برگزیده های پرشین تولز

میخوام وام بگیرم برای خرید ماشین و رهن مغازه، راهنمایی کنید

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
سلام دوستان؛
من میخوام یه وام بگیرم و باهاش یه ماشین بخرم + یه مغازه رهن و اجاره کنم، میخواستم ببینم بقیه نظرشون چی هست؛

کلا مایه هیچی دستم نیست، اما میخوایم از یکی از آشناهای نزدیک 5 یا 10 میلیون تومان قرض کنیم، برای مدت زمان 4 ماه، این 4 ماه پول رو بزاریم به حساب صندوق قرض الحسنه مهر، این صندوق بعد از 4 ماه میاد 5% از پول رو به عنوان کارمزد کم میکنه، 5% رو در حساب قفل میکنه، و ما بقی رو به اضافه کل پول به شما میده،
به عبارت دیگه، اگه من 5 میلیون تومان پول بزارم تو حساب، بعد از 4 ماه، بانک به من 5 میلیون تومان وام میده + اصل پولم منهای < 5% بابت کارمزد و 5% هم در حساب قفل شده > . یعنی 190% سپرده، برای مدت زمان 36 ماه، معادل کل پولم رو وام میده با سود 13% .

این از وام،
از اون طرف نظرم این هست که یه مغازه اجاره کنم، برای کار خدمات کامپیوتر، یکی از شهرستان های اطراف شیراز رو نشون کردم، جای کار خیلی داره، مطمئنم میتونم موفق باشم، فاصله ی زیادی هم تا اینجا نداره، خودم هم ساکن شیراز هستم . از طرف دیگه، به علت مسافت میخوام یه ماشین هم بخرم؛
در مورد مغازه بین دو نیم میلیون تومان تا سه میلیون تومان راحت میشه مغازه رهن کرد و ماهیانه هم بین 200 تا 250 اجاره داد، بابت اجاره و قسط هم حساب کتاب کردم، میتونم بیشتر از اینها در بیارم . از بابت قسط مسئله ای نیست؛

خوب میرسیم سر خرید ماشین،
نظر خودم خریدن یه سپند هست، حدود دو ~ دو نیم در میاد، فعلا هم به بیشتر از سپند نیاز ندارم، تا پایان سال عوضش میکنم، با توجه به انتظاری که از درآمد دارم میخوام تبدیلش کنم به 206،
اما یکی از بستگان میگه برم یکی از نمایندگی های سایپا، اونجا دو نیم میگیره، شما رو ثبت نام میکنه برای پراید، یه یک نیم هم تا پایان سال میدی، اوایل اردیبهشت ظاهرا، یک میلیون دیگه میدی (جمعا 5 و نیم ) و همون موقع پرایدت رو تحویل میگیری؛

خودم کلا از پراید تنفر دارم، یه جورایی هم دو دل شدم که سپند بگیرم یا پراید، اما پراید تحویلش میافته اردیبهشت آینده، سپند همین الان، از طرف دیگه، سپند رو تا پایان سال میخوام تبدیل کنم به 206، اما پراید....

نظر شما چی هست ؟

meisam317

Registered User
لایک‌ها
78
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
مشکلتون چیه ؟
تنها بانک هایی که فعلا وام میدن یکیش همین صندوق قرض الحسنه مهر هست .
شرایط وام دادن رو هم که گفتم، سپرده میزاری، بعد از 4 ماه همونقدر بهت بر میگردونن. سپرده خودت هم 10 درصدش میپره (5درصد کارمزد 5دردصد قفل در حساب) مابقی رو میتونی برداری. اقساط هم یا 24 ماهه یا 36 ماهه، اگه 24 ماهه رو انتخاب کنی، 12 درصد سود میدی، اگه 36 ماهه رو انتخاب کنی 13 درصد سود میدی . تا 5 میلیون تومان دوتا ضامن نیاز داری، از 5 به بعد میشه 3تا ضامن.

