برگزیده های پرشین تولز

میزان محصول گلخانه خیار و گوجه فرنگی

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
درود

جهت امکان سنجی به اطلاعاتی نیاز دارم که نتونستم به طور کامل از اینترنت به دست بیارم

اینطور که من با جستجو در اینترنت متوجه شدم یک گلخانه صنعتی و به متراژ 1000 متر مربع به طور میانگین در شرایط مناسب 40 تن گوجه فرنگی بار میده منتها مشکلی که که هست اینه که در جایی خوندم که در گلخانه میشه دو بار گوجه فرنگی کشت کرد یا مثلا خیار رو میشه سه بار کشت کرد

خب سوال من این هست که این 40 تن بار در سال هست یا در هر دوره ؟
آیا درسته که گوجه فرنگی رو میشه دو بار در سال کشت کرد ؟

پس با این حساب میشه که از گلخانه 1000 متری در شرایط مناسب در طول یک سال 80 تن یعنی دو بار 40 تنی در هر دوره برداشت کرد ؟

در مورد خیار هم همین سوالاتو دارم که اگر کسی توی این کار هست و تجربه داشته ممنون میشم که کمک و راهنمایی یکنه

سپاسگذارم

memory

Registered User
لایک‌ها
12
بالای چهل تن هم بار میده تقریبا یه سال یا شاید بیشتر هم بوتهاش دوام میاره
معمولا این چهل تن میتونه تو هفت یا هشت ماه هم بهش برسی
مثلا تو هشت ماه میتونی 50تن برداشت کنی
ولی باید برای زمین هم استراحت بدید که لطمه ایی برای کشت بعدی ایجاد نشه
سوالای بود درخدمتیم (چندین هکتار زمین زیر کشت گوجه داریم که داربستی گلخانه ای و زمینی هست )

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
سوالای بود درخدمتیم (چندین هکتار زمین زیر کشت گوجه داریم که داربستی گلخانه ای و زمینی هست )

ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردین
به ازای هر هزار متر دیگه ؟
من میخوام دو بار در سال کشت کنم اینجوری چقدر میشه برداشت کرد ؟
میخوام به صورت هیدرپونیک باشه و با بهترین متدهای روز موجود در ایران کشت کنم

میخوام ببینم شدنیه که برسه به 80 تن یعنی دو دوره 40 تنی ؟ مثلا دوره تابستانه که بار بیشتر میده 50 تن برداشت کنم و کشت پاییزه هم 30 تن که بشه 80 تن در سال

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561

با اجازه از استارتر

هزینه راه اندازی برای هر هزار متر چقدره؟

memory

Registered User
لایک‌ها
12
ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردین
به ازای هر هزار متر دیگه ؟
من میخوام دو بار در سال کشت کنم اینجوری چقدر میشه برداشت کرد ؟
میخوام به صورت هیدرپونیک باشه و با بهترین متدهای روز موجود در ایران کشت کنم

میخوام ببینم شدنیه که برسه به 80 تن یعنی دو دوره 40 تنی ؟ مثلا دوره تابستانه که بار بیشتر میده 50 تن برداشت کنم و کشت پاییزه هم 30 تن که بشه 80 تن در سال
اره میشه به 80 تن برسه

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
تقریبا 200ملیون برای یک هکتار

تشکر دوست عزیز بابت اطلاعات

هزینه گلخانه کامل با تموم امکانات اطلاع داری چقدر میشه ؟ 200 تومن واسه یک هکتار که خیلی مفته

یه گلخونه با شیشه و سیستم گرمایشی از کف و هیدروپونیک و خلاصه فول امکانات چقدر میشه به ازای هر هزار متر ؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
احداث گلخانه در حال حاضر فقط به شرطی ارزش اقتصادی داره که پارتی داشته باشید و وامهای بلند مدت و کم بهره بگیرید .اگر نه کسی بخواهد از جیب خرج کنه اصلا به صرفه نیست

memory

Registered User
لایک‌ها
12
بعدش اون 40 تن محصول بدست آمده رو چقدر ازتون میخرن؟آیا میصرفه؟

قیمت بستگی به بازار داره تا حدودی میصرفه ولی برای بلند مدت
قیمت هم متغییر بین 900تا 2000برای هر کیلو

memory

Registered User
لایک‌ها
12
تشکر دوست عزیز بابت اطلاعات

هزینه گلخانه کامل با تموم امکانات اطلاع داری چقدر میشه ؟ 200 تومن واسه یک هکتار که خیلی مفته

یه گلخونه با شیشه و سیستم گرمایشی از کف و هیدروپونیک و خلاصه فول امکانات چقدر میشه به ازای هر هزار متر ؟
اون قیمت 200تومن واسه گلخانه ساده بوده ولی چیزی شما میخوای خیلی بیشتر از اینا بشه
اطلاع دقیق ندارم

memory

Registered User
لایک‌ها
12
احداث گلخانه در حال حاضر فقط به شرطی ارزش اقتصادی داره که پارتی داشته باشید و وامهای بلند مدت و کم بهره بگیرید .اگر نه کسی بخواهد از جیب خرج کنه اصلا به صرفه نیست

