برگزیده های پرشین تولز

نظريه تكامل تدريجي موجودات رو قبول دارين؟

نظريه تكامل تدريجي موجودات رو قبول دارين؟

• Total voters
    31

stefan

Registered User
لایک‌ها
177
دوستان میشه بگید چرا در مورد انسان ها قبول ندارید؟!

انسان که بیشتر از بقیه موجودات مشخصه.

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
دوستان میشه بگید چرا در مورد انسان ها قبول ندارید؟!

انسان که بیشتر از بقیه موجودات مشخصه.

من كه قبول ندارم !شما كه قبول كردي برا منم ثابت كن (با دلايل علمي نه نظريه)...

stefan

Registered User
لایک‌ها
177
من تکامل تدریجی رو به طور کلی قبول دارم. نه تمام جزئیات و نکته های ریزی که داروین تو کتاب هاش گفته.

در ضمن تکامل تدریجی رو فراتر از حوزه ژنتیک قبول دارم. مثلا در مورد زندگی انسان ها از دوران غارنشینی تا به امروز.

در مورد به وجود اومدن کامپیوتر ها و اتومبیل ها و هواپیما و ... و تکامل اونها توسط بشر.

-------------------------------------------------------------------
یه چیز رو نام ببرید که تکامل پیدا نکرده باشه (و باقی مونده باشه) یا یهو به وجود اومده باشه.

stefan

Registered User
لایک‌ها
177
من كه قبول ندارم !شما كه قبول كردي برا منم ثابت كن (با دلايل علمي نه نظريه)...

دوست عزیز وقتی آدم یه چیزی رو داره مشاهده میکنه (میبینه) که دیگه برای اثبات وجودش دلیل علمی نمیاره.

NavidM

Registered User
لایک‌ها
1
یه لحظه فکر کنید که تکامل یافته موجودات بدوی هستید,حالتون از خودتون به هم نمیخوره و از آدم بودنتون پشیمون نمیشید؟

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
خیلی جالبه

اینو قبول دارین که یهویی خدا اومد و ادم و از گل ساخت

ولی نظریه ای که حالا کاملا هم نباشه بخش بیشتریش رو علم ثابت کرده رو قبول ندارین

من اصلا ناراحت نیستم که نسل من از میمون هست

اون باید ناراحت باشه نمی تونه واقعیت رو قبول کنه

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
بستگی داره خیشاوندی شما به آدم و حوا برسه یا میمون ها، من شخصا به مورد اول خیشاوندی بیشتری دارم شما را اطلاع ندارم.
crazy.gif

مگه لباس فروشیه که انتخاب کنی.

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
حيووناي زيادي هستن كه ميتونن تند بدون حالا درسته به سرعت يوز پلنگ نميرسن
اما فاصله درك و فهم انسان ها با بقيه موجودات خيلي زياده و قابل مقايسه نيست
به هر حال اين نظره منه

نه اونقدری که شما فکر میکنی زیاد نیست. بشر هم میلیونها سال مثل همون حیوانات زندگی میکرده کل تمدن بشری که بشه اسمش رو تمدن گذاشت بیشتر از 30 هزار سال نیست. در حالیکه حداقل صدها هزار سال زندگی حیوانی انسانها وجودش اثبات شده هست.
ضمنا شما بهتره نظریه تکامل رو نه از زبان داروین بلکه از زبان علم نوین بشنوید که همه این مسایل توش جواب داره.
ضمن اینکه انسان تنها موجود عاقل نیست. نئوندرتالها هم که با انسان dna مشترک ندارند در همان حد فکر داشته اند ولی از بین رفتند.

maloose...to

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
bloody جان حتما...مرسی اگه لینکشو داشتی برام بذار
داریوش جان مرسی
poolaky خیلی عالی گفتی دمت گرم

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
دوست عزیز وقتی آدم یه چیزی رو داره مشاهده میکنه (میبینه) که دیگه برای اثبات وجودش دلیل علمی نمیاره.

