برگزیده های پرشین تولز

نظر سنجی های برنامه نود و آرای کاربران بخش فوتبال

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
سلام خدمت دوستان و رفقای بخش فوتبال :)

مدت ها بود که این ایده در ذهنم بود که یک تاپیک مستقل برای نظر سنجی های مطرح شده در برنامه نود ایجاد کنیم تا با آرای دوستان بخش فوتبال هم آشنا بشویم.

معمولا سوالات خوبی توسط برنامه محبوب و پرطرفدار نود مطرح می شود که اگر همان سوال را اینجا مطرح کنیم با سلایق و نظرات دوستان هم آشنا می شویم و از این نظر می تواند جذابیت های خودش را داشته باشد و ضمنا اگر به بحث و تبادل نظر هم در صورت نیاز و کشش - البته به دور از کشمکش و جدل نامتعارف!- منجر شده و صحبت در باره آرا ادامه داده شود هم بد نیست. البته رفقا گاهی اوقات در تاپیک نود نظراتشان را داده اند ولی به عقیده من بهتر بود که یک تاپیک جداگانه برای این مساله داشته باشبم.

درخواست من از دوستان این است که ابتدا یک نفر هر هفته اول سوال نظر سنجی و گزینه های آن را دقیقا مطابق سوال و گزینه های خود برنامه به صورت بولد شده همراه با ذکر تاریخ دقیق برنامه مطرح کند و گزینه مدنظر خودش را همراه با دلایلش در صورت تمایل بنویسد و دوستان دیگر آن را ادامه دهند تا هفته بعد و سوال بعد و این روال ادامه داده شود.

حالا من سوال این هفته (دوشنبه 18 دی 1391) را عینا از برنامه نود نقل و مطرح می کنم:

شما کدام بازیکن را به عنوان بهترین بازیکن سال 2012 انتخاب می کنید؟

یک: اندرس اینیستا دو: کریستیانو رونالدو سه: لیونل مسی

بدون تردید هر سه از بهترین بازیکنان امسال در فوتبال دنیا بوده اند، اما پاسخ من لیونل مسی بود، چون بازی او را بیشتر از رونالدو قبول دارم و فکر می کنم با توجه به این که در سال 2012 توانست با زدن 91 گل رکورد افسانه ای گردمولر در یک فصل را هم بشکند، به نوعی حقش بود که این عنوان را تصاحب کند. او با کسب این مقام برای چهارمین بار به یک رکورد قابل توجه و شاید هم دست نیافتنی رسید.

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
شب خوش

بهتر نبود اینجا هم به ضورت نظر سنجی بالای تاپیک زده میشد و هر هفته تغییر میکرد؟

رای من رونالدو هست

ممنون از توجه دوستان

به نظرم بهتر بود که خود سوال و تاریخ برنامه را هم داشته باشیم تا بعدها هم اگر کسی دوست داشت بتواند سوالات و آرای مطرح شده را ببیند.

در خصوص پاسخ:

نظر شما و دوست دیگر کاملا محترم است، به هر حال هر سه بازیکن واقعا عالی هستند.

من باز هم رای ام مسی است و تصور نمی کنم کسی بتواند با مرده خوری این همه گل بزند و در این سطح و به مدت طولانی خودش را حفظ کند. ولی به هر حال این که رونالدو هم از بهترین گلزن های سال های اخیر دنیاست نمی شود به سادگی عبور کرد. در نهایت رقابت این دو فشرده بود و یک مقدار هم بستگی به این داشت که شما طرفدار بارسلونا هستی یا رئال مادرید! ولی رای بنده فارغ از تعصب یا علاقه به بارسلونا و صرفا نظر خودم بود.

مجددا از مشارکت دوستان ممنونم.

