برگزیده های پرشین تولز

نقد آزاد و بررسی ارزهای رمزنگاری شده

بهترین بازار سرمایه گذاری از نگاه شما؟

• بازار مسکن

• ارزهای فیزیکی

• سکه و طلا

• بورس ایران

• ارزهای رمزنگاری شده

• دیگر...

Results are only viewable after voting.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
سلام و خسته نباشید خدمت کاربران پرشین تولز

در این تاپیک قصد داریم به نقد و بررسی ارزهای رمزنگاری شده ( ارزهای دیجیتال ) در تمام بخش ها بپردازیم، از جمله فلسفه ی ایجاد چنین بازاری، مشکلات، تفاوت ها، بدی ها و مزیت های این حوزه.

توجه داشته باشید:

در این تاپیک ایجاد هرگونه پست که در ارتباط با این حوزه باشد مجاز است ( چه موافق و چه مخالف ).

خواهشمندم قبل از ایجاد هرگونه پست در این تاپیک به قوانین زیر دقت فرمایید.

1. تحت هیچ شرایطی کاربر مجاز به توهین و یا خدایی نکرده ناسزا گویی نیست ( چه به اعضای انجمن و چه به افراد ایرانی خارج از انجمن )

2. تاپیک صرفا برای بحث و گفتگو ایجاد شده و از ایجاد هر گونه پست تبلیغاتی خودداری کنید.

3. تاپیک زیر صرفا برای علاقمندان به ارزهای رمزنگاری شده ایجاد شده است، در صورتی که شما علاقه ای به این بازار ندارید حدالامکان از حضور در این تاپیک خودداری فرمایید.

4. در ادامه ی قانون 3، شما میتوانید در همین تاپیک، تمام افراد فعال در این حوزه را نقد و یا از آنها انتقاد کنید و اگر کسی حوصله و اعصابش را داشت میتواند به پست شما پاسخ دهد.

تجارت در عصر کنونی از مرزها عبور کرده و پا به عرصه جهانی گذاشته است. در این میان وجود واسطه های زیاد از جمله نهادهای بین المللی باعث افزایش مشکلات در انجام معاملات جهانی گردیده است. به همین علت پول مجازی ایجاد گردید تا دست واسطه ها را در این میان کوتاه کرده و در روابط پولی و تجاری تسهیل ایجاد کند. ارز دیجیتال یک فرم از پول الکترونیکی است. بیشتر ارزهای دیجیتال به منظور امنیت بیشتر، حذف واسطه ها و ناشناس بودن طراحی شده اند. ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند که از رمزنگاری برای انتقال در اینترنت استفاده میکنند.

65824347473532839463.gif

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
خب، مثل اینکه کسی دوست نداره از معایب کریپتو بگه، پس من چون علاقه دارم به این مارکت از مزایای این بازار چند موردی رو بیان میکنم، اگر کسی میتونه من رو وارد چالش کنه
63.gif

1. 24 ساعته بودن مارکت ( بدون تعطیلی رسمی و غیر رسمی )
  2. بدون هیچگونه محدودیت سنی ( در هر سنی شما میتوانید به ترید و یا هودل کردن ) بپردازید.
  3. نوسانات زیاد این بازار، خب، خیلی ها این نوسانات رو عیب میدونن در صورتی که این یک فرصت عالی برای کسب سود بیشتر در کوتاه مدت است.
  4. جهانی بودن این بازار و آزادی کامل ( از هر قشر و با هر ملیتی ) شما میتوانید در این بازار مشغول به فعالیت شوید.
  5. شما میتوانید در کمترین زمان ممکن یک حساب باز کنید و در بخش دیفای بدون ارسال مدارک و تاییدیه ی دستی و پرداخت هزینه این مهم شدنی است.
  6. شفافیت کامل در این بازار، در واقع شما میتوانید از طریق بلاک چین و تریس کردن ورودی ها و خروجی های مارکت رو بررسی کنید.
  7. قفل/ بلوکه نشدن پول و یا منتظر ماندن در صف خرید
    ignat_02.gif
    ، در واقع شما میتوانید با هر قیمتی که دوست داشتید کوین مورد نظر خود را خریداری و یا به فروش برسانید، محدودیتی برای شما وجود ندارد.
  8. نوسان گیری ( ساعتی، روزانه و .... ) به هر تعداد و هر میزانی که شما مایل هستید بدون هیچگونه محدودیت برای حساب کاربری شما.
  9. منابع خبری بسیار زیاد و در سطح جهانی و بدون محدودیت. ( شما میتوانید با یک سرچ ساده و یا فعالیت در توئیتر ) به صورت کاملا آزاد به نقد و یا انتقاد این بازار بپردازید، در صورتی که هیچکس نمیتواند مانع کار شما شود، از طرفی سایت های خبری مزایا و معایب، خوبی ها و بدی ها را در کنار هم برای شما به اشتراک میگذارند.

