برگزیده های پرشین تولز

میزان درآمد موفق ترین سایت ایرانی

xenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

شما میزان در آمد ماهانه یا سالانه موفق ترین سایت تجارت الکترونیک ایران رو چقدر برآورد میکنید آیا این کار به حدی رسیده که یک نفر بتونه اونو به عنوانه شغل اصلی خودش انتخاب کنه یا خیر چرا ؟؟

اگر براتون امکان داره لینک سایت هایی رو که از نظر شما موفق ارزیابی میشن رو اینجا قرار بدین تا طراحان و وب مستر های عزیز بتونن از این سایت ها الهام بگیرن . :king:

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام

شما میزان در آمد ماهانه یا سالانه موفق ترین سایت تجارت الکترونیک ایران رو چقدر برآورد میکنید آیا این کار به حدی رسیده که یک نفر بتونه اونو به عنوانه شغل اصلی خودش انتخاب کنه یا خیر چرا ؟؟

اگر براتون امکان داره لینک سایت هایی رو که از نظر شما موفق ارزیابی میشن رو اینجا قرار بدین تا طراحان و وب مستر های عزیز بتونن از این سایت ها الهام بگیرن . :king:

سلام
عزیزم صد ها نفر توی ایران وبمستری رو به عنوان شغل اصلی خودشون برگزیدن که هیچ. بعضیاشون برای شرکتاشون کلی کارمند هم استخدام کردن و به اونا هم حقوق میدن!
این همه سایت! خودت حساب کن دیگه.
مثل وبگذر
پرشین بلاگ
و ...

xenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ببین آخه اکثر این سایت ها سرویس های رایگان رو به کاربراشون میدن و درآمد اصلی اونا از راه تبلیغاته این رو هم میدونم که 90% سایت های موفق دنیا از همین روش برای کسب درآمد استفاده میکنن و درآمد اصلیشون رواز راه تبلیغات بدست میارن ولی من میخوام بدونم آیا صاحبان کالا و مشاغل در ایران اینقدر به تبلیغات بر روی اینترنت اعتماد دارن که بشه روی درآمد حاصل از تبلیغات در سایت حساب کرد ؟؟ بعدش اگر ممکنه برآورد خودتونو از میزان درآمد یکی از همین سایت های موفق ایرانی به من بگید تصور میکنید درآمد سالانه یا ماهانه یه سایت موفق ایرانی چقدر میتونه باشه ؟؟

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
شما بحثتون سر اینه که موفق ترین سایت چه قدر درامد داره یا وب مسترهای موفق میتونن این کاررو به عنوان شغل انتخاب کنن یا نه ؟
من چند وب مستر میشناسم که اگه معرفی کنم شما هم میشناسیدشون که ماهانه از 4000 تا 10000 دلار درامد دارن . و خیلی راحت میتونن روی این کار تکیه کنن .

اما سعی کنید دنبال " ترین " ها نباشید , موفق ترین . پولدارترین . بیشترین و ...
بهتره همیشه دنبال چیزی باشید که در دسترستون باشه .

xenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

ببین من هدفم این نیست که ترین های تجارت الکترونیک ایران رو بشناسم بلکه میخوام با استفاده از نظراتی که داده میشه به میانگین درآمده یک سایت موفق ایرانی دست پیدا کنم تا ببینم با توجه به شرایط ،امکانات،معلومات و سرمایه ای که دارم می تونم یک کسب و کار الکترونیک رو راه اندازی کنم و امیدوار باشم با زمان انرژی و هزینه ای که بابت این کار صرف می کنم برگشت سرمایه مناسبی داشته باشم و حتی بتونم در آینده اونو جایگزین شغل فعلیم بکنم یا نه
مورد بعدی هم بر میگرده به میزان درآمد وب مستر های موفقی که شما فرمودید اونم اینه که من قصد ندارم برای شروع از بازار های هدفی خارج از ایران استفاده کنم بلکه میخوام خدماتی رو که ارائه میکنم در داخل ایران باشه و درآمدم برای شروع به ریال باشه نه دلار و دوست دارم از سیستم های موجود در داخل کشور استفاده کنم چون زیاد به سیستم های بانکی خارجی اعتماد ندارم و با توجه به تحریم هایی که از سوی برخی از بانک ها و سایت هایی مانند paypal وجود داره نمیخوام ریسک کنم و سرمایم رو به خطر بندازم .

