برگزیده های پرشین تولز

نام 500 كامپيوتر برتر سال 2004 اعلام شد

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
آقا اينم ليست 500 سوپر كامپيوتر سال 2004

http://www.top500.org/list/2004/06/

من خيلي باهاش حال كردم دليلش هم اين بود كه بيشتر اين كامپيوتر ها

Itanium, Itanium2 , Perntium 4 Xeon , P4 :cool:

هستند

براي مثال شركت سوني در قسمت Sony Online Gaming

از يك سيستم BladeCenter Xeon 3.06 GHz IBM

استفاده ميكنه :rolleyes:

واي خدا ببين چه خبره

ناسا و ناسا

NASA

بله ناسا هم داره از يه سيستم Pentium4 Xeon 2.4 GHz
استفاده مي كنه

و يا National Center for High Performance Computing
از يك Integrity rx2600 Itanium2 1.5
استفاده مي كنه

اونوقت هي بيايد بگيد AMD ساخته شده واسه بازي
كو داداش

پس كجاست اينم از سوني

:D

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
داداش شرمنده
آمارت اشتباس. چون كه سيستم ما هم جزو برتريناس و هم AMD و توي ليست نيست. تازه خيلي هم توپه!

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
آره
راست ميگي سيستم منم نيست :blink:

از نوع صحبت كردن و نوشتن پيغام
دوستان مي تونيم خيلي راحت متوجه بشيم از چه CPU يي استفاده مي كنند :D

:lol:

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
ای وای این راجع به supercomputer ها بود که! پس با Big Mac مقایسه اش کن ;)

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
خوب درست

ولي كو داداش من اين ليست رو قبول دارم
پس چرا هيچ كدوم از شركت ها و يا دانشگاه هاي بزرگ دنيا ازش استفاده نمي كنند

ها؟

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از motaro123 :
خوب درست

ولي كو داداش من اين ليست رو قبول دارم
پس چرا هيچ كدوم از شركت ها و يا دانشگاه هاي بزرگ دنيا ازش استفاده نمي كنند

ها؟
حالا كه دعوا خونوادگي شد ميدونين چيه؟ من اگه صد هزار دلار هم داشته باشم بازم ميرم يدونه G5 مي گيرم. در ضمن لطفا از اين آمارهاي شكمي ديگه ندين.

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
Big Mac تازه ساخته شده و تا اونجایی که یادمه سومین Super Computer شد از نظر قدرت اما قیمتش از مقام های بالایی و پایینیش خیلی کمتر بود! اپل با کمک چند تا دانشجو درستش کرد و مدل های قویترشم میخواد بسازه. در مورد آمار اینکه استفاده نمی شه اگر درمورد Super Computer بود که دلیلشو گفتم چون تازه است ولی اگر خود کامپیوترهاشو میگی اونوقت بحث کنیم ;)
البته من با بحث موافقم و با مجادله مخالف :)

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
به نقل از irgamer :
Big Mac تازه ساخته شده و تا اونجایی که یادمه سومین Super Computer شد از نظر قدرت اما قیمتش از مقام های بالایی و پایینیش خیلی کمتر بود! اپل با کمک چند تا دانشجو درستش کرد و مدل های قویترشم میخواد بسازه. در مورد آمار اینکه استفاده نمی شه اگر درمورد Super Computer بود که دلیلشو گفتم چون تازه است ولی اگر خود کامپیوترهاشو میگی اونوقت بحث کنیم ;)
البته من با بحث موافقم و با مجادله مخالف :)

دوست عزيز مطمئن باش كه من خيلي بيشتر از شما G5 رو قبول دارم
فكرش و كن Dual Processor و هر پروسسور 2.5 Ghz
و 512 مگ رم كه ميشه تا 8 گيگ اضافش كرد

خوب تابحال فكرش رو كردي :blink:
اگر يه سيستم Dual با پروسسور Itanium 2 ساخته بشه آ يا از اين سيستم قوي تر نيست؟
تازه با سيستم عامل Windows server 2003 HPC Edition كه ماكروسافت اين رو ساخته فقط براي Super Computer ها

ها؟ ;)

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
راستي

يه نگاه اينجا بنداز داداش تعداد 4096 پروسسور Itanium 2 و 1024 Node كم نيست و سرعت هر CPU س 1.4 هست
و 6 مگ كش داره

thunder_april04.jpg

http://www.top500.org/lists/2004/06/2/

خوب يارو كه احمق نيست منظورم رئيس سايت Thunder هست بياد 4096 سي پي يو بخره بعد هم بهش بازدهي نده
تازه اونم يه سازمان دولتي توي آمريكا و تازه فكرشو كن 151 ترابايت Disk Space

