برگزیده های پرشین تولز

نظرتون درباره پاناسونيك FZ5 چيه؟

EH$@N

Registered User
لایک‌ها
14
با سلام خدمت دوستان عزيز
ممنون ميشم لطف كنيد و نظرتون رو در مورده دوربيني عكسبرداري كه ميخوام بخرم بفرمائيد
پاناسونيك DMC-FZ5
5 مگاپيكسل
optical zoom: 12x
digital zoom: 4x
كارت حافظه : SD 128
قيمت :375000 تومان
تو جمهوري كه سوال كردم خيلي ازش تعريف كردن ، نظرتون چيه؟

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
من چند ماه قبل این دوربین را با یک رم ۵۱۲ و کیف فابریکش گرفتم ۳۹۰۰۰۰ تومان. بنظرم امکاناتش نسبت به قیمتش خوبه. در اکثر سایتها هم ازش تعریف کردن که البته باید خودتون جزییاتش را ببینید. من ازش راضی هستم ولی البته من یک کاربر حرفهای نیستم و با دوربینهای زیاد دیگری هم کار نکردم. درکل گارانتی پاناسونیک هم از بقیه قابل قبولتر هست.
ظاهرا FZ7 هم بتازگی معرفی شده که خیلی از محدودیتهای FZ5 رو توش برطرف کردن. البته ظاهرا هنوز نیومده و قیمتش هم نامشخصه.
اگر سوال خاصی داشتید شاید بتونم جواب بدم.

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
دوست عزیز سلام
من فکر میکنم خوندن این مطلب بتونه از شک و تردیدهات کم کنه.به نظر من که دوربین بدی نیست.
من زوم اپتیکال 12x/سرعت فوکوس/خوش استیل بودنش رو مناسب میدونم.
این یکی هم مربوط به پاناسونیک بازها اون هم از نوع FZ5 هست میدوارم به دردت بخوره
موفق باشی

EH$@N

Registered User
لایک‌ها
14
با تشكر از Bandeh و SiahSepid عزيز ، ديروز رفتم خريدمش البته انتخاب ديگه اي نداشتم چون اونجايي كه ميخواستم ازش بخرم فقط همينو داشت :) الانم دارم اون تاپيكهايي كه معرفي كردين با دفترچش ميخونم

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از EH$@N :
با تشكر از Bandeh و SiahSepid عزيز ، ديروز رفتم خريدمش البته انتخاب ديگه اي نداشتم چون اونجايي كه ميخواستم ازش بخرم فقط همينو داشت :) الانم دارم اون تاپيكهايي كه معرفي كردين با دفترچش ميخونم
دوست عزیزم بهت تبریک میگم.:) مبارک باشه حالش رو ببر :happy:
به نظر من دوربین خوبیه فقط حیفه اگه از تمام امکاناتش استفاده نکنی;)
چند پات آب خورد کلا"؟

amin1us

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
بنظر دوربين خوبي خريدي ولي LUMIX DMC-FZ7 فكر كنم باقيمت پايين تر يعني 399.95$ به بازار امده كه امكاناتش خيلي بهتر از FZ5 هست.واقعا جاي تعجب داره با اين قيمت به بازار عرضه شده.ولي بازهم نظرم اينكه با مقايسه اين دوربين FZ5 و سوني H1 بنظر من با توجه به رنج قيمتشون سوني H1 بهتر باشه.حالا نظر بقيه چيه نمي دونم

ramin_njf

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
به نقل از EH$@N :

مبارک باشه ولی قول بده عکسهایی که میگیری اینجا بذاری و حظور بیشتری داشته باشی

چونکه اینجا محدود شده به سونی کانن ونیکن بهر حال حظور پاناسونیک هم لازمه

EH$@N

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از SiahSepid :
دوست عزیزم بهت تبریک میگم.:) مبارک باشه حالش رو ببر :happy:
به نظر من دوربین خوبیه فقط حیفه اگه از تمام امکاناتش استفاده نکنی;)
چند پات آب خورد کلا"؟
ممنونم از لطفتون ، با كيفش و كارت 128 مگ پاناسونيك شد 370000 تومن

