برگزیده های پرشین تولز

نصب لینوکس پس از ویندوز

emadfx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من الان رو سیستمم xp دارم و میخوام Ubuntu رو هم تو یه درایو دیگه نصب کنم میخوام بدونم مشکلی برام ایجاد نمیشه مثلا هنگام بوت کامپیوتر هر دو سیستم عامل رو میشناسه

----
ممنون

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
هیچ مشگلی پیش نمیاد به صفحه grub که برسی برات سیستم عاملهاتو لیست میکنه میتونی اولویت رو تایین کنی و اسمشم تو صفحه لوت عوض کنی
فقط حواست باشه موقع نصب درایوهای ویندوزتو اشتباهی پاک نکنی

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
سلام
من الان رو سیستمم xp دارم و میخوام Ubuntu رو هم تو یه درایو دیگه نصب کنم میخوام بدونم مشکلی برام ایجاد نمیشه مثلا هنگام بوت کامپیوتر هر دو سیستم عامل رو میشناسه

----
ممنون

اگه منظورت فقط اوبانتو و خوانوادش هستش از Windows based Ubuntu Installer استفاده کن..

emadfx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد فرمت درایو چی؟
NTFS خوبه ؟؟

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
NTFS که ماله ویندوزه ربطی به لینوکس نداره ولی اگه منظورت اینه که با لینوکس میتونی NTFS رو ببینی آره میشه
تو فدورا 6 به بعد که خودش این امکانو داره قبل اون هم یه yum install ntfs-3g این مشگلو حل میکرد فقط میمونه مونت کردن درایو ویندوزیت که با یه دستور انجام میشه مثلا:
mount /dev/hda1 /mnt/windows
اینجا مثلا hda1 درایو ویندوزیته ( اطلاعات اینکه درایو ویندوزیت اسمش چیه رو با دسترسی روت از اینجا ببین fdisk -l )
و /mnt/windows هم مسیریه که تو پارتیشن لینوکسی مونت میشه
این یه بار کار میکنه برا اینکه بعد ریستارت این اطلاعات بمونه برو تو /etc/fstab همینارو اضافه کن

بالا