برگزیده های پرشین تولز

نظراتتون رو در مورد سيستم جديد فروم بنويسيد

سيستم جدید فروم چگونه است؟

• قبلي بهتر بود

Votes: 4 11.8%
  • این خيلي بهتره

Votes: 16 47.1%
  • قبليه داشت منو خفه مي کرد نجاتم دادی

Votes: 3 8.8%
  • من به قبلي عادت کرده بودم کاش عوض نميشد

Votes: 7 20.6%
  • اينجا ديگه کجاست!!؟

Votes: 4 11.8%

• Total voters
    34

Nicnam

Registered User
لایک‌ها
2
آقا يه سوالي!
شما اين ابزارها رو قبلا روي Local Host نصب مي كنيد و حسابي تستشون مي كنيد، بعد روي وب مياريد يا اينكه اول رو وب نصب مي كنيد، بعد تازه شروع مي كنيد به درست كردن و تغيير دادنشون!؟
يك ايراد كوچولو هم به نظر من داره. اون ايراد هم عريض بودن بيش از حد نوشته هاست كه واقعا خوندن رو سخت مي كنه

ROZEGAR

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
احسان دمت گرم خيلي رديفه! ;) اخرشه ديگه به عبارتي! :cool:

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از rammstein_persia :
آقا اولا كه مباركه. ;)

دوما كه راستش من ديشب ساعت 4 اينطورها بود كه اومدم تغييرات رو ديدم,راستش در وحله اول خوشم نيمومد و پاك گيج كننده بود برام.(البته من سايتهاي فوروم ديگه هم ديدم اما نميدوم چرا اين جا بنظرم خيلي شلوغ اومد)
خلاصه ديشب اصلا رفت روي اعصاب ما :d و من خارج شدم بعد نيم ساعتي..

اما در كل واضحه كه امكانات فعلي خيلي بيشتره.و به اين ظاهر جديد هم كم كم عادت ميكنيم.(اميدوارم)

اشكالهايي عمده ايكه فعلا هست رو همكه بقيه نوشتن..و يك سري مشكلات هم هست كه مسلما در حال رفع هست (مثل افتادن اسمايلي ها روي نوشته و ...........)

اما چند چيز هنوز بنظر من جالب نيست :

يكي رنگ اين اسمايليها...اين رنگ آبي نصفه نيمه بنظر مياد كه داري با تعداد رنگ 256 كالر ميبيني.بنظر من اگه اينها مثلا رنگ زرد روشن يا...باشن خيلي بهتره تا اين رنگ بيروح آبي (مثلا مثل اسمايليهاي سايت ايران كليك كه دقيقا همينها هستن اما رنگ بهتر)...تعداد اسمايليها هم جامع نيست.

يه چيز ديگه كه بنظر من بد مياد فونت نوشتته هاست..حالا من نميدونم سايز فرق داره يا بخاطر رنگ زمينه هست,اما بنظر "يه جوري" هست يعني من حس ميكنم خوندن متن الان سخته و چشم رو اذيت ميكنه...

يك مورد عجيب هم كه من برخورد كردم قسمت پيغامهاي شخصيه..من قبل از اين تغيير يك پيغام جديد داشتم,كه اونو نخوندم اما حالا كه رفتم بعد از تغيير نرم افزار اونو چك كنم ديدم هيچ پيغامي نيست و كلا فولدر پيغامهاي شخصي خالي شده.

راستي اين محل آواتار و اسم يوزر اون بالا به نظر من اصلا قشنگ نيست..(يك نفر ديگه هم اينو اشاره داشت)...

در كل فكر ميكنم كم كم اين مشكلها حل بشه و بايد روش يكم وقت گذاشت تا بشه هي بهترش كرد..
يك راهنما هم اگه باشه بد نيست..خيلي چيزها هست (مثل قسمت پيغامهاي شخصي و يا مثلا امكانات مديريت) كه گيج كننده هست نسبت به قبل و بهتره يه راهنما براشون باشه..

