 30 تاشو گرفتم خوب هست . حتی همون فارماتون هم خواستی بگیری دونه ABC PLUS هست و خیلی هم خوب

مارک top levure هم که قرص مخمر آبجو خیلی توپی داره هست که مولتی ویتامینش دونه ای فکر کنم 80-100 هست

ولی ایرانی نگیر

توجه کن که این مولتی ها رو همراه غذا بهتره بخوری
برای سلامت عمومی بدن خوبه

ممنون**./&یاحق**=+

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
ای بابا dead boy چیه پست اخر رو من زدم تاپیک رو کشیدم بیرون !

E & P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ای بابا dead boy چیه پست اخر رو من زدم تاپیک رو کشیدم بیرون ![/QUOte

2مارک دیگه هم هست درخاطر مندارم
ولی میدونم قیمتاش 100 تایی 18000 و یکی 22000 هست
اونا هم خوبن
در این رنج بگیری خوبه

پ ن : ادیت شد

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
زیس !

cn-001.jpg

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
همین سنتروم رو بخور از همه چیز بهتره !

100 تاییش 27-28 تومنه !

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
ای بابا یعنی شما هیچکدوم پست من رو نگاه نکردید؟؟؟
من اصلا سوالم یه چیز دیگست!
خوردن قرص روی در کنار مولتی ویتامین با اینکه خود مولتی ویتامین روی توش داره مشکلی ایجاد میکنه ؟
الان اگه cp -you بود یه طومار می نوشت

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
ای بابا یعنی شما هیچکدوم پست من رو نگاه نکردید؟؟؟
من اصلا سوالم یه چیز دیگست!

الان اگه cp -you بود یه طومار می نوشت
برو زینک پلاس بخر ویتامین ها+روی رو داره دیگه نمیخواد باش قرص ویتامین بخوری.
همینو میخواستی؟؟؟؟;)

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
برو زینک پلاس بخر ویتامین ها+روی رو داره دیگه نمیخواد باش قرص ویتامین بخوری.
همینو میخواستی؟؟؟؟;)
خود مولتی ویتامین توش روی داره !
حرف چیز دیگه ای بود

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
صاحابش اومد :دی

کی می گه زینک پلاس ، زینک بیشتری داره ؟
هرکپسول زینک پلاس 5 میلی گرم زینک داره و هر کپسول مولتی ویتامین خارجی بطور نرمال 15 میلی گرم ! ( روش نوشته )
بدن انسان در حالت عادی به روزانه 15 میلی گرم روی احتیاج داره پس اگر مولتی ویتامین می خورید و کمبود روی هم ندارید یا زینک پلاس نخورید یا حداکثر یکعدد بخورید

نیچرمید هم 30 میلی گرم روی داره که بصورت گلوکونات هم هست و جذبش بهتره از سولفات روی هست . مصرف این مقدار روی 30+15 = 45 میلی گرم در روز کار جالبی نیست . پس اگر کمبود روی ندارید یا اینو مصرف کنید یا اونو . که اگر کمبود روی ندارید ارجحیت با مولتی ویتامین هست ( البته همه پسرا روی شان خوب است ! )

تبصره 1 : مکمل های حاوی زینک رو با شیر و هرچه کلسیم دارد مصرف نکنید
تبصره 2 : افزایش روی و همچنین خوردنش همراه مکمل های مس و آهن کار جالبی نیست
تبصره 3 : اگر نمی تونید مصرف خودسرانه مکمل رو قطع کنید لااقل بیش از 3 ماه پیوسته مصرف نکنید . بعد از 3 ماه مدتی قطع کنید و دوباره شروع کنید .

دیگه هم به هیچوجه پاسخ سوال پزشکی نمی دم ! pm هام رو کردید مطب پوست و مو و اورولوژی و زنان زایمان !
خدافظ !

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
صاحابش اومد :دی

کی می گه زینک پلاس ، زینک بیشتری داره ؟
هرکپسول زینک پلاس 5 میلی گرم زینک داره و هر کپسول مولتی ویتامین خارجی بطور نرمال 15 میلی گرم ! ( روش نوشته )
بدن انسان در حالت عادی به روزانه 15 میلی گرم روی احتیاج داره پس اگر مولتی ویتامین می خورید و کمبود روی هم ندارید یا زینک پلاس نخورید یا حداکثر یکعدد بخورید

نیچرمید هم 30 میلی گرم روی داره که بصورت گلوکونات هم هست و جذبش بهتره از سولفات روی هست . مصرف این مقدار روی 30+15 = 45 میلی گرم در روز کار جالبی نیست . پس اگر کمبود روی ندارید یا اینو مصرف کنید یا اونو . که اگر کمبود روی ندارید ارجحیت با مولتی ویتامین هست ( البته همه پسرا روی شان خوب است ! )

تبصره 3 : اگر نمی تونید مصرف خودسرانه مکمل رو قطع کنید لااقل بیش از 3 ماه پیوسته مصرف نکنید . بعد از 3 ماه مدتی قطع کنید و دوباره شروع کنید .