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
نمی دونم چرا از طرفدارای بارسا و مسی باید ترسید چون هر کی میاد و از رونالدو تعریف می کنه می گه قصدم کل کل نیست

نظر کاملا شخصی:رونالدو رو از مسی بیشتر دوست دارم و از نظر فنی هم مسی رو خیلی برتر نمی بینم

نمی دونم چرا بازیکنی مثه فن پرسی که تو سال گذشته برای آرسنال و منچستر اینقدر خوب بازی کرد اصلا ازش نامی هم برده نمی شه ولی این مسی و رونالدو و در کل لالیگایی ها تو کانون توجه اند؟

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
نمی دونم چرا از طرفدارای بارسا و مسی باید ترسید چون هر کی میاد و از رونالدو تعریف می کنه می گه قصدم کل کل نیست

نظر کاملا شخصی:رونالدو رو از مسی بیشتر دوست دارم و از نظر فنی هم مسی رو خیلی برتر نمی بینم

لزومی برای ترس از کلکل نیست، من فکر می کنم هر کس اگر فقط نظر خودش را اعلام کند و در ادامه و در صورت توضیحات بیشتر به کسی بی احترامی نکند یا تحریک آمیز صحبت نکند هیچ مشکلی پیش نمی آید. نهایتا: نظر شخصی شما قابل احترام است برادر.

به هر حال هدف من از ایجاد این تاپیک مسلما کلکل و بیراهه رفتن نبوده.

.:smr:.

Registered User
لایک‌ها
4,964
من اگر بودم به اینیستا رای میدادم چون هم در تیم ملی خودش موفق هست و هم در تیم باشگاهی از همه مهم تر اگر کنار لیونل مسی بازیکنایی مثل اینیستا و ژاوی نبودن اونم مسی الان نبود

e4lyas

Registered User
لایک‌ها
2,399
رونالدو

چون حتی با تغییر باشگاه و اومدن به رئال که خیلی ها رو خراب میکنه .. و همچنین در مواردی عدم تغذیه از ناحیه هافبک ها خودشو بالا نگه داشته ...

بازی ملی نمیدونم کدوم موفق تر بودند اما بازی های مسی رو در تیم ملی دیدم خوب نبوده !

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
ممنون از توجه دوستان

به نظرم بهتر بود که خود سوال و تاریخ برنامه را هم داشته باشیم تا بعدها هم اگر کسی دوست داشت بتواند سوالات و آرای مطرح شده را ببیند.

در خصوص پاسخ:

نظر شما و دوست دیگر کاملا محترم است، به هر حال هر سه بازیکن واقعا عالی هستند.

من باز هم رای ام مسی است و تصور نمی کنم کسی بتواند با مرده خوری این همه گل بزند و در این سطح و به مدت طولانی خودش را حفظ کند. ولی به هر حال این که رونالدو هم از بهترین گلزن های سال های اخیر دنیاست نمی شود به سادگی عبور کرد. در نهایت رقابت این دو فشرده بود و یک مقدار هم بستگی به این داشت که شما طرفدار بارسلونا هستی یا رئال مادرید! ولی رای بنده فارغ از تعصب یا علاقه به بارسلونا و صرفا نظر خودم بود.

مجددا از مشارکت دوستان ممنونم.

البته رای من حتی یک مقدار هم بستگی به رئال یا بارسا نداشت چون من یک رمی هستم :دی و برخلاف عده ای که به چند تیم علاقه دارن به سایر تیم ها مثل رئال یا بارسا هیچ علاقه ای ندارم و البته از بازیشون ممکنه لذت ببرم ولی بحث علاقه منظورم بود.بنابر این رای من هم کاملا و فقط به شخص رونالدو برمیگشت حتی اگر رونالدو در رئال یا بارسا نبود نظر شخصی من این هست که اگر بازیکن های نظیر ژاوی یا اینیستا در رئال بودند رونالدو بیشتر از مسی موفق به گلزنی میشد.
البته در فوق العاده بودن مسی و اینیستا هم تردیدی نیست ولی رونالدو هم در یونایتد و هم در رئال و هم تیم ملی بهترین بازیکن اون تیم بود و از کشوری اومد که یه هیچ عنوان مهد ستاره های گوناگون و خیلی زیاد نیست .( به غیر از یکی دو بازیکن مثل اوزبیو یا فیگو...)

