برگزیده های پرشین تولز

نصب ssd داخل کیس

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
ببخشید سوال میپرسم باز این سوال کلیه واسه همه دستگاها.میگن مثلا ssd ساتا 3 رو به پرت sata2 بزنی هیچ فرقی با هارد معمولی نداره میخوام ببینم این درسته؟
بزرگوار اگر ssd رو به ساتا2 هم بزنی بازم سرعتش خیلی بیشتر از hdd هست فقط از نهایت سرعتش نمیشه استفاده کرد

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ببخشید سوال میپرسم باز این سوال کلیه واسه همه دستگاها.میگن مثلا ssd ساتا 3 رو به پرت sata2 بزنی هیچ فرقی با هارد معمولی نداره میخوام ببینم این درسته؟
خیر مسلما از هارد معمولی فرق میکنه . ولی از تمام سرعت SSD استفاده نمیشه .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بزرگوار من این قسمتو ار توی دفترچش پیدا کردم برش دادم. عکسشو میذارم شما ببینید من میتونم هارد فعلی رو حفظ کنم و ssd رو به عنوان حافظه دوم وصل کنم یا فقط از یه هارد پشتیبانی میکنه؟
و اینکه ساتاش ورژن چنده
uyt.png
مادربرد شما ساتا 2 هست .
SATA I (revision 1.x) interface, formally known as SATA 1.5Gb/s, is the first generation SATA interface running at 1.5 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 150MB/s.

SATA II (revision 2.x) interface, formally known as SATA 3Gb/s, is a second generation SATA interface running at 3.0 Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 300MB/s.

SATA III (revision 3.x) interface, formally known as SATA 6Gb/s, is a third generation SATA interface running at 6.0Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 600MB/s. This interface is backwards compatible with SATA 3 Gb/s interface.

MXRX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
82
به نظرم اول یک مادربورد با ساپورت sataIII و رم ddr3 بگیر (حتی مادربورد دست دوم و کارکرده) بعد برای خرید ssd اقدام کن. وگرنه سرعت read , write ء ssd محدود میشه

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
به نظرم اول یک مادربورد با ساپورت sataIII و رم ddr3 بگیر (حتی مادربورد دست دوم و کارکرده) بعد برای خرید ssd اقدام کن. وگرنه سرعت read , write ء ssd محدود میشه
چندان هزینه ای برای خرید ssd نکردم که نگران این باشم که از حداکثر سرعتش استفاده کنم. دست دو خریدم

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
زمان دسترسی به داده ها که با پارامتر Access time نمایش داده میشه در SSD حتی روی درگاه SATA 1 هم بسیار بهتر از HDD هست که زمان بوت تاثیر چشمگیر خودش رو میذاره
از این مورد که بگذریم در فرایندهای داخلی SSD هم تفاوت چندانی بین SATA 2 , 3 نیست
عمده تفاوت در زمان فرایندهای خارجی که اصطلاحا I/O گفته میشه بروز میکنه. مثلا فایلی حجیم رو بخواید از هارد دیگری به SSD منتقل کنید و یا برعکس. اینجاست که برتری SATA 3 به چشم میاد. البته در این حالت هم روشنه که بخشی از مزایای سرعت بالاتر ساتا 3 ممکنه فدای کندی درایو بیرونی (مثلا هارد اینترنال/اکسترنال) بشه و بازم توقع کاربر رو آنچنان که باید برآورده نکنه
پس در مجموع استفاده از SSD روی درگاه ساتا از هر نسلی سودمنده

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
زمان دسترسی به داده ها که با پارامتر Access time نمایش داده میشه در SSD حتی روی درگاه SATA 1 هم بسیار بهتر از HDD هست که زمان بوت تاثیر چشمگیر خودش رو میذاره
از این مورد که بگذریم در فرایندهای داخلی SSD هم تفاوت چندانی بین SATA 2 , 3 نیست
عمده تفاوت در زمان فرایندهای خارجی که اصطلاحا I/O گفته میشه بروز میکنه. مثلا فایلی حجیم رو بخواید از هارد دیگری به SSD منتقل کنید و یا برعکس. اینجاست که برتری SATA 3 به چشم میاد. البته در این حالت هم روشنه که بخشی از مزایای سرعت بالاتر ساتا 3 ممکنه فدای کندی درایو بیرونی (مثلا هارد اینترنال/اکسترنال) بشه و بازم توقع کاربر رو آنچنان که باید برآورده نکنه
پس در مجموع استفاده از SSD روی درگاه ساتا از هر نسلی سودمنده
عالی بود. چیز جدیدی یاد گرفتم
به نظر من sata2 و ddr2 تا 4 سال دیگم مناسب و جوابگو هست

Last edited:

Dorian

Registered User
لایک‌ها
28
هر حافظه یا دستگاه ذخیره سازی قابل پارتشین بندی هست ولی ssd رو نباید پارتشین کرد . یک پارتشین بهتره .
بنظرم پارتیشن بیشتر به کاربرد کاربر برمیگرده و SSD مشکلی با پارتیشن نداره اما باید همیشه فضای خالی برای هاردهای SSD موجود باشه که افت سرعتی پیش نیاد و موجود کردن فضای خالی برای یک پارتیشن راحت تره تا چند پارتیشن
مطلب کامل تر در این مورد برای دوستانی که علاقه مندن
کد:
http://www.anandtech.com/show/6489/playing-with-op

بالا