برگزیده های پرشین تولز

نامه 136 نماينده به احمدي‌نژاد در اعتراض به غيرقانوني اعلام شدن «بازتاب»

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
136 نماينده مجلس شوراي اسلامي نامه‌اي اعتراض‌آميز به دکتر محمود احمدي‌نژاد، رئيس‌جمهور، براي غيرقانوني اعلام شدن «بازتاب» نوشتند.

دكتر داريوش قنبري، عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با بيان اين مطلب در جمع خبرنگاران گفت: با وجود آنكه به دليل جو همراه مجلس، امكان افزايش اين تعداد به بيش از 180 امضا و نيز قرائت آن از تريبون مجلس بود، با هدف جلوگيري از ايجاد حساسيت در داخل و خارج، از اين كار خودداري شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، نامه برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به رئيس‌جمهوري به شرح ذيل است:

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ـ امضاكنندگان اين نامه ـ نظر شريف حضرتعالي را به عملكرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در برخورد با پايگاه‌ها و مجموعه‌هاي خبري و اطلاع‌رساني و مشخصا سايت خبري «بازتاب»، جلب مي‌نمايند.
33953.jpg

به استحضار مي‌رساند كه روز سه‌شنبه، 24 بهمن ماه سال جاري اطلاعيه‌اي فاقد امضا، تاريخ و شماره با سربرگ معاونت مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي توسط مجموعه‌اي تحت عنوان «كارگروه تعيين مصاديق سايت‌هاي غيرمجاز» منتشر گرديد كه در آن سايت خبري «بازتاب»، غيرقانوني اعلام و متعاقب آن، فيلتر گرديد. جدا از آن‌كه برخورد حذفي و سلبي و محدودكننده با رسانه‌ها اعم از روزنامه‌ها، خبرگزاري‌ها و پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني، خود ناقض اهداف توسعه فرهنگي مصرح در سند چشم‌انداز و برنامه‌هاي توسعه است، اين اقدام نيز به دلايل ذيل، توجيه حقوقي و قانوني ندارد:

1) آيين‌نامه ساماندهي فعاليت سايت‌هاي اينترنتي كه فيلترينگ سايت «بازتاب» به آن مستند شده، از جهات متعدد، از جمله انطباق با اصول قانون اساسي و قوانين مصوب مجلس شوراي اسلامي،‌ نيازمند مداقه و البته در معرض خدشه است.

2) مهم‌تر آن‌كه فرايند تعيين شده در آيين‌نامه مذكور نيز در اطلاعيه اعلام غيرقانوني بودن سايت «بازتاب» و فيلترينگ آن طي نشده است و البته احراز دلايل استنادي در اطلاعيه مذكور شامل توهين، نشر اكاذيب و ايراد افتراء و... مطابق قانون در صلاحيت قوه قضائيه و خارج از حيطه وظايف قوه مجريه مي‌باشد.

بي‌شك در شرايط خاص داخلي و بين‌المللي كشور، اين‌گونه اقدامات،‌ اثر منفي بر وجهه **** در داخل و جايگاه جمهوري اسلامي در **** بين‌الملل دارد و البته موجب سوق دادن افكار عمومي به سمت استفاده از رسانه‌هاي بيگانه مي‌شود و شايبه عدم تحمل منتقدان توسط دولت حتي در چهارچوب قوانين و اصول **** را ايجاد مي‌كند. لذا نمايندگان مجلس شوراي اسلامي انتظار برخوردي عاجل در چهارچوب قوانين جاري و مصوبات مجلس شوراي اسلامي را از حضرتعالي دارند.

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سایت بازتاب تنها سایتی بود که به ندرت 4 کلمه حرف حساب میزد !

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
بخ اين ميگن جنگ زرگري !‌:)
كي به كيه ! اينا دستشون برسه اينترنت رو هم ميبندن چه برسه به بازتاب
اما چشمشون كور ! با اين كارشون فقط بازار فيلتر شكن ها رو داغ ميكنن و البته باز سايت هاي ناجور رو !‌:)

