برگزیده های پرشین تولز

میشه از هارد اینترنال به عنوان هارد اکسترنال استفاده کرد؟

afghantoday

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود
من یه لپ تاپ دارم و شدیداً نیازمند هارد اکسترنال براش. می خوام یه هارد 1 ترابایتی وسترن بخرم. ولی بازم جا کم دارم. چند روز پیش که رفته بودم بازار رضا یه تبدیل USB به IDE و SATA خریدم. تو انجمن لپ تاپ که بحث می کردیم به این نتیجه رسیدم که برم یه هارد اینترنال بخرم و از اون استفاده کنم. حالا یه چند تا سوال در این باره داشتم:
1. اگر این هارد رو بگیرم به همراه یه محافظ جواب میده و مثل هارد اکسترنال در میاد که من راحت ازش استفاده کنم؟ (مثلاً Plug'n'Play هستش؟)
2. محافظ محافظ که میگن چه جوریه؟
3. قیمت محافظ چنده؟
4. هارد SATA سریع ترینش چیه (7200 میشه دیگه؟)
5. چه مارکی خوبه؟
6. قیمت هارد 500 یا 1 ترابایت چنده؟
اگر به این سوالا دوستان متخصصمون جواب بدن خیلی کمک بزرگی کردن
سپاسگزارم
:happy:

Biejan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
نه دوست عزيز
من وقتي كه هارد اينترنال 500 گيگي 140 هزار تومان بود ( دقيقا اسفند ماه) يك هارد اكسترنال سي گيت 500 گيگي به مبلغ 155 هزار تومان خريدم و عالي است. اصلا دنبال يك ترابايت فعلا نرو به صرفه نيست و از فكر تبديل هم بيرون بيا.

masoud911

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
من 4-5 تا هارد دارم و از تبدیل ساتا و ide به usb استفاده میکنم و مشکلی هم ندارم
یه اداپتور هم داره که بهتره دو و نیم امپری باشه . دو یه کم ضعیفه

من قاب و ... نخریدم و همینها رو گرفتم 10 تومن:)
تو ایرانیان و زیر زمین یه مغازه هست که کابل و.... میفروشه(عذر میخوام که اینجوری ادرس میدم و نمیخوام تبلیغ باشه و قصدم راهنمایی هست)

مواظب گرم شدنش هم باید باشی
تو تبلیغات دیدم که گرین هم یه جای هارد 3 تایی زده که فن هم داره
من ندیدم و استفاده نکردم

ولی دیگه این هارد رو بیرون نمیشه ببری

میتونی هارد 250 ساتا هم واسه لپ تاپ تو همون بازار دیدم (یه کم پایینتر از میدون ولی عصر هست) تو طبقه همکف تا وارد میشی سمت راستت ، بگیری

امیدوارم مشکل شما حل بشه

همدردیم:)

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
نه دوست عزيز
من وقتي كه هارد اينترنال 500 گيگي 140 هزار تومان بود ( دقيقا اسفند ماه) يك هارد اكسترنال سي گيت 500 گيگي به مبلغ 155 هزار تومان خريدم و عالي است. اصلا دنبال يك ترابايت فعلا نرو به صرفه نيست و از فكر تبديل هم بيرون بيا.

تاييد ميشه!

خريد يه هارد اكسترنال خيلي منطقي تره!

/http://www.seagate.com/www/en-us/products/external/freeagent_pro_data_movers

http://www.westerndigital.com/en/products/index.asp?cat=8&language=en

skyupper2

Registered User
لایک‌ها
3
به پاور این تبدیل ها نمیشه اعتماد کرد هارد 320 خودمو یکی ازینا به باد داد
بنظر من در وهله اول برو سراغ هارد اکسترنال "اختلاف خاصی از لحاظ قیمتی وجود ندارد"
در نهایت برو سراغ هارد اینترنال بهمراه هارد باکس که مطمئن تره
400Gb_External_eSATA_Drive_image1470.jpg

afghantoday

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود
من راستش دارم از ایران میرم می خوام فیلمامو ببرم. کلاً شده 1.5 ترابایت و باید بریزم رو هارد که گیر ندن. می خوام یه هارد 1 ترابایت بگیرم ولی سر نیم مشکل دارم. ضایعست یدونه هم .5 جدا بگیرم. کسی میتونه راهنماییم کنه چی کار کنم؟ واقعاً ممنون میشم.
:(

sajjadgasemzadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
درود
من راستش دارم از ایران میرم می خوام فیلمامو ببرم. کلاً شده 1.5 ترابایت و باید بریزم رو هارد که گیر ندن. می خوام یه هارد 1 ترابایت بگیرم ولی سر نیم مشکل دارم. ضایعست یدونه هم .5 جدا بگیرم. کسی میتونه راهنماییم کنه چی کار کنم؟ واقعاً ممنون میشم.
:(
خب شما هم 2tb بگیر دیگه اگه میخوای بهترین مدل ها رو بهت بگم؟؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
درود
من یه لپ تاپ دارم و شدیداً نیازمند هارد اکسترنال براش. می خوام یه هارد 1 ترابایتی وسترن بخرم. ولی بازم جا کم دارم. چند روز پیش که رفته بودم بازار رضا یه تبدیل USB به IDE و SATA خریدم. تو انجمن لپ تاپ که بحث می کردیم به این نتیجه رسیدم که برم یه هارد اینترنال بخرم و از اون استفاده کنم. حالا یه چند تا سوال در این باره داشتم:
1. اگر این هارد رو بگیرم به همراه یه محافظ جواب میده و مثل هارد اکسترنال در میاد که من راحت ازش استفاده کنم؟ (مثلاً Plug'n'Play هستش؟)
2. محافظ محافظ که میگن چه جوریه؟
3. قیمت محافظ چنده؟
4. هارد SATA سریع ترینش چیه (7200 میشه دیگه؟)
5. چه مارکی خوبه؟
6. قیمت هارد 500 یا 1 ترابایت چنده؟
اگر به این سوالا دوستان متخصصمون جواب بدن خیلی کمک بزرگی کردن
سپاسگزارم
:happy:
درود. عزیز دو مدل مبدل داریم. یکی H.D.D 3.5inch to USB و یکی دیگه هم H.D.D 2.5inch to USB که اولی نیاز به پاور داره و دومی نداره. اگر مدل اولی رو خریدین حتما منبع تغذیه همراهشه. اگر برند معتبری باشه منبع تغذیش مشکلی نداره و نیاز به محافظ ندارید. اما اگر جنسش بد باشه محافظ هم کاری از دستش بر نمیاد. چون محافظ برق ورودی منبع تغذیه تبدیل رو تامین می کنه و ربطی به کیفیت برق خروجی منبع تغذیه نداره. شما اینو بدونید که اگر همون External 3.5Inch خریده بودید قیمتش با یه هارد اینترنال هم حجم و یک پاور درجه یک مطمئن یکی میشد. در هر صورت کاری که شده. و اما پاسخ سوالاتتون:
1 و2 و 3) اینو بالا پاسخ دادم.
4) لینک زیر رو ببینید و انواعمقایسه ها رو ببینید و خودتون نتیجه گیری کنید:
http://www.tomshardware.com/charts/hdd-charts-2013/benchmarks,134.html
5) توشیبا و وسترن دیحیتال.
6) هارد 500 حدود 140000 تومان و یک ترا حدود 160000 تومان(بسته به برند و مدل).
در خدمتیم.

بالا