برگزیده های پرشین تولز

نسخه رسمی ویندوز 11 منتشر شد (5 اکتبر)

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,388
حالت upgrade نصب میشه
بعصی از نسل‌های اینتل از 170 به بعد تو بایوسشون گزینه Tpm 2.0غیر فعاله که میشه فعالش کرد

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
17,679
هنوز خبری نیست. مثل اینکه ورژن رسمی اول قرار نیست پشتیبانی از اندروید داشته باشه. گفتن آپدیت‌های بعدی اضافه میکنیم
با توجه به این که wsl رو تونستن انجام بدن (لینوکس داخل ویندوز اجرا میشه) و هسته اندروید هم لینوکس هست. به نظرم بیشتر راه رو رفتن و اندروید هم به زودی ساپورت میکنه. البته مارکت پیشفرض قراره آمازون باشه که تعداد اپ‌های خیلی کمتری از گوگل‌پلی داره، ولی امکان نصب مستقیم apk هم قراره اضافه کنن.

اون لینک انجمن سافت 98 که گذاشتم یکی از مواردش مربوط به رمه. البته نمیدونم با رم زیر 4 روان کار میکنه یا نه، ولی احتمال زیاد میشه نصب کرد.

از قسمت آپدیت ببین اگه آپدیت میشه که هیچی، اگه نه باید iso دانلود کنی تست کنی رو حالت upgrade نصب میشه یا نه
خودشون اینو معرفی کردن WindowsPCHealthCheckSetup نصب کردم بررسی کرد گفت جواب نمیده

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
17,679
هنوز خبری نیست. مثل اینکه ورژن رسمی اول قرار نیست پشتیبانی از اندروید داشته باشه. گفتن آپدیت‌های بعدی اضافه میکنیم
با توجه به این که wsl رو تونستن انجام بدن (لینوکس داخل ویندوز اجرا میشه) و هسته اندروید هم لینوکس هست. به نظرم بیشتر راه رو رفتن و اندروید هم به زودی ساپورت میکنه. البته مارکت پیشفرض قراره آمازون باشه که تعداد اپ‌های خیلی کمتری از گوگل‌پلی داره، ولی امکان نصب مستقیم apk هم قراره اضافه کنن.

اون لینک انجمن سافت 98 که گذاشتم یکی از مواردش مربوط به رمه. البته نمیدونم با رم زیر 4 روان کار میکنه یا نه، ولی احتمال زیاد میشه نصب کرد.

از قسمت آپدیت ببین اگه آپدیت میشه که هیچی، اگه نه باید iso دانلود کنی تست کنی رو حالت upgrade نصب میشه یا نه
کو کجا گذاشتی؟

l3est

مدیر خدمات وبمستری بازارچه
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
21,583

سکولار

Registered User
لایک‌ها
2,619
بچه ها اگه ویندوز11 بخاطر بایوس نصب نمیشه . فایل اصلی ویندوز 11 رو با فایل اصلی ویندوز10 جایگزین کنید . فقط محیط نصب ویندوز10 میشه ولی اخرش ویندوز 11 نصب میشه

Capture.PNG

amir7310

همکار بخش موتورهای جستجو و سئو
همکار انجمن
لایک‌ها
14,453
1633472496921.png

1633472543714.png

این بیلد نصب شده روی سیستم من و بیلد نهایی توی سافت 98 هست:unsure:
یعنی خودش نهایی شده؟

l3est

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
21,583

omidss3

Registered User
لایک‌ها
750
من آپدیت کردم
عجیبه خیلی لپ تاپم سریع شده انتظارشو نداشتم!

l3est

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
21,583
من آپدیت کردم
عجیبه خیلی لپ تاپم سریع شده انتظارشو نداشتم!
هر ویندوزی نصب کنی اولش همینه
به نظر منم سریعتر شده. حتی file explorer هم سریعتره. به انگلیسی میگن snappy شده (فکر کنم معادل فارسیش میشه تیز و بز
think.gif
)
آخرین آپدیت های ویندوز 10 هم قبل این clean install نصب کردم ولی اینجوری سریع نبوده