بله داداش G5 خوبه و سيستم خيلي قوي هست ولي خيلي مونده كه بخواد با شركتي مثل اينتل رقابت كنه

آخ راستي ببخشيد من گفتم كه يه سيستم دوال Itanium ببخشيد حواسم نبود
دوال چيه ديگه . سيستم Quad هم ساخته شده كه فكر مي كنم مادر برد اون رو هم Super Micro ساخته
براي دوستاني كه نمي دونن مي گم كه Quad به سيستم هايي ميگن كه از 4 پروسسور استفاده مي كنند

و حالا اينجا سايت Thunder هم 1024 نود داره كه توي هر نود يه سيستم Quad هست كه 4 پروسسور
Itanium 2 1.4 Ghz 6 MB و هر سيستم 8 گيگ رم DDR266 داره
آره داداش 8 گيگ

اگه اشتباه نكنم 1116 تا سيستم دوال P4 هم دارن

خوب فكر مي كنم سايت قوي باشه ؟ نظر شما چيه؟ :lol:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
دوست عزیز Power PC G5 ساخته ی IBM هست. مدل قبلی Power PC 970 از تکنولوژی Power4 استفاده می کرد ولی این جدیده یعنی Power PC 970FX از power5. و مطئن باش IBM نیازی نداره که با Intel رقابت کنه و لام بشه سعی کنه که بهش برسه! در ضمن اون Big Mac با توجه به استفاده از G5 ساخته شده بود و قیمتشم خیلی ارزونتر بود و در ضمن مطمئن باش Apple وقتی بخواد سیستم عاملی برای Super Computer بنویسه خیلی بهتر از Microsoft از پسش بر میاد ;) مدل جدید SuperComputer های Apple با XserveG5 ساخته میشن که ارتش آمریکا هم از همون میخواد بخره. در ضمن اون لینکی که دادم رو خوندی؟ اینم بخون:
http://news.com.com/New+blood+joins+supercomputer+ranking/2100-1006_3-5107944.html?tag=nl

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
د بيا

مگه من گفتم Big Mac آشغالترين سيستم هست كه شما اينطوري ميگيد
دوست من اون خبر رو خوندم خوب خوبه كه ارتش آمريكا يه سيستم رو خريده ولي من منظورم اين بود كه اگه ارتش اين يه سيستم رو خريد
پس اون بهترينه؟

ولي ميبيني كه خيلي از شركتها و سازمانهاي دولتي بزرگ هم از سيستم هاي Intel استفاده مي كنن
آي بي ام هم خيلي خوب داره سيستم ها و پروسسور هاشو ميفروشه
همينطور كه ميبيني توي اون لينكي كه خودت نوشتي نوشته و توي اون ليست 500 كامپيوتر هم هست كه خيلي از سازمان ها و دانشگاه ها دارن از سيستم ها و پروسسور هاي IBM استفاده مي كنند

در ضمن اون حرف شما كه ميگيد اپل اگه بخواد ميتونه سيستم عامل خوبي بنويسه مثل اين هست كه بگيد شركت Adobe ميخواد يه سيستم عامل توپ بنويسه براي Super Computer
ميكروسافت كارش چيز ديگس و اپل هم كارش يه چيز ديگس پس مطمئن باش حداقل اپل نمي تونه به ماكروسافت برسه
مگر اين كه بيل گيتس مرده باشه همينطور كه اپل داره پيشرفت ميكنه مايكروسافت هم داره ميره جلو
يه تعدادي از مردم باسيستم هاي اپل كار مي كنند و يه تعدادي هم ...
من مخالف اپل نيستم و اگر الان 2000000 تومان پول داشتم اولين كاري كه مي كردم مي رفتم يه سيستم اپل مي خريدم

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
و اگر الان 2000000 تومان پول داشتم اولين كاري كه مي كردم مي رفتم يه سيستم اپل مي خريدم
من اگه اينقدر پول داشتم فقط ازش يه رم ميخريدم بقيه اش رو ميدادم يه رنو ميگرفتم پول كه علف خرس نيست كه ادم براي كل كل بره يه كامپوتري بگيره كه بعد از يك ماه قيمتش نصف شه!

