برگزیده های پرشین تولز

نسخه خیلی خیلی آزمایشی پلاگین MT-WYSIWYG

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
خوب باز قراره من مدتی غیب بشم و برم و به کارای مهمتر زندگیم برسم و به قول دوستم علی، این MT بازی رو بزارم واسه اوقات فراغت! واسه همین حیفم اومد یه سری چیزا رو منتشر نکنم.
اولیش و مهمترینش همین پلاگین WYSIWYG (از این کلمه عجیب غریب نترسید. این یعنی What You See Is What Yous Get یا بقول خودمون همو نی که می بینی همونیه که تحویل میگیری! ببخشید اگه جسارت شد به اهل فن!) می باشد! خیلی وقته که کاربر ها یه ادیتور درست و حسابی می خوان و دوستانمون در SA هم بی خیالی طی میکنن. دلیلشم واضحه، کد های WYSIWYG موجود مبتنی بر جاوا اسکریپت هستند و بیشترشون هم پر از باگ اند و از طرفی خیلی حجم بالایی دارن (تقریبا 1/3 کل ام تی.)
از طرف دیگه بیشتر تلاش های موجود تا حالا برای اضافه کردن یک ادیتور WYSIWYG مبتنی بر Hack یعنی تغییرات دستی یک سری از فایل های MT بوده که اگه Upgrade می کردید باز دوباره باید تمام اون تغییرات رو انجام میدادید. اما حالا با این پلاگین می تونید هر کدوم از فیلدهای دلخواه MT رو به ادیتور ویزیویگ تبدیل کنید. تنظیماتش هم کاملا دست خودتونه ( چه ابزارهایی داشته باشه، چه زبانی باشه، چپ به راست باشه یا راست به چپ، ارتفاعش جقدر باشه و حتی اینکه فونت پیش فرض رنگ فونت و پیش زمینه و اینها چی باشه) همه اینها از طریق یه interface مناسب از داخل خود ام تی تنظیم میشه!

علاوه بر همه اینها این پلاگین قراره یه تگ <MTWYSIWYG > هم به تگ های شما اضافه کنه که بتونید فیلد های نظر خواهی تون هم ویزیویگ کنید.

آی اونایی که هی می خواستین smiley تو MT داشته باشن. با این پلاگین هم خودتون تو قسمت نوشته جدید امکان اضافه کردن خندانک (!) دارید و هم خوانندگانتون تو قسمت نظر خواهی (اگه شما بخواهید و صلاح بدانید!) می تونن خندانک داشته باشن.

این پلاگین هنوز کامل نیست. خیلی قسمت ها (مثل تنظیم Style یا Custom Toolbar یا اضافه کردن تگ) هنوز کار نمیکنن. ولی کل پلاگین داره کار اصلیشو انجام می ده و در اولین فرصت کاملش می کنم. MT 3.2 هم یه سری قابلیت های جدید داده که خیلی بدرد این پلاگین می خوره. مثلا اینکه تنظیماتتون در هر وبلاگ با وبلاگ دیگه فرق داشته.

خلاصه ... برای ادیتور ویزیویگ از FCKEditor استفاده کردم که پس از بررسی های متعدد و مقایسه های زیاد از بین HTMLArea، FCKEditor و TinyMCE اونو انتخاب کردم که به نظرم از همه بهتر و سبک تر و کم باگ تر بود و feature های بیشتری هم داشت.

منو حلال کنید و این پلاگین رو از اینجا دانلود کنید :
http://www.cybermasters.net/mt-plugins/MT-WYSIWYG-beta1.zip

آیا شما به شخصه حاضرید واسه همچین پلاگین هایی که کار شما تسهیل می کنن پل بپردازید یه چیزی مثل 20 تا 50 هزار تومن. من که فکر نمیکنم. حالا در این موارد بیزینسیش هم اگه نظری دارید بگید.

راستی یادم رفت بگم :
This plugin is published under the.[Artistic License
------------------------------------------------------------
اگه پیشنهادی یا مشکلی دارید همینجا مطرح کنید.
این پست چون طولانی شد مطالب دیگه رو توی یه پست مجزا می نویسم تا استقلال مطالب هم حفظ بشه :happy:

ariaboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از لحاظ بيزينس که بگم : ملت تعطيلن

ولي خداييش حال ميکنم باهات بابايي

تست ميکنم ببينم چطوره .

میلاد

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
عزیز جان دستت درد نکنه خسته نباشی...

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
عاليه. به نظر كه پلاگين بسيار مفيد، ارزشمند و كارراه‌اندازي مي‌ياد.

در مورد بيزينس هم به شخصه حاضر نيستم همچين پولي بدم. نمي‌دونم شايد فرهنگش جا نيافتاده. بقيه هم اكثرا پول نمي دن بابت اين چيز‌ها ... مخصوصا اگر از طرق ديگر ( حتي سختش!‌ ) بشه همون كار رو انجام داد.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
عزيز جان ! ممنون ! :blush:

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از Shahedr :
عزيز جان ! ممنون ! :blush:
شاهد جان اگه خوب بود واسه من نصبش ميكني
59.gif

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از hwt :
شاهد جان اگه خوب بود واسه من نصبش ميكني
59.gif
واسه همين ميگم خودت ياد بگير پسر ! (پدر فردا)

عزيز جان ممنون ! حيف كه من ام تي رو تا حد زيادي گذاشتم كنار

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
عزيز پلاگين بي نظيريه !

اما چند تا مشكل داره !

آدرس اسمايلها بهتره كامل باشه ! بهتره آدرس پوشه استاتيك رو برداره به جاي آدرس اسمايل بزنه !

