برگزیده های پرشین تولز

ميخچه پا

Last_Lost

Registered User
لایک‌ها
12
پام چندروزيه ميخچه درآورده.روز به روزم داره سفت تر ميشه.حوصله دكترم ندارم.كسي ميدونه بايد چيكار كنم كه خوب شه؟

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
ببین اول برو دکتر...

ولی من خودم اینجوری کردم....
با موچین وسطش رو در آوردم...
مثل یه نخ یک سانتی می مونه...
بعد خوب شد..
دختر عمش پاش اینجوری شده بود..بهش گفتم همینو..خوب شد...
ولی درد زیاد داره...برو دکتر بهتره

SepehrR

Registered User
لایک‌ها
34
برو داروخونه چسب میخچه بخر بزن روش...

behnam666

همکار بخش سبک زندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
754
برو دکتر جانم.

ZEMATIS

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
من یه بار بدین شکل شدم رفتم داروخونه یه پماد داد 3_4 روز زدم خودش خوب شد ولی اگه درست نشه یه جراحی سرپایی مهمونی...........

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
اگه خیلی ریشه نداشته باشه
برو داروخانه و یه قطره ی کیوارت و یه پماد زینک اکساید بگیر
شب پاتو بذار داخل آب گرم چند دقیقه که خوب پوستت نرم شد دور میخچه پماد بزن طوری که قطره رو که میریزی روی میخچه به اطراف نریزه چون میسوزونه پوستو
بذار خودش مث لاک خشک میشه این کارو چندبار تکرار کن حله

hydrghl

Registered User
لایک‌ها
34
:blink:
:blink:
آقا والا من که پام میخچه زد دو سه تا.... رفتم داروخانه بهم چشب میخچه داد. رو هر کدوم یه دونه زدم، یه بارم هر کدوم رو عوض کردم...
5 روز نکشیده خوب شد

به نظرم این کارو کن اگه میدونی میخچه هست! اگه دیدی بهتر نمیشه برو دکتر فوری;)

ولی فک کنم ناجور باشه دیگه چسب حواب نمیده:blush:

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
من الان یک ساله دو تا میخچه دارم عین خیالمم نیست:دی

از سیر داغ استفاده کن دوست عزیز بذار روش بمونه فقط عجیب می سوزی ولی تاثیر خوبی داره

Last_Lost

Registered User
لایک‌ها
12
دوستان ممنون:)
روي سينه پامه موقع راه رفتن درد ميگيره والا منم ميزاشتم بمونه ميخچه طفلي رو!
ولي به نظرم همون داروخونه خوبه.از جراحي اين دكتراي نفهم هيچي عايد آدم نميشه!:f34r:

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
دوستان ممنون:)
روي سينه پامه موقع راه رفتن درد ميگيره والا منم ميزاشتم بمونه ميخچه طفلي رو!
ولي به نظرم همون داروخونه خوبه.از جراحي اين دكتراي نفهم هيچي عايد آدم نميشه!:f34r:

اره اقا جراحی پدر ادمو در میاره اخرشم درست نمیشه همون سیر رو شما امتحان کن جواب میده فقط بذار چند ساعت روش بمونه هر روز هم این کار رو بکن بعد حمام هم وقتی پوستش ور اومد اونا رو با موچین بکن چند دفعه این کار رو بکنی حله

Last_Lost

Registered User
لایک‌ها
12
اره اقا جراحی پدر ادمو در میاره اخرشم درست نمیشه همون سیر رو شما امتحان کن جواب میده فقط بذار چند ساعت روش بمونه هر روز هم این کار رو بکن بعد حمام هم وقتی پوستش ور اومد اونا رو با موچین بکن چند دفعه این کار رو بکنی حله