فعلا همینا حالا تا بعد ببینیم چی میشه.

پ.ن: این مزایایی که بنده عرض کردم به این معنا نیست که این بازار بدون عیب و مشکل هست، بلکه به این معناست که این بازار بهترین بازار ترید در سطح جهانی هست که تا به امروز شاهد بودیم و بهتر از آن وجود ندارد.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
24 ساعته بودن مارکت ( بدون تعطیلی رسمی و غیر رسمی )
یکی از افتضاح ترین معایب کریپتو ۲۴ ساعته بودنش هست

متاسفانه در کشورهایی مثل ایران که در هر چیزی زیاده روی میکنند در کریپتو هم ترید کردن ۲۴ ساعته رو از افراد متعددی شاهد هستیم

بدون هیچ شکی ، هرچه بدون استراحت به معامله بپردازید احتمال شکست شما بیشتر و بیشتر خواهد شد

واقعا تعطیلی های روز شنبه و یکشنبه نعمت بزرگی برای بازارهای مالی موازی محسوب میشه . برنامه ریزی ، انالیز ، اصلاح ساختار ترید ، تفریح و . . . همگی در روزهای تعطیل به صورت حرفه ای رخ میده

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
خب، مثل اینکه کسی دوست نداره از معایب کریپتو بگه

این تاپیک مثل این میمونه که جمعیت معترض رو ببری تو بیابون و بگی تا دلتون میخواد داد و فریاد کنید
مخالفان تمایل دارند در تاپیک اصلی حضور به هم برسونن، در غیر اینصورت به تحصن در تاپیک مالباختگان ادامه میدهند 42k0e8p.gif

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
یکی از افتضاح ترین معایب کریپتو ۲۴ ساعته بودنش هست

متاسفانه در کشورهایی مثل ایران که در هر چیزی زیاده روی میکنند در کریپتو هم ترید کردن ۲۴ ساعته رو از افراد متعددی شاهد هستیم

بدون هیچ شکی ، هرچه بدون استراحت به معامله بپردازید احتمال شکست شما بیشتر و بیشتر خواهد شد

واقعا تعطیلی های روز شنبه و یکشنبه نعمت بزرگی برای بازارهای مالی موازی محسوب میشه . برنامه ریزی ، انالیز ، اصلاح ساختار ترید ، تفریح و . . . همگی در روزهای تعطیل به صورت حرفه ای رخ میده

جناب حسینی بد برداشت نشه، منظور من از 24 ساعته بودن به این معنا نیست که صبح تا شب گوشی دستمون باشه یا جلوی سیستم باشیم و ترید کنیم، منظور من این بود که شاید افرادی ( بر فرض مثال ) از ساعت 9 تا 12:30 مدرسه باشند، و عصر هم به درس خواندن و کمک به پدر و مادر بپردازند و فقط 2 ساعت آخر شب وقت آزاد داشته باشند، در نتیجه در کریپتو این امکان وجود داره که هر موقع دوست داشتی بشینی پای سیستم و ترید کنی.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
این تاپیک مثل این میمونه که جمعیت معترض رو ببری تو بیابون و بگی تا دلتون میخواد داد و فریاد کنید
مخالفان تمایل دارند در تاپیک اصلی حضور به هم برسونن، در غیر اینصورت به تحصن در تاپیک مالباختگان ادامه میدهند مشاهده پیوست 1241763

باور بفرمایید من به جمعیت معترض مورد نظر شما اهمیتی نمیدم فرجاد خان عزیز، نه به دلایل بَد، بلکه شاید آدم های فرهیخته ای هم در بین آنها باشد اما به این دلیل اهمیت نمیدم که آنها اهدافی غیر از بحث کردن منطقی را دنبال میکنند و صرفا دور هم هستند تا لحظات خوشی را در کنار هم سپری کنند :دی

