برگزیده های پرشین تولز

میخوام یه خودرو بخرم

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
سلام من میخوام یه خودرو بخرم تا حالا اصلا ماشین نداشتم میخواستم بپرسم مراحل خرید یه خودرو دست دوم چطوری هست چطوری باید پلاک بگیرم چون پلاک ندارم مدارک چی میخواد و......... لطفا ساده و مفید بگید

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
توصیه میکنم..از نزدیکان و آشنایان که ماشینش خوبه بخر..

بنگاهی ها اکثرا دلال هستن..و ماشین مشکل دار رو جای ماشین سالم با قیمت بیشتر از حدش میفروشن/

سایت هایی مثل دیوار هم ک معلوم نیست..وسیله هاشون چی هست..به قول یکی از دوستان: اونی که تو دیوار آگهی میذاره اگه ماشینش خوب باشه..روی هوا بنگاهی ها میزننش..دیگه به دیوار و سایت نمیرسه!!

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
من دارم مراحل تعویض پلاک و .. میپرسم من تا حالا پلا ک نداشتم چطوری باید پلاک بگیرم مدارک چی میخواد

persianalpha

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,386
شما با صاحب ماشین برو تعویض پلاک قبض تلفن یا اب ببر خودشون میگن چیکار کنی همون لحظه هم برات پلاک صادر میکنن

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987

mascrano

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
توصیه میکنم..از نزدیکان و آشنایان که ماشینش خوبه بخر..

بنگاهی ها اکثرا دلال هستن..و ماشین مشکل دار رو جای ماشین سالم با قیمت بیشتر از حدش میفروشن/

سایت هایی مثل دیوار هم ک معلوم نیست..وسیله هاشون چی هست..به قول یکی از دوستان: اونی که تو دیوار آگهی میذاره اگه ماشینش خوب باشه..روی هوا بنگاهی ها میزننش..دیگه به دیوار و سایت نمیرسه!!
اتفاقا ديوار خيلي بهتره نسبت به بنگاه( بنگاهي حداقل ٣ ميليون رو ماشيني كه ميخره ميخاد سود كنه )
چون فروشنده مستقيم با خريدار و قيمت واقعي ماشين معامله ميشه

راه حل اينكه ماشين بفهمي سالمه ٥٠ تومن ميدي مكانيك و ٥٠ تومن ميدي رنگاميز برات چك كنه همه چيو.

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
من دارم مراحل تعویض پلاک و .. میپرسم من تا حالا پلا ک نداشتم چطوری باید پلاک بگیرم مدارک چی میخواد
تو هر شهری دو سه تا مرکز هست که اونجا کارهای فک پلاک و مراحل به نام زدن ماشین رو انجام میدن.از همون فردی که ازش قصد خرید دارین بپرسین حتما آدرس رو بلده.وقتی با هم توافق کردین دو نفری با ماشین تشریف می برین دو سه تا فرم پر میکنید,مختصر کارهای اداریش رو انجام میدین,ماشین رو هم همونجا یه افسر بازرسی میکنه و کار تموم میشه.این پروسه سر جمع یکی دو ساعت طول میکشه .بعد از سه چهار روز هم پلاک ماشین رو بهتون میدن و بعد از یک هفته الی ده روز کارت خودرو رو براتون ارسال میکنن.مدارک هم چیزی جز شناسنامه و کارت ملی لازم نیست.فقط یک مساله رو در نظر بگیرید:بعد از این کار شما از نظر راهنمایی و رانندگی رسما مالک خودرو هستین.اما همون روز حتما تشریف ببرین دفتر ثبت اسناد و سند خودرو رو هم به نام خودتون بزنید که این پروسه هم حدودا یک ساعت طول میکشه.

