برگزیده های پرشین تولز

نرم افزار کثیف دیفالت ویندوز 10 که از شما جاسوسی میکند و منابع سیستم تان را هدر میدهد و باعث هنگ کردن ویندوز میشود.....

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
اگر Allow Telemetry را در مسیر فوق نیافتید و وجود نداشتف روی فولدر DataCollection کلیک راست کرده و از New گزینه DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید.
سپس نام این Dwrod را Allow Telemetry تنظیم کنید.
سپس روی Allow Telemetry دابل کلیک کرده و مقدار Value data را عدد 0 تنظیم کرده و فرم را ok کنید.

منم با آموزش اینجا غیر فعال کردم
تشکر از شما

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
ممنون از راهکار ها، انجام دادم روش کار رو.

ولی انگاری هنوز داره یه چیزی آپلود میشه از سیستمم

چجوری ترمینالشو پیدا کنم و ببندمش؟
با net limiter ترافیک نت مصرفی کامپیوترت رو مانیتور کن..

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
رونمایی از حقه جدید مایکروسافت
بعد از هر آپدیت ویندوز دوباره باید برید تمام مراحل رو دوباره انجام بدید و دوباره غیر فعال سازی کنید.(چون دوباره فعال میشه این تسک کثیف)
دوستان یه نکته رو من یادم رفت غیر فعال سازی بعد هر بار ری استارت یا خاموش و روشن کردن اعمال میشه یعنی بعد انجام مراحل فوق باید سیستم رو یک بار خاموش و روشن کنید تا این تسک غیر فعال شه ولی با هر آپدیت دوباره باید غیر فعال سازی کنید و ری استارت کنید سیستمو.

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
@nima_00989166
@webs
ظاهرا این تسک خوش نداره شرشو کم کنه.با اینکه هرکاری کردم دوباره فعال میشه واسه من.ظاهرا بدجوری دندون تیز کردن برای اطلاعات من.
خیلی جالبه تسکش بعد اینکه اطلاعات رو جمع میکنه میفرسته واسه تسک سرویس هاست....

میخواد یه عوض کردن ویندوز یا مهاجرت کامل به لینوکس بذاره روی دست ما

عزیزان تایپیک مثل اینکه نمیشه غیر فعالش کرد و دوباره بعد یمدت خودشو فعال میکنه....(من زیر نظرش گرفتم وقتی شبکه های مجازی رو از طریق وب باز میکنی وحشی میشه تسکش)

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
@nima_00989166
@webs
ظاهرا این تسک خوش نداره شرشو کم کنه.با اینکه هرکاری کردم دوباره فعال میشه واسه من.ظاهرا بدجوری دندون تیز کردن برای اطلاعات من.
خیلی جالبه تسکش بعد اینکه اطلاعات رو جمع میکنه میفرسته واسه تسک سرویس هاست....

میخواد یه عوض کردن ویندوز یا مهاجرت کامل به لینوکس بذاره روی دست ما

عزیزان تایپیک مثل اینکه نمیشه غیر فعالش کرد و دوباره بعد یمدت خودشو فعال میکنه....(من زیر نظرش گرفتم وقتی شبکه های مجازی رو از طریق وب باز میکنی وحشی میشه تسکش)
ببین به چه آی پی اطلاعات میفرسته.. آی پی مربوطه رو بلاک‌کن..

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
ببین به چه آی پی اطلاعات میفرسته.. آی پی مربوطه رو بلاک‌کن..
نمیذاره.میگه اینا تسک های ویندوز هستن و نمیتونی غیر فعال شون کنی
اون ارسال اینترنتیش یه طرفه.اینکه سیستم رو کند میکنه یه طرف دیگه.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
نمیذاره.میگه اینا تسک های ویندوز هستن و نمیتونی غیر فعال شون کنی
اون ارسال اینترنتیش یه طرفه.اینکه سیستم رو کند میکنه یه طرف دیگه.
وقتی دسترسیش به نت قطع بشه قاعدتا دیگه پردازش نمیکنه و فکر میکنه سیستم آفلاینه دیگه!
پ ن : حاتلا نت رو دستی قطع کن ببین پردازشش متوقف میشه؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
ما همچین مشکلی نداریم!

هارد اضافه ندارید؟ اگه هارد اضافی دارید، برای تست، اونا رو جدا کنید، شاید اون برنامه کارشو سریعتر بتونه انجام بده!

