برگزیده های پرشین تولز

نظرخواهی در مورد خرید Nexus 4 یا Xperia Z 0 (خواهشا دوستان در این نظرخواهی شرکت کنن)

arian7660

Registered User
لایک‌ها
41
با درود خدمت دوستان گلم
می خواستم نظر دوستان اهل فن رو در مورد خرید یکی از این دو گوشی بدونم.
به نظر شما دوستان عزیز نسبت به پولی که پرداخت میکنیم کدام گوشی بهتر است؟
آیا Nexus 4 با توجه به قیمت جهانی و قیمتی که در ایران دارد (حدود 1820 با گارانتی اصلی) با توجه به امکاناتش بیشتر میارزد یا Xperia Z (حدود 2200 با گارانتی اصلی)؟
برای من ارزش پولی که برای خریدش میدم مهمه نه مقدار پول اون.فرق بین هر دو تاشون رو هم کاملا میدونم.اگه شما جای من بودید کدوم رو می خریدید؟
ممنون میشم برادرتون رو راهنمایی کنید.

tf101

Registered User
لایک‌ها
229
Xperia Z البته باید نسبت به نکسوس 4 بیشتر هزینه کنی که به نظرم ارزش بیشتر هزینه کردن رو داره!

esinig

Registered User
لایک‌ها
654
اکسپریا زد خوب نسل جدیدتره اما واسه من ک اندرویدی نیستم ترجیح میدم اندروید رو خالص استفاده کنم تا کمی سرعتش مشابه آیفون شه یعنی نکسوس
ولی عجب از آیفون:wub:

Last edited:

IBraHiM.f

Registered User
لایک‌ها
699
یه نیم نگاهی به اس 3 داشته باش.قیمت مناسب و یک گوشی کامل.فروششم خیلی راحته.مثل پوله نقده.

shitokai

Registered User
لایک‌ها
157
البته گفتم زد ولی جای شما بودم به آیفون هم فکر میکردم

E.N

Registered User
لایک‌ها
125
[h=2]17 Reasons for the Sony Xperia Z[/h]
camera
Has a serial shot modeYesvsNo You can shoot multiple pictures in a row.
Has continuous autofocus when recording moviesYesvsNo When recording movies they stay focussed and sharp.
Significantly more megapixel (photo, front camera)2.2 MPvs1.3 MP 1.69x more megapixel (photo, front camera).
Clearly more megapixel (photo)13.1 MPvs8 MP 1.64x more megapixel (photo).
power
Modestly more battery power2,330 mAhvs2,100 mAh 10.95% more battery power.
connectivity
Noticeably faster downloads100 MBits/svs21 MBits/s 4.76x faster downloads.
Has a radioYesvsNo It works as an FM radio with included headsets
Has an external memory slotYesvsNo The device has a standardized external memory slot in order to easily extend the internal storage with affordable memory modules which can be SD slot, microSD slot, etc.
Vastly faster uploads50 MBits/svs5.76 MBits/s 8.68x faster uploads.
display
Higher resolution1080 x 1920 pxvs768 x 1280 px 2.11x higher resolution.
Modestly bigger screen size5"vs4.7" 6.38% bigger screen size. The bigger the screen size is, the better the user experience.
Plenty higher pixel density441 ppivs318 ppi 38.68% higher pixel density.
os
Plays Adobe FlashYesvsNo Adobe Flash with Video and Sound is supported in the device's browser.

Has a video lightYesvsNo A video light helps when recording a movie in low-light situation like a party.
physical
Thinner7.9 mmvs9.1 mm 1.2 mm thinner.
Significantly less body volume77.97 cm³vs110 cm³ 29.12% less body volume.
Is dustproof and water-resistant (IP67)YesvsNo Totally protected against dust (IP6x) and protected against immersion down to 1 m (IPx7).

mehdi bieber

Registered User
لایک‌ها
183
ایفون 5

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
بین اون دوتا نکسوس ولی کلا آیفون

esinig

Registered User
لایک‌ها
654

speednet1391

Registered User
لایک‌ها
2
ايفون با سخت افزار كمتر اما ب اطف سيستم عامل خاصش عاليه و رون،،براي نصب بازي هم دينا نميخواد راحت...

