برگزیده های پرشین تولز

میخوام یه دوربین حرفه ای بخرم.چه مارکی پیشنهاد میکنید؟

sam-ari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
34
میخوام یه دوربین حرفه ای بخرم.چه مارکی پیشنهاد میکنید؟

blake

Registered User
لایک‌ها
531
اگر هدفتون عکسبرداری هست نیکون
اگر بیشتر برا فیلمبرداری میخاین کنون
انتخاب مدل دوربین از این دو مارک هم بستگی به نیازهای خودتون،مقدار هزینه و سطحی که میتونین شروع کنین برا عکاسی(مبتدی،متوسط،حرفه ای) داره.
اگر بیشتر توضیح بدین بهتره!

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
در رابطه با برند سونی حرف اول رو میزنه هم عکاسی و هم تصویر برداری
بعد کانن و بعد نیکون

allkala

Registered User
لایک‌ها
30
اگر دوربین فیلمبرداری بخوای سونی انتخاب اول و بعد کانن !
اگر عکاسی اولویت داره اول کانن بعد نیکون و سونی !
اگر هم فیلمبرداری و هم عکاسی خوب مد نظرتونه مدلهای دی اس ال آر کانن انتخابی هوشمندانه خواهد بود !

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
دوستان لطفا به جای ارائه اطلاعات و کمک به دوستان دیگه با هم بحث و جدل نکنید.

هر کسی می تونه بر اساس نظر و تجربه شخصی خودش دیگران رو راهنمایی کنه و این مشکلی نداره (البته بهتره این رو بنویسه که نظر شخصی خودش هستش). دیگران هم اگر نظر شخصی شون فرق می کنه به همین روش نظر خودشون رو می نویسند؛ شاید برای خواننده همین نظرات شخصی هم مهم باشه و معیار انتخاب بشه براش.

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
دوستان لطفا به جای ارائه اطلاعات و کمک به دوستان دیگه با هم بحث و جدل نکنید.

هر کسی می تونه بر اساس نظر و تجربه شخصی خودش دیگران رو راهنمایی کنه و این مشکلی نداره (البته بهتره این رو بنویسه که نظر شخصی خودش هستش). دیگران هم اگر نظر شخصی شون فرق می کنه به همین روش نظر خودشون رو می نویسند؛ شاید برای خواننده همین نظرات شخصی هم مهم باشه و معیار انتخاب بشه براش.
کاملا درسته دوست عزیز.
منتها قبول ندارید نظر شخصی در چنین موردی که عزیزانی قصد دارند حداقل 2 میلیون هزینه کنند باید تخصصی هم باشه
من میگم طبق نظر من پنتکس بهترین برند دنیاست. منتها با کدوم معیار. باید همراهش چهار تا مثال معتبر هم بزنم یا خیر؟ من اگه فن یه برند هم باشم باید براش چند تا لینک و مثال معتبر فراهم کنم برای کمک به دوستان .

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
کاملا درسته دوست عزیز.
منتها قبول ندارید نظر شخصی در چنین موردی که عزیزانی قصد دارند حداقل 2 میلیون هزینه کنند باید تخصصی هم باشه
من میگم طبق نظر من پنتکس بهترین برند دنیاست. منتها با کدوم معیار. باید همراهش چهار تا مثال معتبر هم بزنم یا خیر؟ من اگه فن یه برند هم باشم باید براش چند تا لینک و مثال معتبر فراهم کنم برای کمک به دوستان .

Sent from my SM-G900H using Tapatalk
به عنوان قانون خیر...

البته منطق حرف تون درسته و اگر حرف کسی مستند و با دلیل و مدرک بود قطعا خواننده بیشتر توجه می کنه و مزد نوشتن مطالب دقیق تر رو با توجه بهتر طرف مقابل می گیرید، ولی تا زمانی که طرف مقابل قانونی از فروم رو نشکسته نمیشه براش قانون گذاشت که حتما باید طور خاصی پست بزنی...

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630

IR.EmperoR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اگر میتونید زیاد هزینه کنید قاعدتاً Sony مارک مناسبی هستش!
به نظر بنده Nikon به دلایل کیفیت بالا و قیمت مناسب محصولات بهترین گزینه هست.
البته بستگی به استفاده شما هم داره؛ اگر میخواید عکس برداری کنید، فقط به Nikon فکر کنید!
اگر میخواید فیلم برداری کنید، Sony بهترین گزینه هست چون دوربین های اون برای فیلم برداری مناسب هستن.
البته به نظر من همون Nikon میتونه بهترین گزینه باشه چون دوربین های اون کیفیت فیلم برداری مناسب و کیفیت عکس برداری عالی دارند و دوربین های نیکون بهترین دوربین ها برای عکس و فیلم برداری از طبیعت میباشند.

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
از نظر بادی نایکن، از نظر لنز کنون بهتر است. (نه اینکه نایکن لنز به خوبی کنون نداشته باشه، ولی خیلی گرون تر است.) ولی بطور کلی در شرایط فعلی (تا وقتی که مدل های جدید کنون معرفی بشه) نایکن ارزش خرید بالاتری داره مثل d5500 یا D7200 که در این رده شاید بشه گفت بهترین هست و فیلم برداری خیلی خوبی هم داره، یا فول فریم D750. اینها DSLR هستن، بدون آینه هم بخواید، سونی (مثل a6000 یا a7 II) و بخصوص سامسونگ NX1 عالی هست ولی از نظر قیمت لنز و لنزهای موجود محدود هستن نسبت به کانون و نایکن.
اگر هم اولویت اول براتون فیلم برداری هست، پاناسونیک عالی هست. (GH4)

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
چقد پول داری؟
چه جور عکاسی میخای کنی؟

farshid.y

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچ وقت نمیشه گفت سونی بهتره یا نیکون یا پنتاکس یا کنون یا ...
اول باید بودجتون رو بگید بعد باید ببینید انتظاراتتون از دوربین چیه بعد باید ببینید چه ژانر هایی عکاسی می کنید و بر اساس این ها بادی و لنزتون رو انتخاب کنید

بالا