برگزیده های پرشین تولز

نحوه قیمت گذاری و ارزش سایت ها

farshad4004

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام،
می خواستم اطلاع پیدا کنم چه ملاک هایی برای قیمت گذاری و ارزش سایت ها مورد ارزیابی قرار می گیرد؟ به عنوان مثال سایتی مثل پی سی دانلود چه قیمت حدوداً دارد؟ با تشکر

AmirST

Registered User
لایک‌ها
862
مهمترین ملاک درامد سایته. یه عزیزی میگفت ده برابره درامد ماهانه که البته بطور کلی برای سایت های خرد درسته ولی راجب پی سی دانلود و امثالش که درامدش تثبیت شده و بالاست رابطه دقیقی نیست.

ATILA1355

Registered User
لایک‌ها
1,118
ملاک ها متفاوته
اسم دامنه
اسکریپت و قالب و ... سایت
تعداد آی پی و بازدید روزانه
ایندکس صفحات و کیفیت و نوع مطالب
خرج و مخارج نگهداری سرور و آپدیت مطالب و نویسنده و ...
درآمد روزانه و نحوه کسب این درآمد

و دست آخر زحمت و انصافی که باید فروشنده داشته باشه!

yootoo

Registered User
لایک‌ها
181
عمر دامنه
رتبه رتبه
وضعیت گوگل سایت
ورودی و بازدید سایت
مخارج و هزینه ها
طراحی و اسکریپت
ایده سایت : مثلا اگه یک ایده تک باشه که نمیشه با یه وبلاگ وردپرس مقایسه کرد
درامد
وضعیت سئوش و...

farshad4004

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام،
دوستان ملاک درآمد ملاک خیلی تضمین کننده ای نیست. بدلیل اینکه مدیریت و یا مالک بعدی می تونه بیاد و انجام کار های اشتباه و یا اقداماتی فروش سایت را به 0 برسونه. مثل خیلی از بخش های دیگر مدیریت جدید میاد و حالا شرکت، کارخونه و... با اقدامات اشتباه به نابودی یا ورشکستگی برسونه. همچنین رقابت اینترنتی بسیار زیاد و در هر لحظه می تونن رقبا با ایده های جدید بیان.پس تضمین مالی مشخص نیست. عوامل مهم دیگری در ارزش مثل رتبه صفحه در کلمات کلیدی که بعضی از سایت ها میلیون ها تومان خرج می کنند که بتونند در یک واژه کلیدی بسیار پر بازدید (مثلا خرید اینترنتی) در صفحه 1 گوگل باشند. که در آخر نمی تونند و نهایت گوگل ادز می کنند. این عامل به نظر من یکی از مهم ترین هاست حتی از درآمد. عوامل دیگر مثل عمر دامنه، تعداد بک لینک ها، تعداد مطالب سایت، ارزش مطالب، تعداد بازدید کننده ثابت روزانه، تعداد بازدید صفحات، نرخ بانس زیر 50 درصد، میانگین زمانی که کاربران در سایت هستند و تعداد صفحاتی را که بازدید می کنند (کیفیت و ارزش سایت را این 2 عامل نشون می دهند) روش افزایش تعداد کاربران که این رو میشه از نموداری در سایت الکسا مشخص شد (که آیا به روش هایی مثل پاپ آپ یا تبلیغات شبکه تبلیغاتی بوده یا خیر) که این هم عامل مهمی که سایت طبیعی افزایش بازدید کننده داشته و در آخر درصد ورودی از موتور های جستجو. برای خود من پوسته و امکانات سایت خیلی مهم نیست. 2 تا برای من خیلی مهمه تعداد کاربران ثابت وب سایت در روز و وضعیت واژه های کلیدی آن سایت در گوگل. با تشکر

ClickHooshmand

Registered User
لایک‌ها
42
یکی از ملاک هایی که اصلا در نظر گرفته نمیشه ، بیزینس پلن و نقشه راه اون سایت هست و برنامه ریزی هایی که براش شده

بالا