دیگه هم به هیچوجه پاسخ سوال پزشکی نمی دم ! pm هام رو کردید مطب پوست و مو و اورولوژی و زنان زایمان !
خدافظ !

ببین جون

تو یه تاپیک پزشکی راه بنداز..من سر ماه پولمو واریز میکنم.:lol:
راس میگم.:D

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343

دیر اومدی اما خوب جواب دادی! من که پی ام ندادم! :blink:
یعنی مولتی ویتامین رو سه ماه پیوسته بیشتر نباید مصرف کرد ؟ نوشتی مکمل منظورت همون مولتی هست ؟
خب الان بهترین مولتی ها بعضی ویتامین ها مثل کلسیوم - منیزیم - منگنز - توشون درصدشون کمه
بقیه این ویتامین ها رو چطوری باید تامین کرد برای کسی که به این سه تا نیاز داره ؟
چطور می تونیم بفهمیم درصد روی تو بدن کافیه باید ازمایش بدیم ؟

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
دیر اومدی اما خوب جواب دادی! من که پی ام ندادم! :blink:
یعنی مولتی ویتامین رو سه ماه پیوسته بیشتر نباید مصرف کرد ؟ نوشتی مکمل منظورت همون مولتی هست ؟
خب الان بهترین مولتی ها بعضی ویتامین ها مثل کلسیوم - منیزیم - منگنز - توشون درصدشون کمه
بقیه این ویتامین ها رو چطوری باید تامین کرد برای کسی که به این سه تا نیاز داره ؟
چطور می تونیم بفهمیم درصد روی تو بدن کافیه باید ازمایش بدیم ؟

شما پی ام ندادی اما همین 086 یکی از 10 موردیه که پی ام دادن و میدن

مکمل غذایی یعنی هر خوردنی ! که جنبه تقویتی داره و نه جنبه درمانی

منم حرفم همینه وقتی نمی تونی کمبود داری یا نه ؟ چرا الکی دارو مصرف می کنی ؟
برای مشخص شدن اینکه کمبودی در بین هست یا نه ؟ باید آزمایش بدی . بری دکتر راهنماییت می کنه
کلسیم و منیزیم و منگنز ویتامین نیستند ! مینرال هستند یکجورایی
در مولتی ویتامین ها اون عناصری که در تغذیه روزانه به مقدار کافی بدستمون می رسند رو کمتر از معمول می گذارند . مثل کلسیم . قرار نیست که همه منابع رو از یک وجب ! قرص دریافت کنید که . البته گاهی وقتا هم بدلیل اثر سوء ترکیبات روی هم از افزایش دزش اجتناب میشه

شما اگر تغدیه خوبی داشته باشی و از منابع مختلف استفاده کنی کمبودی هم به اونصورت پیش نمی آید .

کمبود روی اغلب در سوتغذیه رخ میده
علائم این کمبود عبارتند از كاهش اشتها، ضعف رشد و نمو، حساس شدن به بو و مزه بد و كاهش حواس به بو و مزه خوب، تارشدن و از دست رفتن شفافيت پوست بدن، بدشكل شدن ناخنها و كم پشت شدن موهاي بدن.

روز و روزگار خوش

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591

برای مشخص شدن اینکه کمبودی در بین هست یا نه ؟ باید آزمایش بدی . بری دکتر راهنماییت می کنه
در مولتی ویتامین ها اون عناصری که در تغذیه روزانه به مقدار کافی بدستمون می رسند رو کمتر از معمول می گذارند . مثل کلسیم . قرار نیست که همه منابع رو از یک وجب ! قرص دریافت کنید که . البته گاهی وقتا هم بدلیل اثر سوء ترکیبات روی هم از افزایش دزش اجتناب میشه

شما اگر تغدیه خوبی داشته باشی و از منابع مختلف استفاده کنی کمبودی هم به اونصورت پیش نمی آید .

علائم این کمبود عبارتند از كاهش اشتها، ضعف رشد و نمو، حساس شدن به بو و مزه بد و كاهش حواس به بو و مزه خوب، تارشدن و از دست رفتن شفافيت پوست بدن، بدشكل شدن ناخنها و كم پشت شدن موهاي بدن.

روز و روزگار خوش

PM ت رو تو اطلاع ثانوي مسدود كن خوب :D

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343

روز و روزگار خوش
ممنون ابجی!
happy.gif

بعد اسم ازمایشی که باید بدیم چیه میدونی؟

بالا