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
سلام . جناب شهبازي ميشه اون بگيد اون افراد كي هستند ؟‌ (‌تا از انها الگو بگيريم )

بله . در صورتی که خودشون اجازه بدن 100 درصد اسم و نام کاربریشون رو اعلام میکنم . :happy:

xenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
/////

مرسی از پاسخ هاتون

حالا فرض کنید ما کلا از خیر فهمیدن درآمد یک سایت موفق تجاری گذشتیم حالا میشه بگید برای راه اندازی یک سایت موفق که مثلا در حوزه تبلیغات و حراج اینترنتی کار میکنه چقدر سرمایه و زمان نیازه ؟؟

مثلا یک سایتی رو مثل ایستگاه که کارش تبلیغاته اینترنتیه با چه میزان سرمایه و زمان میشه راه اندازی کرد و تصور می کنید چند نفر باید برای نگهداری این سایت کار کنن ؟؟؟ :medieval:

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
/////

مرسی از پاسخ هاتون

حالا فرض کنید ما کلا از خیر فهمیدن درآمد یک سایت موفق تجاری گذشتیم حالا میشه بگید برای راه اندازی یک سایت موفق که مثلا در حوزه تبلیغات و حراج اینترنتی کار میکنه چقدر سرمایه و زمان نیازه ؟؟

مثلا یک سایتی رو مثل ایستگاه که کارش تبلیغاته اینترنتیه با چه میزان سرمایه و زمان میشه راه اندازی کرد و تصور می کنید چند نفر باید برای نگهداری این سایت کار کنن ؟؟؟ :medieval:

سلام
ممکنه بتونی سایت ایستگاه رو با تمام مسائل فنی اون آپ کنی فقط با پونصد هزار تومن پول هاست و همه چی!
ولی که چی؟ این همه مشابه ایستگاه که دارن رایگان کار میکنن.
نه عزیز اول یه ایده پول ساز داشته باش. بعد بیار روی نت پیادش کن. مثل خیلی از دوستان من که میرفتن کلاس 3 دی مکس و مایا و از این جور نرم افزار ها.
من همیشه بهشون میگفتم شما باید اول اصول طراحی رو بدونی. مثلا بتونی یه چیزی رو روی کاغذ طراحی کنی بعد با نرم افزار کار کنی. نرم افزار که معجزه نمیکنه. حالا چهارتا سمپل آماده داره ولی اصل کار با طراحه.
اینترنت هم همین طوره. نمیتونی بگی اینترنت معجزه میکنه! نه عزیز از این خبرا نیست.

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
با این
نمیتونی بگی اینترنت معجزه میکنه! نه عزیز از این خبرا نیست.
کاملا موافقم

انگار منظورتون رو اشتباه برداشت کرده بودم . . .
با پول میشه قسمت خیلی کمی از کار رو اوکی کرد بخش اصلی , ایده مناسبه الان ایده خوب رو میلیون میلیون می خرند دوست عزیز

موفق باشی

amir-khan

Registered User
لایک‌ها
37
با این

کاملا موافقم

انگار منظورتون رو اشتباه برداشت کرده بودم . . .
با پول میشه قسمت خیلی کمی از کار رو اوکی کرد بخش اصلی , ایده مناسبه الان ایده خوب رو میلیون میلیون می خرند دوست عزیز

موفق باشی

صد در صد تاييد ميشه . تو كاسبي هاي نو ( مثل اينترنت ) ايده است كه حرف اول رو مي زنه و پشتكار حرف آخر رو . سرمايه زيادي لازم نيست براي شروع كار . خودش جور ميشه . براي من كه تا حالا اينجوري شده

xenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بازم از پاسخ های خوبتون ممنونم