EH$@N

Registered User
لایک‌ها
14
با تشكر از همه دوستان عزيز ، راستش براي من كه قبلا دوربين آنالوگ داشتم اين خيلي جالبه ، فقط چون دفترچه فارسيشو ندارم و دفترچه انگلسيش هم وقت ميبره هنوز فرصت نكردم همش رو بخونم . بنظرتون كارت 128 مگ پاناسونيكم رو بدم 1 گيگ kingston بگيرم خوبه؟ سوال كردم قيمت 128 مگي كه دارم 30000 تومن هستش

EH$@N

Registered User
لایک‌ها
14
شما مطمئنيد كه 20تومن گرون خريدم چون من هفته گذشته از نمايندگي مركزي پاناسونيك در سه راه جمهوري قيمتش رو سوال كردم 365 تومن قيمت دادند ! كارت 128 مگ پاناسونيك هم 30تومن بهم قيمت دادند حالا نميدونم از من چند ميخرنش ، كارت چه ماركي رو بخرم خوبه ؟ پاناسونيك 1 گيگ قيمت كردم دويست خورده اي بود !

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
کارت پاناسونيک نخر . لکسر . اکسترمه و همينطور سن ديسک بهترين انتخابها هستن . کينگستون هم خيلي عالي و مناسب هست . قيمتها در تاپيک اخرين قيتي که زدم هست . کارت بيشتر از 512 نگير همين ميزان کافيه .

LIN KHU CHU

Registered User
لایک‌ها
0
به نظر من سونی خیلی بهتر از پاناسونیکه ، بخاطر راحتی و همچنین کیفیت عکسهاش می گم و با هردوشون هم کار کردم

reza1

Guest
لایک‌ها
2
سلام و 2 تا سوال:
آقا ارسلان اين پيشنهاد نخريدن كارت بيشتراز 512 براي اين دوربين هست؟ يا براي همه دوربينها و علتش چيه؟
خانم يا آقاي elitesys و ديگر دوستان چطوري موقع خريد متوجه شويم كه داريم كارت اصل ميخريم(اگر ميخواهيد بگوئيد از جاي معتبر بخرم آدرس يا تلفن هم بدهيد)
ممنون

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
کارت با ظرفیت بیشتر از 512 به این علت لزومی نداره که تو همین کارت هر سری شما حدود 200-300 تا میتونید عکس با فرمت jpg بگیرین و بعد انتقالش بدین به کامپیوتر. به همین علت پول اضافی خرج نکنید مگر اینکه دوربینتون فرمت RAW رو ساپورت کنه و بخواین با این فرمت عکس بگیرین که در این حالت کارت 512 تون حدود 30 تا عکس میگیره.

در حال حاضر تفاوت قیمت کارتهای پرسرعت با کارتهای مموری کم سرعت 2-3 هزار تومن بیشتر نیست. حتما پرسرعت بگیرین.کینگستون ابدا کارت پرسرعت نداره و حتی مدلهای ultra هم که سخت بتونید پیدا کنید ابدا پرسرعت نیستند. lexar, sandisk البته اگه آمریکاییش رو پیدا کنید بهترین انتخابها هستند.

reza1

Guest
لایک‌ها
2
سلام و ممنون از راهنمايتون
من منظور نداشتم فقط اينكه نميدونستم موقعي كه شما را ميخوام مورد اشاره قرار بدم بايد آقا بگم يا خانم همين
وگرنه من اينجا دنبال استفاده از تجربه بزرگان هستم

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از EH$@N :
فقط چون دفترچه فارسيشو ندارم و دفترچه انگلسيش هم وقت ميبره هنوز فرصت نكردم همش رو بخونم .
دوست عزیز هر چند کار با خود دوربین و نیز در کنارش استفاده از دفترچه راهنمای انگلیسی خوبه
ولی جهت اطلاع شما دفترچه راهنمای فارسی برای این مدل و مدل FZ20 (البته الان رو خبری ندارم)
ولی یه زمان تو جمهوری در نمایندگیهای فروشش موجود بود. خودم یه دونه فارسیش رو که برای FZ20
بود برای پسر عمه ام که اون هم FZ5 داره از فروشگاهی که خریده بود(اسکار داخل پاساژ شرکاء) گرفتم,
نگاه کردم فرقشون فقط توضیح راجع به حالت دستی FZ20 بود.
هر کدومش گیرت اومد تو هوا بزن :happy:

EH$@N

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از Elitesys :
احسان عزيز
يادت باشه نمايندگي الزاما بمعني قيمت پايين تر نيست . خيلي از فروشگاههاي بزرگ كه
عنوان نمايندگي چندين برند معروف رو يدك ميكشن قيمتهاشون بالاتر از بقيه است . احتمالا
چون هزينه بيشتري دارند و اين صحبتها .
اگه خواستي من اسم حداقل 3 فروشگاه رو تو همون جمهوري بهت ميدم كه از يك ماه پيش
بلكه بيشتر FZ-5 رو 355 تا 350 اعلام ميكنن . خود من وقتي همه نمايندگي هاي بزرگتر قيمت
FZ-30 رو كه تازه اومده بود تا 620 اعلام ميكردن از اينها خريدم 598 ( البته با كلي چونه ! )
در مورد كارت هم با نظر ارسلان در مورد Lexar و SanDisk موافقم . بهترين ها هستن ولي
كينگستون رو نه . چون ريماركش زياد شده و حداقل دوتاش هم كه به پست من خورد ريمارك بود
و 100 تا شات ميگرفتي 25 - 30 تاش Corrupt ميشد يعني خداحافظ عكسي كه شايد خيلي هم
ميخواستي اش . مثل حكايت مموري استيك سوني كه تقلبي اش بيشتر از اصلش شده .

موفق باشي ;)
با نظرتون موافقم فقط يه چيزي ، اينا گارانتياشون با هم فرق نميكنه ؟ شايد نمايندگي براي همين بيشتر ميده در ضمن من شنيدم نمايندگيش كارت 128 رو ازروش ور ميداره !:blink:

EH$@N

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از reza1 :
سلام و ممنون از راهنمايتون
من منظور نداشتم فقط اينكه نميدونستم موقعي كه شما را ميخوام مورد اشاره قرار بدم بايد آقا بگم يا خانم همين
وگرنه من اينجا دنبال استفاده از تجربه بزرگان هستم
آقا بگين بهتره چون 1 در 100 ممكنه كه خانوم باشه براي همين ريسك كار خيلي پايين مياد

EH$@N

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از adeliry :
کارت با ظرفیت بیشتر از 512 به این علت لزومی نداره که تو همین کارت هر سری شما حدود 200-300 تا میتونید عکس با فرمت jpg بگیرین و بعد انتقالش بدین به کامپیوتر. به همین علت پول اضافی خرج نکنید مگر اینکه دوربینتون فرمت RAW رو ساپورت کنه و بخواین با این فرمت عکس بگیرین که در این حالت کارت 512 تون حدود 30 تا عکس میگیره.

در حال حاضر تفاوت قیمت کارتهای پرسرعت با کارتهای مموری کم سرعت 2-3 هزار تومن بیشتر نیست. حتما پرسرعت بگیرین.کینگستون ابدا کارت پرسرعت نداره و حتی مدلهای ultra هم که سخت بتونید پیدا کنید ابدا پرسرعت نیستند. lexar, sandisk البته اگه آمریکاییش رو پیدا کنید بهترین انتخابها هستند.
تو دفترچش نگاه كردم در حالت 5 مگا پيكسلي و TIFF 30تا بيشتر عكس با 512 نميشه گرقت:wacko:

EH$@N

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از SiahSepid :
دوست عزیز هر چند کار با خود دوربین و نیز در کنارش استفاده از دفترچه راهنمای انگلیسی خوبه
ولی جهت اطلاع شما دفترچه راهنمای فارسی برای این مدل و مدل FZ20 (البته الان رو خبری ندارم)
ولی یه زمان تو جمهوری در نمایندگیهای فروشش موجود بود. خودم یه دونه فارسیش رو که برای FZ20
بود برای پسر عمه ام که اون هم FZ5 داره از فروشگاهی که خریده بود(اسکار داخل پاساژ شرکاء) گرفتم,
نگاه کردم فرقشون فقط توضیح راجع به حالت دستی FZ20 بود.
هر کدومش گیرت اومد تو هوا بزن :happy:
بازم از راهنماييتون ممنونم ، آره دفترچه فارسيشو دارن ولي ميگن اگه دوربين رو از ما خريده باشين بهت ميديم منم گفتم كه تهفه كه نيست ميرم دفترچه انگليسيشو ميخونم دو تا كلمه انگليسي هم بيشتر ياد ميگيرم . با اين حال اگه جايي رو سراغ دارين كه اينطور نيست ممنون ميشم كه بهم بگين:D

بالا