• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

نام روزنامه محلی رو کجای مدارک شرکت مینویسه؟

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
متاسفانه اسم روزنامه محلی شرکت رو فراموش کردیم . کارمندان اداره ثبت شرکت ها گفتند داخل اساسنامه نام روزنامه هست اما متاسفانه توی هیچ کدوم از مدارک نیست . کسی میدونه چطور باید روزنامه محلی مون رو پیدا کنیم ؟

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
روزنامه محلی نداریم. یه روزنامه رسمی داریم که خب اسمش همونه. یه روزنامه کثیرالانتشار داریم که اسمش توی روزنامه رسمی شرکتتون هست. از سایت روزنامه رسمی میتونی پیدا کنی
rrk.ir

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
روزنامه محلی نداریم. یه روزنامه رسمی داریم که خب اسمش همونه. یه روزنامه کثیرالانتشار داریم که اسمش توی روزنامه رسمی شرکتتون هست. از سایت روزنامه رسمی میتونی پیدا کنی
rrk.ir
همون کثیر الانتشار روزنامه محلی معروفه . نه توی روزنامه رسمی که اصلا نیست . امروز برخی میگفتن تومجمع عمومی که نبود یا تو اساسنامه که اونم نبود.

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
همون کثیر الانتشار روزنامه محلی معروفه . نه توی روزنامه رسمی که اصلا نیست . امروز برخی میگفتن تومجمع عمومی که نبود یا تو اساسنامه که اونم نبود.
شرکتتون مسئولیت محدوده یا سهامی خاص ؟

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
مسئولیت محدوده

مسئولیت محدود، روزنامه کثیرالانتشار نداره ( اجباری نیست) ... شما وقتی شرکت ثبت میکنی، آگهی تاسیس و تغییرات اون شرکت، در روزنامه رسمی، درج میشه. همه آگهی های قانونی کشور در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی درج میشه (حتی قوانین مصوب مجلس). روزنامه رسمی به صورت عمومی چاپ و پخش نمیشه

قضیه روزنامه کثیر الانتشار کلا فرق میکنه. شرکت هایی که سهامدار دارن، مثل سهامی خاص و عام و تعاونی ها، در زمان ثبت، باید یک روزنامه کثیرالانتشار معرفی کنند که جلسات مجمع و تصمیم گیری ها رو از طریق آگهی در این روزنامه به اطلاع سهامدارها برسونن. معمولا شرکت ها، روزنامه ایران یا اطلاعات رو انتخاب میکنن. اسم این روزنامه در آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی، درج میشه ... شرکت مسئولیت محدود، چون سهامی نیست، از معرفی روزنامه کثیرالانتشار، معافه

این قسمت رو مطمئن نیستم:D، اما فکر میکنم در شهرستانها، روزنامه محلی اون استان میتونه به عنوان روزنامه کثیر الانتشار معرفی بشه

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911
مسئولیت محدود، روزنامه کثیرالانتشار نداره ( اجباری نیست) ... شما وقتی شرکت ثبت میکنی، آگهی تاسیس و تغییرات اون شرکت، در روزنامه رسمی، درج میشه. همه آگهی های قانونی کشور در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی درج میشه (حتی قوانین مصوب مجلس). روزنامه رسمی به صورت عمومی چاپ و پخش نمیشه

قضیه روزنامه کثیر الانتشار کلا فرق میکنه. شرکت هایی که سهامدار دارن، مثل سهامی خاص و عام و تعاونی ها، در زمان ثبت، باید یک روزنامه کثیرالانتشار معرفی کنند که جلسات مجمع و تصمیم گیری ها رو از طریق آگهی در این روزنامه به اطلاع سهامدارها برسونن. معمولا شرکت ها، روزنامه ایران یا اطلاعات رو انتخاب میکنن. اسم این روزنامه در آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی، درج میشه ... شرکت مسئولیت محدود، چون سهامی نیست، از معرفی روزنامه کثیرالانتشار، معافه

این قسمت رو مطمئن نیستم:D، اما فکر میکنم در شهرستانها، روزنامه محلی اون استان میتونه به عنوان روزنامه کثیر الانتشار معرفی بشه
درست میفرمایید روزنامه محلی همون روزنامه همون شهره . جدیدیا مسئولیت های محدود هم باید اگهی تغییراتشون رو توی روزنامه محلی شون بزنن و اچباریه . یعنی شما باید اول روزنامت رو انتخاب بکنی . بعد مهم نیست بزنی یا نه . اما الان مهم شده و اجباری.

lejeuner

Registered User
لایک‌ها
911

حاجی دمت گرم امروز این حرفت خیلی کمکم کرد . از تو سیستم روزنامم رو دراوردن . بعد من شک کردم به این اجباری بودن که گفتم شماره ماده و بخشنامشو بدین که نداشتن . داستان طولانیه اما در آخر . روزنامه محلی اصن نیازی نیست . واسه یه بابایی که اونجا دکون زده پول آگهی رو سه برابر میگیره میخان نون دونی درست کنن

رفع شد .

نتیجه تاپیک : روزنامه محلی برای مسئولیت محدود الزام نیست.

ختم تاپیک : مدیر گرامی ببندش

بالا