برگزیده های پرشین تولز

نحوه ثبت یک نرم افزار open source

phpkar

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

من یه سیستم مدیریت محتوای قوی نوشتم و همین اخیرا به انگلیسی هم ترجمش کردم ... قصد دارم به صورت اوپن سورس ارائش کنم ... لطفا نحوه ثبت بین المللی نرم افزار به صورت اوپن سورس رو کسایی که میدونن بنویسن . راستی چه شرایطی داره اوپن سورس بودن ؟ آیا استفاده از آیکنهایی که کپی رایتشون معلوم نیست یا کلاسهای خاصی مشکل ایجاد میکنه ؟

لطفا کسایی که فقط اطلاعات دارن جواب بدن و بحث رو به بیراهه نکشونن

phpkar

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از carp3 :

خسته نباشی !! اینو که خودمم میدونستم ... گفتم دقیقا چیکار باید کرد ؟ این سایت gnu خیلی قاتی پاتی و شلوغ پلوغه

لطفا کسایی که تا حالا چنین کاری رو قبلا کردن و تجربه دارن کمک کنن ... پس از این اقای اوپن سورس skh کوش ؟
راستی carp3 جان ما اگر به admin بگیم تعداد پست شما رو بهش 1000تا اضافه کنه حله ؟!!! بابا لازم نیست به همه تاپیکها جواب بدی :hmm: :hmm: :hmm:

carp3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مین دیگه جوابه تاپیک های شما رو نمیدم ...

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز .
1- نرم افزار یکد باز هست که از این مجوز تبعیت کنه . چیزایی هم گه گفتی مشکی ایجاد نمی کنن . برای اینکه نرم افزاری رو کد باز بکنی :
شما به راحتی می توانید برنامه خود را وارد قلمرو open source کنید.برای این کار هیچ اجازه خاصی لازم نیست.تنها چیزی که نیاز داری افزودن نکات مربوط به حق کپی(Copyright Notices) در اول تمام فایلهای منبع(source) برنامه خود می باشد. نمونه ای از یک Copyright Notice در زیر آورده شده است:

/* XOOPS - PHP Content Management System Copyright (c) 2000 XOOPS.org

This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.

This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.

You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software
Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307 USA */

همانطور که مشاهده می کنی، در ابتدا باید برنامه خود را معرفی کنی که این کار با ذکر نام برنامه،توضیحی کوتاه در مورد زمینه استفاده از برنامه ، تاریخ ساخت برنامه و آدرس وب سایت شما صورت می گیرد. بقیه توضیحات ، تقریبا در همه برنامه های تحت GNU GPL ثابت است. آخرین کاری که باید انجام دهی ضمیمه کردن متن اصلی و کامل License به بسته نرم افزاری خود می باشد. این فایل متنی رو از اینجا می تونی دریافت کنی . . این فابل رو با نام LICENSE ، COPYING ویا gpl.txt در بسته نرم افزاری خود ،برای توزیع قرار بده . . بهتره که فایلی دیگر نیز با نام AUTHORS درست کنی که در ابتدای آن نام شما به عنوان اولین سازنده نرم افزار درج بشه و تغییراتی که بعد ها به وسیله افراد دیگر انجام می شه نیز در آن لیست بشه ..

بازم اگه مشکلی بود من در خدمتم . فقط یادت نره ایم نرم افزارت رو علاوه بر اینکه به این صورت کد بازش می کنی تو شورای انفورماتیکم به عنوان کد باز ثبتش کنی تا امنیتش کامل بشه .

phpkar

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از skh :
سلام دوست عزیز .
1- نرم افزار یکد باز هست که از این مجوز تبعیت کنه . چیزایی هم گه گفتی مشکی ایجاد نمی کنن . برای اینکه نرم افزاری رو کد باز بکنی :
شما به راحتی می توانید برنامه خود را وارد قلمرو open source کنید.برای این کار هیچ اجازه خاصی لازم نیست.تنها چیزی که نیاز داری افزودن نکات مربوط به حق کپی(Copyright Notices) در اول تمام فایلهای منبع(source) برنامه خود می باشد. نمونه ای از یک Copyright Notice در زیر آورده شده است:

/* XOOPS - PHP Content Management System Copyright (c) 2000 XOOPS.org

This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.