بانک بعدی، بانک مسکن هست، فقط در قبال خرید مسکن بهت وام میده که اونم شرایط خاص خودش رو داره، میتونه معامله صوری باشه اما از نظر بانک، اگه خریدار و فروشنده نسبت به هم : برادر،خواهر،پدر،مادر باشن، معامله صوری تلقی میشه، ضامن هم یکی بیشتر نیاز نداری.

وام دیگه ای موجود نیست، غیر از وام ازدواج که اگه تا حالا نگرفته باشی، از تاریخ عقدت هم یکسال نگذشته باشه میتونی معرفی نامه از صندوق مهر امام رضا (علیه السلام) بگیری و ببری بانک، دو میلیون کمک هزینه ازدواج و دومیلیون هم بابت خرید وسایل میتونی بگیری . هر دو میلیون رو باید دوتا ضامن ببری .

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
خوشــــــا شیــــــــــــــــــــــــــــــــراز
به نظرت کل پول وام رو وارد کار کنی بعد از سودی که میکنی ماشین بخری بهتر نیست ؟
تو شیراز مغازه بزنی ظرفیتش بالاتره نسبت به شهرستان کدوم شهرستانه ؟

Last edited:

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
والله مشکل اینجاست که برای اینکار به ماشین نیاز دارم، فاصله یه مقدار زیاده، حدود 20 تا 25 کیلومتر، اصلا نمیصرفه بخوام کرایه بدم برام جنس بیارن یا پیک موتوری بگیرم، روزی یکبار خودم بیام و برم، هم از سلامت جنس مطمئن هستم، هم هزینه کمتری پرداخت میکنم؛
در خصوص اینکه خود شیراز باشم، اینجا دیگه تقریبا میشه گفت بازار اشباء شده، دیگه جایی نداره که بشه روش حساب کرد و سرمایه گذاری کرد؛

در خصوص ماشین هم، خودم از ریخت پراید هم تنفر دارم، ماشالله سرعت مثه جت، وزن کمتر از یه مگس، فرمون تیز، ایمنی سرنشین زیر صفر، کافیه سرعتت رو ببری بالای صدتا، دو نفر سوار باشی، یه ذره با فرمون بازی کنی.... خانواده میان دارالرحمه ملاقات...

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
کسی در مورد این وام بانک تجارت خبر نداره
وام خوردرو خرید اسباب وتعمیر مسکن
میگن زود میدن
حالا شرایط چطوری چند درصد چقدر میدن چه مدت پول باید بمونه ...
کسی اطلاع داره؟

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
هیچ وامی در این خصوص ندارن، تقریبا با همه شعب بانک تجارت شیراز صحبت کرذم، هیچ کدوم هیچ چیزی، فقط وام ازدواج !

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
مشکلتون چیه ؟
شرایط وام دادن رو هم که گفتم، سپرده میزاری، بعد از 4 ماه همونقدر بهت بر میگردونن. سپرده خودت هم 10 درصدش میپره (5درصد کارمزد 5دردصد قفل در حساب) مابقی رو میتونی برداری. اقساط هم یا 24 ماهه یا 36 ماهه، اگه 24 ماهه رو انتخاب کنی، 12 درصد سود میدی، اگه 36 ماهه رو انتخاب کنی 13 درصد سود میدی . تا 5 میلیون تومان دوتا ضامن نیاز داری، از 5 به بعد میشه 3تا ضامن.

بانک بعدی، بانک مسکن هست، فقط در قبال خرید مسکن بهت وام میده که اونم شرایط خاص خودش رو داره، میتونه معامله صوری باشه اما از نظر بانک، اگه خریدار و فروشنده نسبت به هم : برادر،خواهر،پدر،مادر باشن، معامله صوری تلقی میشه، ضامن هم یکی بیشتر نیاز نداری.

وام دیگه ای موجود نیست، غیر از وام ازدواج که اگه تا حالا نگرفته باشی، از تاریخ عقدت هم یکسال نگذشته باشه میتونی معرفی نامه از صندوق مهر امام رضا (علیه السلام) بگیری و ببری بانک، دو میلیون کمک هزینه ازدواج و دومیلیون هم بابت خرید وسایل میتونی بگیری . هر دو میلیون رو باید دوتا ضامن ببری .