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,482
بیت کوین جز اینکه باعث هدررفت منابع انرژی و حجم بزرگی از تولیدات الکترونیک و وقت و سرمایه مردم میشه، هیچ فایده ای نداره. دقیقا مثل جنگ کشورهای جهان سومه. یه سری آدم هی تو سر و کله هم میزنن و اینور و اونور رو منفجر میکنن، آخرشم هیچی:p:D

اگه یه بار دیگه برق ما رو قطع کنید، نفرین میکنم که بیت کوین تا 20 هزار دلار پایین بیاد142.gif

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
بیت کوین جز اینکه باعث هدررفت منابع انرژی و حجم بزرگی از تولیدات الکترونیک و وقت و سرمایه مردم میشه، . دقیقا مثل جنگ کشورهای جهان سومه. یه سری آدم هی تو سر و کله هم میزنن و اینور و اونور رو منفجر میکنن، آخرشم هیچی:p:D

افتک جان، بحث فقط سر بیت کوین نیست، بحث سر ترید کردن در مارکت کریپتو هست. تمام کوین ها هم نیازی به دستگاه استخراج و ماین ندارن که.
آخرین مقاله ای هم که خوندم مصرف کل ماینرهای دنیا اندازه ی یک کشور کوچولو موچولو تو شمال آفریقا هست.

هیچ فایده ای نداره

غیر منطقی. اگر هیچ فایده ای نداره چرا خود شما استفاده میکنید؟ :دی

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,482
افتک جان، بحث فقط سر بیت کوین نیست، بحث سر ترید کردن در مارکت کریپتو هست. تمام کوین ها هم نیازی به دستگاه استخراج و ماین ندارن که.
به نظر من این بازار از هدف اصلیش منحرف شده و از اینجا به بعد، جز ضرر برای عموم مردم هیچی نداره.

الان این بازار نقاط تاریک غیر قابل توضیح داره. الان بیشتر فعالیت در این بازار، خرید و فروش به قصد سود بردنه. تنها راه سود بردن هم اینه که یک ارز مرجع وجود داشته باشه که سود بر مبنای اون محاسبه بشه. درسته ؟ این ارز مرجع تا جایی که من متوجه شدم، تتره. یعنی چیزی که با تمام تعاریف ارز کریپتو تعارض داره. مرکزیت داره، به دلار وصله، محدودیت نداره و متولی خاص داره.

شاید دوستان خوششون نیاد، اما من به عنوان یک فرد آشنا به بازارهای مالی که به عنوان ناظر بیرونی به این بازار نگاه میکنم و حب و بغضی هم نسبت بهش ندارم ... چیزی که الان دارم می بینم، یک کازینوی خوش آب و رنگه که با واژه های قشنگ و اصطلاحات های تک میخواد ذهن مخاطب رو از واقعیت قضیه منحرف کنه. در کازینو هم هیچوقت افراد معمولی برنده نیستن. میگی نه، ببین بعد از چند سال زندگی کدومیک از بچه های پی تی که در این کار هستن، تغییر اساسی میکنه. من تقریبا مطمئنم که بیشتر از 2 درصد بچه ها بیشتر از سود بانکی سود نمیکنن.
آخرین مقاله ای هم که خوندم مصرف کل ماینرهای دنیا اندازه ی یک کشور کوچولو موچولو تو شمال آفریقا هست.
پس چرا برق ما میره ؟bav3_154fs759111.gif

قضیه برق شوخیه. در ایران حداکثر 5 درصد تولید برق صرف بیت کوین میشه
غیر منطقی. اگر هیچ فایده ای نداره چرا خود شما استفاده میکنید؟ :دی
دیگه استفاده نمیکنم. با این نوسانات شدید برای من به عنوان پول ارزش نداره

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
به نظر من این بازار از هدف اصلیش منحرف شده و از اینجا به بعد، جز ضرر برای عموم مردم هیچی نداره.

عموم اگر اطلاعات و دانششون رو بیشتر نکنن هر جا که برن، هر جا که باشن ضرر میکنن فرقی نداره.

الان این بازار نقاط تاریک غیر قابل توضیح داره. الان بیشتر فعالیت در این بازار، خرید و فروش به قصد سود بردنه.