This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.

You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software
Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307 USA */

همانطور که مشاهده می کنی، در ابتدا باید برنامه خود را معرفی کنی که این کار با ذکر نام برنامه،توضیحی کوتاه در مورد زمینه استفاده از برنامه ، تاریخ ساخت برنامه و آدرس وب سایت شما صورت می گیرد. بقیه توضیحات ، تقریبا در همه برنامه های تحت GNU GPL ثابت است. آخرین کاری که باید انجام دهی ضمیمه کردن متن اصلی و کامل License به بسته نرم افزاری خود می باشد. این فایل متنی رو از اینجا می تونی دریافت کنی . . این فابل رو با نام LICENSE ، COPYING ویا gpl.txt در بسته نرم افزاری خود ،برای توزیع قرار بده . . بهتره که فایلی دیگر نیز با نام AUTHORS درست کنی که در ابتدای آن نام شما به عنوان اولین سازنده نرم افزار درج بشه و تغییراتی که بعد ها به وسیله افراد دیگر انجام می شه نیز در آن لیست بشه ..

بازم اگه مشکلی بود من در خدمتم . فقط یادت نره ایم نرم افزارت رو علاوه بر اینکه به این صورت کد بازش می کنی تو شورای انفورماتیکم به عنوان کد باز ثبتش کنی تا امنیتش کامل بشه .

از توضیحات بسیار مفیدت ممنونم اما یه سوال ... آیا جایی توی سایت gnu نباید نرم افزار رو ثبت کرد ؟! در مورد sourceforge چی میدونی ؟ طریقه ایجاد پروژه اوپن سورس در اونجا را بلدی ؟! چجوری میشه تیم توسعه واسه سیستم پیدا کرد ؟ ثبت در شورای انفورماتیک چه فایده ای داره ؟
راستی این سیستم رو کاملا انگلیسی بدم که انگار یه آمریکایی نوشته ... اصلا نامی از ایران برده نشه بهتره ...
بفرمایید که پشتیبانی سیستم های اوپن سورس چجوریه ؟!

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
اگه منظوزت از شوراي انفورماتيك هموني هست كه اوندفه سايتشو بهم دادي و ايراني هست پيشنهاد ميكنم اول
يه سر به بزنامه هايي كه اونجا ثبت شده بزني تا كلي بخندي و طرفش نري اصلا چون يه پولي هم ميگيرن:D
Tati1
Tati- ABCD
راهنماي بابيلون:blink:

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیر آقایان عزیز . چرا مسخره می کنین . کار گروه کد باز تکفا این کار رو انجام می ده . در ضمن تنها جایی که حداقل این امنیت رو برای بوجود آورنده های نرم افزار ها بخه وجود میاره انفورماتیک هست .

hba

کاربر فعال صفحات داینامیک
کاربر فعال
لایک‌ها
1
وای به ضرر من شد داریم اولین پرتال ایرانی رو می نویسیم دیر شد
راهش رو فهمیدی به من هم بگو بعدا لازمم می شه
اینه ما اینقدر کامله که حداقل 1.5 سال دیگه کار داره