saeedhamdi

Registered User
لایک‌ها
18
اکسپریا زد
نکسوز رو نمی دونم ولی اکسپریا زد رو که باهاش کار کردم از کیفیت ساخت خیلی خوبی برخوردار هستش

ehsanrajabi

Registered User
لایک‌ها
19
سلام
آیفون رو مخالفم ! شخصا با اپل و دنگ و فنگش اصلا کنار نمیام !! آی او اس هم شخصا نمی پسندم (با حفظ احترام به فن های اپل ! کار کردم عزیزان خودم ! دوست ندارم ) اینکه اپل دیتا نمی خواد برای بازی اصلا ملاک خوبی برای انتخاب نیست ! شما به راحتی کار کردن با دیوایس های اندروید و دم دست بودن همه چیزش هم دقت کن ! این روزا برای هیچ کاری لنگ نیستی . سیم کارت رو بنداز و برو هرچی می خوای نصب کن حالشو ببر :دی . جیلبریک کنی و فلان کنی و .... هم نداره . اما اینها همه اش غیر کارشناسی هست که ما می گیم . ساختار IOS و خاص بودنش رو در برخی مواقع دست و پا گیر میدونم (شخصا)

ببین برادر ، شما توقعی که از گوشی داری رو مد نظر بگیر ! روی دوربین Z که مثل بقیه سونی ها چندان حساب باز نکن ! چون قصه اش تکراریه !
من خودم نکسوس رو ترجیح میدم ! میدونی چرا ؟ اولا از یکی از بچه های همین فروم با قیمت ارزونتر از چیزی که شما می گی خرید کردم و اختلافش با Z فاحش بود ! بعد هم دیگه از گوشی آخه چی می خوای ؟ کیفیت ساخت ؟ آپدیت سریع و به موقع ؟ طراحی ؟ صفحه نمایش بزرگ و با کیفیت ؟ سی پی یو قوی ؟ خوب اینها همه در نکسوس هست ! منم می تونستم فشار بیارم و Z بخرم ولی غیر ضروری بود به نظرم همچین پولی ! والا بخدا Xperia P هم بخری همه کار برات می کنه ! خیلی هم خوش ساخت و با کیفیت هست . شخصا خیلی باهاش سر و کله زدم و واقعا دوست دارم مدلش رو ! باز هم شما تخصصی می خوای پیش بری برو ریویو بخون که البته مشخص هم هست خوندی خودت . شاید بخندی ولی من طراحی نکسوس رو بیشتر دوست دارم تا Z .

دو نکته در خصوص Z مهمه ! یکی صفحه نمایشش که خوب صد البته با نکسوس فرق داره و بهتره و دوم قابلیت ارتقا حافظه !

saeedhamdi

Registered User
لایک‌ها
18
آدم این مقایسه هارو می بینه می فهمه چی به چیه :دی
در ضمن دوستان آیفون رو از کجا اوردید!!!

alireza_asol

Registered User
لایک‌ها
91
معلومه z.
نکسوس با این قیمت نمیرزه

آیفون!!! خندیدم... یه گوشی تکراری...محیط تکراری... حوصله سر بر ... صفحه کوچیک... رزولوشن افتضاح... الکی گرون....

Last edited:

ehsanrajabi

Registered User
لایک‌ها
19
آدم این مقایسه هارو می بینه می فهمه چی به چیه :دی
در ضمن دوستان آیفون رو از کجا اوردید!!!

والا اینا هیچی به هیچی نیست :دی . در اینکه Z سر تر هست شکی نیست ولی به نظرم نه به اندازه 400-450 اختلاف قیمت . ضمنا در ایران با این امکانات ! کانکتیویتی رو که بنداز دور اینجا ! کمرا سرتر نیست ! ریویو می خوندم چند وقت پیش از دوربین Xperia z چیندان راضی نبود ! مثل بقیه سونی ها شنیدم مالی نیست . یعنی در حد همون 8 خودمونه ! :دی . ولی صفحه نمایش و ارتقا حافظه به نظرم فاکتور هایی هست که مهمه و بستگی به نیاز خریدار داره !

shitokai

Registered User
لایک‌ها
157
معلومه z.
نکسوس با این قیمت نمیرزه

آیفون!!! خندیدم... یه گوشی تکراری...محیط تکراری... حوصله سر بر ... صفحه کوچیک... رزولوشن افتضاح... الکی گرون....
از همه مهمتر حرف مفت !!

arian7660

Registered User
لایک‌ها
41
از دوستان عزیز بسیار متشکرم تا اینجا من رو راهنمایی کردن.
چیزی که فکر من رو مشغول کرده این هست که قیمت دلاری Xperia Z حدود 627 دلاره و Nexus 4 هم 370 دلار (16 گیگی)
اگه به پول ایران حساب کنیم با دلار 3500 تومن Xperia Z میشه 2194500 و Nexus 4 میشه 1295000 تومن.
بدون گارانتیش رو در ایران و با کمترین قیمت Xperia Z رو میدن 2080000 تومن و Nexus 4 رو میدن 1650000.اختلاف قیمت Nexus 4 نسبت به قیمت جهانی در ایران نامعقول تره.
دوستان در این مورد چه نظری دارن؟

از همه مهمتر حرف مفت !!
از دوستان خواهش میکنم تاپیک رو به انحراف نکشین.

بالا