آخه مشکل اینجاست؛ خیلی بعید به نظر میرسه که بخواد مثلاً چندصدمگ یا چند گیگ اطلاعات رو بفرسته! فرضاً هم بخواد اطلاعاتی ارسال بشه، نهایت در حد چندمگابایته.
برای تایید ادعاتون، تو یه بازه زمانی که زیاد فعالیت می کنه، مصرف اینترنت تون رو چک کنید؛ ببینید میزان آپلود چقدره و همچنین به کمک برنامه های اسنیف شبکه، ببینید آیا به مقصدی اطلاعات ارسال میشه یا خیر. (اگه با کارت شبکه به اینترنت وصل میشید، میتونید از برنامه کم حجم smartsniff شبکه رو مانیتور کنید ولی درصورت استفاده از وای فای، نمیتونه درست اسنیف کنه)

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
من یک نرم افزار پیدا کردم با نام OOSU10
در توضیحش اومده
ابزار ضدجاسوسی در ویندوز
نرم افزار کاربردی که می توان ویژگی هایی همچون جمع آوری اطلاعات ، تشخیص بومی سازی (Localization Detection) ، کورتانا (Cortana) ، و برنامه هایی که به اطلاعات شما دسترسی دارند را در ویندوز 10 و 11 جهت حفظ حریم شخصی خود، غیر فعال نمود. بخش های مربوط به جمع آوری اطلاعات ویندوز 10/11 و تاثیر آن ها بر حریم شخصی کاربران موضوعی بحث برانگیزی بوده که از زمان انتشار آخرین نسخه سیستم عامل ماکروسافت وجود دارد. برنامه O&O ShutUp10 به کاربران اجازه می دهد تا تنظیمات حریم خصوصی در ویندوز 10 و 11 را شخصی سازی نمایند و درباره فعال یا غیرفعال بودن گزینه های جمع آوری داده های ویندوز تصمیم گیری نمایند.
کاملا رایگان است و نیازی به نصب ندارد – می توان آن را به سادگی و به طور مستقیم و بلافاصله بر روی رایانه شخصی خود اجرا کرد. و مانند بسیاری از برنامه های دیگر این روزها، نرم افزارهای ناخواسته یا غیر ضروری را نصب یا دانلود نمی کند!

چک کنید جالب و کاربردی است به نظر من

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172
من هم ویندوز ده دارم و تایید میکنم دقیقا همچین مشکلی هست زمانی که سیستم رو ول میکنی خیلی وقتها هم هارد درگیر میشه هم پهنای باند اینترنت استفاده میشه البته بجز قضیه ویندوز آپدیت که اجباری هست و یه زمانی میخوام دانلود کنم یا بازی آنلاین پهنای باند رو نمیتونم خودم کامل استفاده کنم!

این مشکل استفاده بیهوده از منابع سیستم از قدیم ریشه توی ماهیت ویندوز داشته و قبلا با ویندوز 7 هم یه پروسسی به اسم svchost هم سی پی یو هم هارد مدام درگیر میکرد و واقعا کلافه کننده بود

خداوکیلی اگه بحث استفاده یکسری نرم افزارها یا گیمینگ نباشه یه تار موی لینوکس میارزه به تمام ویندوز.. من البته دوال بوت استفاده میکنم و دیگه خیلی مواقع اصلا وارد ویندوز نمیشم هم استیبل هست هم هیچ منابعی تا زمانی که خودت اجازه ندی استفاده نمیشه و آپدیت هم کاملا دستی هست.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
با وجود استفاده از این همه کرک برای نرم افزار ها.. از خود ویندوز اکتیویتور تا باقی کرک ها..
انتظار نداشته باشیم کیف پول های ارز دیجیتالتمون در امنیت باشن..

بنظرم برای کارهای خیلی امنیتی از سیستم عامل دوم استفاده کرد..
لینوکس بهترین گزینه ست..
هم رایگانه و کرک نمیخواد..
هم چون اپن سورسه , از ترس هکر ها.. بد افزار توی سیستم عاملش جاسازی نکردن..

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
وقتی نرم افزار های کنترول ترافیک مثل net limiter رو نصب میکنیم..
متوجه میشیم یه سری پردازش ها هستن.. در پست زمینه ترافیک میدزدن.. و کلی اطلاعات دانلود و آپلود میکنن..
اگر هم اتصال اون پردازش رو ببندیم یا بلاک کنیم.. دوباره از یه مسیر دیگه یه مسیر جدید باز میکنه و کار خودشو ادامه میده..
برای این جور موارد بهترین کاری که من به ذهنم رسید , محدود کردن سرعتشونه..
برای همشون محدودیت سرعت 2 کیلوبایت گذاشتم :دی
اینطوری تقریبا ترافیک دزدی نداره..
بخاطر آنلاین بودنش هم نمیره یه مسیر جدید باز کنه

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
تو Privacy setting از Optional بزاریدش رو required. موارد اضافی هم Off کنید, اینجوری حداقل اطلاعات ارسال میشه.
اگر هم میخواین کامل قطع شه
برید services و Connected User Experiences and Telemetry رو پیدا کنید, استارتاپ disable, stop
و recoveryش هم غیر فعال کنید

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
این نت لیمیتر حتی اگر ترافیک رو هم محدود کنه
این اپلکیشن های دیفالت ویندوز با یه حجم بالایی داره از هارد و cpu کار میکشه.......جالبیش اینجاست سرویس هاست از کارت گرافیک کار میکشه........؟!!!
با هر بار غیر فعال سازی دوباره سر و کلشون پیدا میشه و نکته جالبی که فهمیدم تلمتری یکیشونه کلی دیگه هستن سرویس هاست و آنتی مالویر ویندوز هم روش زوم کردم عجیب کار میکنند......

