برگزیده های پرشین تولز

نظر شما درباره خدمت سربازی، شما هم نظر دهید!

نظر شما چیه؟

• خدمت سربازی تمرین زندگی است!!

Votes: 5 8.6%
  • باید کلا برچیده شود

Votes: 28 48.3%
  • باید باشد ولی با دگرگونی ساختاری

Votes: 24 41.4%
  • به شیوه فعلی باید ادامه پیدا کند

Votes: 1 1.7%

• Total voters
    58

david_sh

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از Amir_MTMD :
من که بیخیال معافی شدم.راه رفتنی رو باید رفت حالا هرچی زودتر بهتر.به قول قدیمی ها دندون کندنی رو باید کند.همین که معاف از رزم هستم باز از هیچی بهتره چون شنیدم کارای سخت نمی کنیم که همینم خیلی ها آرزوشو دارن.من 3 روز دیگه میرم و باز میام خاطراتمو میگم.قربون همتون که جواب سوالامو دادین.همتون بچه های باحالی هستین.

اونجایی که ما خدمت کردیم معاف از رزم حالیشون نبود خداکنه شما اونجا نیفتی;)

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
پس اکثرا معتقدن باید برداشته بشه.

behrouz_s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
معلومه که باید برداشته بشه
توهین نباشه ولی اونایی که سربازی رو تمرین میدونن
واقعا چیزی حالیشون نیست

behrouz_s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اخه چه آدم عاقلی دو سال عمر خودشو تو سربازی تلف میکنه

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
اش خالته بخوری پاته نخوری پاته.مگه میشه ما جمعت متوسط نریم سربازی...اصلا برا ماها گذاشت.نه........

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام

بعد از مدتها این تاپیک در چه وضعیه ؟

Reza_A

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از joliocesar :
دقیقا تایید میشه
این سربازی باید برپیده بشه
اگه خیلی سرباز دوست دارن پول بدن بهشون سرباز بگیرن خیلیا میرن مث آمریکا
من که هیچ وقت نمیرم (کلا اتلاف وقت ، زندگی ، و هزارو یک چیز دیگس)

پولش رو از کجا بیارن.

larvard

Registered User
لایک‌ها
3
این نظرسنجی ارزش چندانی نداره چون به ....... هم حسابمون نمی کنن. بهتره این سوال مطرح بشه :

کجا خدمت کنيم راحت تره:

1) ****

2) ارتش

3) نيروي انتظامي

4) سرباز معلم

-
-
-

falsafe4iran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ارتش باید فقط از بین نیروهای داوطلب اقدام به استخدام کند با حقوق و مزایا و خدمت زوری و اجباری باید لغو شود.
البته یک موضوع مهم اینجا لازم به ذکر است و ان اینکه به نظر من باید حتی به زنان کشور هم طی یک دوره کوتاه مدت چند ماهه کار با اسلحه اموزش داده شود تا در روز مبادا همه زن و مرد بتونن از خاک ایران عزیز دفاع کنند.اما این فقط یک دوره کوتاه چند ماهه باشد و ارتش رسمی کشور باید فقط به صورت حرفه ایی از بین نیروهای داوطلب استخدام کند.
در ضمن به جای اینکه دو سال وقت جوانان را تلف کنند که در این مدت سیگاری هم احتمالا بشوند و چهار تا فحش هم یاد بگیرند بهتر است 2 سال دوره فنی و حرفه ایی رایگان ببینند تا بعد از این دو سال بتوانند یک کاری بلد باشند و شغلی برای خود دست و پا کنند.
پسران جوان در داخل ایران باید بدانند که در مورد خدمت اجباری سربازی حق انها دارد پایمال می شود
طبق حقوق مدرن امروز ارتش و پلیس تنها می توانند از بین نیروی داوطلب تاکید می کنم داوطلب افرادی را
استخدام رسمی کنند با حقوق و مزایا.اینکه دو سال جوانان را ببرند به زور از انها مفتی کار بکشند
و عمرشان را تلف کنند و تازه در این مدت احتمالا سیگاری هم بشوند و ادب را هم از دست بدهند و بعد از
ان هم مایوس و بیکار و بی تخصص باشند یک ظلم بزرگ در حق پسران جوان ایران است.
تازه خیلی از این پسرها مشغول خواندن کنکور بوده اند که به دلیل قبول نشدن مجبور به دوری از
محیط درس و کنکور می شوند و بعد از سربازی هم که دیگر به کل از محیط درس دور شده اند
و نمی توانند در کنکور قبول شوند و یکی از دلایل اصلی قبولی بیشتر دختران در دانشگاه هم همین مسئله هست
دختران بدون دغدغه اگر قبول نشوند تا چند سال متوالی انقدر کنکو ر می دهند تا قبول شوند!ء
دولت می تواند به جای انکه دو سال وقت جوانان را تلف کند ان هم زوری و مفتی انها را دو سال به
مراکز فنی و حرفه ایی بفرستد تا بعد از دو سال فن و کاری را یاد گرفته باشند و بتوانند مشغول
یک کاری بشوندیعنی مثلا در قانون ثبت شود که اگر جوانی چند سال متوالی در کنکور قبول نشد
وارد مراکز فنی و حرفه ایی شود که اتفاقا یادگیری یک فن عملی خیلی بهتر از بسیاری رشته های تئوری
بدرد نخور دانشگاه است.بعد از اینکه این جوانان از این مراکز فنی و حرفه ایی خارج شدند بر حسب
تخصص خود وام بگیرند که بتوانند شغل مستقلی را برای خود دست و پا کنند یا اگر توانستند جایی استخدام شوند
وقتی تعداد سربازان هر سال را ببینید به عمق فاجعه پی می برید که چگونه از بی تدبیری دولتمردان
و قانون گزاران دارد میلیونها عمر جوان عمرشان بیهوده تلف می شود بدون اینکه تخصصی یاد بگیرند
اما حق را باید گرفت.پسران باید با تشکیل یک اتحادیه مثلا با نام اتحادیه پسران جوان با انجام میتینگ و
اعتصاب و تظاهرات و نافرمانیهای مدنی دیگر اعتراض خود را به این ظلم بزرگ نشان دهند
ارتش و پلیس اگر نیرو می خواهند طبق حقوق مسلم پسران باید تنها از بین نیروی داوطلب استخدام رسمی
کنند با حقوق کافی و بیمه و مزایا.جالب است که بدانید در بسیاری از کشورها به دلیل مخاطره امیز
بودن شغل ارتش و پلیس بالاترین حقوق به انها تعلق می گیرد و تازه با این وجود ارتش و پلیس مجبورند
مدام تبلیغات وسیع کنند تا نیروهای داوطلبی پیدا شوند که حاضر به استخدام شوند.ان وقت در ایران امروز
به زور و مفتی جوانان ما را می برند در سخت ترین کارها و اسمش را هم می گذارند خدمت مقدس!
تازه شنیده ام به سربازان صفر توهین زیادی هم می شود.خوب دیگر این خود مردم ما هستند که حق خود
را نمی دانند.مثلا حکم اعدام نباید وجود داشته باشد و حبس ابد باید بالاترین مجازات باشد اما در ایران امروز
حکم اعدام وجود دارد.یعنی در مقابل عمل زشت قتل قانون هم خود قاتل است!یا مثلا حکم
وحشیانه شلاق که مربوط به قرون وسطی است و اخوندهای عقب مانده تنها برای تحقیر ملت شریف ایران
ان را به کار می برند.یا مثلا ********** که یک نوع سلطنت اخوندی است و دیکتاتوری
یک اخوند چه حقی دارد که به اسم ********** سلطنت کند و دیکتاتوری تشکیل دهد؟باید بالاترین مقام
کشور رییس جمهوری باشد که هر چهار سال با رای مستقیم مردم انتخاب می شود.و شورای نگهبان
چه حقی دارد که بعضی از کاندیدهای ریاست جمهوری یا پارلمان را از کاندیدا شدن محروم می کند؟
خود مردم هستند که باید تصمیم بگیرند که به چه کسی رای بدهند و به چه کسی رای ندهند
شورای نگهبان چه حقی دارد که قانون تصویب شده توسط پارلمان را رد کند؟این که دیگر پارلمان نمی شود
بسیج چه حقی دارد در زندگی شخصی مردم دخالت کند؟
چرا حتی پوشش لباس که اولیه ترین حقوق یک فرد است زوری و اجباری است؟
چرا اسلام زوری در ایران حاکم است؟در حالیکه در خود اسلام هم چندین شاخه و زیر شاخه وجود دارد
و ما فقط چیزی حدود 62 مدل شیعه در جهان داریم و چهار مدل سنی و هزاران مذهب و دین دیگر
چرا پلیس ایران رفتار خشن و تحقیر امیز با مردم شریف ایران دارد؟
چرا شادی را از جوانان گرفته اند؟
چرا حقوق زنان پایمال می شود چه در قانون خانواده و چه در قوانین اجتماعی؟
چرا اقتصاد ایران انحصاری در دست چند مافیا است که دیگر مردم هیچ نفعی از ان ندارند؟
چرا دروس مدرسه و دانشگاه را با خرافات مذهبی مخلوط کرده اند ان هم فقط با یک مذهب انحصاری؟
چرا به خاطر قوانین عقب مانده ورزش زنان نابود شده است؟
را به خاطر قوانین عقب مانده جهانگردان کمی به ایران می ایند و از میلیاردها درامد ان بی بهره شده ایم؟
چرا به دلیل قوانین عقب مانده میزبانی هیچ مسابقات مهم ورزشی و فرهنگی به ایران داده نمی شود؟
چرا به دلیل قوانین مذهبی سینمای ایران سینمای ایران دچار سانسور شده است؟
چرا به دلیل قوانین مذهبی فضای غم بر جوانان حاکم شده تا انها یا خارج شوند یا بمانند و روان پریشی بگیرند؟
چرا مدارس دخترانه و پسرانه از هم جداست تا جوانان به صورت غیر طبیعی و روانی بزرگ شوند؟
چرا با وجود منابع مالی فراوان کودک خیابانی و فقیر وجود دارد؟
چرا درامد سرانه ایران پایین است؟
چرا تورم دور قمی است؟
و هزاران سوال دیگر.
اینها همه حقوق ملت شریف ایران است.که پایمال می شود.اما حق را باید گرفت
و تنها راه گرفتن حق از یک دیکتاوری نظامی اعتصابات سراسری است که کم هزینه ترین راه برای مردم است.
با تنها 3 ماه اعتصاب سراسری چنان فشاری بر پیکر حکومت دیکتاتوری اخوندها وارد خواهد امد که یا
به تغییر قانون اساسی و ایجاد اصلاحات اساسی فوری تن بدهند یا سقوط کنند.
فکر نمی کنم با این هم رنج و سختی و ظلمی که مردم ایران می کشند 3 ماه اعتصاب سراسری سخت باشد
تازه وقتی که بدانند با این کار به حقوق پایمال شده خود می رسند