سوگل سرخ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
223
من هم رایم رونالدو هست.فکر کنم شایستگی اینو داشت که توی این 4 سال یه بار برنده بشه.

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
رای من مسی هست .
رونالدو یه بازیکن معمولی خوبه . مثل ایبرا هانری کاکا ندود و...

ولی مسی یه فوق ستاره است خیلی باهوشه و سطح فوتبالش با همه فرق داره با همه

WISE

Registered User
لایک‌ها
6,739
درود

بنده به هیچ وجه قصد کل کل ندارم اما بدون شک از نظر هر کارشناس منصفی کریس رونالدو بهترین بازیکن حال حاضر جهان و لایق بردن توپ طلای 12 بود

اول از همه این جایزه بهترین بازیکنه نه بهترین گلزن یا بهترین پنالتی زن ! اینکه یک بازیکن توی یک سال n گل زده ملاک خوبی برای سنجش نیست ، چه بسا بسیاری از این گل ها از روی ضربات پنالتی و ایستگاهی زده شده ..

دوما مسی به لطف هورمون هایی که مصرف میکنه تونسته خودش رو در این سطح نگه داره ، کافیه یک هفته بهش هورمون نرسه اونوقت میبینید که در سطح ابراهیم تهامیه :ی

سوما برای سنجش بهتر یک بازیکن باید هم تیمی هاش رو در نظر بگیریم که شرایط مسی و رونالدو به هیچ وجه قابل مقایسه نیست

از نظر تیم ملی هم مسی هیچ حرفی در برابر رونالدو نداره .

متاسفانه یه عده از کارشناس ها و کسانی که به مسی رای دادن بجای بحث فتی به اخلاق این بازیکن رای دادن و اینکه بعد از هر گل خدا رو شکر میکنه! اگر بهترین بازیکن بودن به شکرگذاریه بعد از گله بهتر بود توپ طلا به سیدصالحی و جواد کاظمیان که همیشه بعد از گلشون شعائر مذهبی زیر پیراهنشون رو نشون میدن تعلق میگرفت.

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
به نقل از مرحوم یوسف دامت برکاته:

messi 00.jpg

انصافاً حق ابراهیم تهامی بود انتخاب بشه
کلا وقتی فدراسیون ایران میشه بهترین فدارسیون آسیا
هیچ بعید هم نیست این بچه بشه بهترین بازیکن جهان
واقعاً حق خوری توی فیفا بیداد میکنه
آه ابراهیم تهامی ها روزی دامن بلاتر رو میگیره

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
به نقل از مرحوم یوسف دامت برکاته:

مشاهده پیوست 274893

انصافاً حق ابراهیم تهامی بود انتخاب بشه
کلا وقتی فدراسیون ایران میشه بهترین فدارسیون آسیا
هیچ بعید هم نیست این بچه بشه بهترین بازیکن جهان
واقعاً حق خوری توی فیفا بیداد میکنه
آه ابراهیم تهامی ها روزی دامن بلاتر رو میگیره

درود
کلا جالب نبود این متن
کاش احترام بازیکنی که در بازی استرالیا روی گل اول تیم تاثیر داشت حفظ بشه و تبدیل به سوژه نشه
موفق باشید

amir_aloneboy77

Registered User
لایک‌ها
1,362
درود
کلا جالب نبود این متن
کاش احترام بازیکنی که در بازی استرالیا روی گل اول تیم تاثیر داشت حفظ بشه و تبدیل به سوژه نشه
موفق باشید
بااحترامی که واسه شما قائلم ولی تکذیب میکنم . بازیکنی بااین اعتماد به نفس کاذب باید سوژه بشه

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
لیونل مسی برای چهارمین سال پیاپی، برنده جایزه توپ طلا شد.

مراسم انتخاب برترین های فوتبال جهان در سال 2012 از ساعت 21:30 دیشب در مقر فیفا در شهر زوریخ سوئیس برگزار شد و لیونل مسی نابغه 25 ساله آرژانتینی موفق شد برای چهارمین بار پیاپی عنوان بهترین بازیکن سال جهان را از آن خود کند.

