• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

می خواهید تاثیرات اصلی و فواید و مضرات سایت های (( کوتاه کننده لینک )) رو بدونید ؟‌

aturpat

Registered User
لایک‌ها
76
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز .
از عنوان تاپیک معلوم هستش که کلا منظور بنده چی هست . میخواهیم تاثیرات اصلی سایت های کوتاه کننده لینک رو بررسی کنیم و ببینیم ایا کلا خوب هستن یا نه ؟ ابتدا بد نیست به چند سوال جواب منطقی و اصولی البته با اثبات باشه که عالی میشه جواب بدهیم تا به نتیجه برسیم .
دوستان عزیز نظرتون در رابطه با این سایت های کوتاه کننده لینک چی هستش ؟‌
این سایت ها چه تاثیراتی بر رتبه گوگل و الکسا دارن ؟‌
من این سایت goo.gl رو بررسی کردم که توسط سایت گوگل منتشر شده ( البته از 4 سال پیش منتشر شده و فعال هست ) . خب این سایت میدونید که کوتاه کننده لینک هستش که با سایر کوتاه کننده های لینک متفاوت هست . مثلا سایت ایرانی yon.ir یکم زمان میبره تا منتقل کنه اما نه این goo.gl همان لحظه حتی در ادرس بار هم نمیشه دیدش ( سرعتش ریدایرکتش فوق العادس ) خب اما اگه اینو ببینید پیج رنکش 7 هستش و روزانه متوسط 1 میلیون ای پی کلیک میخوره ( البته میدونید دیگه page views هم 1 است ) .
خب حالا ما اومدیمو یک سایت کوتاه کننده لینک درست کردیم و خیلی از سایت ها و بلاگ ها و ... توسط سایت ما اومدن لینکشونو کوتاه کردن . حالا ما تو چشم گوگل چجوری هستیم ؟‌ چون با این حساب کاربر وقتی میاد به سایت ما ( منتقل میشه ) نهایت 2 ثانیه در سایت ما میمونه و سپس منتقل میشه به سایت دیگه ! خب حالا این گوگل ما رو پرت نمیکنه ؟ یعنی فکر نمیکنه که کاربر حتما خوشش نیومده سایت رو ترک کرده ؟‌ یا کلا چجوری هست ؟
مرسی از همگی

aturpat

Registered User
لایک‌ها
76
در ضمن این کوتاه کننده لینک ها به نظرم مثل همین پاپ اپ ها کار میکنند چون وقتی یک پاپ اپ باز میشه ابتدا کاربر دو سه ثانیه تو سایت سرویس پاپ اپ دهنده میمونه بعد ریداریکت میشه به سایتی پاپ اپ خریده . پس با این حال میشه گفت که الکسا فوق العاده تغییر میکنه اما ادمو به یه شک میندازه و اینکه میگن الکسا تایم زیر 10 ثانیه رو حساب میکنه پس مال این کوتاه کننده لینک ها یا همین پاپ اپ دهنده هارو پس چجور محاسبه میکنه ؟

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
اگر با فونت کوچیک هم بنویسید میشه دید .
حدس میزنم گوگل با توجه به ساختار لینک ها میتونه تشخیص بده که این آدرس مال یک سایت کوتاه کننده لینک هست و شرایط رو برهمین اساس ارزیابی میکنه .
مگر این که ساختار جدید و خاصی رو به لینک ها بدید که باعث بشه گوگل متوجه نشه کوتاه کننده لینک هست .

SNo

Registered User
لایک‌ها
538
اگر منظورتون از گوگل، موتور جستجوشه که لینک های کوتاه شده (تو سیستم هایی که بلافاصله ریدایرکت میکنن و محتوای تبلیغاتی ندارن) برای ربات های گوگل معنایی نداره ! چون محتوایی نداره اون صفحه و فقط یک هدر ریدایرکت ارسال میشه به مرورگر.
ربات های گوگل محتوا رو ایندکس میکنن و وقتی به یک ریدایرکت بر میخورن، مقصد مهمه، نه مسیر !
تو بحث پیج رنک هم فکر میکنم به همین صورت باشه.
اینکه سایت فلان پیج رنکش 7 هستش به خاطر لینک هاییه که به صفحه اصلی اون سایت وارد میشه، نه به خاطر لینک های کوتاه شده !

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,539
هیچ وقت از کوتاه کننده ها استفاده نکردمم و نمی کنم .

aturpat

Registered User
لایک‌ها
76
اگر با فونت کوچیک هم بنویسید میشه دید .
حدس میزنم گوگل با توجه به ساختار لینک ها میتونه تشخیص بده که این آدرس مال یک سایت کوتاه کننده لینک هست و شرایط رو برهمین اساس ارزیابی میکنه .
مگر این که ساختار جدید و خاصی رو به لینک ها بدید که باعث بشه گوگل متوجه نشه کوتاه کننده لینک هست .
مثلا چه ساختاری ؟

aturpat

Registered User
لایک‌ها
76
اگر منظورتون از گوگل، موتور جستجوشه که لینک های کوتاه شده (تو سیستم هایی که بلافاصله ریدایرکت میکنن و محتوای تبلیغاتی ندارن) برای ربات های گوگل معنایی نداره ! چون محتوایی نداره اون صفحه و فقط یک هدر ریدایرکت ارسال میشه به مرورگر.
ربات های گوگل محتوا رو ایندکس میکنن و وقتی به یک ریدایرکت بر میخورن، مقصد مهمه، نه مسیر !
تو بحث پیج رنک هم فکر میکنم به همین صورت باشه.
اینکه سایت فلان پیج رنکش 7 هستش به خاطر لینک هاییه که به صفحه اصلی اون سایت وارد میشه، نه به خاطر لینک های کوتاه شده !
ممنون . میشه واضح تر بگین لطفا ؟ خب یعنی سایتی که پیج رنک 7 داره و ریدایرکت 301 میشه به یه سایت دیگه ، اونوقت تاثیری در رنک سایت مقصد نخواهد داشت ؟

