برگزیده های پرشین تولز

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,655
اقا شما نظرت درباره پی ان سی و دوبیس چیه ؟ راستش من 17 سالمه و 2 سالع بوکس کار میکنم و هزینه زیادی هم ندارم که مکمل های شرکت هایی مثل اپتیمم نوتریشنو بگیرم
شرمنده من اطلاعاتی در مورد مکمل ها ندارم

اما از یک سو برند پی ان سی معروف ترین برند مکمل ایرانه و خیلی بازارش داغه و هم مهر وزارت بهداشت و هم برچست اصالت سازمان غذا و دارو رو داره از این رو تقلبی نیست
کیفیت زمین تا اسمون با هم فرق داره ایران همون پراید در نظر بگیر و خارج بنز

i.sharifi

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
410
نه اخه من همین الانم ایزو وی پی ان سی رو مصرف میکنم و یکم حجم هم گرفتم اما واقعا طعم خوبه نداره و اصلا حال نمیکنم باهاش
شما خودت محصولات دوبیس رو مصرف کردی مشکلی برات پیش نیومد؟ و به چیزی که خواستی رسیدی؟
من راستش به قول شما نمیدونم پروتئین وی این محصول خوبه یا نه اما خیلی دوست دارم مصرف کنم
اما از یک سو برند پی ان سی معروف ترین برند مکمل ایرانه و خیلی بازارش داغه و هم مهر وزارت بهداشت و هم برچست اصالت سازمان غذا و دارو رو داره از این رو تقلبی نیست
من با مصرف مکمل های دوبیس هیچ مشکلی نداشتم.
کسی نمیگه محصولات پی ان سی تقلبی هستن. مهم کیفیت و نحوه تهیه مواد پایه مکمل هاست .

me22

Registered User
لایک‌ها
574
اقا شما نظرت درباره پی ان سی و دوبیس چیه ؟ راستش من 17 سالمه و 2 سالع بوکس کار میکنم و هزینه زیادی هم ندارم که مکمل های شرکت هایی مثل اپتیمم نوتریشنو بگیرم

توصیه‌ی اولم مراجعه به پزشک هستش برای انالیز بدن و گرفتن برنامه غذایی و ...

اما بطور کلی توصیه میکنم فعلا بجای مکمل‌هایی نظیر وی (پروتئین) و گینر، از مولتی‌ویتامین به‌ همراه امگا3 استفاده کنی و پروتئین و کربوهیدرات مورد نیاز بدنت رو از غذا تامین کنی که به صرفه‌تر هستش.

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
بهترین کار اینه که چند نفر که قصد خرید مکمل دارن جمع بشین یک برند که به نظرتون معتبر تره رو انتخاب کنید شریکی خریداری کنید به مقدار کم و شریکی هزینه آزمایش پروتیین قابل جذب رو بدید که 5 نفر به بالا بشید خیلی کم در میاد.
البته میتونید آزمایش پروفایل اسید آمینه رو هم بدید که هزینش بیشتره اما میتونید کامل بفهمید چی توشه با چه مقدار

بدون آزمایش هیچ احدی حرفش سندیت نداره ..

i.sharifi

لایک‌ها
410
بهترین کار اینه که چند نفر که قصد خرید مکمل دارن جمع بشین یک برند که به نظرتون معتبر تره رو انتخاب کنید شریکی خریداری کنید به مقدار کم و شریکی هزینه آزمایش پروتیین قابل جذب رو بدید که 5 نفر به بالا بشید خیلی کم در میاد.
البته میتونید آزمایش پروفایل اسید آمینه رو هم بدید که هزینش بیشتره اما میتونید کامل بفهمید چی توشه با چه مقدار

البته پیشنهاد بهتر اینه که به جای صرف این همه هزینه، با هزینه ای بسیار کمتر و با مصرف مواد غذایی، نیاز به مکمل ها رو به صفر برسونیم ( به جز مکمل هایی که واقعا کمک کننده هستند مثل کراتین).
شخصا به جز روزهایی از سال که فرصت آشپزی کردن ندارم مکمل اون هم فقط وی مصرف می کنم که شاید در کل 2 ماه از سال هم نشه.
همیشه برای من سوال بوده که چرا افراد این همه برای مکمل هزینه می کنن و در مورد یک برند خاص وسواس به خرج میدن اما حاضر نیستن بخشی از اون هزینه رو به تغذیه اختصاص بدن و جالب اینجاست که همیشه از عدم پیشرفت شاکی هستن.
1 کیلوگرم فیله مرغ خیلی ارزان تر از 1 کیلوگرم پروتئین وی در میاد . 28 هزار تومان در مقابل 350 هزار تومان!

IamBoxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته پیشنهاد بهتر اینه که به جای صرف این همه هزینه، با هزینه ای بسیار کمتر و با مصرف مواد غذایی، نیاز به مکمل ها رو به صفر برسونیم ( به جز مکمل هایی که واقعا کمک کننده هستند مثل کراتین).
شخصا به جز روزهایی از سال که فرصت آشپزی کردن ندارم مکمل اون هم فقط وی مصرف می کنم که شاید در کل 2 ماه از سال هم نشه.
همیشه برای من سوال بوده که چرا افراد این همه برای مکمل هزینه می کنن و در مورد یک برند خاص وسواس به خرج میدن اما حاضر نیستن بخشی از اون هزینه رو به تغذیه اختصاص بدن و جالب اینجاست که همیشه از عدم پیشرفت شاکی هستن.
1 کیلوگرم فیله مرغ خیلی ارزان تر از 1 کیلوگرم پروتئین وی در میاد . 28 هزار تومان در مقابل 350 هزار تومان!
خب مکمل لازمه ورزش هستش ، کراتین هم برای کسانی که حجم میخوان مناسب هست ، اما در ورزش های بوکس و رزمی حجم عضله باید خشک باشه، و محدودیت وزن در این رشته ها بوجود میاد
کراتین در بیشتر افراد باعث ایجاد ریزش مو میشه (البته نود درصد این افراد سابقه ریزش مو داشتند) اما برای حجم واقعا عالی هستش

IamBoxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

چطور و کجا ازمایش بدیم؟

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
چطور و کجا ازمایش بدیم؟
چطور:
یک نمونه کوچک با رعایت مسایل نمونه برداری میگیرید..ظرف تمیز ترجیحا شیشه ای نو ..مثل شیشه های پنی سیلین که دربش چفت بشه و رطوبت نیاد توش
کجا :
آزمایشگاههای غذا و دارو فراوونه.. یکی که تحت نظارت وزارت بهداشته رو انتخاب کنید..تو گوگل بزنید:
آزمایشگاه غذا و دارو همکار وزارت بهداشت

لیستش رو میاره ..رو گوگل هم تعدادیش رو نشون میده باهاشون تماس بگیرید قیمت بگیرید..بگید آزمایش پروتیین قابل جذب میخوام..سه سال پیش 100 بود حدودا ..آزمایش پروفایل اسید آمینه هم لازم نیست ..منتها اگر بخواین هزینش 2 تا سه برابره

دقیقآ....
این دوستانی که دنبال مکمل میگردن عموما تصوراتشون اشتباه هست از نیاز ورزشکار به پروتیین .. من بیش از 2 سال تمام تحقیقاتی که در این حوزه شده رو دنبال میکنم.. و با قاطعیت میگم 90 درصد ورزشکارا چه بدنساز چه قدرتی و چه مقاومتی نیازی به هیچ مکملی ندارن ..حداقل تا 2 سال ورزش جدی و حرفه ای..
کافیه دو روز تو منابع معتبر جستجو کنن و یک بار به جای گوش کردن به حرف فروشنده های و مجلات زرد به حرف پزشک بدنساز محقق گوش کنن و حداقل 8 ماه با جدیت بدون استفاده از مکمل ورزش کنن بعد از دیدن نتیجه تصمیم بگیرن..
بزرگای بدنسازی الان از رژیمهای روزه ای استفاده میکنن بدون از دست دادن گرمی عضله ..طرف پزشک متخصصه ..2 سال حداقل روزی 16 ساعت هیچی جز آب یا قهوه نمیخوره و تنها تو پنجره 8 ساعته غذا میخوره و همچنان بدنسازی میکنه..
تجربه خودم به کنار..

i.sharifi

لایک‌ها
410
خب مکمل لازمه ورزش هستش ، کراتین هم برای کسانی که حجم میخوان مناسب هست ، اما در ورزش های بوکس و رزمی حجم عضله باید خشک باشه، و محدودیت وزن در این رشته ها بوجود میاد
کراتین در بیشتر افراد باعث ایجاد ریزش مو میشه (البته نود درصد این افراد سابقه ریزش مو داشتند) اما برای حجم واقعا عالی هستش
دقیقا چه مکملی لازمه ورزش هست ؟
شما در صورتی که پروتئین کافی و متناسب با توده عضلانی و فعالیتتون در طی روز مصرف کنید هیچ نیازی به دریافت آمینو اسیدها، بی سی دبل ای و امثالهم از طریق مکمل نخواهید داشت .
مگر در شرایط خاص و برای برخی از رشته ها اون هم در سطوح بالا و قهرمانی .
ال کارنیتین و آرژنین و گلوتامین و CLA و غیره هم که اکثرا هایب هستند و هیچ کارایی حداقل در ورزش بدنسازی خصوصا برای افراد مبتدی ندارن و کمپانی ها با سوء استفاده از عدم آگاهی ورزشکاران این مکمل ها رو ضروری جلوه دادن .
در مورد مغایرت کراتین و بوکس هم متوجه فرمایشتون نشدم. قرار نیست ورزشکار مصرف کراتین رو در فصل مسابقاب و دوران آماده سازی مسابقات هم ادامه بده، اگر نگرانی ای وجود داره در رابطه با رسیدن به وزن هدف .

