برگزیده های پرشین تولز

نشناختن هارد sata

Arash Yoosefy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
يه هارد هشتاد sata مارك seagate روي مادربرد giga مدل ga-k8u براي cpu amd با chipset uli m1689شناسايي نميشه ولي روي مادربرد خودم كه giga مدل ga-81915p-d pro واسه cpu intel با chipset Intel 915p هست به راحتي شناخته ميشه
مشكل از كجا مي تونه باشه

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
لطف میکنی بگی کجا شناخته نمیشه ؟ تو بایاس ؟ یا موقع نصب ویندوز ؟؟ دسک راه انداز SATA همراه مادربردت هست ؟

Arash Yoosefy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از setup قسمت integrated peripherals گزينه onchip sata mode رو به ide تغيير دادم مشكل حل شد

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
من جديدا يك هارد ساتاي سامسونگ گرفتم ولي در نصب ويندوز ايكس پی همون اول میگه هارد رو نمیشناسه در صورتیکه 98 و ام ای رو راحت نصب میکنه.
اهالی فن یک حالی با ما بدین لطفا.

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
نبود؟ كسي تا حالا با اين مشكل مواجه نشده؟
اگر هم از ويندوز 98 بخواهم ايكس پي رو نصب كنم ، وسطش ارور میده که چیزی میخواد به کامپیوتر آسیب برسونه . اگه دفعه اولی است که این پیغام رو میبینی فلان کار رو بکن و...

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
شايد مصور بشه ، مشکلش بهتر فهميده بشه

وقتی میخواهم xp بریزم بعد از آمدن
IMG_0091.jpg
[/IMG]

بعد از زدن اینتر، ایراد زیر به نمایش میاد

IMG_0092.jpg
[/IMG]

حالا چکار باید بکنم؟
درحالیکه در ریختن 98 و me مشکلی ندارم. هم اکنون نیازمند یاری سبز شماییم

ace_boy

Registered User
لایک‌ها
0
آقا منو كمك كنيد. به خدا ثواب داره
يه هارد ساتا مكستور دارم اول درست بود ويندوزم داشتم. بعد خودم بايوس رو به حالت defaults بر گردوندم. ديگه هاردم رو نمي شناسه.
چي كار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

kima

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
150
مادربوردتون را شما آپگرید کنید
البته بایوسش منظورم هست
مشکل حل میشه انشالله

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از HendeseH :
نبود؟ كسي تا حالا با اين مشكل مواجه نشده؟
اگر هم از ويندوز 98 بخواهم ايكس پي رو نصب كنم ، وسطش ارور میده که چیزی میخواد به کامپیوتر آسیب برسونه . اگه دفعه اولی است که این پیغام رو میبینی فلان کار رو بکن و...

اونجا كه ميگه f6 رو بزن .يعني اگه ميخواي يه هارد ساتا يا اسكازي نصب كني .موقع بالا اومدن سدي بوت همونجا كه يه سري قطعات را داره ميشناسه.بايد همراه مينت يه ديسكت داشته باشي.بهد از اينكه f6 رو زدي ديسكت رو بذار و اينتر كن تا دايور ساتا نصب بشه.

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از amd>intel :
اونجا كه ميگه f6 رو بزن .يعني اگه ميخواي يه هارد ساتا يا اسكازي نصب كني .موقع بالا اومدن سدي بوت همونجا كه يه سري قطعات را داره ميشناسه.بايد همراه مينت يه ديسكت داشته باشي.بهد از اينكه f6 رو زدي ديسكت رو بذار و اينتر كن تا دايور ساتا نصب بشه.

ممنون . مشكل حل شد.
دقيقا همين كار رو كردم . البته چون جواب سريع ميخواستم از فروم سايت abit مطلبي كه شما ذكر كرديد رو پيدا كردم و با اين كار , مشكل برطرف شد.
سپاسگزار

بالا