مگه ديدن هم دليله !!!شما هنوز فكر ميكني دركيات انسان كامله ؟ دركيات به كنار عقل بشر جز نقص نيست بعد شما يه نظريه بي پايه و اساس رو فقط چون داري ميبني (چيو ميبيني؟!) قبول ميكني ؟!
يادت نره ما همون آدمايي هستيم كه 30 سال چون ديده بوديم باورمون شد آرمسترانگ رفته كره ماه!اين نظريه كه ديگه هيچي ميخوايي با عقل تجزيه تحليل كني !!
من كه با اين جواب شما قانع نشدم دوستاني كه اينقدر پافشاري ميكنن و همچين اصرار دارن كه بشر از نسل ميمون ! به وجود اومده با اثبات اين قضيه منم از گمراهي نجات بديد

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
مگه ديدن هم دليله !!!شما هنوز فكر ميكني دركيات انسان كامله ؟ دركيات به كنار عقل بشر جز نقص نيست بعد شما يه نظريه بي پايه و اساس رو فقط چون داري ميبني (چيو ميبيني؟!) قبول ميكني ؟!
يادت نره ما همون آدمايي هستيم كه 30 سال چون ديده بوديم باورمون شد آرمسترانگ رفته كره ماه!اين نظريه كه ديگه هيچي ميخوايي با عقل تجزيه تحليل كني !!
من كه با اين جواب شما قانع نشدم دوستاني كه اينقدر پافشاري ميكنن و همچين اصرار دارن كه بشر از نسل ميمون ! به وجود اومده با اثبات اين قضيه منم از گمراهي نجات بديد

پاسخ به اینجور سوالات یا در علم هست یا خرافات! اگر پاسخ علم رو قبول ندارید به همون خرافات بچسبید. 98% کروموزومهای انسان با شامپانزه یکیه. اون 2% باقیمانده را هم تکامل تدریجی تغییر داده باشه چیز عجیبی نمیمونه این وسط. ضمن اینکه سیر تکاملی بدن انسان در فسیلهای به جا مانده کاملا مشخصه. اگر میبینید اسمش تئوریه نه به این خاطر که اثبات نشده بلکه به اینم دلیلی که تمام جزئیاتش مثل پرشهای ژنتیکی و غیره کاملا روشن نیست وگرنه شما در اینکه الان پاسخ دقیق علمی همین هست شک نداشته باش.

آرمسترانگ هم رفته ماه. یک مدت یک شوخی ای مد شده بود شما هنوز همونجا موندی.

عقل انسان هر چقدر هم ناقص کاملترین چیززی هست که انسان داره برای رسیدن به جوابهاش. موضوع اینه که هر وقتی علم اشتباه کرده نتیجه اش این نشده که بله اشتباه کردیم همون خرافات درست بوده. این نظریات علمی هستند که همدیگر رو کامل میکنند و نه اوهام و تصورات و داستانهای افسانه ای

Last edited:

میلاد

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
مگه لباس فروشیه که انتخاب کنی.
والا من از نظریات جدید اطلاع ندارم به صحت و سقم این مطلب هم اطمینان ندارم، اما یادمه چند سال پیش تاریخ طبری را که میخوندم نوشته بود توش یه همچین چیزی که قرزندان قابیل که طرد شدن و کسی باهاشون وصلت نمیکرد با موجوداتی انسان نما که احتمال میداد توی پانویس کتاب انگار همون انسان های نخستین بودن ازدواج کردن و اینجوری نسلشون ادامه پیدا کرد.
از این نظر میگم که از تبار شما بی اطلاعام.
crazy.gif

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
پاسخ به اینجور سوالات یا در علم هست یا خرافات! اگر پاسخ علم رو قبول ندارید به همون خرافات بچسبید.
دوست عزيز من اصلا صحبت از خرافات نكردم تا جايي كه يادمه ،شما منظورتون از "همون خرافات" كدومه دقيقا؟!!!من دقيقا دنبال دلايل علمي هستم