rsystem84

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من از جمله كساني بودم كه بدون اسثنا و هر روز از اين سايت بازديد مي كردم
بيان مطالبي دور از پروا و كذب در يك خبر از جمله مواردهايي است كه دوستداران و اشنايان به سياست به دنبال آن بوده و هستند . اما القا حس نوميدي و همچنين بروز مطالبي كه ايجاد تفرقه كند و برخوردهاي نامناسب با شخصيت هاي متفاوت سياسي داشتن دور از انتظار يك سايت بوده و رابطه ناخوشايندي را با جامعه ايجاد خواهد كرد .
حقيقتا هر زمان كه در اين سايت از يك شخصيت مهم سياسي بحث مي شد او را به باد انتقاد و تمسخر مي گرفت و سعي مي كرد او را شخصيتي منزوي و تنها نشان دهد و هميشه تلاش داشت برخوردهاي سياسي او با كشورهاي بيگانه را در هر زمان مورد انتقاد قرار داده و نامربوط جلوه دهد و نشان دهد كه اين شخص هيچ از سياست سر در نمي آورد و كار خراب كن جامعه است .
در صورتي كه برخوردهاي جدي و بروز اعمال بازدارنده با يكسري از عوامل مخرب داخلي نشان از قدرت شجاعت و بروز حس عدالت خواهي در ايشان است . برخوردهاي ديپلماسي محكم و دور از ترس با كشورهايي كه فقط از قلدري سر در مي آوررند نيز از موارد هاي مثبت او در برخوردهاي سياسي اوست .
اما بروز جلوه اي ناخوشايند از ايشان در اذهان مردم و بيشتر از همه القا حس نوميدي از جمله موارد مهمي بود كه اين سايت به هيچ وجه آن را رعايت نمي كرد .
تمام اظهار نظر هاي كاربراني را كه مربوط به انتقاد از آن شخصيت بود را در صفحه حك مي كرد و نشان مي داد كه اين سايت از يك مدير وابسته برخوردار است چراكه دقيقا مشخص مي نمود كه با توجه به يكسري از عوامل وابسته متن يك خبر را جمع آوري كرده و در سايت قرار مي داد .
اما هر چه هست بستن يك سايت خبري و يا محدود كردن آن بطور كامل در شان تلاشگران واقعي آن نيست در اين اقدام افراد ديگري كه مسير درست را مي پيمودند نيز دچار صدمه خواهند شد و مي بايست مسير درست تري را پيمود . چرا كه اين برخود نيز بروز حس كينه توزي را به دنبال خواهد داشت و مسير نادرست ديگري را به ارمغان خواهد آورد .
به اميد رضايت هر دو طرف در اين اتفاق

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
اینا چه میدونن اینترنت چیه
یه مشت بی سوادن همشون حتی اگه مدرک دکتری داشته باشن
همین رییس جمهور محبوب مگه ندیدین اومد تلوزیون هی طرف سوال جدی میکرد هی این به شوخی و با اعداد الکی جواب میداد
به اینا باشه باید با شتر بریم اینتور اونور
تو این مملکت 2 کلمه حرف حساب بزنی رفتی اون دنیا
باید یا بیخیال بود یا مثل بهلول زد به دیوونگی

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
طرف نماینده مجلسه دکترای فکر کنم اقتصاد داشت
داشت تو رادیو حرف میزد میگفت به قول معروف بیمایه فتیره
آخه این طرز حرف زدن نماینده مجلس یه کشوره؟
حالا باز بیاید بگید بازتابو اینترنتو

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
انتقاد «گزارشگران بدون مرز» از مسدود كردن سايت حامي آيت‌الله *****‌‌اي

سازمان «گزارشگران بدون مرز» با انتشار بيانيه‌اي به تشديد روند فيلترينگ سايت‌هاي اينترنتي در ايران اعتراض کرده و آن را مصداق نقض آزادي بيان دانسته است.

بيانيه «گزارشگران بدون مرز» تاکيد دارد: جلوگيري از دسترسي به اطلاعات و سايت‌هاي اينترنتي در ايران تا حدي گسترش يافته که حتي يک وب‌سايت خبري حامي آيت‌الله *****‌اي، **** جمهوري اسلامي، نيز از اين موج فيلترينگ در امان نمي‌ماند.

سازمان «گزارشگران بدون مرز» در ابتداي بيانيه خود، با اشاره به اين آيين‌نامه و مقرراتي که دولت ايران تصويب کرد، تاکيد دارد که اين مقررات با هدف آسان‌سازي روند کنترل شبکه اينترنت در ايران تهيه شده و حال براي نخستين بار، همين مقررات توجيه و بهانه‌اي براي برخي مقامات ايراني شده تا با اتکا به آن، دسترسي به يک سايت منتسب به محافظه‌کاران؛ يعني سايت «بازتاب» را مسدود کنند.

سازمان گزارشگران بدون مرز که مقر آن در پاريس است و دفاع از حقوق همه روزنامه‌نگاران و خبرنگاران در سراسر جهان را وظيفه خود مي‌داند، در ادامه مي‌افزايد: اين تنها سايت بازتاب نيست که دسترسي به آن از درون ايران ناممکن شده، بلکه سايت‌هاي ديگري از قبيل «فليکر» که صرفا يک صفحه براي نمايش عمومي عکس‌ها و ديگر تصاوير است هم به همين سرنوشت دچار شده است.

