برگزیده های پرشین تولز

نحوه ی تنظیم وب سرور پس از خرید دامین (تنظیمان سرور + فایر وال + DNS)

majid000

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام و عرض خسته نباشید بر شما دوستان زحمت کش و گرامی :
چندی پیش با همیاری یکی از دوستان در محل آی اس پی ایشان یک سرور (وب سرور - ویندوز 2003)راه انداختیم که خوب بیشتر تنظیمات سرور توسط ایشان صورت گرفت.
سرور ما در اینترنت با یک آی پی ولید به خوبی دیده می شد تا اینکه بر آن شدیم که برای این آی پی ولید دامین تهیه کنیم.
پس از خریداری نمودن دامین ظاهراً این دوست عزیز ما موفّق به انجام تنظیمات سرور و بالاخص DNS نشد.

اگر مقدور است قدم به قدم مرا راهنمایی فرمایید که برای این منظور چگونه باید سرور را تنظیم نمایم و در مراحل انجام کار چگونه صحّت درستی انجام کار را تست نمایم؟
(راستی با کارهایی که این دوست عزیزمون رو سرور انجام داده بود نود 32 که firewall نصب شده روی سرور بود از کار افتاده بود که ظاهراً به علّت دستکاری در DNS بود - چگونه عمل کنیم که این اتفاق دوباره نیفتد؟)

با تشکر از حسن توجّه و یاری شما دوستان عزیز

Last edited:

majid000

Registered User
لایک‌ها
0
از دوستان کسی راهنمایی نمی کنه ؟
بیشتر مشکلی که داریم در مورد کانفیگ کردن DNS می باشد ...

با تشکر

majid000

Registered User
لایک‌ها
0
من دایماً این تاپیک رو بررسی می کنم تا بلکه حداقل یکی از دوستان راهنمایی ای در مورد سوال مطرح شده بفرمایند.

اعیاد شعبانیه بر همگی مبارک باد ...
ایشا.. بتونیم یه عیدی از این تاپیک بگیریم.

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
من لینوکسی بلدم :)
ولی یه راه دیگه که کار شما راه بیوفته :) از اونجایی که گفتی یه دامین رو میخوای بندازی روی این ای پی ولید نیازی به نصب دی ان اس روی سرورت نیست شما همانجا که دامین را ثبت کردید سرویس دی ان اس را هم بهت با مبلغ ناچیز چند هزارتومن میده کافیه فعالش کنی :)

بالا