برگزیده های پرشین تولز

می خوام پراید بخرم,بخرم!!؟:

با توجه به کیفیت پراید تو سالهای اخیر شما باشید کدومو م

• پراید صفر

Votes: 9 56.3%
  • دست دوم انژکتوری

Votes: 2 12.5%
  • مدلهای قدیمتر یا کره ای

Votes: 5 31.3%

• Total voters
    16

اندلس

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.
من می خوام یه پراید دست دوم تا حدودای 5200000 اینا بخرم.چون اون طور که شنیدم 7 ملیون پراید صفر ارزششو نداره.در ضمن من با اتوبوس دانشگاه و سرکار و اینا میرم واسه تو شهر خیلی کم استفاده میشه بیشتر ایام تعطیلات نوروز و تابستونا واسه مسافرت همین.:blush:

می خواستم بدونم نظرتون چیه.مدل 80 به بالا بگیرم یا اون کره ای قدیمیا یا حوالی 78 اینا.فقط می خوام خرج اسای یه هو رو دستم نذاره.:rolleyes:
ممنون.

♂MAJID

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
حالا چرا پرايد ... !؟

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
اتفاقا" به نظر من پراید برای داخل شهر هست،نه مسافرت و جاده

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای مسافرت بنظرم آردی روآ خوبه . البته اگر چند ماه صبر کنی ماشین ارزون میشه ( غیر از پراید ) .

mohsen2

Registered User
لایک‌ها
0
قطعات یدکی پراید خیلی خیلی ارزونه. از پیکان هم ارزونتر. با 100 تومن میشه موتور رو تعمیر اساسی کرد. ضعف پراید در بدنه اش هست. لذا ماشینی بگیر که تصادفی نباشه. برای تشخیصش هم موقع خرید باید یه آدم وارد رو همراه ببری که شاسی ماشین رو از زیر چک کنه که سالم باشه. سراغ مدل پایین تر از 80 به هیچوجه نرو. چون قطعا پشیمون میشی.

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
برای مسافرت بنظرم آردی روآ خوبه . البته اگر چند ماه صبر کنی ماشین ارزون میشه ( غیر از پراید ) .

کی گفته ارزون میشه؟؟ ایران خودرو اعلام کرده از نیمه دوم امسال گرون میشه!
=

پراید خریدن اشتباه محضه!

یک از فامیل های ما ! یکی از دوستاش ! یه مدت قطعه ساز سایپا برای پراید بوده میگه سایپا روز به روز سفارش قطعات با کیفیت کمتر رو میداده و با مواد درجه 3 ! تا بتونه همون ماشین پراید رو با سود بیشتر به شما بفروشه

من پراید کرده ای سوار شدم مدل 81 سوار شدم مدل83 سوار شدم مدل 84 هم سوار شدم مدل 85 خوشبختانه سوار نشدم!

کیفیت قطعات و موتور و شتاب گیری این مدل ها اصلا قابل مقایسه نیست!

برعکس کیفیت rd سال به سال بهتر شده من اولین rd که اومد سوار شدم rd جدید هم سوار شدم شتابش فوق العاده بیشتر شده

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
به نظر من صفر بگیری بهتره چون عمر سالمه پراید در حدود 2 یا 3 سال مفید هست پس بنابراین اگه می خوای توی خرج نیفتی صفر بگیری بهتره.

اندلس

Registered User
لایک‌ها
0
قطعات یدکی پراید خیلی خیلی ارزونه. از پیکان هم ارزونتر. با 100 تومن میشه موتور رو تعمیر اساسی کرد. ضعف پراید در بدنه اش هست. لذا ماشینی بگیر که تصادفی نباشه. برای تشخیصش هم موقع خرید باید یه آدم وارد رو همراه ببری که شاسی ماشین رو از زیر چک کنه که سالم باشه. سراغ مدل پایین تر از 80 به هیچوجه نرو. چون قطعا پشیمون میشی.
چرا بعضی ها میگن پرایدهای کره ای از نظر کیفیت بهترن قیمتاشونم نسبتا بالا ست
اینو ببینید.
http://www.istgah.com/firekeys/kid_93/key_105/page_6/180292.html

راستی پراید hatchback با پراید معمولی چه فرقی داره؟

یا به نظرتون این چه طوره؟
http://www.istgah.com/firekeys/kid_92/key_105/page_4/187482.html

اندلس

Registered User
لایک‌ها
0
کی گفته ارزون میشه؟؟ ایران خودرو اعلام کرده از نیمه دوم امسال گرون میشه!
=

پراید خریدن اشتباه محضه!

یک از فامیل های ما ! یکی از دوستاش ! یه مدت قطعه ساز سایپا برای پراید بوده میگه سایپا روز به روز سفارش قطعات با کیفیت کمتر رو میداده و با مواد درجه 3 ! تا بتونه همون ماشین پراید رو با سود بیشتر به شما بفروشه

من پراید کرده ای سوار شدم مدل 81 سوار شدم مدل83 سوار شدم مدل 84 هم سوار شدم مدل 85 خوشبختانه سوار نشدم!

کیفیت قطعات و موتور و شتاب گیری این مدل ها اصلا قابل مقایسه نیست!