ممنون از این اطلاعات، ظاهرا اطلاعات خود شما از بقیه کاملتره!

d_ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
همه این چیزهایی که شما گفتی رویایی بیش نیست عزیزم
خیلی هم راحت حساب کتاب این جریان:

شما میخوای 5 تومن پول از 1 دوستی/آشنایی برای مدت 4 ماه بگیری و بعد از 4 ماه با ضرر 10% پس بدید بهشون
که 10 % اش میپره و میشه چقدر؟ 4.500.000

در کل 9500 تومن به شما وام میده و شما بعد از پس دادن پول آشناتون..... 4500 ته جیبتون میمونه!

2500 رو که میخوام ماشین بخری میمونه چقدر؟ 2 تومن

به قول خودتون رهن مغازه اونجا 2-3 تومنه که اگه خوش بینانه در نظر بگیریم 2 تومن شما در همین مرحله KnockOut شدید. یعنی دیگه پولی برای خرید جنس مغازه ندارید

و حالا آپشن دوم که شما ماهیانه 200-300 تومن اجاره بدید و 1-1.5 تومن هم جنس بخرید و مغازه رو درست کنید با این وجود هم اگه بالفرض ماهیانه 600-700 تومن هم درآمد داشته باشید بعد از 1 سال که چه عرض کنم 2 سال هم نمیتونید به 206 برسید(فرضیات: 206 تیپ 2 . دست دوم . حدود 10 تومن)

چرا؟ شما ماهیانه حدود 300-400 تومن سود میکنید که سال ش میشه حدود 4-4.500

فرضیات سود( پول آب و برق و استهلاک و خرج ماشین و مغازه و همچین 1% از 5 میلیون تومن در ماه)

خیلی راحته .... من نمیدونم چطوری میخواید دل رو به دریا بزنید و برید زیر قرض و قسط و یه چیز غیر ممکن!

اگه من به جای شما باشم هیچ وقت همچین ریسکی رو نمیکنم چون وام به برای آدمهای خوش خیال بیشتر دام هست.

شرمنده رک حرف زدم .

بدرود

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
همه این چیزهایی که شما گفتی رویایی بیش نیست عزیزم
خیلی هم راحت حساب کتاب این جریان:

شما میخوای 5 تومن پول از 1 دوستی/آشنایی برای مدت 4 ماه بگیری و بعد از 4 ماه با ضرر 10% پس بدید بهشون
که 10 % اش میپره و میشه چقدر؟ 4.500.000

در کل 9500 تومن به شما وام میده و شما بعد از پس دادن پول آشناتون..... 4500 ته جیبتون میمونه!

2500 رو که میخوام ماشین بخری میمونه چقدر؟ 2 تومن

به قول خودتون رهن مغازه اونجا 2-3 تومنه که اگه خوش بینانه در نظر بگیریم 2 تومن شما در همین مرحله KnockOut شدید. یعنی دیگه پولی برای خرید جنس مغازه ندارید

و حالا آپشن دوم که شما ماهیانه 200-300 تومن اجاره بدید و 1-1.5 تومن هم جنس بخرید و مغازه رو درست کنید با این وجود هم اگه بالفرض ماهیانه 600-700 تومن هم درآمد داشته باشید بعد از 1 سال که چه عرض کنم 2 سال هم نمیتونید به 206 برسید(فرضیات: 206 تیپ 2 . دست دوم . حدود 10 تومن)

چرا؟ شما ماهیانه حدود 300-400 تومن سود میکنید که سال ش میشه حدود 4-4.500

فرضیات سود( پول آب و برق و استهلاک و خرج ماشین و مغازه و همچین 1% از 5 میلیون تومن در ماه)

خیلی راحته .... من نمیدونم چطوری میخواید دل رو به دریا بزنید و برید زیر قرض و قسط و یه چیز غیر ممکن!

اگه من به جای شما باشم هیچ وقت همچین ریسکی رو نمیکنم چون وام به برای آدمهای خوش خیال بیشتر دام هست.