در این مراسم که بسیاری از چهره های مطرح فوتبال جهان حضور داشتند، مسی موفق شد رقیبان نامدار خود یعنی کریستیانو رونالدو و آندرس اینیستا را کنار زده و با کسب چهارمین توپ طلا در تاریخ فوتبال جاودانه شد.

تا پیش از این، مسی به همراه یوهان کرویف، میشل پلاتینی و مارکو فان باستن سه بار برنده توپ طلا شده بود اما او اینک تنها بازیکن جهان فوتبال است که چهار بار این جایزه را دریافت کرده است.

260932_586.jpg

میشل پلاتینی و مسی تا دیشب تنها بازیکنانی بودند که سه بار پیاپی برنده توپ طلا شده بودند که مسی دیشب با کسب چهارمین توپ طلای پیاپی، در تاریخ فوتبال یگانه شد.

پلاتینی پیش از این احتمال داده بود که مسی رکورد او را می شکند.

ليونل مسي پس از کسب عنوان بهترين بازيکن سال 2012 جهان اظهار داشت: صادقانه بايد بگويم که کسب چهارمين عنوان مرد سال جهان کمي برايم غيرقابل باور است و وقتي به اين جايزه رسيدم بايد هم حرف زدن در مورد آن سخت باشد.

وي افزود: اين مقام براي من خيلي بزرگ بود. دوست دارم که در اين افتخار جديدم از همه هم‌بازي‌هايم در بارسلونا و اينيستايي که کنارم بود و لحظات خوبي را کنار آنها تجربه کردم، تشکر کنم.از همه دوستانم و همبازي‌هايم در تيم ملي آرژانتين هم تشکر مي‌کنم.

260933_330.jpg

مسی، اینیستا، رونالدو

مسي عنوان کرد: از کادر فني، خانواده و همه کساني که کمکم کردند صميمانه سپاسگزارم و بايد يک تشکر ويژه هم از همسر و بچه‌ام« تياگو» داشته باشم.

در بخش بهترین مربی جهان نیز، دیشب ویسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا به عنوان بهترین مربی جهان در سال 2012 معرفی شد. دل بوسکه برای کسب این عنوان، مورینیو و گواردیولا را پشت سر گذاشت.

دیشب در مراسم اعطای توپ طلا، جوایز زیر اهدا شد:

بهترین بازیکن سال: لیونل مسی / بارسلونا و آرژانتین

نامزدها: مسی، رونالدو، اینیستا

بهترین مربی سال: بیسنته دل‌بوسکه / اسپانیا

نامزدها: دل‌بوسکه، مورینیو، گواردیولا

تیم سال: کاسیاس – آلوز، پیکه، راموس، مارسلو – چابی، آلونسو، اینیستا – مسی، فالکائو، رونالدو

بهترین بازیکن زن سال: امی وامبک / مجیک‌جک و آمریکا

نامزدها: وامبک، مارتا و الکس مورگان

بهترین مربی زنان سال: پیا سوندهاژ / تیم ملی آمریکا (ملیت سوئدی)

نامزدها: سوندهاژ، ساساکی، بینی

جایزه فرانس پوشکاش (زیباترین گل سال): میروسلاو استوک / اسلوواکی، فنرباغچه

نامزدها: استوک، فالکائو، نیمار

جایزه ریاست فیفا: فرانس بکن‌باوئر

جایزه بازی جوانمردانه: فدراسیون فوتبال ازبکستان

برندگان توپ طلا از آغاز تا به امروز این بازیکنان بوده اند:

1956 استنلی ماتیوس انگلیس

1957 دی اســــتفا نو اسپانیا ـ آرژانتین

1958 ریــموند کــو پــا فــــــر انــســـه

1959 آلفردو دی استفانو اسپانیا ـ آرژانتین

1960 لــوییــس ســوارز اســــپــانــیــا

1961 عمر سیوری آرژانتین