برگزیده های پرشین تولز

ناپدید شدن فایل و فولدرهای دسکتاپ

"AmirHesam"

Registered User
لایک‌ها
439
سلام
روز دوستان عزیزم به خیر
2 روز پیش وقتی مثل همیشه سیستم روشن بود رفتم جایی و بعد 10 دقیقه بعد اومدم دیدم تمام فولدرها و فایلهام از جمله tex - word - mp3 - mp4 -mkv - jpg پاک شده بود
اول فک کردم دست بچه های خونه خورده و سطل اشغال رو گشتم و دیدم چیزی نیست و ترتیب چیدن فولدها و فایلها جوریه که کسی نمیتونه این همه تمیز پاک کنه !!! پس امکان نداره کسی پاک کرده باشه.
وقتی هم ری استارت کردم گزینه آپدیت ویندوز رو داد و بعدش دوباره اپدیت شد و دوباره بالا اومد ویندوز.
نمیدونم ارتباطی داره یا نه ولی وتی داشتم با برنامه xilisoft convertor dvd تبدیل میزدم این مشکل فک میکنم پیش اومد.
متاسفانه چند تا راه تو اینترنت بود انجام دادم ولی بر نگشت و مجبور شدم انتی ویروس avast رو دانلود و اسکن کلی کنم و دیدم ویروسی هم نداره سیستم و بعدش با برنامه get data recovery ntfs هم هر کاری کردم بر نگشت.
خیلی فایلهای مهمی داشتم و اسناد مهمی از مدارکم بوده.
ممنون میشم دوستان کمکم کنن

پ.ن : ویندوز فعلی سیستم : ویندوز 10
پ.ن 1 : اخرین برنامه هایی که نصب کرده بودم رو پاک کردم
پ.ن 2 : گزینه کلیک راست > view > show desktop icon هم زدم
پ.ن 3 : گزینه تسک منیجر و نوشتن explorer هم زدم ولی باز درست نشد.

امکانش هست مشکل حل شه ؟ چون فایلهای بسیار مهمی داشتم.

ممنونم از دوستانی که کمک میکنن.

dashmoji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
45
دوست عزیز از منوی c/users/user name/desktop برید اگر چیزی داخل پوشه مشاهده نکردید برید توی properties پوشه desktop اگر حجم قابل ملاحظه ای مشاهده کردید (با توجه به حجم فایل هایی که روی دسکتاپتون داشتید) که حتما فایلهاتون موجوده و از روش زیر احتمالا نمایان میشه ولی اگه حجم قابل ملاحظه ای ندیدید مطمئنا فایلاتون پاک شده و از طریق ریکاوری شاید بتونید بخشی از فایلاتون رو دوباره بدست بیارید.
تو control panel/folder options برید hide files and folders رو روی show بذارید و تیک سه گزینه پایینش که هر سه اولش hide نوشه رو بردارید.

sara derakhshan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام میتونی سوالت رو از سایت پاسخ یاب بپرسی.حتما راهنماییت میکنن و مشکل حل میشه

parsget

Registered User
لایک‌ها
24
اولا یه انتی ویروس بروز شده کل سیستم رو اسکن کن شاید ویروسی چیزی داشته باشی
دوما برای بازیابی اطلاعات از دست رفته از نرم افزار های ریکاوری میتونسی استفاده کنی که سرچ کنی زیاد هست تو نت

بالا