برعکس کیفیت rd سال به سال بهتر شده من اولین rd که اومد سوار شدم rd جدید هم سوار شدم شتابش فوق العاده بیشتر شده
منم احساس کردم-س با این حساب کره ای ها و مذلهای قبلی تر بهتره نه؟

خوب با این پولا تو این مملکت غیر پرایدم میشه خرید؟

SonadoR

Registered User
لایک‌ها
0
آقا کس دیگه ای نظر نداره!

به نظر من 141 بخری بهتره.البته اگه برا استفاده شخصی میخوای.
البته اگه خواستی صفر نگیری یادت باشه پراید 82 یا 83 تمیز کم پیدا میشه اما از نظر کیفیت خیلی بهتر از صفره.
141 خط تولیدش تو شرکت پارس خودرو هست و درسته که موتور پرایده اما کیفیتش خیلی بهتر از پراید صبا هست.
آخرین قیمت ها هم 72600000 ریال رنگ متالیک و 71500000 ریال غیر متالیک.
قیمت دقیق سال 86 هنوز مشخص نیست اما فکر کنم گرون بشه با توجه به جیره بندی شدن شوخت از خرداد ماه.

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
هر چی می خوای بخری زودتر بخر که ممکنه گرون بشه.

SonadoR

Registered User
لایک‌ها
0
هر چی می خوای بخری زودتر بخر که ممکنه گرون بشه.

درست میگه اما از سایپا فعلا نمیتونی بخری چون فروششون تا بعد تعطیلات بسته هست.
اما خیالت راحت باشه ارزون نمیشه که ضرر کنی هاها پس بجنب.

اندلس

Registered User
لایک‌ها
0
به نظر من 141 بخری بهتره.البته اگه برا استفاده شخصی میخوای.
البته اگه خواستی صفر نگیری یادت باشه پراید 82 یا 83 تمیز کم پیدا میشه اما از نظر کیفیت خیلی بهتر از صفره.
141 خط تولیدش تو شرکت پارس خودرو هست و درسته که موتور پرایده اما کیفیتش خیلی بهتر از پراید صبا هست.
آخرین قیمت ها هم 72600000 ریال رنگ متالیک و 71500000 ریال غیر متالیک.
قیمت دقیق سال 86 هنوز مشخص نیست اما فکر کنم گرون بشه با توجه به جیره بندی شدن شوخت از خرداد ماه.
در مورد مدلهای کره ای چی آیا واقعا" ارزش خرید دارن؟
نمی دونم چرا این پرایدهای جدید یه جورایی تق و لق هستن.(یا من اینجوری احساس می کنم!)

SonadoR

Registered User
لایک‌ها
0
در مورد مدلهای کره ای چی آیا واقعا" ارزش خرید دارن؟
نمی دونم چرا این پرایدهای جدید یه جورایی تق و لق هستن.(یا من اینجوری احساس می کنم!)

الان نه دیگه.در مورد تق لقی حق با شماست کیفیت پراید خیلی افت کرده. راستی هاچ بک هم به پرایدای بدون صندوق میگن یا همون نسیم شرکت سایپا.

اندلس

Registered User
لایک‌ها
0
الان نه دیگه.در مورد تق لقی حق با شماست کیفیت پراید خیلی افت کرده. راستی هاچ بک هم به پرایدای بدون صندوق میگن یا همون نسیم شرکت سایپا.
راستش اون طور که من رفتم قیمتا یه جوریه که با حول و حوش 5 و خورده ای میشه 80 81 اینا گرفت.
حالا از کجا میشه فهمید که ماشین عیب فنی اساسی نداره.(من رشتم برقه منتهی از ماشین چیزی سرم نمیشه!)

mohsen2

Registered User
لایک‌ها
0
1- هر وسیله ای عمر مفیدی داره. عمر مفید پراید هم چند سال بیشتر نیست. حتی اگه کره ای باشه! لذا پراید کره ای مدل 75، کیفیت پایین تری نسبت به پراید ایرانی مدل 82 داره.

2- طراحی خودرو کار ساده ای نیست. ما در کپی قطعات موندیم! چه برسه به طراحی خودرو. لذا خودروهایی که در طراحی اونها توسط شرکتهای داخلی تغییر ایجاد شده معمولا بدون مشکل نیستند. مثال: آر دی - کاروان سایپا - پراید 141

3- ظرفیت تولید هاچ بک خیلی کمه و کیفیت کمتری نسبت به صندوق دار داره. سعی کنید نخرید.

4- کیفیت پراید سایپا از کیفیت پراید پارس خودرو بالاتره

5- اینکه سایپا جنس درجه 3 به قطعه ساز سفارش میده صحیح نیست. کیفیت پراید 85 به مراتب بهتر از پراید 83 هست.

6- برای اطمینان از سالم بودن بدنه ماشین، حتما باید فرد واردی رو همراه ببرید که همه جای ماشین خصوصا زیر ماشین رو با دقت نگاه کنه. همونطور که گفتم اشکالات قطعات رو با هزینه کم میشه تعمیر کرد. اما ایرادات بدنه رو نه!!

موفق باشید

بالا