ببینید من قبول دارم که ایده خوب داشتن خیلی مهمه و شاید سرمایه زیادی برای شروع یک فعالیت اینترنتی نیاز نباشه " یادمه چند سال پیش مقاله ای رو تو یکی از مجلات آی تی میخوندم که عنوانش تجارت الکترونیک ، تجارت بدون سرمایه" بود همین مسئله و راحتی ورود به تجارت الکترونیکه که بحث داشتن ایده مناسب رو مطرح میکنه من اینو میدونم که صد ها سایت حراجی تبلیغاتی و ... توی اینترنت وجود داره و تمام وب مستر های این سایتا هم با انگیزه و علاقه کار خودشونو دنبال میکنن ولی شما که صحبت از ایده ناب و مناسب می کنید اینرو هم قبول دارید که هر ایده ای که شما بدین در 99% موارد ده ها و شاید صدها و هزاران مورد مشابه اونو بشه کمتر از چند ثانیه در اینترنت پیدا کرد ؟؟ درسته ایده خوب خیلی مهمه ولی از ایده مهم تر اینه که شما محصول ویا خدمات مناسبو در زمان مناسب عرضه کنید من تصور می کنم در حال حاضر سایت های تبلیغاتی وضعیت مناسبی رو دارن چون صاحبان کالا و خدمات بیشتر از گذشته دارن به تبلیغات رو میارن و با توجه به هزینه بر بودن تبلیغات در اکثر رسانه ها و محدودیت هایی که برخی از اونا دارن اینترنت میتونه گزینه مناسب و یا در بیشتر موارد گزینه تکمیلی خوبی باشه ولی خوب شاید فروش یا حراج اینترنتی زیاد خوب جواب نده نمیدونم به نظر من مابه یک کارشناس تحلیل بازار های الکترونیک احتیاج داریم تا بتونه با توجه به ضریب نفوذ اینترنت میزان ترافیک سایت های ایرانی عناوین سایت ها و علاقه کاربران ایرانی و غیره به یک جمع بندی کلی برسه و آینده سرمایه گذاری رو برای ما روشن کنه چون با حدس و گمان نمیشه یه کاره تجاری رو شروع کرد و در اون موفق شد .

حالا اگر ممکنه شما بگید ایدتون برای راه اندازی یک کسب و کار الکترونیک چییه ؟ تصور میکنید در این زمان کدوم شاخه برای شروع مناسب تره ؟؟

/
/
/

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
صد در صد تاييد ميشه . تو كاسبي هاي نو ( مثل اينترنت ) ايده است كه حرف اول رو مي زنه و پشتكار حرف آخر رو . سرمايه زيادي لازم نيست براي شروع كار . خودش جور ميشه . براي من كه تا حالا اينجوري شده
100 در صد تائید می شه !

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
بازم از پاسخ های خوبتون ممنونم

ببینید من قبول دارم که ایده خوب داشتن خیلی مهمه و شاید سرمایه زیادی برای شروع یک فعالیت اینترنتی نیاز نباشه " یادمه چند سال پیش مقاله ای رو تو یکی از مجلات آی تی میخوندم که عنوانش تجارت الکترونیک ، تجارت بدون سرمایه" بود همین مسئله و راحتی ورود به تجارت الکترونیکه که بحث داشتن ایده مناسب رو مطرح میکنه من اینو میدونم که صد ها سایت حراجی تبلیغاتی و ... توی اینترنت وجود داره و تمام وب مستر های این سایتا هم با انگیزه و علاقه کار خودشونو دنبال میکنن ولی شما که صحبت از ایده ناب و مناسب می کنید اینرو هم قبول دارید که هر ایده ای که شما بدین در 99% موارد ده ها و شاید صدها و هزاران مورد مشابه اونو بشه کمتر از چند ثانیه در اینترنت پیدا کرد ؟؟ درسته ایده خوب خیلی مهمه ولی از ایده مهم تر اینه که شما محصول ویا خدمات مناسبو در زمان مناسب عرضه کنید من تصور می کنم در حال حاضر سایت های تبلیغاتی وضعیت مناسبی رو دارن چون صاحبان کالا و خدمات بیشتر از گذشته دارن به تبلیغات رو میارن و با توجه به هزینه بر بودن تبلیغات در اکثر رسانه ها و محدودیت هایی که برخی از اونا دارن اینترنت میتونه گزینه مناسب و یا در بیشتر موارد گزینه تکمیلی خوبی باشه ولی خوب شاید فروش یا حراج اینترنتی زیاد خوب جواب نده نمیدونم به نظر من مابه یک کارشناس تحلیل بازار های الکترونیک احتیاج داریم تا بتونه با توجه به ضریب نفوذ اینترنت میزان ترافیک سایت های ایرانی عناوین سایت ها و علاقه کاربران ایرانی و غیره به یک جمع بندی کلی برسه و آینده سرمایه گذاری رو برای ما روشن کنه چون با حدس و گمان نمیشه یه کاره تجاری رو شروع کرد و در اون موفق شد .

