برگزیده های پرشین تولز

نرم افزار پرینت چک

minister

Registered User
لایک‌ها
3
سلام دوستان محترم
من یک آدم مبتدی در زمینه اکسس هستم و الان در این تالار قصد دارم یک پروژه ای رو کلید بزنم که براساس اون قرار است یک نرم افزار ساده برای مدیریت چک نوشته بشود به این صورت که در این نرم افزار امکان ثبت چک ها و پرینت چک های مختلف از بانک های مختلف وجود داشته باشه . دوستان من سئوالاتم رو اینجا مطرح میکنم لطفا جواب بدین و در صورت علاقه به همکاره و ارتقای این کار لطف کنید حتما من رو یاری کنید البته اگر از دوستان حرفه ای کسی باشه که بتونه پروژه رو دست بگیره خیلی بهتره من از این کار دو هدف دارم
1- تمرین اکسس
2- ایجاد نرم افزاری مجانی برای مدیریت و حداقل چاپ برگ های چک

minister

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان از اونجایی که جواب ندادین حالا به دو تا سئوال من لطفا جواب بدین
1- در اکسس 2007 چطور میشه برای فایل پسورد گذاشت ؟
2- در اکسس 2007 چطور میشه فایل رو تبد یل به فایل اجرایی کرد؟

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
برای گذاشتن پسورد از منوی tools میتوانی این کار رو بکنی
در خصوص نرم افزار هم مهم اینه با چه زبان برنامه نویسی میخواید این کار رو بکنید
در ضمن نمونه این برنامه ای که شما گفتید در نت زیاد هست اونهم به صورت رایگان

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
دوستان از اونجایی که جواب ندادین حالا به دو تا سئوال من لطفا جواب بدین
1- در اکسس 2007 چطور میشه برای فایل پسورد گذاشت ؟
2- در اکسس 2007 چطور میشه فایل رو تبد یل به فایل اجرایی کرد؟

سلام
براي گذاشتن پسورد بايد فايل رو بصورت اكسكلوسيو باز كنين. بعد مراحل رو همونطور كه فرمودند از منوي تولز انجام بدين.

در مورد پروژه هم سوالاتتون رو درست بپرسين تا پاسخ درست بگيرين.

مثلا بفرمائين كه چه جدولهايي نياز است. سوالات كلي معمولا بدون جواب مي مانند

Last edited:

shazdeh kocholo

Registered User
لایک‌ها
50
اکسس هیچوقت به فایل اجرایی تبدیل نمیشه!
بنابر این برای اجرای پروژه اکسس نیاز به این هست که قبلا اکسس نصب شده باشه. همینطور میتونید از فایل 50 مگی Access.Runtime استفاده کنید که قبل از اجرای فایلتون ، روی سیستم مورد نظر فایلهای مورد نیاز برای اجرا اکسس رو اینستال میکنه.
/
درباره پروژه صدور چک.
اول دیتابسی رو برای دریافت اطلاعات مورد نیاز چک آماده کنید. این دیتابیس خودش چند بخش میتونه داشته باشه. مثلا اینکه شما از چند حساب متعلق به چند بانک مختلف استفاده میکنید. این حسابها به نام کی هستند. آخرین موجودی چقدر هست و تاریخ افتتاح و غیره
بخش بعدی دیتابیسی هست مربوط به دخل و خرج هر حساب. اینکه به هر حساب چقدر واریز شده در چه تاریخی بابت چی و توسط چه کسی و غیره . و بخش مهم صدور چک هست که مبالغ خروج از حساب رو نشون میده.
دقیقا تمام اطلاعاتی که روی برگه چک باید نوشته بشه در دیتابیس این بخش هم باید باشه. شاید هم اطلاعات بیشتری باید ثبت بشه مثل اینکه این چک رو چه کسی صادر کرده و غیره.

این میشه همه اون چیزی که شما برای ورود اطلاعات نیاز دارین. حالا باید این اطلاعات رو یه جایی دسته بندی کنید، با توجه به کوئری های مختلف گزارشات مفیدی بسازید و ..

یه فکری هم باید برای فرم های ورود اطلاعات بکنید که کاربر گیج نشه و خطایی هم موقع ورود اطلاعات نتونه انجام بده.
آخرین مرحله هم ساخت ِ یک ریپورت هست که دقیقا اندازه برگه چک شما باشه و اطلاعات مورد نیاز رو توی خونه های اون پر کنه.
چیزی که باید اینجا توجه کنید این هست که اگه از چند حساب مختلف و با دسته چکهای متفاوت استفاده میکنید، برای هر حساب یک ریپورت جداگانه ایجاد کنید.
موفق باشید :)

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
مثل اينكه صاحب پست اصلا اين ورا ديگه نمياد.

بالا