برگزیده های پرشین تولز

نصب ۹۸ بعد از اكس پي

hpxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من روي سيستم 98 و xp داشتم مجددا 98 را نصب كردم ديگه صفحه انتخاب سيستم عامل نمي ايد
در ضمن 98 من روي درايو سي و اكس پي در درايو دي است ntfs
يكي گفت كه سي دي اكس پي را بزار و بعد انتخاب r اينكار را كردم ولي دفعه بعد هيچي بالا نيامد و دوباره 98 را نصب كردم
اگه راه حلي ارئه بديد براي اكس پي ممنون ميشم

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
با CD XP بوت کنید بعد از زدن r و رفتن به recovery ابتدا چند تا گزینه با چند تا شماره خواهد بود. اگر فقط 1 XP دارین قاعدتا فقط یک گزینه است و شماره پشتش هم یک هست. تاپیک کنید 1 و بعد Adminstrator Password را وارد کنید و اگر password نذاشتین بدون تایپ کردن چیزی enter رو بزنید. بعد از وارد کردن password تایپ کنید fixmbr و ازتون می پرسه که آیا مطمئنید می خواهید این کار رو بکنید و کلی هشدار و... اما شما y رو بزنید به نشانه تایید و بعد از انجام عملیات تایپ کنید quit تا دستگاه restart بشه. از این به بعد باید هر دو ویندوز در صفحه انتخاب سیستم عامل ظاهر بشن.
موفق باشید.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
تو درایو سی برو (ابتدا از تو فولر اپشن گزینه شو ال فایل رو انتخاب بکن ) دنبال فایل boot.ini
بگرد و با نوت پد اونو باز کن و این تغیرات رو تو اون بده( عملا فقط خط 5 تغیر کرده- می تونی کل محتوای فایل رو با این عوض کنی- با این کار اگه خود ویندوز اکس پیت اسیب ندیده باشه تو منوی لود میاد -
HTML:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
C:\="Microsoft Windows"

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
من شخصا روش استفاده از سي دي ويندوز را بيشتر قبول دارم تا روش دستي اعمال تغييرات تو فايل boot.ini چون اونجا خودش يه دستور داره كه منوي بوت رو درست ميكنه فكر كنم fixboot باشه البته يه چيزي يادتون باشه اگه درايو C رو فرمت كرده باشين معمولا اين كارها جواب نميده من قبلا اين كارها رو كردم و جواب نگرفتم (موقعي كه فرمت كرده بودم اما اگه فرمت نكرده باشي راه حل Irgamer جواب ميده )

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
(موقعي كه فرمت كرده بودم اما اگه فرمت نكرده باشي راه حل Irgamer جواب ميده )

اگه فرمت كردي : mbrfixing Tools

خودش يه سري فايل سيستمي ميريزه تو درايو C و
دنبال سيستم عامل ها سرچ ميكنه و ليست بهت ميده . و ميتوني mbr رو تعمير كني

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از shankimout :
اگه فرمت كردي : mbrfixing Tools

خودش يه سري فايل سيستمي ميريزه تو درايو C و
دنبال سيستم عامل ها سرچ ميكنه و ليست بهت ميده . و ميتوني mbr رو تعمير كني
خوب این چی چی هست و از کجا میشه دان کرد؟؟

بالا