Last edited:

persianalpha

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,386
تو هر شهری دو سه تا مرکز هست که اونجا کارهای فک پلاک و مراحل به نام خوردن ماشین رو انجام میدن.از همون فردی که ازش قصد خرید دارین بپرسین حتما آدرس رو بلده.وقتی با هم توافق کردین دو نفری با ماشین تشریف می برین دو سه تا فرم پر میکنید,مختصر کارهای اداریش رو انجام میدین,ماشین رو هم همونجا یه افسر بازرسی میکنه و کار تموم میشه.این پروسه سر جمع یکی دو ساعت طول میکشه .بعد از سه چهار روز هم پلاک ماشین رو بهتون میدن و بعد از یک هفته الی ده روز کارت خودرو رو براتون ارسال میکنن.مدارک هم چیزی جز شناسنامه و کارت ملی لازم نیست.فقط یک مساله رو در نظر بگیرید:بعد از این کار شما از نظر راهنمایی و رانندگی رسما مالک خودرو هستین.اما همون روز حتما تشریف ببرین دفتر ثبت اسناد و سند خودرو رو هم به نام خودتون بزنید که این پروسه هم حدودا یک ساعت طول میکشه.
البته تهران همون موقع پلاک رو میدن

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
حالا با چقدر پول ماشین میخوای بخری؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
بله ولی بنگاهی و دلال و غیره حال و حوصله سود کم رو ندارند، بنابراین از دیوار و ... میشه با سود 5 الی 10 درصد (نسبت به حالت خرید از نمایشگاه) ماشین خرید. اگر کسی مثلا 30-20 درصد قیمت ارزون تر از ارزش واقعی ماشین گذاشته باشه دلال رو هوا می بردش.

کلا دلال واسه 3-2 تومن ریسک خرید و فروش رو قبول نمی کنه! از فروشنده و خریدار می خواد به هر طریق ممکن حداقل 10-5 تومن بخوره.

خیلی امیدوارم گسترش اینترنت و سایت های این چنینی یه مقدار دست دلال ها رو از بعضی کارهای کثیف که برای پول بیشتر می کنند کوتاه کنه...

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
بله ولی بنگاهی و دلال و غیره حال و حوصله سود کم رو ندارند، بنابراین از دیوار و ... میشه با سود 5 الی 10 درصد (نسبت به حالت خرید از نمایشگاه) ماشین خرید. اگر کسی مثلا 30-20 درصد قیمت ارزون تر از ارزش واقعی ماشین گذاشته باشه دلال رو هوا می بردش.

کلا دلال واسه 3-2 تومن ریسک خرید و فروش رو قبول نمی کنه! از فروشنده و خریدار می خواد به هر طریق ممکن حداقل 10-5 تومن بخوره.

خیلی امیدوارم گسترش اینترنت و سایت های این چنینی یه مقدار دست دلال ها رو از بعضی کارهای کثیف که برای پول بیشتر می کنند کوتاه کنه...
آخه حتی اینایی که تو این سایتا آگهی میدن هم بیشترشون دلالن.یه جوریم گنجشک رو رنگ می کنن و جای قناری می فروشن که بیا و ببین. یه ماشین داغون رو چند تا عکس زنگ و لعابدار ازش می گیرن بعدم که بهشون زنگ می زنی پشت تلفن کلی ازش تعریف می کنن ولی موقعی که میری بالاسر ماشین می بینی مستراحه.

Last edited:

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
تو هر شهری دو سه تا مرکز هست که اونجا کارهای فک پلاک و مراحل به نام زدن ماشین رو انجام میدن.از همون فردی که ازش قصد خرید دارین بپرسین حتما آدرس رو بلده.وقتی با هم توافق کردین دو نفری با ماشین تشریف می برین دو سه تا فرم پر میکنید,مختصر کارهای اداریش رو انجام میدین,ماشین رو هم همونجا یه افسر بازرسی میکنه و کار تموم میشه.این پروسه سر جمع یکی دو ساعت طول میکشه .بعد از سه چهار روز هم پلاک ماشین رو بهتون میدن و بعد از یک هفته الی ده روز کارت خودرو رو براتون ارسال میکنن.مدارک هم چیزی جز شناسنامه و کارت ملی لازم نیست.فقط یک مساله رو در نظر بگیرید:بعد از این کار شما از نظر راهنمایی و رانندگی رسما مالک خودرو هستین.اما همون روز حتما تشریف ببرین دفتر ثبت اسناد و سند خودرو رو هم به نام خودتون بزنید که این پروسه هم حدودا یک ساعت طول میکشه.
من تا حالا هیچ پلاکی نداشتم یه سرچی تو اینترنت کردم سند مالکیت خانه یا اجاره نامه از این حرفها نوشته میخواد قضیه چیه؟

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
یه سوال دیگه من اولین ماشین میخوام بخم دست فرمونم خوب نیست خودم دلم میخواد 207 اتومات بخرم اما بقیه میگن پراید بخره بنظرتون کدوم بخرم

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
یه سوال دیگه من اولین ماشین میخوام بخم دست فرمونم خوب نیست خودم دلم میخواد 207 اتومات بخرم اما بقیه میگن پراید بخره بنظرتون کدوم بخرم
اگه از پس خرج 206 یا 207 برمیای بگیر. ولی اگه رانندگیت خوب نیست و هی می خوای بکوبی اینور اونور و از طرفی خیلی هم نمی تونی برای ماشین هزینه کنی اولش همون پراید رو بگیر که کمتر خرج رو دستت بذاره.

