برگزیده های پرشین تولز

نظرات انتقادات و پيشنهادات بخش عکاسی

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
درود بر شما. سلامت باشید نظر لطف تونه. ارادت از ماست دادا. زنده باش و مانا دوست عزیز. لطف دارین. کاربر فعال یعنی چی؟ من حقیقا از دنگ و فنگ
های اینترنت زیاد سر در نمیارم. به هر حال مرسی که لطف دارین.
من فقط اینجا عکس میزارم. عکس های من هم فقط بخاطر اینکه آنالوگ هستند برام مهم هستند که پست کنم با دوستان تقسیم کنم. چون این عکس ها رو تو تاریک خونه با دارو و این چیزا ظاهر میکنم فکر میکنم که ارزش پست کردن رو دارن. وگرنه همشون عکس های سطح پایین هستند. تنها دلیل پست کردن عکس های آنالوگ ام اینه که شاید کسی پیدا بشه بیشتر علاقه مند بشه به عکاسی در کل.
روراست بگم دوست ندارم تو مسائل مدیریتی و این جور چیزای گروه درگیر بشم. من خودمم هم عکاس نمیدونم. جدی میگم. چون که نه کتابی در این مورد خوندم و نه دوره تخصصی در این مورد دیدم. من عکاسی رو فقط عملی یاد گرفتم و در تئوری هیچ حرفی برای گفتن ندارم.
خواهش می کنم. شکسته نفسی می فرمایید، لذت می بریم از عکس های زیباتون.

همونطور که حتما دیدید اکثر کاربران در پرشین تولز عنوان Registered User دارند،"کاربر فعال عکس و عکاسی" یک عنوان کاربری است که به نوعی معادل قدردانی از زحمت اعضاییه که فعالیت مثبت و بهتری در یک بخش دارند. البته وظایف یا دسترسی های خاصی در انجمن ایجاد نمی کنه، ولی همیشه از دوستان دیگه انتظار داشتیم با کاربران فعال با احترام خاص و ویژه برخورد کنند و واقعا همین طور هم بوده.

راحت باشید، و امیدوارم به فعالیت خوب تون به همین شکل ادامه بدید.

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
خواهش می کنم. شکسته نفسی می فرمایید، لذت می بریم از عکس های زیباتون.

همونطور که حتما دیدید اکثر کاربران در پرشین تولز عنوان Registered User دارند،"کاربر فعال عکس و عکاسی" یک عنوان کاربری است که به نوعی معادل قدردانی از زحمت اعضاییه که فعالیت مثبت و بهتری در یک بخش دارند. البته وظایف یا دسترسی های خاصی در انجمن ایجاد نمی کنه، ولی همیشه از دوستان دیگه انتظار داشتیم با کاربران فعال با احترام خاص و ویژه برخورد کنند و واقعا همین طور هم بوده.

راحت باشید، و امیدوارم به فعالیت خوب تون به همین شکل ادامه بدید.
حتما باعث افتخاره در کنار دوستانی مثل شما بودن.
سپاس دوباره و شب تون خوش

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
جالبه! فقط و فقط یک ساعت بعد از این که بهتون گفتم آخرین اخطارتون قبل از محرومیت هستش، شما دوباره یک پست دیگه حاوی کلامی با لحن همیشگی و پر از طعنه و کنایه می فرستید. فعلا به مدت یک ماه از پست زدن در این تاپیک محروم میشید، و در صورت تکرار این رفتار در آینده برای همیشه ازتون خداحافظی می کنیم.

====================
یه نکته قشنگ هم اینه که فعالیت اعضای انجمن های اینترنتی همه جا به خاطر اومدن شبکه های اجتماعی کمتر شده، بعد هر کی که رفتارش هر جای این انجمن ها اشکال داشته میاد از کاهش شرکت کننده ها صحبت می کنه و میگه علتش اینه که حرف های من رو گوش نکردید!

در خصوص امتیازدهی، برای بار هزارم، اگر کسی نسبت به نحوه امتیازدهی دیگران اعتراض داره باید با مستندات صحبت کنه. یعنی وقت و انرژی بگذاره و با دلیل و مدرک بگه فلان کاربر فعلا رفتار نادرست رو داشته. هر چند اکثرا این طور نیست و فقط در حد یک تهمت بدون دلیل و مدرک این کار انجام میشه، ولی اگر دلیل قطعی برای این موضوع باشه حتما برخورد صورت می گیره، چون خود این نوع امتیازدهی جو دوستانه اینجا رو به هم می زنه.