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
به نقل از motaro123 :
در ضمن اون حرف شما كه ميگيد اپل اگه بخواد ميتونه سيستم عامل خوبي بنويسه مثل اين هست كه بگيد شركت Adobe ميخواد يه سيستم عامل توپ بنويسه براي Super Computer
ميكروسافت كارش چيز ديگس و اپل هم كارش يه چيز ديگس پس مطمئن باش حداقل اپل نمي تونه به ماكروسافت برسه
مگر اين كه بيل گيتس مرده باشه همينطور كه اپل داره پيشرفت ميكنه مايكروسافت هم داره ميره جلو
و اگر الان 2000000 تومان پول داشتم اولين كاري كه مي كردم مي رفتم يه سيستم اپل مي خريدم
متاسفانه شما شناخت درستی از Apple نداری و نه تاریخچه اشو خبرداری نه الالنشو. :(
Apple سازنده ی اولین کامپیوتر خانگی بود. Apple اولین سیستم عامل گرافیکی را به بازار فرستاد. سال 1988 موسس آن یعنی Steve Jobs از شرکت به دلیل اختلاف نظر با مدیریت خارج شد و در این سالها مایکروسافت تا توانست سیستم عامل آن را کپی برداری کند! شرکت Apple هم هرچند همیشه از مایکروسافت جلوتر بود اما به خاطر نبود Steve Jobs نتوانست سیاستهای درستی را پیش بگیرد. جالب است بدانید که در آن سالها Steve Jobs شرکتی تاسیس کرد به نام NeXT و سیستم عاملش اولین Unix با رابط گرافیکی بود و همچنین اولین سیستم عامل با مرورگر گرافیکی و خیلی امکانات دیگر... . بعد از مدتی برای Sun و HP هم سیستم عاملش رو عرضه کرد و اونها در کامپیوترهای قویشون از اون استفاده کردن. حتی در آخرین سالهای فعالیت نسخه ای هم برای PC تولید شد اما سال 96 که به Apple برگشت اینکار به Rhapsody ختم شد و دیگر برای PC ادامه پیدا نکرد. و الان Mac OS X سیستم عامل Apple نوه ی NeXT است که هم یک Unix است (Free BSD و Mach microkernel) و هم رابط کاربر عالی و سرعت همیشگی Apple را دارد. با این پیشینه تصور اینکه Apple از مایکروسافت عقب باشه خنده داره! همونطور که عقب بودن IBM از Intel خنده داره.
و اما در مورد قیمت بالا... دورانی که خریدن Apple مساوی با پول زیاد دادن بود خیلی وقته گذشته! اما متاسفانه در ایران به قیمتهای نجومی به فروش می رسه. پیشنهاد می کنم یه سری به store.apple.com بزنی بعد قیمتهای eMAc و iBook رو نگاه کنی. در ضمن POwer Mac G5 زیر 2 میلیون هم داریم. خلاصه یه طرفه با مسایل برخورد نکن... شما یک کاربر WINTEL هستی و رو اون دو تا تعصب داری ;)

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
تراشه هاي G5 هم 32 بيتي وهم 64 بيتي هستن در صورتيكه سري ايتانيوم فقط توانايي اجراي برنامه هاي 64 بيتي رو دارن.

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
به نقل از irgamer :
متاسفانه شما شناخت درستی از Apple نداری و نه تاریخچه اشو خبرداری نه الالنشو. :(
Apple سازنده ی اولین کامپیوتر خانگی بود. Apple اولین سیستم عامل گرافیکی را به بازار فرستاد. سال 1988 موسس آن یعنی Steve Jobs از شرکت به دلیل اختلاف نظر با مدیریت خارج شد و در این سالها مایکروسافت تا توانست سیستم عامل آن را کپی برداری کند! شرکت Apple هم هرچند همیشه از مایکروسافت جلوتر بود اما به خاطر نبود Steve Jobs نتوانست سیاستهای درستی را پیش بگیرد. جالب است بدانید که در آن سالها Steve Jobs شرکتی تاسیس کرد به نام NeXT و سیستم عاملش اولین Unix با رابط گرافیکی بود و همچنین اولین سیستم عامل با مرورگر گرافیکی و خیلی امکانات دیگر... . بعد از مدتی برای Sun و HP هم سیستم عاملش رو عرضه کرد و اونها در کامپیوترهای قویشون از اون استفاده کردن. حتی در آخرین سالهای فعالیت نسخه ای هم برای PC تولید شد اما سال 96 که به Apple برگشت اینکار به Rhapsody ختم شد و دیگر برای PC ادامه پیدا نکرد. و الان Mac OS X سیستم عامل Apple نوه ی NeXT است که هم یک Unix است (Free BSD و Mach microkernel) و هم رابط کاربر عالی و سرعت همیشگی Apple را دارد. با این پیشینه تصور اینکه Apple از مایکروسافت عقب باشه خنده داره! همونطور که عقب بودن IBM از Intel خنده داره.
و اما در مورد قیمت بالا... دورانی که خریدن Apple مساوی با پول زیاد دادن بود خیلی وقته گذشته! اما متاسفانه در ایران به قیمتهای نجومی به فروش می رسه. پیشنهاد می کنم یه سری به store.apple.com بزنی بعد قیمتهای eMAc و iBook رو نگاه کنی. در ضمن POwer Mac G5 زیر 2 میلیون هم داریم. خلاصه یه طرفه با مسایل برخورد نکن... شما یک کاربر WINTEL هستی و رو اون دو تا تعصب داری ;)