شرمنده رک حرف زدم .

بدرود

با این همه حساب کتاب کردن و منفی نگری ! موندم چطوری شدین کاربر فعال درآمد اینترنتی

نه این موضوع رویایی هست که خوشبختانه نیمی از اون تا پایان این ماه به واقعیت میپیونده و بقیه بعد از 4ماه؛ چطور ؟ اینطور :

تصمیم گرفتم 13 میلیون پول بگیرم،
3 میلیون رو دادم رهن مغازه، با اجاره ماهانه 200 تومن، شرط کردیم اجاره سه ماهه اول رو نگیره، عوضش ماه چهارم یک میلیون به رهن مغازه اضافه کنیم و اجاره رو از همون ماه شروع کنیم .
ده میلیون رو گذاشتم تو حساب، چهار ماه دیگه نوزده میلیون و نهصد وام میگیریم . سیزده تومن پس میدیم به این آشنامون، میمونه شش و نهصد، تو این چهار ماه با کار قبلی خودم که در زمینه شبکه و کامپیوتر بوده، ماهی حداقل یک میلیون (بدون در نظر گرفتن رشد درآمد فعلی) رو دارم، پس چهار میلیون هم از اینجا میاد روی شش و نهصد که میشه ده و نهصد یه صد هم کم و زیادش، یازده خلاص.
با در نظر گرفتن مخارج مغازه و نحوه فعالیتی که در نظر دارم، همچنین ادامه کاری که الان دارم، تا پایان تابستان 206 رو خریدم.

ممنون از نظرات دوستان همچنین شما که دلسوزانه جواب دادین :)

d_ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من گفتم این آرم کاربر فعالی قشنگه رفتم یکی خریدم:دی

داداش من ما که بخیل نیستیم ....گفتم با 5 تومن عمرآ بشه همچین کاری رو کرد...الان خود شما برگشتی میگی 13 تومن!

موفق باشید

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
شما عزیزی علی جان،؛ آره با محاسباتی که شما فرمایش دادی درست بود؛ راستی یه چیز دیگه، بانک 2% از پول رو نگه مداره که من اشتباهی گفته بودم دوتا 5%

بازم ممنونم از توجه و وقتی که صرف کردی .
خیر ببینی .

Google_khan

Registered User
لایک‌ها
2
دوست عزیز من نمی دونم کار شما به کجا رسید
و اصولا هم نمی دونم الان یه نمه زیر خاکی کشیدن بالا توی این بخش حکم اش در چه حدیه
به هر حال از الآن بنده عذر خواهی می کنم

اما چون بسیاری از افراد هستن که داخل مسائل مالی به مشکل می خورن و اذیت میشن دلم نیومد
چند تا نکته رو نگم

ببین اول از همه باید این رو بدونیم که توی شرایط الان که هم رکود داریم هم تورم یعنی نه جنس تولید میشه (واردات نیاز مردم رو پوشش میده) نه قیمت ها رشد سعودی اشون کم میشه وضعیت کار کاملا آشفته و نا مشخصه

چون از حرفات معلوم بود که یه خورده زیادی خوش بین هستی گفتم بد نیست به این نکته هم توجه داشته باشی
مثلا این ماه اگه در آمد خوب بود اصلا روش ننوشته که ماه بعد چطوریه اما چیزی که نوشته شده امضای شما پای برگه تعهد برگشت پوله

نکته دوم این که فکر کنم 2 در صد هم اگه از پولتون کم بشه 19900 نشه .. درست میگم ؟

نکته سوم هم این نکته است که موسسه مذبور افراد زیادی رو یه جورایی گول میزنه چطوری ؟

اینطوری که طرف میگه خوب یه پول رو میذارم بعد بر میدارم میدم به آشنا یا هر کس دیگه و بعد هم یه پول اومده دستم و قسط 13 درصد میدم .
زندگیم رو هم میسازم و انواع و اقسام ماجرا ها که اتفاقا خیلی شبیه به شماست