افراد به چه نیت ارز، طلا، سکه و یا مثلا سهام خریداری میکنن؟ برای کمک به علم و بشریت؟

شاید دوستان خوششون نیاد، اما من به عنوان یک فرد آشنا به بازارهای مالی که به عنوان ناظر بیرونی به این بازار نگاه میکنم و حب و بغضی هم نسبت بهش ندارم ... چیزی که الان دارم می بینم، یک کازینوی خوش آب و رنگه که با واژه های قشنگ و اصطلاحات های تک میخواد ذهن مخاطب رو از واقعیت قضیه منحرف کنه.

واقعیت قضیه چیه؟

در کازینو هم هیچوقت افراد معمولی برنده نیستن. میگی نه، ببین بعد از چند سال زندگی کدومیک از بچه های پی تی که در این کار هستن، تغییر اساسی میکنه. من تقریبا مطمئنم که بیشتر از 2 درصد بچه ها بیشتر از سود بانکی سود نمیکنن.

در کازینو و قمار ( در هر بازاری ) بله حرف شما درسته ولی در کریپتو شما بپرسید ببینید چند % از افراد معمولی موفق شدن و در حوزه های مختلف کسب درآمد میکنن.

پس چرا برق ما میره ؟مشاهده پیوست 1241790

یک توضیح هم در مورد قمار بدم افتک جان، چون از شما واقعا این انتظار رو دارم که خیلی عمیق تر به مسئله نگاه کنید، ببینید از نظر من قمار به این معناست که شما گواهینامه نداشته باشی و رانندگی کنی، شما شنا بلد نباشی و بپری تو رودخونه، شما برنامه نویسی بلد نباشی و سفارش سایت بگیری و...

اما وقتی بلد هستی دیگه نمیشه قمار میشه ریسک، برای ریسک کردن و ترید کردن هم آموزش داریم که یکی از مهمترینش شناخت بازار هست، بعد مدیریت سرمایه و تا آخر که همش رو شما حفظ هستی، اما وقتی یه نفر میاد تو کریپتو لوریج میگیره بله قمار کرده و اصلا هم این مورد رو من تایید نمیکنم قبول هم ندارم.

اکثر افرادی که در بورس من میشناسم ضرر کردن، در همین کریپتو سودشون جبران شده و مطمئن هم باش اگر 90% ضرر هم کنند از این بازار دیگه خارج نمی شوند مگر اینکه مجبور شوند.

شما شاید بهتر از خیلی ها بدونی که ریالی به من بابت این پست ها و نظرات تعلق نمیگیره و میدونی که هدفم صرفا تبادل اطلاعات هست، من قبل از اینکه همکار انجمن هم بشم شاید هفته ای 1 پست هم نمیزدم دوستان شاهد هستند، دلیلش هم همین مواردی هست که شما دارید میبینید ولی الان صرفا به دلیل وظیفه ای که دارم فعال هستم، اگر همین امروز خلع درجه بشم دیگه من رو شاید هفته ای 1 بار هم نبینید اینجا :دی

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
پس چرا برق ما میره ؟
bav3_154fs759111.gif

فکر نکنم شوخی باشه :p
مثلا شما میگی 5% یا 10% مصرف برق کشور به خاطر بیت کوینه
ولی واقعیت اینه که 5 و 10% مصرف متمرکز شده توی شهر و هرکی عشقش کشیده سه چهار تا ماینر گذاشته توی خونش و به برق همون محدوده فشار زیادی وارد میکنن

اونایی که میخوان ماین بکنن باید مثل انسان با سرمایه گذاری منطقی خارج از شهر و توی مناطق صنعتی این کار رو میکردن که به شهر فشار زیاد وارد نشه ولی اینکار رو نمیکنن

چند سال بود برق ها دیگه نمیرفت دوباره از امسال شروع شده

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
ننگ ما ننگ ما، بیت کوین ا... عه ببخشید پر مصرف ما مشاهده پیوست 1241800

استخراج کوین به صورت غیر قانونی مثل تمام خلاف های دیگه ای هست که مورد تایید هیچ انسان آزاده ای نیست، اما مطمئنا استخراج غیرقانونی در 2-3 سال گذشته خیلی بیشتر بوده تا امروز، و الان چون حساسیت به وجود اومده خیلی راحت متوجه میشن و روزانه هم دارن یه سری دستگاه ها رو ضبط میکنن.