اون بروزر هاست درست عمل نميكنه ! بعدم اگه كسي حق ورود به هاست رو نداشته باشه آبرو آدم رو ميبره !

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
خوب دوباره سلام.
مرسی شاهد جان. در مورد اولی والا من نفهمیدم موضوع چیه. یکمی آفتاب خورده به سرم انگار خنگ شدم. ولی این جمله ر وبرام یکمی توضیح بده ممنون.
آدرس اسمايلها بهتره كامل باشه ! بهتره آدرس پوشه استاتيك رو برداره به جاي آدرس اسمايل بزنه !

در مورد دوم هم دارم سعی میکنم اونو integrate کنم تو MT . اگه شد که چه بهتر و اگه نشد کلا حذفش می کنم چون اصلا هدف اصلی این پلاگین این جور چیزا نیست. و از طرف دیگه ممکن باگ داشته باشه و واسه مردم حفره امنیتی درست کنه. بعد همه فحش شو به من می دن!

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
راستی من همینجوری چند شب پیش داشتم به یه موضوع دیگه فکر می کردم یادم اومد یه سوتی دادم. تو این پلاگین یه فایل دارید به اسم mt-wysiwyg.cgi که یه فایل اجراییه و خط اولش باید محل فایل perl.exe رو روی هاستتون مشخص کنه. من چون روی ویندوز Perl نصب کردم آدرسش فعلا اینه
کد:
#!perl -w
ولی اگه رو هاسستون استفاده می کنید (که معمولا لینوکسیه) باید اینجوری باشه:
کد:
#!/usr/bin/perl -w
حالا خودتون درست کنید تا در نسخه عهای بعد از خجالتتون درآم! :)

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
ببين آدرس اسمايلها رو میگم؟

/mt-static/WYSIWYG/smile/

خوب این ممکنه رو ساب دامینها مشکل ایجاد بکنه !

بعدم میشه این فارسی بودن یا نبودن یا کلا بودن یا نبودن ادیتور برای هر بلاگ جدا تنظیم بشه؟

یا حداقل تو پروفایل ، هر کسی واسه خودش تنظیم بکنه !

ممنون !

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
به نقل از Shahedr :
ببين آدرس اسمايلها رو میگم؟

/mt-static/WYSIWYG/smile/

خوب این ممکنه رو ساب دامینها مشکل ایجاد بکنه !

بعدم میشه این فارسی بودن یا نبودن یا کلا بودن یا نبودن ادیتور برای هر بلاگ جدا تنظیم بشه؟

یا حداقل تو پروفایل ، هر کسی واسه خودش تنظیم بکنه !

ممنون !

در مورد اولی مرسی، گرفتم منظورتو.
در مورد دومی هم دقیقا همینطوره. ولی این امکان روی 3.2 به بالا فقط کار میکنه. یعنی هر وبلاگ تو صفحه تنظیماتش یه قسمتی داره به نام پلاگین ها که از اونجا می تونی تنظیمات هر پلاگین رو فقط برای همون وبلاگ تغییر بدی!
ولی باید صبر کنی

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از azizaa :
در مورد دومی هم دقیقا همینطوره. ولی این امکان روی 3.2 به بالا فقط کار میکنه. یعنی هر وبلاگ تو صفحه تنظیماتش یه قسمتی داره به نام پلاگین ها که از اونجا می تونی تنظیمات هر پلاگین رو فقط برای همون وبلاگ تغییر بدی!
ولی باید صبر کنی
ما كه اين همه صبر كرديم... بازم روش!

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از azizaa :
ولی باید صبر کنی
اوه !

منم رو 3.2 نصب كرده بودم !

بد جور كيف كردم !

شديدا مرسي !

drritalin

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.ظاهرا با ام تي 3.2 بتا 2 مشكل داره . وقتي روي Setting پلاگين كليك مي كني پيغام ميده توي ديتابيس مشكلي به وجود اومده و Setting باز نمي شه.اصل پيغام اينه:
کد:
An error occurred: You need to configure your database.

drritalin

Registered User
لایک‌ها
0
آقا سلام. متاسفانه با ورژن 2/3 نهايي هم مشكل داره. ببين مي توني كاريش كني؟ پيشاپيش ممنون.

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از drritalin :
آقا سلام. متاسفانه با ورژن 2/3 نهايي هم مشكل داره. ببين مي توني كاريش كني؟ پيشاپيش ممنون.
به نظرم باید یک مقداری صبر کنیم تا این پلاگین نسخه‌ی جدیدش بیاد.

azizaa

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
به نقل از babakweb :
به نظرم باید یک مقداری صبر کنیم تا این پلاگین نسخه‌ی جدیدش بیاد.

بايد منو ببخشيد! من ديگه ايران نيستم و حتي اينåا براي فارسي نوشتن هم مشäل دارم ¨¨ه برسه به ¨يزاي ديگه- مشäل ديگه اينه öه تا اطلاع ثانوي öامبيوتر شخصي هم ندارم و توي äتابخونه هم فقط مي شه ميل check äرد!
:wacko:
So please forgive me and just be a little patient!
اعصابمو اين KeyBoard خورد öرده!!!!!

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از azizaa :
بايد منو ببخشيد! من ديگه ايران نيستم و حتي اينåا براي فارسي نوشتن هم مشäل دارم ¨¨ه برسه به ¨يزاي ديگه- مشäل ديگه اينه öه تا اطلاع ثانوي öامبيوتر شخصي هم ندارم و توي äتابخونه هم فقط مي شه ميل check äرد!
:wacko:
So please forgive me and just be a little patient!
اعصابمو اين KeyBoard خورد öرده!!!!!
به هر حال منظور را رساندی!
اوکی!

بالا