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راه چی رو ؟ با من بودین ؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
نگاه كن اگه مجاني ميدي اخرش اين ميشه كه
شما مجبوري بزاري با سورس رو اينترنت حالا يكي مياد برميداره يخورده قيافش رو عوض ميكنه
اسم تورو پاك ميكنه يه خط كد بهش اضافه ميكنه
مياره ميفروشه وتنها كاري كه تو ميتوني بكني اينه كه وايستي و نگاه كني همين و كمي حسرت كه چرا پولش تو جيب اون ميره:D
البته اينا رو نمگم پشيمون بشي ها .. نه... اوپن سورس قانونش اينه.... شما اوپن سورس بزار اون كارهايي كه بالا گفتم رو خودم برات ميكنم:D

phpkar

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از mehdvirus :
نگاه كن اگه مجاني ميدي اخرش اين ميشه كه
شما مجبوري بزاري با سورس رو اينترنت حالا يكي مياد برميداره يخورده قيافش رو عوض ميكنه
اسم تورو پاك ميكنه يه خط كد بهش اضافه ميكنه
مياره ميفروشه وتنها كاري كه تو ميتوني بكني اينه كه وايستي و نگاه كني همين و كمي حسرت كه چرا پولش تو جيب اون ميره:D
البته اينا رو نمگم پشيمون بشي ها .. نه... اوپن سورس قانونش اينه.... شما اوپن سورس بزار اون كارهايي كه بالا گفتم رو خودم برات ميكنم:D

نه این کارا توی ایرانه ... آره اگر من بیام پورتال فارسی بدم بیرون و بازارم رو به ایران محدود کنم آره حق با شماست . اما من میخوام دقیقا مثل Mambo عمل کنم ... کاملا انگلیسی ... حتی هیچی نفهمه این پورتال مال کدوم کشوره ... یعنی خود ایرانیا هم متوجه نشن که این مال ایرانیاست .
ایرانیا یه جور آدمایی هستن که اگه ببیین کار خارجیه اسمشو عوض نمیکنن . مثلا Mambo نگاه کنین چه زود جا افتاد ؟ نکته بعدی اینکه من که تا حالا نرم افزارهای کد بسته رو امتحان کردم ... حالا نوبت کد بازه ...
ضمنا روی این پورتال 8 ماه کار شبانه روزی انجام شده و مطمئنم رقیب خیلی خوبی برای Mambo خواهد شد .:D
البته یک 6 ماهی هست تموم شده و تستشو پس داده و تا حالا 3-4 تا سایت دولتی دارن ازش استفاده میکنن

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
به مامبو هم رحم نكردن
چند تا سايت هم هست براش:D :wacko:

carp3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بهتر از مامبو شما داری ؟
بگو ماهم استفاده کنیم !

به غیره جوملا البته !

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
حالا بزار بده بيرون ببينيم چيه:D
مامبو خيلي بزرگ هستش
40.gif

carp3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
فعلا که بزرگ ترینه ( بینه اوپن سورسا )

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مامبو بزرگترینه .؟ بین اپن سورسا ؟

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
وای به ضرر من شد داریم اولین پرتال ایرانی رو می نویسیم دیر شد
راهش رو فهمیدی به من هم بگو بعدا لازمم می شه
اینه ما اینقدر کامله که حداقل 1.5 سال دیگه کار داره

دیر جنبیدی . قبل شما شرکت های بزرگ ایرانی 5 - 6 تا پرتال کامل ساختن که من چند نمونشونو دیدم .

در مورد sourceforge چی میدونی ؟ طریقه ایجاد پروژه اوپن سورس در اونجا را بلدی ؟! چجوری میشه تیم توسعه واسه سیستم پیدا کرد ؟

اگه فهمیدین به ما هم بگین . چون منم یه دو سه تا پروژه داشتم که میخاستم اونجا ثبت کنم

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
به نقل از shankimout :
دیر جنبیدی . قبل شما شرکت های بزرگ ایرانی 5 - 6 تا پرتال کامل ساختن که من چند نمونشونو دیدم .

اگه فهمیدین به ما هم بگین . چون منم یه دو سه تا پروژه داشتم که میخاستم اونجا ثبت کنم
حالا واسه چي ميزني تو ذوقش
تو سورس فورگ هم بايد بري پروژه بدي بعد اگه اونا تاييد كردن ميتوني يه صفحه داشته باشي
و هركي خواست مياد تو صفحه تو عضو ميشه:D

بالا