پ.ن: من نه به استخراج قانونی علاقه ای دارم و نه غیر قانونی :دی

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,482
عموم اگر اطلاعات و دانششون رو بیشتر نکنن هر جا که برن، هر جا که باشن ضرر میکنن فرقی نداره.
اختلاف نظر ما دقیقا همینجاست. شما اعتقاد داری که مشکل از مردمه. من اعتقاد دارم که مشکل از بازاره ... من بارها دیدم که در بازار بورس یا فارکس یا همین کریپتو، بعضی ها (مخصوصا کسانی که تازه یه سودی کردن و اعتماد به نفسشون بالا رفته:D) میگن باید دانشتون رو زیاد کنید یا اطلاعات کسب کنید، آموزش ببینید و از این حرفا ... یه بیچاره ای هم که تازه وارد این بازارها شده فکر میکنه الان اون طرف داره از هونولولو پست میده و علت عدم موفقیت خودش، کسب نکردن دانش و تلاش کم بوده.

در صورتی که شما که سال ها توی این بازار ها بودی میدونی که تقریبا تمام این حرف ها، بلوفه. تمام ما در زندگیمون افرادی رو دیدیم که به صورت حرفه ای عمرشون رو روی این کارها گذاشتن و تهش چیز زیادی هم عایدشون نشده.
از دوست های خود من کسی بود که واقعا در هر کدوم از این پدیده ها از بازاریابی شبکه ای گرفته تا ارز الکترونیکی و بورس ایران و خارج و کریپتو پیشرو بود و خیلی هم سمج:D. الان که به زندگیش نگاه میکنم، اگر اینهمه به قول خارجی ها افورت رو روی عملگی میذاشت، بیشتر گیرش می اومد. تازه همین صنار سه شاهی هم که گیرش اومده، بیشترش از آموزش و فروش کتاب و مشتری جور کردن برای کارگزاری و این کارها بوده.

مطمئن ترین این کارها بورس ایران بود که حتی اون رو هم اگر شما یک تحقیق میدانی انجام بدی می بینی که اکثریت چندان سودی نکردن.
یه کاربری به اسم behsen69 توی بخش تجارت فعال بود که میگفت 10 سال همه به من سرکوفت میزدن که پای کامپیوتر وقتتو تلف میکنی، الان در بورس 300 میلیون سود کردم و همه ازم راهنمایی میخوان:D. اگر یادتون باشه این بنده خدا جوگیر شده بود و میگفت اونس طلا آخر 2020 به بالای 3000 دلار میرسه و شاخص بورس با دلار 20 تومنی، 3 میلیون میشه و ... الان کو اون آدم ؟:D شرط می بندم دوباره دارن بهش سرکوفت میزنن که 300 میلیون سودت شد 100 میلیون، همینو از بورس بکش بیرون یه پراید بخر، بعدشم مثل بچه آدم برو سر یه کاری، وقتتو پای کامپیوتر تلف نکن:D

حرفم اینه که نه اون موقع که بورس اوج گرفت این بنده خدا نابغه بود، نه الان که بورس سقوط کرده عقب افتاده شده. جفتش اتفاقاتی بود که خارج از دست این بنده خدا بود و هر چقدر هم که حرفه ای بود، محال بود بتونه به دقت پیش بینیش کنه ... اشکال از بازاره نه افراد. گواه این حرفم هم تعداد فعالین این بازار و تعداد معدود افراد موفقشه. وقتی میگیم پزشکی شغل خوبیه، چون مثلا 90 درصد شاغلینش وضع خوبی دارن. حالا یکی بیاد بگه سنگ پا فروشی شغل خوبیه، استدلالش هم این باشه که من یه حسن آقا می شناسم که از این راه مولتی میلیاردر شد:D. یه حسن آقا که هیچی، 100 تا حسن آقا هم بیاد شما قبول نمیکنی سنگ پا فروشی شغل خوبیه، میگی حسن آقا شانس آورده یا اتفاقی بوده یا اصلا استثنا بوده.