اما توجه ندارن که بابا ! پولی که باید به بانک یا موسسه پس بدی درصدیه که از 20 ملیون تومن میره نه از 6 ملیون تومن
یعنی تو داری
13 تومن میذاری و بعد خود بانک یه خورده می ذاره روش بهت بر میگردونه اونم با رقم به ظاهر پایین اما توجه نمیکنی

که این آقایون موزمار دارن بهره پول خودتو از خودت میگیرن !!
که اگه حساب کنی میبنی داری برای 9 تومن حالا یه خورده بالا پایین در سال( 13% 20 تومن رو حساب کن چقدر میشه ؟ ) رو پس میدی ! ... از اونجایی که یه بار اشتباه کردی خودم بهت میگم دو میلیون و شش صد هزار تومن به طرف پس میدی !
جالب اینجاست که یه مقدار پول رو هم بر می دارن پیش خودشون که شما اصلا شک نکنی
حالا عزیز دلم 2600 چند درصد 9800 تومنه ؟

بله ! تقریبا میشه 27 درصد ! تازه برای اینکه بهتر بدونی باز هم بیشتر میشه می دونی چرا ؟! چون که اینطوری که شما تعریف میکنی احتمالا نمی خوای اول کار شروع به قسط دادن بکنی پس سودی که باید میدادی هم به همین ضریب سود می خوره

خلاصه این که می تونی همین پول رو با یه نرخ شبیه به همین از کسبه نه چندان محترم بازار نزول کنی !

تازه اینطوریم که شما تعریف کردی برادر , سه ملیون هم میدی رهن ... در حقیقت داری نزول میکنی که بدی رهن !
یعنی هم ارزش پولت می آد پایین (ارزش سه تومن بعد از یک سال با این نرخ بهره خیلی بالا نیست ! )

اگه دوست داری حساب کنی این فرمول تبدیل پول زمان الانت به زمان آینده است
p1=p0(1+r)be tavane N

فرض کنیم شما یک سال و نیم پول رو میگیری و پس می دی

یعنی چه اتفاقی میافته شما 6800 دسته , شاد و خندان میری به سوی یک زندگی بهتر و تنها دقدقه زندگیت اینه
که سپند بگیرم یا پراید که ازش بدم می آد و یا 206 - البته خدا داره در آمد 1 ملیونی هم بهت میده توی یک شهرستان شیراز و کارت سوخت و هزینه بیمه ماشین و تصادف و این ها رو هم اصلا میگیم وجود نداره

حالا اون پشت داره چه اتفاقی می افته ؟!

شما باید بعد از یک سال پاشی بری بانک عین بچه آدم , اول از همه باهات چاق سلامتی میکنن بعد میگی خوب
عزیز بنده اومدم پول ای که بهم دادید رو پس بدم .
اون ها هم یه لبخند به هم میزنن بر میگردن بهت میگن
خوب 13 درصد 20 ملیون تومن میشه - تکرار میکنم 20 نه 10 ! میشه 2600.000 یعنی در کل 22.600.000
که البته شما 10 تومنش رو خودتون گذاشتید , 200 تومن هم دست ما داشتی

یعنی پولی که باید بذاری روی میز 12400 تومن نقده !

شما چقد پول دست اومده بود ؟
6800.000 یه خورده دو دوتا چهار تا میکنی میبینی ای دل غافل اون سه تومنی که دادی اون موقع برای رهن الان به دردت میخوره می دویی بری بگیریش (فرض کنیم شما اجاره ات بوده 200 تومن و نه ما هم که خوب واضحه میشه 1800 یه ملیون هم که قرار بوده بهش بدی سر رهن ) یعنی هزینه ات میشه 1800 به علاوه 1 تومن دیگه که بهش بعد از سه ماه دادی کاری نداریم اما یادت باشه که

پول ای که دستت بوده 5800 بوده و بعد از یک سال هم رفتی 4 تومنتو بگیری
یعنی چقدر ؟
9800

- 1800 هم که اجاره جا دادی میشه
چقدر ؟

8 ملیون تومن پول نقد ! بعد از یک سال

البته یادمون نره که شما یه ماشینم می خواسی بگیری - فرضا شما رفتی یه سپند هم خریدی به 3 ملیون تومن