پست ها هم در زمان مقتضی منتقل خواهند شد. شما نگران نباشید.
با دلیل و مدرک هم شماتیک ثابت میکنم مهلت کنم اما اونقدر این شیوه امتیازدهی باگ سنتی داره که حتی اگر اعضا از قصد هم به همدیگر امتیاز درخور ندهند خودبخود ممکنه عکس بهتر انتخاب نشه و بی عدالتی در جو دوستانه نیز خارج از تحمله اونم وقتیکه تعداد بزند بالا.
در ضمن اگر جوی واقعاً دوستانه باشه هیچکس از شما انتظار سنگین و ناممکن مدیریت بی نقص نمیتونه داشته باشه چونکه خدا نیستید و ظاهراً ادمینهای پرشین تولز قسمت مادی کار رو خودبخود نادیده گرفتند که ادمین شدند اما مفیدترین اقدامی که میتونید انجام بدید ایجاد جو دموکراتیک و منعطف جهت پذیرش انتقادها و پیشنهادهاست که لازمه رفع باگها در راستای پیشرفت روزافزون انجمن عکاسی است.
از نگاه من بند عدم انتقاد از قوانین تاپیک انتخاب عکس هفتگی میشه گفت ...ترین قانونشه چونکه موجود سالم بالغ به دنبال درجازدن و عدم تغییر نیست و نقد سالم یکی از مهمترین فاکتورهای پیشرفت هر سیستم خرد و کلانه.
در ثانی دقت کرده باشید مدیریت اغلب برخورد مستقیم با اعضا نداره و همکارها بیشتر وارد چالشهای انجمن میشن باز ممکنه اینجا بعلت کاهش پرسنل مجبورید مستقیم وارد بشید.
یکی از دوستانم ارشد مدیریت خونده بود قدیم حرف جالبی بهم میزد میگفت بهترین مدیر اونیه که در هنگام وجودش هیچکس بودنشو حس نکند نه که شبیه یک دیکتاتور عدالت رو شمشیرگونه بر سر اعضا فرود بیاورد!
به ملاک انتخاب شما هم کار ندارم اما یجوری میگید گزارش کنید تا بدونیم کجا تخلف شده انگار فوق دکترای عکاسی از دانشگاه سوربن دارید!
کسی این حرفو میزنه که اکثریت اونو بالاتر از خودشون بدونند نه در حد و گاهاً پایینتر🙃
چونکه خیلی چیزا سلیقه ایه و قابل اثبات و محکومیت نیست مث شایستگی و صحت امتیازدهی افراد در اینجا که کم و بیش همه در یک سطحند از طرفی رانتهای ضربدری نیز قابل اثبات آنچنانی نیست که از واژه احتمالی استفاده کردم.
علت کاهش تعداد شرکت کننده ها در اینجا هم خروج ترافیک به سمت اینستا و تلگرام نیست چونکه هیچ ارتباطی به مسابقه اینجا ندارند در واقع موضوع جذاب استارتر چنین تاپیکی و ترافیک افزایشی جذب ممبر و بازدید پرشین تولز باید اینجا رو هر روز شلوغتر میکرد نه خلوتتر...
در هر حال عینک خوشبینی بزنید متوجه میشید که شخص من طلبکار و کینه ای نیستم دیگرانو خدا داند.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
با دلیل و مدرک هم شماتیک ثابت میکنم مهلت کنم اما اونقدر این شیوه امتیازدهی باگ سنتی داره که حتی اگر اعضا از قصد هم به همدیگر امتیاز درخور ندهند خودبخود ممکنه عکس بهتر انتخاب نشه و بی عدالتی در جو دوستانه نیز خارج از تحمله اونم وقتیکه تعداد بزند بالا.
در ضمن اگر جوی واقعاً دوستانه باشه هیچکس از شما انتظار سنگین و ناممکن مدیریت بی نقص نمیتونه داشته باشه چونکه خدا نیستید و ظاهراً ادمینهای پرشین تولز قسمت مادی کار رو خودبخود نادیده گرفتند که ادمین شدند اما مفیدترین اقدامی که میتونید انجام بدید ایجاد جو دموکراتیک و منعطف جهت پذیرش انتقادها و پیشنهادهاست که لازمه رفع باگها در راستای پیشرفت روزافزون انجمن عکاسی است.
از نگاه من بند عدم انتقاد از قوانین تاپیک انتخاب عکس هفتگی میشه گفت ...ترین قانونشه چونکه موجود سالم بالغ به دنبال درجازدن و عدم تغییر نیست و نقد سالم یکی از مهمترین فاکتورهای پیشرفت هر سیستم خرد و کلانه.
در ثانی دقت کرده باشید مدیریت اغلب برخورد مستقیم با اعضا نداره و همکارها بیشتر وارد چالشهای انجمن میشن باز ممکنه اینجا بعلت کاهش پرسنل مجبورید مستقیم وارد بشید.
یکی از دوستانم ارشد مدیریت خونده بود قدیم حرف جالبی بهم میزد میگفت بهترین مدیر اونیه که در هنگام وجودش هیچکس بودنشو حس نکند نه که شبیه یک دیکتاتور عدالت رو شمشیرگونه بر سر اعضا فرود بیاورد!
به ملاک انتخاب شما هم کار ندارم اما یجوری میگید گزارش کنید تا بدونیم کجا تخلف شده انگار فوق دکترای عکاسی از دانشگاه سوربن دارید!
کسی این حرفو میزنه که اکثریت اونو بالاتر از خودشون بدونند نه در حد و گاهاً پایینتر🙃
چونکه خیلی چیزا سلیقه ایه و قابل اثبات و محکومیت نیست مث شایستگی و صحت امتیازدهی افراد در اینجا که کم و بیش همه در یک سطحند از طرفی رانتهای ضربدری نیز قابل اثبات آنچنانی نیست که از واژه احتمالی استفاده کردم.
علت کاهش تعداد شرکت کننده ها در اینجا هم خروج ترافیک به سمت اینستا و تلگرام نیست چونکه هیچ ارتباطی به مسابقه اینجا ندارند در واقع موضوع جذاب استارتر چنین تاپیکی و ترافیک افزایشی جذب ممبر و بازدید پرشین تولز باید اینجا رو هر روز شلوغتر میکرد نه خلوتتر...
در هر حال عینک خوشبینی بزنید متوجه میشید که شخص من طلبکار و کینه ای نیستم دیگرانو خدا داند.
شمار رو کینه ای نمی دونم و اتفاقا بعضی خصوصیات تون برای من قابل احترامه، ولی مشکل اینه که لحن بیان تون به شدت بد و مشکل دار و تقریبا همیشه همراه طعنه و کنایه است. مدت ها صبر کردیم در مقابل این رفتارهای شما، ولی دیگه کافیه.