اره خوب گفتی فقط وام میخواد یک هکتار زیاد خوب در نمیاد حداقل 7تا 8هکتار داشته باشی میتونی حرفی واسه گفتن داشته باشی که هزینه میلیاردی میخواد

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
قیمت بستگی به بازار داره تا حدودی میصرفه ولی برای بلند مدت
قیمت هم متغییر بین 900تا 2000برای هر کیلو

یعنی اگه میانگین کیلویی 1000 تومن ازتون بخرن میشه 40 میلیلون تومن درسته؟اینجوری تو چند سال سرمایه اولیه رو بدست میارین

memory

Registered User
لایک‌ها
12
یعنی اگه میانگین کیلویی 1000 تومن ازتون بخرن میشه 40 میلیلون تومن درسته؟اینجوری تو چند سال سرمایه اولیه رو بدست میارین
واسه یک هکتار بالای 40میلیون درمیاد حداقل باید 80حداکثر120میلیون دربیاد وگرنه زیر این قیمت که فقط ضرر هستش تقریبا میتونی نسب به خرجت یک سال ونیم سرمایه اول رو بدست میارید

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
واسه یک هکتار بالای 40میلیون درمیاد حداقل باید 80حداکثر120میلیون دربیاد وگرنه زیر این قیمت که فقط ضرر هستش تقریبا میتونی نسب به خرجت یک سال ونیم سرمایه اول رو بدست میارید

خوبه دیگه فقط همون داشتن سرمایه اولیه مهمه

omnia2

Registered User
لایک‌ها
46
من 2000 متر گلخونه خیار نصفه کاره گرفتم تو ورامین آقا یعنی چی کشتی 40 تن!!!

کشته تابستونه 1000 هزار متر به طوره متوسط 20 تن میده 4 ماهه..(در صورتی که آفاته خیارو کنترل کنی برای من کنه زده داره فلجمون میکنه !)

قیمت هم الان من کیلویی 900 1000 میدم..

برای اولش هم نیاز نیست بری 1 هکتار بسازی برو 2000 متر اجاره کن..حتما هم زیره نظره کارشناس باشه..

البته من لیسانسه شیمی ام نمیدونم چرا خیار میکارم D:

دوستان قیمته خیار عید چنده؟ میانگینه بهاره فک کنم 2000 تومن تهران بشه...

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
من 2000 متر گلخونه خیار نصفه کاره گرفتم تو ورامین آقا یعنی چی کشتی 40 تن!!!

کشته تابستونه 1000 هزار متر به طوره متوسط 20 تن میده 4 ماهه..(در صورتی که آفاته خیارو کنترل کنی برای من کنه زده داره فلجمون میکنه !)

قیمت هم الان من کیلویی 900 1000 میدم..

برای اولش هم نیاز نیست بری 1 هکتار بسازی برو 2000 متر اجاره کن..حتما هم زیره نظره کارشناس باشه..

البته من لیسانسه شیمی ام نمیدونم چرا خیار میکارم D:

دوستان قیمته خیار عید چنده؟ میانگینه بهاره فک کنم 2000 تومن تهران بشه...

من گوجه فرنگی رو گفتم ولی این چند روزه که تحقیق کردم توی اینترنت مثلا فهمیدم که میشه دو تا 40 تن گوحه برداشت کرد که اینو مطمئن شدم و خیار هم تا جایی که فهمیدم 3 تا 4 بار کشت میکنند که اگر رو حرف شما هم حساب کنیم که تجذبه کردی 3 تا دوره 20 تنی کشت چهار ماهه میشه 60 تن
به هر حال شما باید تموم تلاشتو بکنی که بیشترین بازدهی رو داشته باشی چون این کار شدنی هست خیار فکر کنم تا 100 تن در سال هم جا داشته باشه شما هیدروپونیک نداری درسته ؟

شما به کی خیار رو میفروشی بنگاه میری یا بدون واسطه کار میکنی ؟ میشه رفت تو میدون تره بار فروخت ؟ بازار نقدیه ؟

ضمنا ایشالا مشکلتون حل میشه نگران نباش :)

Last edited:

omnia2

Registered User
لایک‌ها
46
من گوجه فرنگی رو گفتم ولی این چند روزه که تحقیق کردم توی اینترنت مثلا فهمیدم که میشه دو تا 40 تن گوحه برداشت کرد که اینو مطمئن شدم و خیار هم تا جایی که فهمیدم 3 تا 4 بار کشت میکنند که اگر رو حرف شما هم حساب کنیم که تجذبه کردی 3 تا دوره 20 تنی کشت چهار ماهه میشه 60 تن
به هر حال شما باید تموم تلاشتو بکنی که بیشترین بازدهی رو داشته باشی چون این کار شدنی هست خیار فکر کنم تا 100 تن در سال هم جا داشته باشه شما هیدروپونیک نداری درسته ؟