SNo

Registered User
لایک‌ها
538
ممنون . میشه واضح تر بگین لطفا ؟ خب یعنی سایتی که پیج رنک 7 داره و ریدایرکت 301 میشه به یه سایت دیگه ، اونوقت تاثیری در رنک سایت مقصد نخواهد داشت ؟
تعریفی که شما از پیج رنک توی ذهنتون دارید اشتباهه ! page rank یعنی رتبه صفحه نه رتبه سایت !
اون سایتی که میگید رنک 7 داره، در واقع صفحه اصلیش رنک 7 داره و صفحات دیگه اش ممکنه رنک دیگه ای داشته باشن.
اگه صفحه اصلی اون سایت 301 ریدایرکت بشه به سایت شما، بله تاثیر دارد (در واقع به گوگل میگه که من دیگه وجود ندارم و همه اعتبارم رو بده به صفحه مقصد). ولی صفحه ای که محتوایی نداره و صرفا فقط یک ریدایرکت هست، رنک نداره و در نتیجه تاثیری هم روی رتبه سایت مقصد نداره.

aturpat

Registered User
لایک‌ها
76
تعریفی که شما از پیج رنک توی ذهنتون دارید اشتباهه ! page rank یعنی رتبه صفحه نه رتبه سایت !
اون سایتی که میگید رنک 7 داره، در واقع صفحه اصلیش رنک 7 داره و صفحات دیگه اش ممکنه رنک دیگه ای داشته باشن.
اگه صفحه اصلی اون سایت 301 ریدایرکت بشه به سایت شما، بله تاثیر دارد (در واقع به گوگل میگه که من دیگه وجود ندارم و همه اعتبارم رو بده به صفحه مقصد). ولی صفحه ای که محتوایی نداره و صرفا فقط یک ریدایرکت هست، رنک نداره و در نتیجه تاثیری هم روی رتبه سایت مقصد نداره.
خیلی ممنون دوست عزیز . خب حرف های شما درسته .
یه سوال داشتم ازتون . من الان یه سایت دارم با پیج رنک ( صفحه ی اصلی ) 3 ، و یه سایت دیگه دارم که اصلا مرتبط به این سایت نیست . خب اگه این سایت اولی رو ریدایرکت 301 کنم به دومی ، گوگل که مشکلی نمیگره که چرا دو سایت غیر مرتبط به هم ، از اولی به دومی ریدایرکت خورده ؟ امیدوارم متوجه منظورم شدید .
و سوال دوم اینکه شما کدی دارین که در background سایت اولم بزارم که در واقع این ریدایرکت 301 در پس زمینه انجام بشه و کاربری که به سایت اولی مراجعه کرده متوجه نشه به سایت دوم ریدایرکت شده ؟
یعنی اینکه کاربر وقتی به سایت اولی مراجعه میکنه در واقع بتونه تو سایت بمونه و از سایت استفادشو بکنه اما در پس زمینه ریدایرکت 301 بشه به سایت دومی .
خیلی ممنون ازتون . امیدوارم تونستم عرضمو خدمت شما برسونم .
من از تک تک اعضای انجمن بسیار سپاسگزارم که واقعا داریم به همدیگه کمک میکنیم .

SNo

Registered User
لایک‌ها
538
در مورد اینکه گوگل ایراد میگیره یا نه اطلاعی ندارم و باید از خودش بپرسی !
ولی اینکه در بک گراند ریدایرکت بشه و کاربر از سایت استفاده شو بکنه خیر، چنین امکانی وجود نداره.
تنها راه اینه که کدی نوشته بشه که بات گوگل رو تشخیص بده و فقط برای بات گوگل ریدایرکت رو انجام بده. که این مورد رو هم اگه تشخیص بده گوگل احتمال پنالتی وجود داره.

aturpat

Registered User
لایک‌ها
76
در مورد اینکه گوگل ایراد میگیره یا نه اطلاعی ندارم و باید از خودش بپرسی !
ولی اینکه در بک گراند ریدایرکت بشه و کاربر از سایت استفاده شو بکنه خیر، چنین امکانی وجود نداره.
تنها راه اینه که کدی نوشته بشه که بات گوگل رو تشخیص بده و فقط برای بات گوگل ریدایرکت رو انجام بده. که این مورد رو هم اگه تشخیص بده گوگل احتمال پنالتی وجود داره.
یعنی از هیچ راهی امکان نداره بازدیدکننده های یک سایت رو در بک گراند به یک سایت دیگر منتقل کرد ؟

SNo

Registered User
لایک‌ها
538
تنها ویژگی ای که در وب وجود داره برای بارگذاری یک صفحه در بک گراند، استفاده از iframe هستش.
ولی ریدایرکت در بک گراند، خیر چنین ویژگی ای وجود ندارد !

aturpat

Registered User
لایک‌ها
76
تنها ویژگی ای که در وب وجود داره برای بارگذاری یک صفحه در بک گراند، استفاده از iframe هستش.
ولی ریدایرکت در بک گراند، خیر چنین ویژگی ای وجود ندارد !
ممنون . دوست عزیز اینو میدونم کاملا درسته اما میدونید که ایفریم هیچ تاثیری بر روی الکسا نداره ولی تاثیری کمی در رتبه ی گوگل داره ( چون الان نزدیک به یک ماه هست دارم استفاده میکنم )
ایفریمی که تاثیر در الکسا داشته باشه رو ندیدم .

بالا