برگزیده های پرشین تولز

مي خواهم بانك داده SQLServer درست كنم اما بلد نيستم.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام

من با vb6 كه برنامه نويسي مي كردم براي بانك داده از MS-Access استفاده مي كردم (در حد آماتور). كار زياد سختي هم نبود يه سري Table و Query درست مي كردم و اونها رو در يك فايل واحد ذخيره مي كردم و ميشد بانك داده اي كه با يه DataConnection به برنامه وصلش مي كردم.

اما حالا به سراغ vb2005 اومدم و از بس همه جا اسم SQL رو شنيدم تصميم گرفتم برنامه بعدي رو با بانك داده SQL درست كنم. ضمن اين كه يه سي دي آموزش DataBase Programming در vb.net خريدم كه كار با بانك داده SQL Server رو توي محيط ويژوال بيسيك آموزش ميده اما مشكل اساسي اينجاست كه فقط اتصال به بانك داده و مراحل بعد از اون رو ياد ميده اما اصلاً در مورد اين كه چطور ميشه بانك داده رو ايجاد كرد هيچ حرفي نمي زنه. حالا دو تا سوال در مورد ايجاد بانك داده SQL Server دارم:

1- وقتي VB.net 2005 رو نصب كردم يه برنامه هم همراهش نصب شد به نام Microsoft SQL Server 2005 اما وقتي به Start> All Programs> Microsoft SQL Server 2005 ميرم فقط يه زير گزينه داره به نام Configuration Tools كه اون هم خودش سه تا زيرگزينه داره به نام هاي SQL Se. Configuration Manager و SQL Se. Error Reporting و SQL Se. Surface Area Configuration آيا من بايد بانك داده خودم رو با يكي از اين سه تا درست كنم يا بايد برنامه ديگري نصب كنم؟

2- آيا براي برنامه اي كه قرار هست كاملاً تحت ويندوز اجرا بشه و هيچ ارتباطي با شبكه و اينترنت و ... نداره، بانك داده SQL Server جوابگو هست يا بهتره از Access يا چيز ديگري استفاده كنيم؟

خيلي متشكرم

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
1- آن Sql server که توسط خود دات نت 2005 نصب میشه صرفا یک engine است. یعنی اینترفیس ندارد و برای اتصال و کار با آن باید از خود ویژوال استودیو بهره ببرید . اگر هم میخواهید میتوانید sql server 2005 نسخه personal یا enterprise را تهیه کرده و جداگانه نصب کنید ولی من به شما همان Sql server 2000 را توصیه میکنم . که با محیط enterprise Manager به راحتی هر چه تمام تر میتوانید دیتابیس ایجاد کرده و tabel و... ایجاد کنید

2- بله ، sql server به خوبی هر چه تمام تر جواب میدهد . توصیه میکنم access را به فراموشی بسپارید !

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
متشكرم

برم ببينم sql server رو از كجا ميتونم گير بيارم.

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
اولا sql server 2005 نسخه personal نداره در ضمن نسخه enterprise هم فقط روی نسخه server ویندوز نصب میشه و روی win XP نصب نمیشه .
جواد جان شما هم بهتره sql 2005 رو بری یاد بگیری و 2000 رو به فراموشی بسپار

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
خيلي متشكرم
من سي دي SQL Server 2000 Enterprise Edition و SQL Server 2005 ???? Edition رو دارم. اما نمي دونم چرا هيچ كدوم روي ويندوز اكس پي نصب نميشه. روي سيستم شما نسخه 2000 Enterprise نصب ميشه؟

بالا