رابطه کراتین و افزایش تبدیل تستسوسترون به دی اچ تی و در نتیجه افزایش ریزش مو در مردان با ریزش موی اندروژنیک هم هنوز به طور جدی مطرح و ثابت نشده .

i.sharifi

لایک‌ها
410
دقیقآ....
این دوستانی که دنبال مکمل میگردن عموما تصوراتشون اشتباه هست از نیاز ورزشکار به پروتیین .. من بیش از 2 سال تمام تحقیقاتی که در این حوزه شده رو دنبال میکنم.. و با قاطعیت میگم 90 درصد ورزشکارا چه بدنساز چه قدرتی و چه مقاومتی نیازی به هیچ مکملی ندارن ..حداقل تا 2 سال ورزش جدی و حرفه ای..
کافیه دو روز تو منابع معتبر جستجو کنن و یک بار به جای گوش کردن به حرف فروشنده های و مجلات زرد به حرف پزشک بدنساز محقق گوش کنن و حداقل 8 ماه با جدیت بدون استفاده از مکمل ورزش کنن بعد از دیدن نتیجه تصمیم بگیرن..
بزرگای بدنسازی الان از رژیمهای روزه ای استفاده میکنن بدون از دست دادن گرمی عضله ..طرف پزشک متخصصه ..2 سال حداقل روزی 16 ساعت هیچی جز آب یا قهوه نمیخوره و تنها تو پنجره 8 ساعته غذا میخوره و همچنان بدنسازی میکنه..
تجربه خودم به کنار..

دسترسی به همون منابع معتبر هم واقعا ساده نیست. هنوز خیلی ها فکر می کنن با خوردن زرده تخم مرغ چاق میشن یا سکته می کنن و وقتی برای افراد عادی و حتی افرادی که خودشون رو قدیمی و با تجربه میدونن این موارد رو توضیح میدی که دریافت چربی کافی از پروتیئن و کربوهیدرات مهمتره ، بهت میخندن .
هنوز درصد زیادی از ورزشکاران به ازای وزن کلی بدنشون پروتئین مصرف می کنن. آیا توده چربی به پروتئین نیاز داره !؟
ما یک نوع **** غذایی داریم که تنها به ازای توده خالص عضلانی (LBM) فقط و فقط پروتئین و میزان بسیار ناچیزی چربی و کربوهیدارت مصرف میشه و کالری دریافتی طی روز زیر 800 کالری هست و از دست دادن توده عضلانی تقریبا نزدیک به صفر هست .
و عده ای همچنان تاکید دارن که زیر 3 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن مصرف کنید عضلات میریزن ! ...

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
دسترسی به همون منابع معتبر هم واقعا ساده نیست. هنوز خیلی ها فکر می کنن با خوردن زرده تخم مرغ چاق میشن یا سکته می کنن و وقتی برای افراد عادی و حتی افرادی که خودشون رو قدیمی و با تجربه میدونن این موارد رو توضیح میدی که دریافت چربی کافی از پروتیئن و کربوهیدرات مهمتره ، بهت میخندن .
هنوز درصد زیادی از ورزشکاران به ازای وزن کلی بدنشون پروتئین مصرف می کنن. آیا توده چربی به پروتئین نیاز داره !؟
ما یک نوع **** غذایی داریم که تنها به ازای توده خالص عضلانی (LBM) فقط و فقط پروتئین و میزان بسیار ناچیزی چربی و کربوهیدارت مصرف میشه و کالری دریافتی طی روز زیر 800 کالری هست و از دست دادن توده عضلانی تقریبا نزدیک به صفر هست .
و عده ای همچنان تاکید دارن که زیر 3 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن مصرف کنید عضلات میریزن ! ...
دوستی رو میشناختم که توصیه 3 گرم پروتیین به ازای هر کیلوگرم وزن رو برای مدت زیاد امتحان کرده بود و بعد از سوییچ به 1.8 گرم به ازای هر کیلوگرم نه تنها نتیجه دریافتی بهتری گرفته بود بلکه احساس خستگی مداومی که قبلا داشت از بین رفته بود.
تازه همینطور که گفتید اکثرا تصور میکنن اگر از فلان مقدار پروتیین که معمولا دیوانه کنندست کمتر مصرف کنن عضلاتشون یه شبه پر میکشه..یا طرف با 25 درصد چربی بدن و وزن 100 کیلو میخواد روزی 200 تا 300 گرم پروتیین مصرف کنه..گر چه مصرف زیاد پروتیین آسیب مستقیم اثبات شده ای نداره اما خاصیتی هم نداره ..البته اگر پروتیین رو بخواد از منابع به اصطلاح lean مثل سینه بوقلمون که چربی نداره تامین کنه یا از پودرها اونوقت چربی دریافتیش میاد پایین و نتیجه این میشه که تستسترون تولیدی کم میشه و عضله سازی هم با محدودیت مواجه میشه..

IamBoxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام کسی اطلاع داره پودر گیاه اسپیرولینا رو از کجا میشه تهیه کرد؟

kimaro

Registered User
لایک‌ها
50
دوستان کسی تجربه استفاده از کراتین و پروتئین muscletech داره ؟ سری محصولات جدیدش !

I_Love_NY

Registered User
لایک‌ها
464
دوستان کسی تجربه استفاده از کراتین و پروتئین muscletech داره ؟ سری محصولات جدیدش !

من نیرو تک وی گلد ماسل تک رو تابستون خوردم حجم خوبی بهم داد واقعا تاثیر داشت ولی بعدش که تموم شد چون پروتئین کم مصرف کردم و تغذیم خوب نبود حجم عضلاتم کم شد

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,655
من نیرو تک وی گلد ماسل تک رو تابستون خوردم حجم خوبی بهم داد واقعا تاثیر داشت ولی بعدش که تموم شد چون پروتئین کم مصرف کردم و تغذیم خوب نبود حجم عضلاتم کم شد
از کجا گرفتی ؟
برای چاق شدن و افزایش حجم چی خوبه که زود جواب بده ؟
هزینش مهم نیست هرچقدر باشه فقط چند ماهه جواب بده

kimaro

Registered User
لایک‌ها
50

مرسی ممنونم من ی دوره کوچولو دارم که 300 گرم کراتین داره با 2.5 پروتئین وی که البته می خوام کراتین رو کراتین میکرونایزد اپ نوتریشن و پروتیئن رو هم اشور وی 100 درصد بگیریم البته گزینه های دیگه ی هم هستند ولی فک کنم اینا جالب باشند ...

چند درصد با مصرف پروتیئن و تو چه مدت حجم گرفتی ؟

I_Love_NY

Registered User
لایک‌ها
464
از کجا گرفتی ؟
برای چاق شدن و افزایش حجم چی خوبه که زود جواب بده ؟
هزینش مهم نیست هرچقدر باشه فقط چند ماهه جواب بده
من یکی از دوستان از دوبی واسم اورد
بستگی داره قد و وزنت چقدره من خودم 47 کیلو بودم با گینر سریوس مس 3 4 کیلو اومدم بالا ولی با تغذیه الان تونستم از 47 برسم 57 کیلو کالری مصرفی روزانه باید ببری بالا

I_Love_NY

Registered User
لایک‌ها
464
مرسی ممنونم من ی دوره کوچولو دارم که 300 گرم کراتین داره با 2.5 پروتئین وی که البته می خوام کراتین رو کراتین میکرونایزد اپ نوتریشن و پروتیئن رو هم اشور وی 100 درصد بگیریم البته گزینه های دیگه ی هم هستند ولی فک کنم اینا جالب باشند ...

چند درصد با مصرف پروتیئن و تو چه مدت حجم گرفتی ؟
من حجم زیادی نگرفتم ولی دوستام میدیدن منو میگفتن بدنت حجم گرفته و مشخص بود خودم هم راضی بودم ولی زیاد پروتئین در کنار وی مصرف نکردم شاید اگه بیشتر پروتئین میخوردم حجم بیشتری میگرفتم کلن از وی نباید انتظار زیادی داشت و فکر کنی قراره معجزه کنه مثل دارو و استرویید

فرشید

Registered User
لایک‌ها
122
یه سوال داشتم مکمل افزایش وزن اگه استفاده کنم وزنی که میگیرم در صورت ادامه ندادن مکمل از بین میره یا باقی میمونه؟

I_Love_NY

Registered User
لایک‌ها
464
یه سوال داشتم مکمل افزایش وزن اگه استفاده کنم وزنی که میگیرم در صورت ادامه ندادن مکمل از بین میره یا باقی میمونه؟
مکمل کالری مصرفی روزانه شمارو بالا میبره و باعث میشه وزنت بره بالا
اگه مکمل تموم بشه وزنت هم میاد پایین کم کم باید یه برنامه تغذیه داشته باشی که حداقل کالری مصرفی برای ثابت نگه داشتن وزنت رعایت کنی
بستگی به تیپ بدنیت هم داره اگه لاغر هستی باید کالری روزانه بالا ببری

بالا