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
اگه از پس خرج 206 یا 207 برمیای بگیر. ولی اگه رانندگیت خوب نیست و هی می خوای بکوبی اینور اونور و از طرفی خیلی هم نمی تونی برای ماشین هزینه کنی اولش همون پراید رو بگیر که کمتر خرج رو دستت بذاره.
از پس خرجش برمیام اما بنظرتون برای اول کار تسلط روی 207 بیشتر یا پراید

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
از پس خرجش برمیام اما بنظرتون برای اول کار تسلط روی 207 بیشتر یا پراید
اگه از پس خرجش برمیای همون 207 رو بگیر چون از نظر امنیت و استحکام خیلی از پراید بهتره. البته من هیچکدومشونو نداشتم ولی تکنولوژی 206 و 207 سالها از پراید جلوتره و مسلما ماشین بهتریه نسبت به پراید.

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
اگه از پس خرجش برمیای همون 207 رو بگیر چون از نظر امنیت و استحکام خیلی از پراید بهتره. البته من هیچکدومشونو نداشتم ولی تکنولوژی 206 و 207 سالها از پراید جلوتره و مسلما ماشین بهتریه نسبت به پراید.
بهتر بودنش که میدونم منظورم اینه رانندگی با کدومشون راحت تره برای آدم ناشی مثل من

DrAlexa

Registered User
لایک‌ها
3,841
بهتر بودنش که میدونم منظورم اینه رانندگی با کدومشون راحت تره برای آدم ناشی مثل من
من اولین ماشینی که خریدم اتومات بود,هیچ وقت هم پشت اتومات نشسته بودم.خیلی ها بهم میگفتن یه ماشین ارزون تر بخر که اگه به جایی زدی ضرر نکنی. ماشین های ارزون تر هم همه دنده ای میشدن.اتومات رو که خریدم دلهره داشتم که نتونم خوب باهاش برم.ولی وقتی نشستم پشتش دیدم خیلی از دنده ای راحت تره.نگران این مسائل نباش.ولی اگر واقعا رانندگیت هنوز اونقدر خوب نیست که پیشبینی تصادف های جزیی رو برای خودت میکنی + تحمل فروش ماشین با ضرر ناشی از رنگی شدن ماشین + توان مالی کافی برای براومدن از خرج ماشین مدل بالاتر رو نداری با یه ماشین پایین تر شروع کن که خوب راه بیفتی.اگر از نظر مالی باکی نداری با همون 207 استارت بزن.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
من 206 دارم.البته 207 فیس لیفت 206 هستش و اینکه داشبوردش و آپشن های برقیش بیشتره.
رانندگی با 206 خیلی راحته/از پراید راحت تره.خیلی آسون میتونی ماشینو سر و ته کنی تو جا های تنگ

فقط 206 و 207 چند تا ایراد دارن:
1- لوازم مصرفی / لوازم یدکیش خیلی گرونه
2- فرمان خیلی تیزی داره..یعنی اگه تو سرعت بالا یک ذره فرمانو بیش از حد بپیچونی میفرستت قاطی باقالی ها.
3- ماشین های ضعیفی هستن.و این مدل های ایرانیش ضعیف ترن و تیپ دو که موتور تی یو 3 و حجم 1360 سی سی داره خیلی ضعیفه ولی از پراید کم نمیاره..ولی در مقابل 405 1800 سی سی حرفی واسه گفتن نداره. البته تیپ 5ش قوی تره
4- 207 و 206 ماشین های خیلی کوچیکی هستن..مخصوصا داخلش/ جای پای صندلی عقب خیلی کوچیکه و بدرد آدمای هیکلی نمیخوره و اینکه..بدرد خانواده نمیخوره و جوان پسنده

بالا