98% کروموزومهای انسان با شامپانزه یکیه. اون 2% باقیمانده را هم تکامل تدریجی تغییر داده باشه چیز عجیبی نمیمونه این وسط.
آها اينجا كه شما داري مثل يه آدمي كه هيچ مطالعه اي نداره صحبت ميكني 98% يكيه و اون دو درصد هم به لطف آقاي داروين حله !مگه عزيزم بقاليه كه تخفيف ميدي ؟!شما برو يكم تحقيق كن همون 2 % كذايي هنوز روش بحثه برو يه اماري بگير ببين تونستن به جواب قطعي برسن چقدر زمان لازمه واسه تغيير اون دو درصد يا اصلا اون 2% تغيير پذيره؟!اتفاقا چيز عجيبه به نظر من جالبه اينقدر قطعي نظر ميدي در حالي كه علم بیولوژی مدرن برخی از نظریات داروین رو رد کرده
در ضمن به نظر ميرسه شما اصلا نظريه داروين رو نميدوني چيه ؟!!!داريون هيچ وقت نگفت شامپانزه يا ميمون فعلي كه ميبيني اصل انسانه اون ميگه يه چيزي ما بين انسان و حيوان كه هنوز همچين چيزي كشف نشده نه خودش نه فسيلش !!!ميموني هم كه تو نظريش هست ميگه يه نوع مترقي از حيوانات هست نه چيز ديگه اي...
تا زماني كه طرفداران اين نظريه نتونن جهش و تغيير ناگهاني كه بزرگترين نقطه ضعف اين نظريه هست رو اثبات كنن جاي صحبتي نيست

ضمن اینکه سیر تکاملی بدن انسان در فسیلهای به جا مانده کاملا مشخصه.
كدوم فسيل به جا مانده اگه اينجوري پس كوتوله هاي 30 سانتي كه فسيلشون كشف شده كجاي زنجيره قرار ميگيرن ؟!

اگر میبینید اسمش تئوریه نه به این خاطر که اثبات نشده بلکه به اینم دلیلی که تمام جزئیاتش مثل پرشهای ژنتیکی و غیره کاملا روشن نیست وگرنه شما در اینکه الان پاسخ دقیق علمی همین هست شک نداشته باش.
اسمش نظريه هست دقيقا به همين خاطر كه تا حالا اثبات نشده هيچ دلايل زيادي بر ردش هم اومده ...نظريه كه اصولش با حدس و گمانه ديگه فروعش چي ميتونه باشه داروين چون ديد شبيه ترين موجود زنده حاضر ميمونه اينجوري گفت ...مطمئن باش اگه يه شباهتي بين انشان با سگ هم ميديد ميگفت اصل انسان از سگ بوده

يه مدت شوخي نبوده دوباره بحث در مورد اين موضوع هم وقت گيره ...مهم نيست شما فكر كن رفته تا انشالله سال 2020 كه زنده بودي اسنادش رو بشه ...هدف من ارائه يك مثال بود در مثل مناقشه نيست ميخوايي 100 مثال ديگه بزنم ؟!

عقل انسان هر چقدر هم ناقص کاملترین چیززی هست که انسان داره برای رسیدن به جوابهاش. موضوع اینه که هر وقتی علم اشتباه کرده نتیجه اش این نشده که بله اشتباه کردیم همون خرافات درست بوده.
با قسمت اول صحبتت موافق نيستم(حالا فكر نكني منظورم قرآن و اين چيزاس نه ) فقط بدون كاملترين وسيله نيست ...زماني كه علم خودش خودش رو نقض كنه به نظر من اصلا حرفي براي گفتن نداره جز اينكه من هميشه در نقص و اسير زمانم!بازم ميگم من چيزي راجع به خرافات نگفتم

Last edited:

maloose...to

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
bloodyجان سلام....خیلی برای من این حرفایی که میزنی عجیبه...یعنی از دهن تو عجیبه وگرنه اگه یکی مثل اون اقای فاشیست میگفت میخندیدم و میگذشتم

DNL

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
16
پاسخ به اینجور سوالات یا در علم هست یا خرافات! اگر پاسخ علم رو قبول ندارید به همون خرافات بچسبید. 98% کروموزومهای انسان با شامپانزه یکیه. اون 2% باقیمانده را هم تکامل تدریجی تغییر داده باشه چیز عجیبی نمیمونه این وسط. ضمن اینکه سیر تکاملی بدن انسان در فسیلهای به جا مانده کاملا مشخصه. اگر میبینید اسمش تئوریه نه به این خاطر که اثبات نشده بلکه به اینم دلیلی که تمام جزئیاتش مثل پرشهای ژنتیکی و غیره کاملا روشن نیست وگرنه شما در اینکه الان پاسخ دقیق علمی همین هست شک نداشته باش.