وقتی یه نفر میخواد یک کاری شغلش باشه، باید یک حداقل ثبات و قابلیت پیش بینی داشته باشه اون شغل تا بشه روی درآمدش حساب کرد

افراد به چه نیت ارز، طلا، سکه و یا مثلا سهام خریداری میکنن؟ برای کمک به علم و بشریت؟
من نوعی به نیت پس انداز اینها رو میخرم. پس انداز قضیه اش فرق میکنه، شغل نیست.
به نظر من اگر کسی میخواد شغلش این باشه، باید به ترتیب صراف، طلافروش، سکه فروش و کارگزار سهام بشه.
واقعیت قضیه چیه؟
واقعیت قضیه اینه که این یه جور لاتاریه. ممکنه ببرید یا ببازید، منطق خاصی پشتش نیست. یعنی هست، اما نه از اون جنسی که شما بتونید الگوش رو پیدا کنید

در کازینو و قمار ( در هر بازاری ) بله حرف شما درسته ولی در کریپتو شما بپرسید ببینید چند % از افراد معمولی موفق شدن و در حوزه های مختلف کسب درآمد میکنن.
به نظر شما چند درصد موفق شدن ؟ به نظر من خیلی کمتر از اون چیزی که در تصور شماست. به حرف مردم زیاد اعتماد نکن. 90 درصد ایرانی ها اگر زمین بخورن، تا خونه سینه خیز میرن که ضایع نشن:ROFLMAO:
تازه بازار فعلی کریپتو دقیقا مثل پارسال بورسه که اتفاقا به نفع فعالین شد. چطوری؟ اینطوری که سرعت جهش اونقدر بالا بود که خیلی ها از فروش جا موندن و سودشون زیاد شد. طرف بیت کوین خرید 20 هزار دلار، تا اومد تصمیم بگیره بفروشه یا نه، شد 60 هزار. اگر همین رشد در طول دو سال انجام میشد، اکثریت در قیمت های پایینتر میفروختن. در بورس هم پارسال همین اتفاق افتاد. سود های چند صد درصدی در طول کمتر از یکسال کردن. اتفاقا همین هم باعث شد امسال گول بخورن و ضرر کنن

یک توضیح هم در مورد قمار بدم افتک جان، چون از شما واقعا این انتظار رو دارم که خیلی عمیق تر به مسئله نگاه کنید، ببینید از نظر من قمار به این معناست که شما گواهینامه نداشته باشی و رانندگی کنی، شما شنا بلد نباشی و بپری تو رودخونه، شما برنامه نویسی بلد نباشی و سفارش سایت بگیری و...

اما وقتی بلد هستی دیگه نمیشه قمار میشه ریسک، برای ریسک کردن و ترید کردن هم آموزش داریم که یکی از مهمترینش شناخت بازار هست، بعد مدیریت سرمایه و تا آخر که همش رو شما حفظ هستی، اما وقتی یه نفر میاد تو کریپتو لوریج میگیره بله قمار کرده و اصلا هم این مورد رو من تایید نمیکنم قبول هم ندارم.

اکثر افرادی که در بورس من میشناسم ضرر کردن، در همین کریپتو سودشون جبران شده و مطمئن هم باش اگر 90% ضرر هم کنند از این بازار دیگه خارج نمی شوند مگر اینکه مجبور شوند.
ببین من در استفاده از واژه قمار اشتباه کردم، چون بار معنایی منفی هم داره. منظور من از قمار هر چیزیه که درصد بالایی از شانس و عدم قطعیت و از اون مهمتر پارامتر های خارج از دست ما در اون دخیله. نه اینکه منظورم بازی باشه. با این تعریف من در هر کاری میشه قمار کرد، حتی در یک نوآوری صنعتی ... این کار ترید کریپتو هم در حال حاضر به نظر شخصی من:D، قمار محسوب میشه
شما شاید بهتر از خیلی ها بدونی که ریالی به من بابت این پست ها و نظرات تعلق نمیگیره و میدونی که هدفم صرفا تبادل اطلاعات هست، من قبل از اینکه همکار انجمن هم بشم شاید هفته ای 1 پست هم نمیزدم دوستان شاهد هستند، دلیلش هم همین مواردی هست که شما دارید میبینید ولی الان صرفا به دلیل وظیفه ای که دارم فعال هستم، اگر همین امروز خلع درجه بشم دیگه من رو شاید هفته ای 1 بار هم نبینید اینجا :دی
بله میدونم و از قدیم هم میدونم که شما انسان منصف و منطقی هستی و همیشه از همصحبتی با شما در انجمن خوشحال میشم و از دانشتون استفاده میکنم:):love:

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
اختلاف نظر ما دقیقا همینجاست. شما اعتقاد داری که مشکل از مردمه. من اعتقاد دارم که مشکل از بازاره ... من بارها دیدم که در بازار بورس یا فارکس یا همین کریپتو، بعضی ها (مخصوصا کسانی که تازه یه سودی کردن و اعتماد به نفسشون بالا رفته:D) میگن باید دانشتون رو زیاد کنید یا اطلاعات کسب کنید، آموزش ببینید و از این حرفا ... یه بیچاره ای هم که تازه وارد این بازارها شده فکر میکنه الان اون طرف داره از هونولولو پست میده و علت عدم موفقیت خودش، کسب نکردن دانش و تلاش کم بوده.

خب ببین شما کلا نظرتون اینه که بازارهای مالی و کلا ترید مشکل داره، به این دلیل که افراد زیادی ضرر میکنن، بیشتر بحث سر بهترین بازار برای یک تریدر بود، البته باز همین رو من مقایسه میکنم و جواب میدم:

اول در مورد بورس، خب ببین بورس متاسفانه یا خوشبختانه به دلایل سیا*سی هست که خیلی از افراد بهش انتقاد میکنن، خیلی ها در بورس الان رئیس جمهور رو مقصر میدونن در صورتی که خود من 100% مخالف این موضوع هستم و کلا بالا پایین شدن تو بازار مالی رو امری طبیعی میدونم، مشکل من با بورس ایران اینه که نباید میذاشتن انقدر باد بشه، این همه کارشناس و اقتصاددان هشدار دادن ولی متاسفانه گوشی بدهکار این حرف ها نبود و کلا دلیل باد شدنش هم در این 2 سال رو شما و من خوب میدونیم.

این به کنار، منتهی در مقایسه با بازار کریپتو خب من طبیعتا کریپتو رو میپسندم بنا به دلایلی که در اولین پستم اشاره کردم.

و اما در مورد فارکس:

چند تا مسئله وجود داره، اونم اینکه به طور تقریبی 90% افراد در این بازار شکست میخورن حتی افرادی که واقعا دانشش رو هم داشتن، درسش هم خوندن و تجربش رو هم داشتن، حتی کارگزاری ها اذیت میکنن و باعث میشن که مشتری آسیب ببینه. اینم بگم که از سال 2017 تا به امروز هر چی فارکس کار میشناختم وارد کریپتو شده، نه صرفا به خاطر رشد این چند مدت.

عیب دیگه ای که فارکس داره کال مارجین شدن هست که شما پولت صفر میشه و کلا نابود میشه موجودیت.

متمرکز هست و خیلی موارد دیگه.

اما در مورد کریپتو من فقط یک مثال بزنم:

در سال 2017 که اوج قیمتی بیت کوین بود ارزش بیت به ریال حدود 90 میلیون تومان بود، اگر تمام ایرانی ها در بالاترین قیمت هم بیت کوین خریده بودند و در پایین ترین قیمت یعنی حدود 4 هزار دلار میفروختند باز هم از لحاظ ریالی توی سود بودن، جالب نیست؟ خب حالا شاید بگی ارزش ریالشون که کم شده، خب این ریال اگه تو بانک بود چه اتفاقی واسش میفتاد؟

من میگم شاید اصلا فردا بیت نابود بشه، هیچ تضمینی و یا قراردادی مبنی بر ماندگاریش نیست، ولی سابقه ی بیت نشون داده که قابل اعتماد هست، همینطور که شما میخواهی به دوستت پول قرض بدی نگاه به سابقش میکنی، ببینی اصلا آدمی هست که بخواد سر موقع پس بده یا نه؟ :دی

شما در کریپتو میتونی ماین کنی ( بدون ضرر )، میتونی خرید و فروش آنی کنی، میتونی هودل کنی ( سرمایه گذاری ایمن ) کنی میتونی ریسک کنی و... اما در پایان اگر بازار رو خوووب شناخته باشی بعیده که ضرر کنی، اما اما اما بله صحبت های شما هم درسته و من قبول دارم، اما برای من و بقیه که به ترید علاقمند هستند جای بهتری سراغ دارید؟ بفرمایید

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
@Webmoney-XCH

این مورد رو هم اضاف میکنم شاید شما بهتر متوجه صحبت من بشی:

ببینید شما یه موقع میگید که تماشای فوتبال چه به درد میخوره؟ به جز اینکه از کار و زندگی عقب میمونی، به جز اینکه به درسِت لطمه میزنه و...