يك چيز ديگه..من ديشب كه امتحان كردم ديدم امكانات مديريت قابل استفاده نيستووحالا رو نميدونم.

اينها نظرات من بود فعلا.
بهرحال مباركه ;)

راستي من الان متوجه شدم كه اسمايلي چشمك رو من با اينكه زدم اصلا نشون نميده!!

به نظر من هم بهتره اين اواتور ها و مشخصات شخصی سمت چب باشن كه هم عرض صفحه كمتر بشه و راحت تر بشه مطالب رو خوند، هم قیافه صفحه یکم رو فرم بیاد.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
يك مورد عجيب هم كه من برخورد كردم قسمت پيغامهاي شخصيه..من قبل از اين تغيير يك پيغام جديد داشتم,كه اونو نخوندم اما حالا كه رفتم بعد از تغيير نرم افزار اونو چك كنم ديدم هيچ پيغامي نيست و كلا فولدر پيغامهاي شخصي خالي شده.
والا من توي تبديل پيامهاي شخصي از سيستم قبلي به اين سيستم جديد خيلي به مشكل برخوردم و نتونستم درست حسابي برشون گردونم. شايد پيامهاي شما هم جزو اونا بوده باشن.

در مورد مشكلات ديگه اي كه نوشتين دارم ريزه ريزه روش كار ميكنم. و ايشالا دير يا زود همشون رفع خواهند شد. قابليت مديران هم امروز فردا فعال ميكنم. بايد اول يك كم از سيستمش سر در بيارم.

در مورد عرض صفحه والا همه نظرشون اين بود كه عرض صفحه 100 درصد بشه! واسه همين من از عرض 760 پيكسل به 100 درصد تبديلشون كردم!

anathema

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
جالبه فاروم جديدو خريده بعد داره فارسيش ميكنه بعدم فرستاده رو سايت
تازه ميپرسه كه اين خوبه يا نه؟
حالا مثلا من بگم بده عوضش ميكني؟ :p
:confused:
ولي احسان جان به نظر من اگه ميخواي php باشه
برو و از invision power board استفاده كن
هم شيك تره هم بهتره
نمونشم بهترين فاروم دنيا : neowin.net

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
جالبه فاروم جديدو خريده بعد داره فارسيش ميكنه بعدم فرستاده رو سايت
تازه ميپرسه كه اين خوبه يا نه؟
حالا مثلا من بگم بده عوضش ميكني؟

ولي احسان جان به نظر من اگه ميخواي php باشه
برو و از invision power board استفاده كن
هم شيك تره هم بهتره
والا من نپرسيدم خوبه يا نه!؟ پرسيدم نظرتون چيه! در ضمن نوشتم كه اين سيستم موندگار خواهد بود ولي خب چون استفاده كننده هاي اصلي اعضا هستن بايد به مذاقشون خوش بياد!
بعدش ببخشيد مگه الان اينجا php نیست!؟

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
اين احسان جدي جدي زير سرور هاش چاه نفت پيدا شده !
چقدر بابتش پول دادي ؟!

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
اين سيستم واقعا قدرتمنده :d
فقط به نظر من احسان اگه فرم صفحات مثل همون فروم قبلي باشه بهتره
يعني سمت راست آواتور ممبر باشه و مشخصاتش

Alirtah2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سرعت باز شدن خيلي بهتره ! اما از نظر گرافيكي و اندازه ها مشكل داره من فقط در مورد گرافيك صلاحيت دارم نظر بدم ;) بقيشو نميدونم !

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
در نگاه اول خيلي شلوغ به نظر مياد. (هنوزم Resistance To Change حرف اول رو ميزنه). اشكالاتي كه تا الان به نظرم اومده رو مينويسم:

1- اينكه عرض سطرها زياد شده خوندن مطالب طولاني رو خيلي مشكل كرده. بعد از اتمام هر سطر بايد كلي بگردم تا سطر بعدي رو پيدا كنم.

2- smily ها هنوز نوشته ها رو ميپوشونند.

