برگزیده های پرشین تولز

مووبل تايپ 3 (Movable Type 3)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
سلام...
خب بالاخره تست مووبل تایپ 3 شروع شد. (ورژن آلفا) خوشبختانه منم به عنوان یکی از تست کننده ها انتخاب شدم. نمیدونم از ایرانی ها کسی هست یا نه ولی خب من سایتش رو گشتم و کسی هنوز نبود.

به هر حال با اینکه قول گرفتن که نباید در موردش جایی حرف بزنید و لینک نباید بدین و این حرفها ولی خب اگه تونستن اینجا رو بخونن بیان مچ من رو بگیرن! :lol:

قسمت مدیریت:
از لحاظ ظاهر کاملا عوض شده. سرعت لود شدنش هم بالا رفته. خیلی ساده و شیک با تم رنگی آبی. به نظرم که زیباست.
مزیت اصلی این ورژن 3 چیزه. یکی مدیریت قوی روی کامنتها با امکانات ثبت نام برای کامنت و کنترل افرادی که کامنت میذارن با قدرت بالا. شیوه ثبت نام هم خیلی دقیق و کامل است. اطلاعات بیشتر اینجاست:
www.typekey.com که اینجا هرکس که میخواد کامنت بذاره رجیستر میکنه. البته پروسه ثبت نام از طریق وبلاگ هدایت میشه. حالا در این مورد بیشتر مینویسم.
سیستم ترک بک قویتر شده و یه قسمت جداگونه داره.
سیستم آرشیو بندی هم خیلی خوب و گوگل پسند شده. البته بیشتر به درد مطالب انگلیسی میخوره. چون اتوماتیک مطلب رو به اسم خودش Save میکنه.
یه سری امکانات خوبی که قبلا باید براش Plugin نصب میکردی اومده توی خود سیستم. ولی در کل بقیه قسمتها فرق چندانی نکرده.
سیستم تمپلیتها هم فرقی نکرده.

قسمت نمایش وبلاگ:
مهمترین تفاوت که خب اول در مورد کامنتها و ثبت نام اوناست.
ظاهر تمپلیت دیفالت هم فرق کرده. ترکیب سبز و آبی که ظاهر نسبتا شیکی هم داره.

تکمیل:
از ویژگیهای دیگر مووبل تایپ جدید مدیرت بهتر تاریخهای مطالب و سیستم مدیریت کامنت قدرت مند هست. برای کنترل کامنتهای نوشته شده یا اعضای ثبت نام شده قسمت جداگانه ای در نظر گرفته شده است.

در مورد سیستم Authentication جدید برای کامنتها بیشتر توضیح بدم. TypeKey که مدیریت یکپارچه ثبت نامهای سیستمهای وبلاگی مووبل تایپ 3 خواهد بود ، برای همین منظور راه اندازی شده. به این ترتیب که صاحب وبلاگ در صورتی که این ویژگی را در وبلاگ خود فعال کرده باشد ، برای نوشتن کامنت توسط ملت ، آنها را ملزم به ثبت نام خواهد کرد. سپس این امکان را دارد که از میان افراد ثبت نام شده آنها را برای نوشتن کامنت در وبلاگ خود مجاز بداند یا خیر و افراد غیر مجاز را حذف کند. بدین ترتیب دیگر خبری از کامنتهای بی نام که حاوی فحش و ناسزا باشد نخواهیم بود ، از Spam و Flood جلوگیری خواهد شد. برای فعال شدن این ویژگی ، صاحب وبلاگ ، با ثبت خود در سایت TypeKey برای وبلاگ خود یک کد مخصوص خواهد گرفت که با سیستم Commenting در ارتباط مستقیم است.
همچنین از آن طرف بینندگان و خوانندگان یک وبلاگ ، جهت نوشتن کامنت ملزم به ثبت نام از طریق همین سایت TypeKey خواهند بود.

البته این سیستم هنوز نقصها و نارساییهای زیادی داره که در حال رفع و بررسی است.

حجم فایل های نسخه جدید مووبل تایپ حدود 900 کیلوبایت است که البته به علت نقص در سیستم تاریخ ، مجبور به داونلود کردن حدود 400 کیلوبایت دیگر شدم.

متاسفانه خیلی از ویژگیهایی که قبلا توی قسمت Request Feature فروم مووبل تایپ مد نظر بود ، در نسخه جدید اعمال نشده است. شاید اینها رو برای نسخه Pro که احتمالا پولی خواهد بود در نظر گرفتن.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
راستی من یه جا خوندم که سرویس نوشتن وبلاگ از طریق ایمیل هم روی مووبل تایپ 3 خواهد اومد و این سرویس روی ایمیلهای Gmail فعال خواهد شد (سیستم ایمیل جدید گوگل)

بین خودمون باشه ولی گوگل یه روز همه اینترنت رو صاحب میشه. البته خودشون این شعار رو سرلوحه کارشون قرار دادن مثل اینکه.