من هر وقت خودم با جوشي،زخمي چيزي ور رفتم بدتر شده!يا عفونت كرده يا جاش مونده يا يه بلاي ديگه سرم اومده!:wacko:

ms000

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
اینا هم که تجربیات منه شاید مفید باشه
ابتدا شدیدا توسیه می کنم حتما در ابتدای امر به متخصص پوست مراجعه کنید این هایی که اینجا می نویسم جهت اطلاع هست
اولا این زائده ای که توی پا ایجاد می شه ممکنه ۳ چیز مختلف باشه (البته تا اونجا که من می دونم)
۱) پینه (که به علت فشار زیاد به یک بخش خاص از کف پا ایجاد می شه): دلایل مختلفی می تونه داشته باشه مثلا پای پرانتز، یا صافی کف پا (حتی به میزان جزئی حتما از کفش طبی یا کفی طبی که توسط دفاتر فنی ارتوپدی برای شما به طور اختصاصی درست شده استفاده کنید تا برای همیشه از درد کف پا و کمر راحت شین) و یا کفش نا مناسب (مثلا کفش های نوک تیز) در همه این موارد به دلیل عدم وجود فشار یکنواخت به کف پا ایجاد می شه معمولا جزئی هاش با سنگ پا از بین می ره
۲) میخچه دلایل تقریبا مثل پینه هست اما ریشه داره تا ریشه از بین نره ریشه خود میخچه از بین نمی ره دردناکه اگه بهش رسیدگی نشه ممکنه بزرگ و بزرگ تر شه و تبعا درمانش هم سخت تر معمولا میسوزونن حالا یا با یخ یا با جسم داغ - (برادر من کف پاش میخچه داشت چند تا با یخ سوزوند ولی جواب نداد- به توسعه پزشک گیاهی حجامت کرد سریعا خوب شد!) اگه فرایند درمان دیر شروع شه ممکنه نیاز به جراحی سرپایی باشه! پس باز هم توصیه می کنم زودتر به متخصص پوست مراجعه کنید
۳) زگیل: مال من از این نوعه :wacko: همه فکر می کنن میخچه است در واقع کسی که متخصص نباشه نمی تونه تشخیص بده - ویروسی هست یعنی اگه بهش رسیدگی نشه علاوه بر دردی که داری سریعا در کف پا پخش می شه و رشد می کنه
برای رفعش اگه زیاد پیشرفت نکرده باشه از یک محلولی که شبیه برق لاکه به اسم ورومال (verumal) که آلمانی هست (و به صورت قاچاق وارد کشور می شه حدودا ۱۷۰۰۰ تومان قیمت داره) استفاده می شه طول مدت درمانش معمولا یک ماهه هست اگه جواب نده باید از یه آمپول خاص استفاده شه که فقط داروخانه ۱۲ فروردین تهیه شه که هر کدومش ۲۰۰۰۰تومان هست و تزریقش هم چون تخصصی هر بار ۶۰۰۰۰ تومان اگه زود به دکتر مراجعه کنید کار به اینجاها نمی کشه ولی اگه دیر مراجعه کنید همونطور که گفتم هم طول درمان زیاد می شه و هم دردناک
امیدوارم مفید واقع شه

Last edited:

ARIAN2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم اول يكي معمولي داشتم، يك روز براي سرما خوردگي رفتم دكتر و بعد درباره ي ميخچه سوال كردم گفت بايد يه عمل سرپايي روش بشه.توجه نكرم الآن يه تركيبي از زگيل و ميخچه و پينه به وجود اومده!!!!!!!!!!:D
يكي شون ريشه دار هم هست.
به طور كل پام كلكسيون شده...
ولي يكي به من بگه عمل چه قدر درد داره؟
مطمئنم كه بعد از درمان دوباره در مي آد.

