برگزیده های پرشین تولز

نظر دوستان باتجربه عزیز راجب قاب کیس کاملا دست ساز

Mohammad0511

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
سلام خدمت همه دوستان عزیز و گلم
یه قاب کیس دست ساز ساختم گفتم بزارم اینجا که دوستانی ک با تجربه ترن اگه قابل بدونن نظرای خودشونو بدن که تو مدل بعدی استفاده کنم.
خوشحال میشم اگه موردی یا مشکلی داره بگید.
هرنوع نظر آزاده راحت باشید امیدوارم باعث بشه مشکلاتش رفع بشه یکی یکی
این عکسا ماله زمانیههنوز اسکلت اصلی رو سر هم کردم و جای فنا و اسلاتای پشت رو در می‌آوردم. قسمتای اضافی روهم عکس گذاشتم ازشون
1.jpg
1.jpg3.jpg
بعد نوبت رنگ کردنش شد. رو پشت بوم خونه یه میز بلند بود که به بغل بلندش کردم و کیس رو با یه تیکه ورق باریک که شبیه s کرده بودم از پایه بالای میز آویزون کردم. قبل از رنگ کردن همه جاهایی ک لبه داشت با سنگ فرز لبه هاشو گرفتم که تیزی نداشته باشه بعد کله بدنه رو با تینر فوری شستم تا رنگ خوب به بدنه بگیره. از رنگ اسپری مات درجه یک هم استفاده کردم که خداییش فکر نمیکردم اینقدر خوب شه
IMG_20191217_225818.jpg
IMG_20191217_230822.jpg
IMG_20191217_230847.jpg
کلا جای نصب 10 تا فن اطراف کیس داره که 4تا بالا 2تا پایین 3تا جلو و یکی هم عقب هستش
بجلوی کیس جا واسه رادیاتور تا 40cm قسمت بالایی تا حدود 50cm یا دوتا 28cm و عقبم یه 12یا14cm نصب میشه کرد. اصلا محدودیت نداره واسه واتر کولینگ
کولر سی‌پی‌یو هم تا ارتفاع 19cm نصب میشه بدون هیچ مشکلی. هرنوع مادربردی که تو نت دیدم غیر از مدلای سرور نصب میشه داخلش که برای اونام با یه تغییر کوچولو امکان نصب درست میشه
12.jpg
9.jpg
15.jpg
هر کارت گرافیکی تا طول 48cm داخلش نصب میشه تا 4 دونه که 3تاش بصورت افقی و یکیش بصورت عمودی هستش
دوتا جا برای نصب درایو5.25اینچی گذاشتم براش که در اصل جای پنل asus rog dual gaming هستش ولی میشه درایو نوری هم بجاش گذاشت
19.jpg
17.jpg
20.jpg
تو مرحله آخرم حاشیه های جلو و بالا رو یه ریلای آلمینیومی که قدیم برای نصب پرده استفاده می‌شد و زرد رنگ بود و شکلش شبیه ربع دایره بود و بیرونش چنتا دندونه داشت که احساس کردم کیس رو از یکدستی درمیاره و قسمت داخلیش هم یه شیاره 5*5 mm داشت که جای خوبی بود برای نصب طلق پلکسی
طلقاشو اندازه گرفتم و خودم به Corel طراحی کردم و دادم برش زدن برای جلو و بالا و بغلاش
جلو و بالا و دودی زدم که نورپردازی فنا ب چشم بیاد و بغلارو سمت برد رو طلق شفاف زدم برای دید کامل قطعات گیمینگ و سمت پشت رو طلق مشکی غیر شفاف زدم برای اینکه دید نداشته باشه سیمای اون پشت
26.jpg
30.jpg
21.jpg
24.jpg
الان تقریبا تموم شده فقط مونده جلوی کیس بالاش که یخ زاویه کوچیک دادم بهش جای کلیدهای پاور و ریست رو طراحی کنم و چنتا پورت مورد نیازمو بزارم براش و پنل گیمینگ جلوش رو نصب کنم که یکی از دوستان داشت همینجا اگه راه بیاد باهام ممنون میشم
استادا و دوستای عزیزم خیلی لطف میکنین اگه نظرتونو حتما بگید همینجا هر نوع انتقاد و رفع اشکالیم با کمال میل می‌پذیرم و سعی میکنم رفع کنم مشکلاشو
از هر زاویه دیگه ای هم خواستید بگید عکس بزارم
اگرم یه موقع پست رو تو انجمن اشتباه گذاشتم حتما یکی از اساتید تو خصوصی بگه چجوری ویرایشش کنم چون دفه اولمه
یا حق
❤❤❤❤

فایل های ضمیمه

• 2.jpg
    2.jpg
    968.3 KB · نمایش ها: 9
  • 14.jpg
    14.jpg
    1.9 MB · نمایش ها: 9
  • 7.jpg
    7.jpg
    1.7 MB · نمایش ها: 8
  • 8.jpg
    8.jpg
    1.7 MB · نمایش ها: 7
  • 23.jpg
    23.jpg
    1.3 MB · نمایش ها: 9
  • 11.jpg
    11.jpg
    1.5 MB · نمایش ها: 12
  • 28.jpg
    28.jpg
    1.7 MB · نمایش ها: 13

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
واقعا کارت محشره چقد هزینه برداشت؟

Mohammad0511

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
واقعا کارت محشره چقد هزینه برداشت؟
سلام. شما لطف داری داداش با خورده ریزاش حدود 400 تومن البته غیر از فناش ک اونام قیمتی نداره
هرچی گشتم دیدم ی کیس خوب و جادار بخوام بخرم بالای ی تومن درمیاد
البته نمونه اوله ی سری ایرادات داشت ک رفع شد ولی هنوزم میشه ی چیزه خیلی بهتر از اینو ساخت

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام

در مجموع به عنوان اولین تجربه خوب بوده .بسیار عالی

Abtin008

Registered User
لایک‌ها
34
قشنگ معلومه توپ تکونش نمیده محکمه

Abtin008

Registered User
لایک‌ها
34
داداش فانوسا" رحم کن - تاپیک از زیر خاک نکش بیرون !

تاپیک مال 2019 اس ... 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
باشه مگر چه اشکالی داره ؟ جالب بود برام
یه جور گفتی انگار الان به خاطر کامنت من دیلیت میشه کلش

بالا