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
با وجود استفاده از این همه کرک برای نرم افزار ها.. از خود ویندوز اکتیویتور تا باقی کرک ها..
انتظار نداشته باشیم کیف پول های ارز دیجیتالتمون در امنیت باشن..

بنظرم برای کارهای خیلی امنیتی از سیستم عامل دوم استفاده کرد..
لینوکس بهترین گزینه ست..
هم رایگانه و کرک نمیخواد..
هم چون اپن سورسه , از ترس هکر ها.. بد افزار توی سیستم عاملش جاسازی نکردن..
ازمن بشما نصیحت
از اپلیکیشن های کرکی فراری باشید بهتره و روی ویندوز هرچی کمتر اپلیکیشن نصب کنید بهتره تا نیاز شدید نداشتید نصب نکنید .تحقیق کنید و بعد نصب کنید .سال به سال نسخه جدید نریزید اونم کرکی........هرچند ویندوز اصل هم مشکل زاست.........

لینوکس بهترین گذینه هست و کار های مهمتون رو توی لینوکس انجام بدید و سعی کنید از ویندوز جدا شید ......
من سیستم نسبتا قوی دارم و ویندوز بدجوری کندی ایجاد کرده و حتما بزودی به لینوکس مهاجرت میکنم بدجوری داره اذیت میکنه .لینوکس به یه سیستم ذغال سنگی چنان سرعتی داره که ویندوز با سیستم های قدرتمند نداره.....

بیشتر ویروس ها هم برای ویندوز ساخته میشن و لینوکس ویروس زیاد نداره و احتمال ویروسی شدنش کمتره........

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
خداوکیلی اگه بحث استفاده یکسری نرم افزارها یا گیمینگ نباشه یه تار موی لینوکس میارزه به تمام ویندوز
موافقم
با این وضعیت قیمت ها و گرونی ها دستمون یخورده گیره مگر نه بنظر من هرکسی باید دوتا سیستم داشته باشه یکی ویندوز روش باشه و یکی لینوکس
(دوتا سیستم عامل روی یک سیستم نصب نکنید که دردسره و هرجا اتفاقی بیفته اون یکی هم باهاش متلاشی میشه....)
سیستم عامل مجازی هم بدرد نمیخوره سرعتش خیلی پایینه....

ALIREZA9074

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
51
من دارم میگم بیشترین تاثیرش روی هارد دیسک هست بعد میگی cpu!!!(دارم میگم بقدری اطلاعات رو میخوانه و مخابره میکنه که هارد دیسک قفل میکنه)
میگم اثبات شده برای من که داره اطلاعات مخابره میکنه و اگر صرفا چارتا دونه کار معین داشت سیستم قفل نمیکرد...با دلیل اثبات کردم که کارش اطلاعات دزدی و مخابره کردنه و کارش محاسباتی نیست...(تا زمانی که ما به سورس کد ویندوز دسترسی نداریم بله این تسک جاسوسه اینو هم من میگم هم ریچارد استالمن نابغه ی کامپیوتر و برنامه نویسی و شبکه و بنیان گذار سیستم عامل لینوکس هست میگه)
واقعا نمیفهمم یعنی اصلا یک کلمه از حرفای منو متوجه میشی؟!!!
اصلا چیزی از منطقی صحبت کردن و استدلال حالیت میشه؟
تله متری به معنی مخابره کردن هست که از روی اسم خودش معلومه....
خوده مایکروسافت بصورت رسمی گفته کارش مخابره کردنه
بعدشم موقعی که بدون اجازه ما به خودش این حق دسترسی رو میده که بیاد اطلاعات شیر کنه جاسوسه (دقیقا عین آدم خبرچین میمونه میاد وارد یه جمعی میشه اطلاعات رو بدون اجازه بقیه اعضای جمع میبره یجا دیگه پخش میکنه)
نیازمند یک استیکر که توی سر خودش میکوبه هستم...بعضیا آدمو به ستوه میارن
فکر نمیکنم با این سرعت اینترنت حجمی از اطلاعات رو بتونه از سیستم شما اپلود کنه که ssd هنگ کنه

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
یه simplewall نصب کنید و بلاک کنید هر چی که هست و فقط منافظی که دوست دارید مثل مرورگرتون دسترسی بدید. بعد متوجه میشید که چقدر سرعت ویندوز بالا رفته.

tazone

Registered User
لایک‌ها
365
فکر نمیکنم با این سرعت اینترنت حجمی از اطلاعات رو بتونه از سیستم شما اپلود کنه که ssd هنگ کنه
دقیقا نکته همین جاست انگاری میشینه بسته بندی وتحلیل میکنه
از نظر اینترنتی چیزی رو به اون صورت منتقل نمیکرد
جدیدا کلی از اپلیکیشن های کرکی نصب شده رو پاک کردم و خوده تلمتری رو بلاک کردم فعلا که ازش خبری نشده

بالا