عقل انسان هر چقدر هم ناقص کاملترین چیززی هست که انسان داره برای رسیدن به جوابهاش. موضوع اینه که هر وقتی علم اشتباه کرده نتیجه اش این نشده که بله اشتباه کردیم همون خرافات درست بوده. این نظریات علمی هستند که همدیگر رو کامل میکنند و نه اوهام و تصورات و داستانهای افسانه ای

درسته كه 98 كروموزوم ها يكيه اما همون 2 درصد هم خيليه
هر كدوم از كروموزم ها حاوي هزاران dna هستش و هر كدوم از dna ها حاوي ميليون ها كد هستش كه هر كدوم از كد ها باعث تغيير زيادي در بدن ميشه
همه جهش هاي ژنتيكي مفيد نيستن
تغيير هر كدوم از اين كد ها ميتونه باعث اختلال در بدن و يا حتي مرگ بشه

پيشنهاد ميكنم سايت زير رو هم يك نگاهي بندازين:
کد:
http://www.persianpet.org/forum/showthread.php/-14242/index.html

stefan

Registered User
لایک‌ها
177
یه لحظه فکر کنید که تکامل یافته موجودات بدوی هستید,حالتون از خودتون به هم نمیخوره و از آدم بودنتون پشیمون نمیشید؟

بسیار بسیار هم جالبه که فکر کنی انسان های قبلی تو همچین مایه هایی بودن و الان این شدن و در

آینده دیگه چی میشن!!!:lol:

stefan

Registered User
لایک‌ها
177

در مورد ماه اصلا حق با شما!!!

پیشرفت کردن کامپیوتر ها و ماشین ها و امثال اینا رو که دیگه قبول داری؟!!

بهتر شدن زندگی آدم ها در طول زمان توسط خودشون رو که قبول داری؟!

قبول نداری قیافه ها و درک و احساسات نوه ها نسبت به پدربزرگها و مادربزرگها و جدشون بهتر شده؟!

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
والا من از نظریات جدید اطلاع ندارم به صحت و سقم این مطلب هم اطمینان ندارم، اما یادمه چند سال پیش تاریخ طبری را که میخوندم نوشته بود توش یه همچین چیزی که قرزندان قابیل که طرد شدن و کسی باهاشون وصلت نمیکرد با موجوداتی انسان نما که احتمال میداد توی پانویس کتاب انگار همون انسان های نخستین بودن ازدواج کردن و اینجوری نسلشون ادامه پیدا کرد.
از این نظر میگم که از تبار شما بی اطلاعام.
crazy.gif

تاریخ طبری:D چه منبع معتبری!

ضمنا تبار همه انسانها یکیه اون داستان عهد بوق تاریخ طبری رو فراموش کن چه بخوای چه نخوای نسبتون به انسانهای میمون نمای اولیه برمیگرده حرفهای شعاری و خرافافی هم برای خنده خوبه!