در اين بيانيه آمده است: هيأتي که «گروه تعيين مصاديق پايگاه‌هاي غيرمجاز اينترنتي» نام دارد و وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است، بنا به آيين‌نامه مصوب دولت، به عبور سايت «بازتاب» از خط قرمزهاي **** رأي داد و دسترسي به آن را ممنوع کرد.

eyvay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
طرف نماینده مجلسه دکترای فکر کنم اقتصاد داشت
داشت تو رادیو حرف میزد میگفت به قول معروف بیمایه فتیره
آخه این طرز حرف زدن نماینده مجلس یه کشوره؟
حالا باز بیاید بگید بازتابو اینترنتو
حتما مدرکش از دانشگاه هاواییه!!

david_sh

Registered User
لایک‌ها
5
سایت بازتاب ماله محسن رضایه البته اونطور که من اطلاع دارم و واقعاً تعجب میکنم چرا سایت فرمانده سابق جنگ رو فیلتر کردند نمیدونم شاید من اشتباه میکنم دوستان اگه اطلاعی در این مورد دارن لطف کنند ما رو هم در جریان بزارن

bar bad rafte

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سایت بازتاب ماله محسن رضایه البته اونطور که من اطلاع دارم و واقعاً تعجب میکنم چرا سایت فرمانده سابق جنگ رو فیلتر کردند نمیدونم شاید من اشتباه میکنم دوستان اگه اطلاعی در این مورد دارن لطف کنند ما رو هم در جریان بزارن

خيلی خيلی ببخشيد
شما از کجا ميدونی
که اين واسه رضايی سرداره سابقه
من هم کمی اهل اينترنتم اما نميدونستم
لطفا بگو از کجا ميدو نستی

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
خيلی خيلی ببخشيد
شما از کجا ميدونی

اطلاعات ميرسه ديگه ! ولي الان واگذارش كرده به يكي ديگه ...

babakkh

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
460
اعتراض به کی احمدی نژاد!!!! شوخی میکنی
246.gif

معمولا در اینگونه موارد از ضرب المثل زیر استفاده می شود

یاسین به گوش خر خواندن

Dariux

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
246.gif

یاسین به گوش خر خواندن
این رومل تو آواتارت چیکار میکنه بچه؟
2r6zdjq.gif

chia

Registered User
لایک‌ها
2
من كه ميگم سياسته

ميخوان دل مردم رو خوش كنن كه بگن (ببينيد ما سايتهاي خودي رو هم فيلتر ميكنيم)

و مثل نتيجه گيريهاي اقاي احمدي نژاد نتيجه گيري ميكنن كه تو ايران دموكراسي داريم

مردم ساده هم كه ...

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
246.gif

یاسین به گوش خر خواندن

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
خيلی خيلی ببخشيد
شما از کجا ميدونی
بابا تو هم دلت خوشه!!!

الان ایران شده بازار شایعه(مخصوصا توی نت که بی صاحبه).یکی یه ..شعری میگه 100 نفر میشینن روش بحث و بررسی میکنن نتیجش میشه این حرفا(البته من خودم نمی دونم بازتاب ماله کیه)

مثله اینکه ایران به بمب گزارای عراقی سلاح و مهمات میده!(اینو اون بوش خنگ گفت)

کنگره و سنا اینارو سند سازی نامیدند. یه عده از افسرای پنتاگون گفتند بوش دوباره داره به دروغ گفتن رو میاره

اما هنوز مردم ما دارن سر اینکه چه سلاحهایی به عراق صادر شده بحث می کنن

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
بابا تو هم دلت خوشه!!!

الان ایران شده بازار شایعه(مخصوصا توی نت که بی صاحبه).یکی یه ..شعری میگه 100 نفر میشینن روش بحث و بررسی میکنن نتیجش میشه این حرفا(البته من خودم نمی دونم بازتاب ماله کیه)

مثله اینکه ایران به بمب گزارای عراقی سلاح و مهمات میده!(اینو اون بوش خنگ گفت)

کنگره و سنا اینارو سند سازی نامیدند. یه عده از افسرای پنتاگون گفتند بوش دوباره داره به دروغ گفتن رو میاره

اما هنوز مردم ما دارن سر اینکه چه سلاحهایی به عراق صادر شده بحث می کنن
یعنی واقعا به نظرت ما به عراق سلاح صادر نمی کنیم **** بدر و **** مهدی رو اموزش نمی دیم!;)

بالا