بابا جون مگه من گفتم اپل كمپاني ضعيفي هست نه داداش همينطور كه ميدوني اپل يوزر هاي خودش رو داره و ماكروسافت هم همينطور
در ضمن اگه بخواهيم از تاريخچه اين شركتها بگيم تاريخچه ماكروسافت هم گريه دار تره هم جالب تر :cool:
من يه طرفه برخورد نكردم ديدي كه گفتم حاظرم 2 تومان بدم پاي يه سيستم اپل :)
من نگفتم كه IBM از Intel عقب تره و يا اپل از ماكروسافت من گفتم هر كدم يوزر هاي خودشون رو دارن
و با هم مثل Linux و Windows دشمن نيستن و باهم دارن پيشرفت مي كنند و همينطور كه مي دوني ماكروسافت داره براي اپل هم سخت افزار مي سازه و هم نرم افزار مي نويسه :cool:
در سته من كاربر به قول شما WINTEL هستم اگه راستشو بخواي آره من شديدا روي اينتل تعصب دارم ولي
با اين كه MCSE مي خونم . رو Windows و يا ماكروسافت تعصب ندارم اگه ديده باشي در تاپيك مشخصات سيستم توي همين فاروم نوشتم كه يكي از سيستم عامل هايم Sun Solaris هست

راستي Xradical جان به نظر من سايت Thunder با داشتن 4096 سي پي يو 64 بيت و 1024 سيستم
Linux اصلا نيازي به اجرا كردن برنامه هاي 32 بيت نداره :happy:

;)

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از motaro123 :
راستي Xradical جان به نظر من سايت Thunder با داشتن 4096 سي پي يو 64 بيت و 1024 سيستم Linux اصلا نيازي به اجرا كردن برنامه هاي 32 بيت نداره :happy: ;)

منظور به اين بود كه G5 با پردازنده power pc 970 براي مصارف خانگي --هم-- قابل استفادست چون بيشترين درصد برنامه هاي كاربردي و از جمله بازيها همه 32 بيتي هستن در صورتي كه ايتانيوم به هيچ عنوان توانايي اجراي حتي يكي از بازيهاي روز رو هم نداره.

motaro123

Guest
لایک‌ها
1
خوب راديكال جان همينطور كه ميدوني Itanium 2 پردازنده خيلي گروني هست و فقط هم مخصوص سرور ها وسوپر كامپيوتر ها هست و كسي ديوانه نيست اين رو بخره واسه كار خونگي سري جديد پروسسور Prescott كه اينتل مي خواد بسازه 64 بيت هست كه براي مصرف خونگي هست

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
بله Intel بعد از مدتهای طولانی که گفت x86-64 اشتباهه حلا خودش میخواد بسازه! در هرحال در زمینه ی وارد کرد 64 بیت به Desktop دو شرکت Apple و AMD پیشرو هستن چون G5 اولین کامپیوتر خانگی 64 بیت بود و چند ماه بعد Athlon64 اومد البته Opteron اومده بود اما برای Desktop نبود.
و اما درمورد دشمنی... اتفاقا قبل از اینکه لینوکسی باشه این دشمنی بین این دو شرکت بود اول به صورت شکایتهای حقوقی Apple از Microsoft به خاطر کپی برداری و... .تا اینکه وقتی استیو جابز به اپل برگشت یه قرارداد همکاری با مایکروسافت بست و تو این مدت این مایکروسافت بود که همیشه نرم افزارهاشو دیر میداد نسبت به نسخه ی ویندوز. تا اینکه اپل شکایت کرد و مایکروسافت سریع Office V.X رو داد بیرون که هیچ وِزگی خاصی نسبت به قبلیا نداشت فقط با Mac OS X سازگار بود. خلاصه این مایکروسافت بود که نامردی کرد و خشم اپل رو دوباره ایجاد کرد. تا اینکه مدت زمان اون قرارداد به پایان رسید... اولین نمونه ی این خشم نرم افزار Keynote بود که جایگزین بسیار مناسبی برای Powerpoint بود. بعد مرورگر اپل یعنی Safari که خیلی سریع IE رو نابود کرد و مایکروسافت اعلام کرد دیگه نسخه ای از IE برای مکینتاش نمی سازه. شایعاتی هست که اپل داره جایگزین هرکدام از نرم افزارهای Office رو میسازه که به زودی میاد. خلاصه این دعوا و دشمنی خیلی قدیمی تر از لینوکسه و البته الان دیگه از اون حالت درگیری گذشته.

بالا