ARIAN2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عمل درد داره؟
درد بعدش برام مهم نيست.
موقع عمل چه طور؟

elize7755

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزیز من میخوام تجربه خودمو از درمان میخچه براتون بگم. من چند سال پیش متوجه یه میخچه کوچیک کف پام شدم اوایل زیاد بهش توجه نکردم اما بعد که کم کم بزرگتر شد توجه ام رو جلب کرد. اطرافیانم همه بهم میگفتن بخاطر پوشیدن کفش تنگه اما من از اونجایی که آدمی هستم که خیلی به راحتی خودم اهمیت میدم اصلا تو زندگیم کفش تنگ نپوشیده بودم! خلاصه رفتم سراغ درمان های مختلف چسب میخچه، قطره و حتی درمانهای خانگی مثل سیر و... اما درمان که نشد هیچی به مرور زمان میخچه های کف پام بیشتر شد و حتی روی یکی دوتا از انگشت های پام هم میخچه زد. رفتم دکتر بهم گفت بیا تا برات بسوزونیم اما از دردش ترسیدم و نرفتم. خیلی اوضاع بدی بود چون حتی دیدم کم کم داره روی اون یکی پام هم بیخود و بی جهت میخچه در میاد. حتی یکی دوبار هم خودم با موچین درشون آورم اما بازم در اومدن... خلاصه دیگه گفتم مرگ یه بار و شیون هم یه بار یه روز صبح زود رفتم یه بیمارستان خصوصی و پام رو به یه متخصص نشون دادم دکتره گفت برو بستری شو و آماده شو برای عمل دیگه هیچ توضیح خاصی هم نداد منم خیلی ریلکس گفتم خوبه دیگه سرپاییه زود تموم میشه اما دیدم بهم یه تخت دادن و بعدش اومدن بهم سرم زدن بازم زیاد نترسیدم گفتم خوب حتما عادیه. خلاصه رفتم برای عمل که دیدم به سرمم آمپول بیهوشی زدن بعد عمل که به هوش اومدم دیدم جفت پاهام توی پانسمانه... فهمیدم که کلا با چاقوی جراحی میخچه ها رو در آوردن و بعدش هم بخیه زدن. گفتم واای خدا چه غلطی کردم الکی خودمو انداختم به هچل... خلاصه بماند که بعدش چه دردسری کشیدم یه شب که توی بیمارستان موندم تا صبحش کارشناس بیمه تکمیلی بیاد منو ببینه هزینه عملم هم چهارصد و خرده ای هزار تومن شد که واسه سه سال پیش کم نبود و بیمه هم تقریبا نصفش رو داد... تا چند روزم که نمیتونستم بخاطر بخیه هام راه برم و از درس و زندگی افتادم تازه اوج بدبختیم اونجا بود که بعد از بهبود نسبی دیدم هنوز روی پام میخچه های ریز هست به دکترم که گفتم گفت عزیزم ما که نمیتونستیم همه اش رو در بیاریم بزرگاشو در آوردیم ریز هاش به مرور زمان از بین میره (جان عمه اش).... یه روز سر همین میخچه بابابزرگم یه حرف جالبی بهم زد گفت بابا جون میخچه نر و ماده داره تا نر و ماده اش نره خوب نمیشه... من اون موقع پیش خودم گفتم این قدیمی ها هم با این عقایدشون... چند ماه بعد کم کم اون میخچه های ریز شروع به بزرگتر شدن و زیاد شدن کردند اما من دیگه گفتم اگه پاهام قطع هم بشه واسه درمانش نمیرم دکتر و کلا بهش بی توجه شدم. نکته جالب اینجا بود که چندین ماه بعد که دوباره بهشون دقت کردم دیدم انگار ریزتر شدن و بعد حدود چهار ماه به خودی خود از بین رفتند! من هیچوقت نفهمیدم که این میخچه ها از کجا اومدن و چه طوری نابود شدن ولی به همه توصیه میکنم واسه درمانش اصلا عجله نکنن و به هیچوجه سراغ جراحی نرن. میدونم واقعا صحبت هام طولانی شد اما میخواستم تجربه ام رو واسه همه توضیح بدم که سختی های منو نکشن.

بالا