برگزیده های پرشین تولز

نظر سنجی : از کدام موتور جستجوگر استفاده می کنید !؟

از کدام موتور جستجوگر به صورت حرفه ای استفاده می کنید ؟

• GOOGLE

Votes: 44 97.8%
  • MSN

Votes: 1 2.2%
  • YAHOO

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    45

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
می دونم اینجا جاش نیست ولی جای دیگه ای پیدا نکردم. تو رو خدا یکی کمک کنه. پسورد میلمو یادم رفته. از قسمت forgot your password هم نمی تونم استفاده کنم چون اطلاعات دیگر و هم یادم رفته. ایم میلمه لگه کسی می تونه لطف کنه پسوردشو پیدا کنه. [email protected]
اگه موقع ثبت نام آدرس ایمیل ثانویه ت رو وارد کره باشی، می تونی با وارد کردن همون آدرس پسوردت رو از طریق همون ایمیلی که وارد کردی به دست بیاری (منظورم Alternative Email هست). در غیر اینصورت برو به یکی از این هکر ها بگو تا پسوردتو هک کنه. براشون زیاد کار سختی نیست!
یاشار جون اسک آره چون خودش سرچ انجینه ولی آلتاویستا خودش یه سرچ انجین مستقل نیست و از یاهو استفاده میکنه
جدی؟ نمی دونستم!
ولی به هر حال استایل ظاهریش از یاهو خیلی ساده تره و راحت تر میشه باهاش کنار اومد....

sinbad68

Registered User
لایک‌ها
21
Google حرف اول و اخر رو تو موتور هاي جست و جو هست

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
گوگل به غیر از همراهی بیشترش با زبان پارسی ، برای کسانی با سیستم های متن باز کار می کنند یا کلا به فرهنگ open source عادت بیشتری ، گزینه مناسب تری هست

+
گوگل نتیجه اش سبکه ، ولی یاهو msn نصفش گرافیکه !

Luxor

Registered User
لایک‌ها
22
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGLE
thumbup.gif
thumbup.gif

ماشالا این google bar های بالای Browser ها (مال من الان IE و Opera است) کار رو راحت کرده!من چند باری که یه موضوع رو توی هر دو Search کردم(Yahoo و google) نتیجه Google بهتر شد...ما هم شدیم مرید Google
crazy_mini.gif
!

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
من اکثر مواقع از گوگل استفاده ميکنم چون محيط ساده اى داره و نتايج بهتر و مرتبط ترى رو براتون پيدا ميکنه. به علاوه اگر سرچتون نتايجش غير انگليسى باشه، گوگل براتون يه آپشن ترجمه ى صفحه هم داره، ولى نديدم ياهو و msn (که البته الان شده Live Search) هم چنين گزينه اى رو داشته باشند
306.gif

همچنين تو سرچ عکس در 85% مواقع نتيجه ‌ى بهترى‌از گوگل ميگيريد تا اون يکى‌ها چون مثلا مى بينيد گوگل 20 صفحه عکس مرتبط با مورد جستجوى شما براتون ليست کرده ولى اون دو تا يا نوشتند که چيزى پيدا نشد، يا همه اش 4 تا دونه عکس پيدا کردند! البته استثنا هم وجود داره (اون 15% رو براى‌همين گذاشتم
tongue2.gif
)، مثلا يک بار من دنبال کاور کاميک بوک هاى بليک و مورتيمر مى گشتم، گوگل چيز زيادى پيدا نکرد ولى ياهو کولاک کرده بود تو اين مورد! يا يه چيز ديگه رو تو msn پيدا کردم در صورتيکه گوگل و ياهو توش مونده بودن -_^

يکى ديگه از دلايل استفاده ى‌ من از گوگل اينه که اکستنشنى براى فايرفاکس در رابطه با گوگل وجود داره (من از آى اى / آوانت، فاير و اپرا با هم استفاده مى‌کنم) که اين امکان رو به شما ميد که پس از نصبش انتخاب کنيد که وقتى image searching مى کنيد فقط عکس مورد نظر رو بدون لود کردن کل صفحه براتون به نمايش در بياره، يا کل صفحه رو بدون اينکه گوگل اون بالاش يه فريم باز کنه و عکس و مشخصاتش رو هم بنويسه که روش کليک کنيد بهتون نمايش بده (اين اکستنشن براى وقتى‌که فقط يک عکس ميخواهيد و خيلى هم سريع واقعا به کار مياد
363373.gif
).