magmag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جالب انگيز بود. پس من هم جز اولين ها هستم باخبر شدم راستي آرش مصلحي هم يك سيستم فارسي نوشته ديديش ؟؟؟ http://webnegar.co.sr
راستي تبريك از بابت اينكه مورد توجه قرار گرفتي من الان بايد برم يك ايميلي بدم به اين موبيل تايپ يك چيزي تو گلوم گير كرده بايد بهشون بگم شوخي ... :lol:

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
مگ مگ جان نميخاد، من رفتم زنگ زدم صد و خورده گفتم اگه جراتشو دارين بياين مچ صاحاب سايت ما رو بگيرين! گفتن جرمش چيه!؟ گفتم ام تي 3 لو مي ده، بعدش عصباني شد گفت؛ رئيس يه مورد مشكوك توي فوروم پرشين تولز گزارش شده، خود آقاي 110 هم فرمود؛ من در اون تايپك رو مي بندم، كلي دعوا .... وااااي!

جدا از شوخي ،‌ كلي خوشحال شدم كه ايراني ها را هم قاطي بازي كردن. و مهمتر هم اينكه احسان عزيز رو انتخاب كردن كه صد در صد آبروي ما رو مي خره :)

انتظار مي رفت تغييرات كليش بيشتر باشه!
تغييرات براي سيستم كامنت هم واقعا لازم بود. اون سرويس اپديت وبلاگ با ايميل هم معركس اگه بشه! ( مي گن اين گوگل ميخاد يك گيگ فضا بده به هر كاربر ؛ غوغاست پسر ) عوض شدن قيافه كلي قسمت مديريت هم خوبه. خسته شده بوديم.

راستي حجمش چي؟ كمتر نشده؟
پولي كه نشده اين نسخش؟
نگفتن تست نسخه 3 كي تموم مي شه ؟ و كي نسخه نهايي مي ياد بيرون؟

بيا برامون از اين ام تي رويايي بنويس احسان جان!

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
براي اينكه يكي دو نفر بيشتر از اين ام تي 3 فيض ببرن، در وبلاگ به اين تايپك لينك دادم.
احسان اگه واقعا مشكل زاست و دردسر مي شه بگو برش دارم . اوكي؟! ( البته سختگيري هاشون جدي به نظر نمي رسه )

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
چند تا سوال:
1- شما چجوري انتخاب شدي آقا احسان؟ البته در اين كه شما در زمينه ام تي استادي حرفي نيست. اما اونا چجوري كشفت كردن؟(تريپ پاچه خاري)
2- كي در دسترس عموم قرار مي گيره؟ پولي كه نشده؟
3- ميشه راحت ورژن 2.66 رو به 3 اپگريد كرد؟

ممنون. :)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
به نقل از azemati :
براي اينكه يكي دو نفر بيشتر از اين ام تي 3 فيض ببرن، در وبلاگ به اين تايپك لينك دادم.
احسان اگه واقعا مشكل زاست و دردسر مي شه بگو برش دارم . اوكي؟! ( البته سختگيري هاشون جدي به نظر نمي رسه )
نه امیر جان چه مشکلی.

چند تا سوال:
1- شما چجوري انتخاب شدي آقا احسان؟ البته در اين كه شما در زمينه ام تي استادي حرفي نيست. اما اونا چجوري كشفت كردن؟(تريپ پاچه خاري)
2- كي در دسترس عموم قرار مي گيره؟ پولي كه نشده؟
3- ميشه راحت ورژن 2.66 رو به 3 اپگريد كرد؟
والا پرشیا جان من با آقامون مووبل تایپ روابط مخفی و پنهانی زیاد داریم. خلاصه مجبور شد به عنوان حق السکوت به من دسترسی تست بده.
اما از شوخی گذشته منم مثل بقیه اون موقع که درخواست تست کننده دادن فرم پر کردم و مشخصات دادم و توضیحات. حالا اینکه شانسی بوده یا انتخابی من بی تقصیرم. بابا حالا این انتخاب مهم نیست. به خود مووبل تایپ 3 بچسب.
فعلا دارن باگهاش رو رفع میکنن. که این هم از وظیفه تست کننده هاست. دیشب هم خودم یه باگش رو پیدا کردم ;) و قبول کردن! :)
در مورد آپگرید کردنش هم بله. خیلی آسونه و مثل دفعه های قبله.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
احسان جان اگه ميشه عكسهايي از بخشهاي مختلفش بگير بذار ببينيم چطوري شده

iranmehr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
آقا خسته نباشيد. :)

ببينم نمی‌دانيد امکان پينگ کردن از يک وب‌لاگ ديگر (pingToRebuild) را برای آن گذاشته‌اند يا نه؟ من که هرکار کردم نتوانستم اسکريپت مارک پاسکال را بکار ببرم.