3- مشكل اول براي مشخصات اعضا هم صدق ميكنه. (چشم دو بار بايد حركت كنه يكي براي ديدن نام كاربر و آواتارش يكي هم براي ديدن تعداد پستهاش و ايميلش. بهتره همگي نزديك هم باشند)

4- صفحه در حين لود شدن چندين بار تغيير شكل ميده. كه آدمو مجبور ميكنه دوباره بره بالاي صفحه. چون فكر ميكنه مطلبي رو از دست داده. فكر ميكنم استفاده از تگ div بهتر ميبود.

5- اين دو تا لينك Prev Thread و Next Thread به نظرم اضافي ميان.

6- تاپيكهايي كه تعداد صفحاتشون زياده بنظرم بهتره لينك همه صفحات وجود داشته باشه. اينجوري بعضا مجبورم 5 تا كليك اضافه تر بزنم تا به صفحه اي كه مطلبو تا اونجا keep up كردم برسم.

7- چرا Quick Reply از همون اول فعال نيست و بايد روي اون آيكن كاغذ كليك كرد؟

اگر چيزي به نظرم اومد مينويسم. خدا كنه سريعتر به اين ظاهر جديد عادت كنم.

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
در مورد مورد 7 بگم كه براي اينه كه از هر پستي فعالش كني ميتوني اونو نقل قول كني(اون تيك پايين رو بزن) !

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
به نظر من سايت پرشين تولز يه اشكال عمده داره و اونم موضوع بندي قسمتاي مختلف سايت برا همين من هر بار مي يام اينجا كلي وقتم صرف مي شه تا مطلبي رو كه مي خام پيدا كنم.
در اين يك مورد سايت مجيد آلاين خيلي بهتر و منظم تر سايت پرشين تولز ولي من كلا پرشين تولز رو بيشتر مي پسندم براي اينكه بچه هاش باهال ترن ولي مجيد آنلاين مديران نسبتا مذخرفي داره.
خلاصه مطلب اينكه آقا احسان يه فكر اصاثي به حال گروه بندي موضوعاتت كن.

30yavash

Registered User
لایک‌ها
16
يادم رفت بگم من گزينه قبلي بهتر بود رو زدم (تا اين لحظه فقط منم كه اين گزينه رو زدم) براي اينكه اين سايت در وهله اول خيلي جذاب به نظر مي رسه ولي اين قدر نوشته هاي فارسيش قاتيه كه نگو.به نظر من بهتر بود يا اصلا اين رو نمي زدي يا اينكه مي ذاشتي كار فارسي سازيش تموم شه بعدا نصبش مي كردي و يا دوباره اينكه مي تونستي بري فارسي ساز وي بالتن رو بخري! چون من شنيدم فارسيش كردن و براي فروش هم گذاشته شده.

FARGO

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از anathema :
بابا تحول, نوآوري
ولي به نظر من اون قبلي خيلي بهتر بود
اين جديده يه جوريه (به نظرم ضايع است)
من با قبلي خيلي بيشتر حال ميكنم! :(

والا اينقدر آدماي كلفت و مشهور اينجا مثل مشاهير و عابر و ساير بزرگان تعريف كردن كه ما جرات نميكنيم چيزي بگيم. ولي من با قبلي خيلي بيشتر حال ميكردم. اين يه جورايي لم يتچسبكه يعني نمي چسبه :confused: شايدم چون كمتر باهاش كار كردم اينطوريه. :cool:

johnsss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا من ورژن 2.3.3 رو دارم (غير قانونی) خودم امتحان نکردم ولی ميدونم که کار ميکنه¡ اگه زود تر ميگفتی 80$ پياده نميشدی :mad:
ولی يه چيز ديگه: من vbulletin hacks رو هم دارم. به کارتون مياد يا به درد اینجا نميخوره؟ البته من نميدونم چی توش هست چون گفتم که خودم امتحانش نکردم ولی بايد اجازه اضافه کردن امکانات جديد رو بده. به هر حال ممنون.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
به نقل از johnsss :
اقا من ورژن 2.3.3 رو دارم (غير قانونی) خودم امتحان نکردم ولی ميدونم که کار ميکنه¡ اگه زود تر ميگفتی 80$ پياده نميشدی :mad:
ولی يه چيز ديگه: من vbulletin hacks رو هم دارم. به کارتون مياد يا به درد اینجا نميخوره؟ البته من نميدونم چی توش هست چون گفتم که خودم امتحانش نکردم ولی بايد اجازه اضافه کردن امکانات جديد رو بده. به هر حال ممنون.
والا من هم خودم قبل از خريد تمام ورژن هاي مختلفش از جمله همين رو از اين ور اونور داونلود و تست كردم و بعد تصميم به خريد گرفتم.

4- صفحه در حين لود شدن چندين بار تغيير شكل ميده. كه آدمو مجبور ميكنه دوباره بره بالاي صفحه. چون فكر ميكنه مطلبي رو از دست داده. فكر ميكنم استفاده از تگ div بهتر ميبود.
والا اينجا اتفاقا از DIV خیلی بیشتر استفاده شده. اینکه صفحه در حین لود شدن جابجا میشه دلیلش اینه که از بالا به پایین لود میشه. سیستم قبلی صفحات یکجا لود میشد.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
خب..الان دو روزه كه با اين سيستم جديد كار ميكنم و اينم نظرات جديد من :

1-بنظر مياد سرعت لود شدن خيلي بهتر شده كه اين خوبه.

2-اما مشكل بزرگ همچنان همين عرض زياد صفحه هست كه واقعا خوندن رو سخت ميكنه و باعث سردرد و سر گيجه ميشه,در واقع از حالت فروم در مياد صفحات و شكل مقاله ميشه و اين غيرعادي هست و خيلي بد.

3-مشكلات ديگه مثل افتادن اسمايلي روي نوشته و يا بيرون افتادنشون از كادر و همينوطور خارج شدن و بالانس(!) نبودن عكسهاي پست شده و..رو همكه حتما ميدونيد و در صدد رفع هستيد..

4-سايز آواتار هم گرچه منم موافقم كه بايد محدوديت باشه,اما نه اين سايز چون سايز فعلي اصلا سايز رند و مناسبي نيست و شايد مثلا 150 در 150 بهتر باشه يا 120 در 120 .

5-اين كوئيك ريپلاي هم خيلي بده كه بايد اول كليك كرد بعد زد و هر سري بايد گشت دنبالش (در اينصورت ريپلاي واقعي ميزنه آدم ) و اگه بشه بدون طي كردن اون مرحله باشه خيلي بهتره.

6- اين دو مورد رو فكر كنم گفتم قبلا اما بازهم بگم : بودن يوزر نيم و آواتارش در بالاي پست زيبا نيست.و اگه همون كنار پست باشه خيلي بهتر و مشخصتر و همچنين قشنگتر ميكنه ظاهر فروم رو.

فعلا.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
2-اما مشكل بزرگ همچنان همين عرض زياد صفحه هست كه واقعا خوندن رو سخت ميكنه و باعث سردرد و سر گيجه ميشه,در واقع از حالت فروم در مياد صفحات و شكل مقاله ميشه و اين غيرعادي هست و خيلي بد.

الان 3 تا استايل جديد هر كدوم در دو حالت مختلف به فروم اضافه كردم. اونها رو از پايين ترين منو سمت چپ(پايين صفحه) عوض كنيد.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از ehsan :
الان 3 تا استايل جديد هر كدوم در دو حالت مختلف به فروم اضافه كردم. اونها رو از پايين ترين منو سمت چپ(پايين صفحه) عوض كنيد.
اين كه ميشه استايل عوض كرد خيلي خوبه.ممنون.مخصوصا استايل Cream خيلي خوبه.
اما در مورد 760px يا Full من هيچ تفاوتي حس نميكنم.. (البته شايد مشكل از خواب آلودگي من باشه AM 3:57 )

بالا