به علاوه ياهو و لايو سرچ الان ظاهر ساده اى پيدا کرده اند، يک زمانى که 2 ساعت طول ميکشيد تا صفحه ى اول خودشون لود بشه از بس آگهى و چيزاى‌مختلف توشون بود (به ويژه msn) ولى‌گوگل از همون اولش ساده بود و از همه نظر فرندلى ^_^

و يه چيز ديگه، تو msn سابق / لايو سرچ کنونى، جستجو تو نتايج عکس هاش اشک آدمو در مياره، پدر CPU بدبخت رو هم به همچنين چون هرچى نتيجه ى‌جستجوش باشه فقط تو يک صفحه مياره و بعد هم چون از افکت هاى خاص براى‌نمايش عکس استفاده ميکنه - دست کم رو کامپيوتر من - تأثير خيلى بدى داره و مصرف سى پى يو رو به 100% ميرسونه و بعد از چند بار اسکرول آپ اند داون کردن، انقدر سيستم کند ميشه که چاره اى‌ جز خروج از صفحه ى‌مربوطه ندارى و اونوقت همه چى دوباره عادى ميشه
mpr.gif
!!

براى جستجوى دم دستى‌آهنگ ها هم از آلتاويستا استفاده ميکنم، خوفه ^.^

بعد از گوگل هم بيشترين استفاده ى‌جستجوييم از Baidu هستش، البته اين به درد همگان نمى خوره چون زبونش سخته
icon10.gif

.

ma_christian

Registered User
لایک‌ها
2
من خودم بیشتر از گوگل استفاده می کنم ولی شده مواقعی که در گوگل نتیجه ی دلخواهم رو پیدا نکردم ولی بلافاصله در یاهو پیدا کردم

amir abbas

Registered User
لایک‌ها
17
من 99 درصد مواقع از گوگل استفاده میکنم و تنها یک درصد پیش میاد که از یاهو استفاده میکنم. این MSN هم که اصلا تو باقالیاست.
یه سال پیش یه اسکریپت ساخته شده بود که از طریق موتور های جستجو دنبال فورم های phpbb میگشت و اونها رو از کار می انداخت. در عرض 2 ساعت 50 هزار سایت از کار افتاد و گوگل به طور موقت جلوی سرچ کردن واژه های phpbb forums رو گرفت (البته برای مدت محدود تا بتونه یه کاری بکنه) تقریبا یک هفته بعدش مشکل بر طرف شد ولی الان بعد از گذشت یک سال اینو ببینید

phpBB + forums

هنوز MSN بعد از این همه مدت نتونسته این مشکل رو حل کنه
واقعا جای تبریک داره. باید دست این مهندسان که 100 میلیون دلار پول مایکروسافت رو برای درست کردن این موتور جستجوی در پیت خرج کردند، بوسید.

On Parole

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
عکس -------------> یاهو
صفحه -------------> گوگل

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
عجب اماری شده ... :D

ببینم این همه گوگل ایران و تحریم می کنه بازم دوستش دارید ؟ ( من که خودم دارم :D )

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
من از گوگل استفاده میکنم

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
اکتشاف زيرخاکي :cool:

Hercule-Poirot

Registered User
لایک‌ها
29
اکثر اوقات گوگل خوب جواب میده...بعضی مواقع هم بینگ!

بالا