hooya

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فرض کنیم یک لیسانسه بخواد بره سربازی . سنش تقریبا بین 23 تا 25 ساله .
توی این سن یک شخص باید بره دنبال کار و کاسبی . با این وضع تورم و مشکلاتی که جوونا دارن باید چندین سال کار کنه تا بتونه حداقل رفاه رو برا خودش فراهم کنه . تا می آد بجنبه می بینه که باید بره سربازی . اون هم دوسال
این یعنی عقب ماندن .
بیچارگی ...
بی زن و زندگی !!!!!
--------------------------
جدای از اینها سربازی بخصوص دوره آموزشی باحاله !

web_doost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با یک بودجه محدود سالیانه میشه یک ارتش تخصصی و داوطلب ساخت . منتها بیگاری کشیدن از مردم خیلی شیرینه . مزایای بسیاری داره . با یک تیر چند نشان زدن است .
به جای جذب نیروی داوطلب و پرداخت حقوق به آنها جوانان رو مجبور به انجام کاری میکنن که 100 درصد آنها علاقه ای بهش ندارن .

با یک برآورد ساده میشه فهمید که سالانه چه بودجه ای برای حذف خدمت سربازی نیاز است .

از هر سو که به این قضیه بنگرید خدمت سربازی با شیوه کنونی و در این دوره و زمانه توجیه ناپذیر است و پافشاری بر اجرای آن صرفا دلایل خاص دارد .

yebadbakht

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنام خدا
من یه ... (نمیدونم بگم جوون، بگم آدم، چی بگم، با من مثل هیچمدوم رفتار نشده) 24 ساله ام که بعد از 4 سال اذیت شدن تو دانشگاه (اگه واقعا بشه اسمشو گذاشت دانشگاه) حالا فارغ التحصیل شدم و باید طبق قوانین متعالی کشورم به خدمت مقدس سربازی برم. ولی از اونجا که ما همیشه بدهکاریم، حدود 10هزار تومن خرج تهیه ی مدارک مورد نیاز و پول پست کردم. تازه این علاوه بر وقتی که گذاشتم و پول رفت و آمدم، هست (خدارو شکر با روی کار اومدن دولت عدالتخواه جناب آقای دکتر احمدی نژاد هم که بساط وسایل نقلیه ی عمومی ارزان قیمت داره برچیده میشه).
راستش خیلی اعصابم خورد شده. پولی که با هزار زحمت و قرون به قرون جمع کردم رو باید بابت این امر مقدس بدم. نمیدونم چی بگم. تمام بدنم از خشم و ناراحتی میلرزه.
با شماره های معاونت وظیفه (3-77510920 و2 -77638470) هم که تماس میگیرم، یا اشغاله یا انقدر بوق آزاد میخوره که بیچاره خسته میشه و بوق خرابی میزنه.
این شد که گفتم حداقل واسه اینکه یه ذره آروم بشم، اینارو بنویسم و براتون فکس کنم. می دونم که اصلا بعیده این فکس به دستگاه فکستون برسه یا اینکه پرینت بشه، چه برسه به اینکه کی از مسئولین شریف و زحمتکشتون بخواد وقت با ارزششو حروم این درددلا بکنه؛ قط خواستم یه کم خودمو سبک کنم. آخه انقدر تنهام که با هیچکس درددل هم نمیتونم بکنم. دردمو به کسی هم که بگم، به جای همدردی نمک رو زخمم می پاشه.
حرف واسه گفتن زیاده، ولی دیگه بغضم گرفته و میخوام یه دل سیر گریه کنم. شاید اینجوری یه ذره سبک بشم، مگه چاره ی دیگه ای هم دارم؟
همیشه رو لباتون لبخند، جیباتون پر پول وفکرتون رها از بیچارگیهای یه همنوع باشه.

و من الله توفیق

یه بدبخت که همه ی پولشو برای خدمت به وطنش داد

sefid

Registered User
لایک‌ها
0
سربازی لازمه و مفید .
جدی میگم . خیلی چیزا یاد میگیرین.
منکه 27 ماه خدمت کردم . افسروظیفه . سه ماه اضافه خدمت بدلیل کتک کاری با مافوق:lol: . سرهنگمونو زدم.
character0144.gif

بالا