Alirezawken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من نصب کردم همش لگ میزنه موس گیر میکنه مخصوصا تو کروم جالب نبود ازین لحاظ برای بنده

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,259
مسئلتون
308.gif

سیستم من نسل 4 هست و مایکروسافت گفته ساپورت نمیشه
164.gif
ولی یه نکته ای نظرم رو جلب کرد
برای نصب گفته secure boot و tpm 2 باید فعال باشه

مایکروسافت در راهنمای فعالسازی اینطور گفته
win11-1.jpg
گفته در بایوس legacy رو یه UEFI تغییر بدید و در بعضی مادربوردها گزینه legacy and UEFI هست که باید UEFI First بزاریم

مادربورد من هم بصورت legacy and UEFI هست که طبق اون راهنما گذاشتم به شکل زیر

IMG_2749.jpg

IMG_2752.jpg

حالا نکته ای که نظرم رو جلب کرده گزینه secure boot هست که با توجه به اینکه من فعال میکنم ولی همچنان غیرفعاله !
162.gif

IMG_2753.jpg

در سیستم اینفو هم , بوت رو legacy و secure boot رو unsupported میزنه !
Untitled-1.jpg

l3est

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
21,583
آموزش نصب اپ‌های اندروید روی ویندوز 11 رو اینجا گذاشتن:

من هنوز تست نکردم. نصبش کردم خطای hyper-v داد باید ریستارت کنم hyper-v رو فعال کنم که فعلا نمیشه.

webs

Registered User
لایک‌ها
908
ویندوز 7 دارم چندین ساله و گاهی مک. اما 10 اصلا جالب نیست. 11 باید بهتر باشه
دست خودت نیست که! مجبورت میکنند از تکنولوژی استفاده کنی! مگه من میخواستم از 7 بیام 10؟! وقتی چهارتا برنامه که لازم داشتم رو 7 کار نکرد، مجبور شدم بیام رو 10!
کلاً دنیای مدرن اینجوریه... راهی نیست! بخوای هم نمیتونی... پیشرفت های بشر هم اینجوریه که هر اختراع/پیشرفت، یه مشکل رو حل می کنه، کنارش ده تا مشکل جدید درست می کنه!

webs

Registered User
لایک‌ها
908
نسخه non tpm براش آپدیت میاد؟
شما اگه ویندوز11 از طریق:

- بوت نصب کنید و تنها با ایجاد کلیدهای ریجستری در هنگام نصب ویندوز محدودیت های TPM و... دور بزنید و

- یا ویندوز 11 از طریق آپگرید ویندوز 10 (بدون از دست دادن اطلاعات و نرم افزارها) و با جایگزینی/حذف فایل های مربوط به کنترل محدودیت های TPM و... نصب کنید

در هر دوحالت بالا، فعلاً آپدیت های ویندوز به راحتی براش در دسترسه و بدون مشکل به روز میشه.

من امروز روی یه سیستم نسل جدید که قابلیت سکیوربوت و TPM2 داشت، ویندوز 11 نصب کردم ولی چون نمیخواستم سکیوربوت فعال کنم، ویندوز رو با روش دور زدن TPM نصب کردم و بدون دردسر نصب شد. آپدیت هم میشه...

webs

Registered User
لایک‌ها
908
یه مسئله ای که در ویندوز 11 رو اعصابه اینه که نمیشه گروه بندی آیکون های تسک بارش رو غیرفعال کرد. البته یه سری روش ها و نرم افزارها براش وجود داره ولی گویا این روش ها همراه با باگ هایی است... امیدواریم ویندوز 11 سریعتر یه آپدیت برای بازگردانی کل ظاهر ویندوز 11 به ویندوز 10 ارائه بده! (در واقع کل ویندوز 11 همین ظاهرش بود که خیلی ها دارن با هزار ترفند، به ظاهر ویندوز 10 برمی گردند!)

بالا