اگر همچين امکانی نداشته باشد شايد شما بتوانيد به آنها پيشنهاد بدهيد؟

magmag

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
احسان از همه حرفا گذشته بگو كي مياد كه ما تو كفشيم. :blink:

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
احسان حالا كه شما نماينده ايرانيان براي اينكار هستند به نظر من بايد چند پيشنهاد بهشون بديد:
1. اديتور خوب كه چند زبانه باشه و اسمايلي هم داشته باشه.
2. در زمان ايمپورت قالب هم حفظ بشه
3. شما اضافه كنيد و ... ;)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
نماينده ايرانيان براي اينكار هستند
بابا تورو خدا اینقدر بزرگش نکنید! تمام کسانی که درخواست تست داده باشن دیر یا زود براشون اطلاعات لازم میاد.

والا متاسفانه از مرحله پیشنهاد کردن Feature گذشته. یعنی اون موقع اصلا عمومی نبوده. وقتی عمومی میشه و بحث تست میاد وسط که رفع bug انجام میدن فقط.

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
احسان جان در مورد حجم اصليش ( باز شدش ؛ كه الان حدودا 5 مگ هست ) و اينكه كي نسخه نهاييش مي ياد بيرون هم بگو.

طريقه نصبش هم كه همونه؟ اره؟

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
من مطلب اول رو تکمیل کردم :)

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6
احسان جان يه screen shot اي چيزي مرحمت نميفرماييد؟!
دلمون آب افتاد كه...
:eek:

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
آقا من اعتراض دارم :))

If you are, we ask that you respond to this message and agree to a few basic
terms:

1. You agree not to discuss the testing, application or process publicly
(this includes posting screenshots, messages from Six Apart, discussing
features, etc...)

2. You understand that the version you'll be testing is alpha software and
that there will be bugs. You should be fairly savvy in terms of installing
and upgrading Movable Type and be comfortable installing alpha software.

3. You agree to actively test the software and report bugs to the Six Apart
development team. Additionally, we'll be very interested in hearing helpful
feedback. While we do not have plans to add additional features in the
version you'll be testing, we'd like to hear about experiences you have and
improvements you feel we can make.

4. Finally, we ask that for this initial round, you install or upgrade the
software in a non-public space on your server. We will be lifting this
limitation soon after the testing and we simply ask that you wait until we
give the okay to begin publicly using the software.

If you agree to all these terms and want to participate in this round,
please reply to this message. The first hundred people to respond will be
then sent an email indicating the next steps to participation.

If you aren't selected, we'll keep you on file for the next round.

Thanks for your interest and support!

Mena Trott

نه احسان من باور نمیکنم.. اخه چرا؟ چرا زير قولت زدی؟

من به Mena جونم میگم! (الکی)

مخلصيم :)

يه بحث ديگه هم كه زياد روش تاكيد دارن اينه كه امكانات براي كساني پلاگين مي سازين بيشتر شده و پلاگين ها نويس دستشون باز تره.. البته من كه سر در نميارم ولي لابد مسئله مهميه ديگه :)

iranmehr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از ehsan :
بابا تورو خدا اینقدر بزرگش نکنید! تمام کسانی که درخواست تست داده باشن دیر یا زود براشون اطلاعات لازم میاد.

والا متاسفانه از مرحله پیشنهاد کردن Feature گذشته. یعنی اون موقع اصلا عمومی نبوده. وقتی عمومی میشه و بحث تست میاد وسط که رفع bug انجام میدن فقط.
من تو بخشFeature گشته‌ام، گويا کسی درباره‌ی آنچه من گفتم ننوشته است. اکنون می‌خواهم بدانم اگر در نسخه‌ی تازه همچين چيزی نيست، بروم درخواست بدهم. شايد در نسخه‌ی آينده آن امکان را بگذارند. :)

درباره‌ی درخواست تست، اينگونه که من دانستم آنچه برايشان مهم است بيشتر تعداد کامنت‌ها است و کسانی مانند من که شمار کامنت‌های وب‌لاگشان کم است، نمی‌توانند درخواست بدهند و يا اگر بدهند، آشکار نيست درخواستشان پذيرفته شود.

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
به نقل از newcomer :
من تو بخشFeature گشته‌ام، گويا کسی درباره‌ی آنچه من گفتم ننوشته است. اکنون می‌خواهم بدانم اگر در نسخه‌ی تازه همچين چيزی نيست، بروم درخواست بدهم. شايد در نسخه‌ی آينده آن امکان را بگذارند. :)

درباره‌ی درخواست تست، اينگونه که من دانستم آنچه برايشان مهم است بيشتر تعداد کامنت‌ها است و کسانی مانند من که شمار کامنت‌های وب‌لاگشان کم است، نمی‌توانند درخواست بدهند و يا اگر بدهند، آشکار نيست درخواستشان پذيرفته شود.
ايول ادبيات! ;)

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
به نقل از newcomer :
چه ربطي داره عزيز؟! هر كه كامنتش بيشتر! برفش بيشتر؟
به نظر من اصلا و ابدا اين طور نيست.

بالا