میشه پول نقدت 5میلیون و غیر نقدت یه ماشین سپند که الان تقریبا 10 درصد قیمتش کمتر شده

همرو بریزی روی هم میشه 7800.000 تومن نا قابل , چقدر باید به آقایون بدی (البته پول) 12.400.000

بگذریم از اینکه

- شما چون اول کار رفتی ماشین خریدی سرمایه ات کم شده و جنس توی مغازه ات هم به همون نسبت کمتر شده (شما پول ای که زمان استارت گذاشتی نزدیک به 3800 بوده با این اوصاف)
و
- این که هزینه ماشین مثل سوخت و بیمه و این ها رو هم باید حساب کنی که کمه کمش راحت سالی 500 تومن میشه.

حالا در آمدت ...

من نمیدونم چطوری میشه توی یه شهرستان در آمد اینطوری داشت اما اگه داری خیلی کارت درسته

اما یادت باشه که خرج هایی که کردی (غیر از اجاره چون اون رو حساب کردیم) باید کم بشه از در آمدت
یعنی در آمد خالصت باید طوری باشه که
4.600.000 تومن رو پوشش بده
حالا اگه اخر تابستون پیش کش بلکه بعد از یک سال از وامی که گرفتی بخوای 206 بگیری و قیمت این ماشین هم
خیلی زور بزنی و بتونی 13 تومن گیر بیاری
میشه 17.600.000

یعنی باید در عرض یک سال , نه چیزی بخوری , نه چیزی بپوشی , نه کسی رو ... و تازه در آمدت بیش تر از 1600. باشه تا بتونی به چیزی که می خوای برسی !!! :blink::blink::blink: یعنی داشتن یه ماشین 206 بعد از این همه اذیت شدن ! تازه با یک سال در آمد 1 ملیون و ششصد هزار تومنی !

ببین دوست عزیز کل حرف هایی که بنده و بقیه زدیم اینه که نگاه کن چه کاری انجام داری میدی بعد انجام بده

خریدن یک ماشین اون هم با پول وام چون منبع در آمد نیست برات اصلا کار درستی نیست
و این رو هم بدون که نه بانک های ایرانی بلکه ویزا , مستر کارت و همه این ها از طمع انسان ها موقع خرید کالا
استفاده می کنن و بعدا هنگام گرفتن پول ازشون نهایت سوء استفاده رو انجام میدن

در آخر هم اینکه نمی دونم گرفتی هنوز این وام رو یا نه که فک کنم گرفتی , و تنها کاری که می تونستم بکنم این بود که نظر خودم رو بدم و آرزوی موفقیت برای شما جوان مستعد و تمام عزیزان دیگه ام بکنم ...

خوش باشی برادر , مارو هم در جریان کارت بذار , بتونیم کمکی کنیم خوش حال میشیم

Last edited:

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
خیر نگرفتم؛ ممنون از اطلاعاتتون؛ حدود دو هفته پیش به این اطلاعات رسیدم؛ فعلا متوقف کردیم کل کار رو...

ممنون.

Nevissande

Registered User
لایک‌ها
10
در مورد ماشين، به نظرم ابتدا يك رنوي دست دوم يا يك سپند بگيريد.

با 1 تومن مي تونيد يكي از اين تميز هايش رو صاحب بشيد.

منظورتون كدوم مهر است؟
  1. بانک قرض الحسنه مهــر ایران
  2. موسسه مالي و اعتباري مهر
  3. صندوق مهر امام رضا
  4. ...

آدرس وبسايتش رو لطف مي كنيد؟

---

ضمنا اين 13% بهره اي كه براي دادن وام ميگيرن ساليانه هست؟

Last edited:

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
در خصوص 13% من اطلاعات بیشتری نگرفتم از بانک، اون موقع پولی حتی برای سپرده گذاری هم نداشتم؛
اسم دقیق بانک؛ گزینه دوم شما یعنی موسسه مالی و اعتباری مهر هست؛
آدرس وبسایتشون رو نداشتم .

بالا