آژانس هواپیماییexchanging

نظرتون راجع به رشته زبان انگلیسی- شدیداً محتاج راهنمایی هستم

شروع موضوع توسط Mey$aM ‏9 سپتامبر 2007 در انجمن گفتگوی آزاد

1. Mey$aM

Mey$aM Registered User

سلام به همگی

راستش من از بچگی علاقه زیادی به زبان انگلیسی داشتم و دارم و بعدها فرانسه هم اضافه شد [​IMG]
    استعداد خوبی هم تو یادگیری زبان دارم . اما از اونجایی که مثل اکثر شما ، متاسفانه تحصیل تو این رشته رو بیشتر شبیه به یه شوخی میدونستم ! و به دنبال یه رشته دهن پر کن و فامیل و خانواده پسند بودم [​IMG] تو یه رشته دیگه شرکت کردم و الان هم تو این رشته اصلاً موفق نبودم [​IMG]

الان این فرصت برام پیش اومده که از طریق دانشگاه پیام نور ، تو این رشته شرکت کنم اما مسائل و سوالاتی وجود داره که یخورده ذهنمو درگیر کرده که امیدوارم بتونید کمک کنید:

1- این دانشگاه ، معتبره یا نه ؟! با مدرک این دانشگاه میشه برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد دانشگاههای معتبر دولتی یا غیر دولتی شرکت کرد ؟
    2-این رشته ، آینده شغلی داره یا نه ؟
    3- آیا اعتبار بین المللی داره ؟ منظورم اینه که رشته شناخته شده ایه و همه جای دنیا تو دانشگاه ها تدریس میشه یا فقط تو کشور ما به عنوان یه رشته دانشگاهی ارائه میشه ؟
    4- چه گرایشهایی داره و کدوم بهتره ؟
    5- رشته مفیدیه ؟! همیشه دنبال این بودم تو رشته ای تحصیل کنم که کاربردی و مفید باشه ..چیزهایی که تو ذهنم از شغل و رشته مفید شکل گرفته، ایناست : مهندسی معدن - برق - الکترونیک - پزشکی

منتظر راهنمایی ها و توصیه های خوب شما هستم .

2. daneshmand

daneshmand Registered User

مترجمی زبان های انگلیسی و فرانسه رشته های تاپی (حداقل در گروه زبان) هستند و بازار کارشون هم در سفارت خونه ها ، وزارت امور خارجه ، صداوسیما ، روزنامه ها ، توریست ، ارگان هایی که مسافر خارجی دارند (از جمله در فوتبال و سایر رشته های ورزشی)، انتشارات ها (برای ترجمه کتب) و ... + تدریس هست. اگر تدریس رو بگذاریم کنار می بینی که کار در اون جاهای اولی هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ کلاس کاری بسیار عالی هست. در بحث تدریس هم اگر بتونی ادامه تحصیل بدی می تونی به عنوان استاد دانشگاه و هیئت علمی فعالیت کنی که باز هم از لحاظ مالی و کلاس کاری بسیار عالی هست.
    می مونه یه نکته! فکر می کنم سطح دانشگاه پیام نور و مدرکش برای این کارهایی که نام بردم پایین باشه و نتونی موفق به گرفتن این شغل ها بشی یا حداقل در کارت موفق نباشی!
    پیشنهاد من: اگه برات امکان داره بشین برای کنکور زبان بخون . ایشالله یه رتبه خوب میاری و یه رشته خوب (مترجمی انگلیسی ، فرانسه و آلمانی و ...) قبول میشی!

3. Mey$aM

Mey$aM Registered User

دوست عزیز..من مشمول هستم و امکان شرکت تو کنکور رو ندارم .
    یکی از دوستان گفت بپرس ببین می تونی کاردانی یا کارشناسی از پیام نور بگیری بعد شرکت کنی برای کارشناسی یا ارشد یا نه .