حالا اگر ممکنه شما بگید ایدتون برای راه اندازی یک کسب و کار الکترونیک چییه ؟ تصور میکنید در این زمان کدوم شاخه برای شروع مناسب تره ؟؟

/
/
/
اگر می خوای موفق باشی باید جلو تر از دیگران بهبینی نه با دیگران، روز به روز داره سایت های مثل فروشگاه زیاد تر می شه، و روز به روز سایت های تبلیغات متنی یک سال پیش یکی دو تا بود ولی الان بیش از 10 تا 15 تا هست!
پس مطمن باش این کارت نتیجه نداره مگر اینکه سرمایه زیادی بزاری برای تبلیغات تو روزنامه و تلویزیون و یک مدیر حرفه ای استخدام کنی و ..
اما پیشنهاد من! توی اینترنت(در ایران) یه چیزی خیلی نایاب ، همه سایت که زدند انتظار دارند تبلیغ دهنده خودش بیاد تبلیغ رو به اون ها بده ، تو بیا با چند تا از رفیقات یه شرکت بزن و با(چند تا) سایت های واسط که تبلیغ رو از تبلیغ دهنده می زننند شریگ شو، وبعد تلفنی و .. دنبال تبلغ دهنده بگرد! و یه درصدی بگیر این شکلی لازم نیست نیروی خودتو صرف ساخت سایت و مدیریتش کنی، همیشه هم مشتری (همین سایت های واسط) رو داری
البته این جای بحث زیادی داره

xenix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
/////

سلام

مرسی پیشنهاد بسیار جالبی دادی ، با این حرفت که گفتی باید از دیگران جلو تر باشیم خیلی موافقم .

بچه ها شما نظرتون چیه کسی پیشنهاد خاصی داره بده ؟؟

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
یه چیزی هم من اضافه کنم.

توی وب ، بازار بیش از توان نظاره ی مشتری وجود داره، علاوه بر ایده ی تجارت، ایده ی تبلیغات و بازاریابی هم مهمه و به نظر من از خود تجارت هم اهمیتش بیشتره!

برای مثال، اگه کسی ایده ای برای ارتباط با بیش از 10 میلیون نفر از مردم سراسر جهان در عرض یکی 2 روز از طریق نت داره ( به غیر از اسپمینگ، تبلیغات بنری در سایتهای پر بازدید و این قبیل چیزا! ). میتونه بهم معرفیش کنه و وارد تیم تحقیقاتی ما بشه و با مدیریت خودش، به مرحله ی اجرا در بیاره.

1900cd

Registered User
لایک‌ها
119
یه چیزی هم من اضافه کنم.

توی وب ، بازار بیش از توان نظاره ی مشتری وجود داره، علاوه بر ایده ی تجارت، ایده ی تبلیغات و بازاریابی هم مهمه و به نظر من از خود تجارت هم اهمیتش بیشتره!

برای مثال، اگه کسی ایده ای برای ارتباط با بیش از 10 میلیون نفر از مردم سراسر جهان در عرض یکی 2 روز از طریق نت داره ( به غیر از اسپمینگ، تبلیغات بنری در سایتهای پر بازدید و این قبیل چیزا! ). میتونه بهم معرفیش کنه و وارد تیم تحقیقاتی ما بشه و با مدیریت خودش، به مرحله ی اجرا در بیاره.

10 میلیون؟منظور یکی دو ساله هست دیگه؟:rolleyes:
برای 10 میلیون کاربر اگر ایده ت هم خوب باشه نیاز به یکی دو سال وقت داره:cool:

1900cd

Registered User
لایک‌ها
119
بله . در صورتی که خودشون اجازه بدن 100 درصد اسم و نام کاربریشون رو اعلام میکنم . :happy:

اسمشون هم نیازی نیست حالا بدونیم:D بیشتر شاید تمایل دوستان این باشه که نوع فعالیتشون رو بدونن.مثلا گوگل ادز کار می کنند یا فروشگاهی چیزی دارن یا سایت خاصی;)

Shemshad

Registered User
لایک‌ها
32
10 میلیون؟منظور یکی دو ساله هست دیگه؟:rolleyes:
برای 10 میلیون کاربر اگر ایده ت هم خوب باشه نیاز به یکی دو سال وقت داره:cool:

اسمشون هم نیازی نیست حالا بدونیم:D بیشتر شاید تمایل دوستان این باشه که نوع فعالیتشون رو بدونن.مثلا گوگل ادز کار می کنند یا فروشگاهی چیزی دارن یا سایت خاصی;)

زير خاكي بالا مياريد ؟! :D

اين ماله جوونياست :دي

الان $ تو فروشكاه هست !!! بايد اول كار قوي شروع كرد ;)

بالا