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
دوست عزيز من اصلا صحبت از خرافات نكردم تا جايي كه يادمه ،شما منظورتون از "همون خرافات" كدومه دقيقا؟!!!من دقيقا دنبال دلايل علمي هستم

آها اينجا كه شما داري مثل يه آدمي كه هيچ مطالعه اي نداره صحبت ميكني 98% يكيه و اون دو درصد هم به لطف آقاي داروين حله !مگه عزيزم بقاليه كه تخفيف ميدي ؟!شما برو يكم تحقيق كن همون 2 % كذايي هنوز روش بحثه برو يه اماري بگير ببين تونستن به جواب قطعي برسن چقدر زمان لازمه واسه تغيير اون دو درصد يا اصلا اون 2% تغيير پذيره؟!اتفاقا چيز عجيبه به نظر من جالبه اينقدر قطعي نظر ميدي در حالي كه علم بیولوژی مدرن برخی از نظریات داروین رو رد کرده
در ضمن به نظر ميرسه شما اصلا نظريه داروين رو نميدوني چيه ؟!!!داريون هيچ وقت نگفت شامپانزه يا ميمون فعلي كه ميبيني اصل انسانه اون ميگه يه چيزي ما بين انسان و حيوان كه هنوز همچين چيزي كشف نشده نه خودش نه فسيلش !!!ميموني هم كه تو نظريش هست ميگه يه نوع مترقي از حيوانات هست نه چيز ديگه اي...
تا زماني كه طرفداران اين نظريه نتونن جهش و تغيير ناگهاني كه بزرگترين نقطه ضعف اين نظريه هست رو اثبات كنن جاي صحبتي نيست

كدوم فسيل به جا مانده اگه اينجوري پس كوتوله هاي 30 سانتي كه فسيلشون كشف شده كجاي زنجيره قرار ميگيرن ؟!

اسمش نظريه هست دقيقا به همين خاطر كه تا حالا اثبات نشده هيچ دلايل زيادي بر ردش هم اومده ...نظريه كه اصولش با حدس و گمانه ديگه فروعش چي ميتونه باشه داروين چون ديد شبيه ترين موجود زنده حاضر ميمونه اينجوري گفت ...مطمئن باش اگه يه شباهتي بين انشان با سگ هم ميديد ميگفت اصل انسان از سگ بوده

يه مدت شوخي نبوده دوباره بحث در مورد اين موضوع هم وقت گيره ...مهم نيست شما فكر كن رفته تا انشالله سال 2020 كه زنده بودي اسنادش رو بشه ...هدف من ارائه يك مثال بود در مثل مناقشه نيست ميخوايي 100 مثال ديگه بزنم ؟!

با قسمت اول صحبتت موافق نيستم(حالا فكر نكني منظورم قرآن و اين چيزاس نه ) فقط بدون كاملترين وسيله نيست ...زماني كه علم خودش خودش رو نقض كنه به نظر من اصلا حرفي براي گفتن نداره جز اينكه من هميشه در نقص و اسير زمانم!بازم ميگم من چيزي راجع به خرافات نگفتم

تنها جواب علم این هست. شما میتونید این مجموعه رو ببینید یا بخوانید. تمام حرفههای شما جواب علمی داره. ضمن اینکه اگر رد میکنید بگید که جز این چه راهی وجود داره:

Walking With Cavemen
http://www.bbc.co.uk/sn/prehistoric_life/tv_radio/wwcavemen/

Last edited:

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
درسته كه 98 كروموزوم ها يكيه اما همون 2 درصد هم خيليه
هر كدوم از كروموزم ها حاوي هزاران dna هستش و هر كدوم از dna ها حاوي ميليون ها كد هستش كه هر كدوم از كد ها باعث تغيير زيادي در بدن ميشه
همه جهش هاي ژنتيكي مفيد نيستن
تغيير هر كدوم از اين كد ها ميتونه باعث اختلال در بدن و يا حتي مرگ بشه

پيشنهاد ميكنم سايت زير رو هم يك نگاهي بندازين:
کد:
http://www.persianpet.org/forum/showthread.php/-14242/index.html

مگر قرار بود یکی باشن؟! این موجودات حاصل تکامل تدریجی هستند این مثال رو برای شماهایی زدم که میگید انسان خیلی متفاوت هست در حالیکه تا 98% مشابه هست با یک حیوان وحشی. لینکتون هم که فقط یک فروم دیگه بود شامل اطلاعات غلط بوده یکی برگشته گفته انسان فعلی 1.7 میلیون سال قدمت داره! در حالیکه انسان فعلی حداثر 200 هزار سال قدمت داره.

Last edited:
بالا