شما به کی خیار رو میفروشی بنگاه میری یا بدون واسطه کار میکنی ؟ میشه رفت تو میدون تره بار فروخت ؟ بازار نقدیه ؟

ضمنا ایشالا مشکلتون حل میشه نگران نباش :)

ممنون دوسته عزیز بابا دمت گرم 3 نا دوره 4 ماهه! هیدرو پنیک شاید بشه ولی ما رو زمین کار میکنیم..زمین استراحت میخواد داداش..

2تا کشت میشه گرفت 2تا 1-2 ماه هم زمین میره برای استراحت..(اینم باید در نظر بگیری برای کاشته بهاره 5-6ماه میشه 20 تا گرفت چون آفتاب کمتره)

منم تچربه ندارم دوسته عزیز اینا رو ار گلخونه بغلیم که 17-18 سال خیار میکاشته پرسیدم..

هر کشتی هم تو 4 ماه 20 تن برداشت داری (نه زیاده نه کم بیشتر هم میشه)

برای 1 هکتار هم سودش طرفای 150 تا 200 میلیون خالص میشه نه 80تا 120..(قیمته خیار تو کشته بهاره میانگین 1900-2000 تومنه)

بله دوسته عزیز ما به حق العمل کاری میدیم..10 درصد خودش بر میداره.. تو تره باره...هفتگی تقزیبا تصویه میکنن..

شما کجا میخوای گلخونه بزنی؟

(من کاشته بعدی میخوام گلخونه اجاره کنم 5000 متر اگه بشه...دوستان اگه تو ورامین جای خوبی میشناسن ممنون میشم بهم اطلاع بدن..)

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
ممنون دوسته عزیز بابا دمت گرم 3 نا دوره 4 ماهه! هیدرو پنیک شاید بشه ولی ما رو زمین کار میکنیم..زمین استراحت میخواد داداش..

2تا کشت میشه گرفت 2تا 1-2 ماه هم زمین میره برای استراحت..(اینم باید در نظر بگیری برای کاشته بهاره 5-6ماه میشه 20 تا گرفت چون آفتاب کمتره)

منم تچربه ندارم دوسته عزیز اینا رو ار گلخونه بغلیم که 17-18 سال خیار میکاشته پرسیدم..

هر کشتی هم تو 4 ماه 20 تن برداشت داری (نه زیاده نه کم بیشتر هم میشه)

برای 1 هکتار هم سودش طرفای 150 تا 200 میلیون خالص میشه نه 80تا 120..(قیمته خیار تو کشته بهاره میانگین 1900-2000 تومنه)

بله دوسته عزیز ما به حق العمل کاری میدیم..10 درصد خودش بر میداره.. تو تره باره...هفتگی تقزیبا تصویه میکنن..

شما کجا میخوای گلخونه بزنی؟

(من کاشته بعدی میخوام گلخونه اجاره کنم 5000 متر اگه بشه...دوستان اگه تو ورامین جای خوبی میشناسن ممنون میشم بهم اطلاع بدن..)

فعلا که پول ندارم و میخوام جور کنم ولی ساکن اصفهانم و خب اصفهان میزنم4
فکر کنم اگه هیدروپونیک باشه دیگه پشت سر هم میشه کشت کرد توی نت که سرچ کردم خارج از کشور 6 تا دوره خیار کشت میکنن هر دوره 15 تا !!!

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
اینو ببین خیلی چیز جالبیه متاسفانه فقط چندتا محصولو قسمت تجربیشو زده و بقیه رو حالی گذاشته و منم با سرچ توی نت نتونستم واسه محصولات دیگه همیچین چیزی پیدا کنم مثل لوبیا که اونم قکر کنم خیلی سود داشته باشه و منبعی پیدا نکردم که ببینم واقعا چند دوره میشه کشت کرد

xcxcxcxc.jpg

Column Notes
1 Crop
2 Field yield in tons per acre per crop (T/A/C)
3 Projected yield in tons per acre per crop (T/A/C)
4 Actual yield in tons per acre per crop (T/A/C)
5 Number of crops per year
6 Total yield in tons per acre per year (T/A/YR)
7 Source
.

اینم توضیحات جدول - این بر مبنای ایکر هست که هر ایکر 4000 متره

مثلا گوجه فرنگی رو زده 300 تن در سال با دو کشت میشه برداشت کرد و توی دبی هم عملی انجام شده که در 4 تقسیم کنیم میشه 75 تن که به 80 تنی که گقتم خیلی نزدیکه
ضمنا اینا همش مربوطه به سیستم هیدروپونیک و با کشت در مزرعه مقایسه کرده

بالا