در خصوص امتیازدهی و تاپیک عکس، اولا که کسی نگفته انتقاد ممنوعه. دوما شما دو پیشنهاد دارید که همیشه هر کدوم رو در نیم خط (لابلای ده خط گوشه و کنایه) توضیح میدین:

پیشنهاد اول این که به جای امتیازدهی توسط اعضا، کارشناس عکس به تصاویر رای بده. این موضوع که کلا قابل به رای گذاشته شدن هم نیست، چون تاپیک رو کاملا تغییر میده و از این چیزی که هست به یه چیز دیگه تبدیلش می کنه. اگر می خواید چنین چیزی انجام بشه باید تاپیک جدیدی با این مضمون بزنید و خودتون زحمت اداره اش و کلیه کارهاش رو هم تقبل کنید. قوانین رو به دقت در پست اولش توضیح بدید و اون طوری که دل تون می خواد (با در نظر گرفتن قوانین انجمن و بخش عکس) اداره اش کنید.

پیشنهاد دوم امتیازدهی رند و بدون اعشار از 1 تا 5 است. واقعا نمی دونم این چه کمکی می تونه به حل شدن این همه مشکلاتی که شما میگید بکنه، ولی اگر خواستید این رو می تونیم به رای اعضا بگذاریم. نکته ای که هست اینه که اگر اوایل تاپیک رو نگاه کنید در گذشته دور هم همین طور بوده تاپیک، که بعدا به پیشنهاد خود اعضا امتیازات شد 1 تا 10، و واقعا بعید می دونم بازگشت به حالت قبلی رای بیاره. ولی اگر رای آورد تغییر انجام میشه، و اگر نیاورد دلیلی نداره اعضایی که پیشنهاد شما رو به هر دلیل نمی پسندند رو مجبور کنیم طبق سلیقه شما عمل کنند!

در هر صورت: مهم ترین نکته ای که شما باید در نظر بگیرید اینه که ادامه فعالیت تون در تاپیک مسابقه عکس به شدت نیازمند تغییر رویه رفتار و گفتار هستش، و این موضوع از دو پیشنهاد شما (یا صد پیشنهاد دیگه) بسیار مهم تره. قبل از این که محروم تون کنم بهتون هشدار دادم، و روی حرفم هم هستم. اگر به رویه فعلی ادامه بدید جریمه های سنگین تر در انتظارتون خواهد بود.

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
سلام تاپیک جادوی فتوشاپ رو میخوام قفل کنم چرا مث بازارچه امکان نداره؟
مدیریت توقیف پاسخها رو زدم باز کامنت نوشتند!

بالا