خب این نظریه منطقی هست و قابل بحث. اما یه وقتی شما میای میگی فوتبال خوووب نیست بیا برو مسابقات شمشیر زنی رو یا مثلا شطرنج رو ببین و لذت ببر!!!!

چرا؟ چون شما مربی یا استاد شطرنج هستی و بنا به دلایلی به این ورزش علاقمند هستی، اینجا دیگه حرفت نه منطقی هست و نه عقلانی و اصلا دیگه جای بحث کردن نداره :دی

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
کریپتو به عنوان تکنولوژی واقعا متفاوته با وضع فعلی کوین ها! مزایایی که خود تکنولوژی داره انکار ناپذیره ولی خود کوین ها عملا مسیر دیگه یا رو میرن! همونطور که پول کاغذی پشتوانه لازم داره برای ارزش پیدا کردن به نظرم استفاده از کوین ها به عنوان یه کالای ارزشمند نیاز به پشتوانه داره! البته خوب یه سری کوین ها پشتوانه دارند ولی اونا بحث نوسان ندارند که اصلا مارکتی برای نوسان مستقیم داشته باشن! کوین ها با شیوه فعلی فرقی با پانزی اسکیم ندارن! کاری ندارم بقیه دوستان چه دفاعی میکنند از کوین ها ولی واقعیته!

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
کریپتو به عنوان تکنولوژی واقعا متفاوته با وضع فعلی کوین ها! مزایایی که خود تکنولوژی داره انکار ناپذیره ولی خود کوین ها عملا مسیر دیگه یا رو میرن!

سلام

شاید مثالم درست نباشه اما میگن هر مسجدی یک دستشویی هم داره، کریپتو هم همینه، 10000 تا کوین الان ایجاد شده که چه مشکلی رو در دنیا حل کنه؟ خب معلومه که حداقل 50%ش اصلا ارزشی ندارن و نیتشون خالی کردن جیب مردم هست و در نهایت شاید 20% قابلیت پیشرفت داشته باشند.

همونطور که پول کاغذی پشتوانه لازم داره برای ارزش پیدا کردن به نظرم استفاده از کوین ها به عنوان یه کالای ارزشمند نیاز به پشتوانه داره!

خب الان منظور شما این نیست که پول های کاغذی پشتوانه دارند درسته؟

The United States dollar is not backed by gold or any other precious metal. In the years that followed the establishment of the dollar as the United States official form of currency, the dollar experienced many evolutions​

در ایالات متحده طبق اصلاحات ریچارد نیکسون به‌نام «شوک نیکسون» در ۱۹۷۱ بر نمایندگی پولی مستقیم دلار آمریکا به طلا پایان داد. از آن زمان تا به حال همهٔ پول‌های مورد استفاده در سراسر دنیا از جمله دلار آمریکا، پوند انگلستان، یورو و ریال ایران پول بی‌پشتوانه‌اند.

البته خوب یه سری کوین ها پشتوانه دارند ولی اونا بحث نوسان ندارند که اصلا مارکتی برای نوسان مستقیم داشته باشن!

به نظر من هیچ کوینی پشتوانه نداره به معنای واقعی کلمه و اون چیزی که شاید در ذهن شماست، پشتوانه ی کریپتو اقبال مردم، حمایت آن توسط خود مردم، سازمان های مردم نهاد و ماینرهای شبکه هستند.

یکی از تفاوت های خوبی که کوین هایی مثل بیت کوین که مکس ساپلای دارند اینه که حداکثر یک تعداد واحد مشخصی در دنیا وجود خواهد داشت، شما نمیتوانید با زدن یک دکمه بر فرض مثال 1 واحد بیت کوین در کمترین زمان چاپ کنید ( تولید کنید )، احتمال تقلبی بودن آن تقریبا صفر است، و به قول این تبلیغاتی ها همراه با هزاران فواید دیگر :دی

کوین ها با شیوه فعلی فرقی با پانزی اسکیم ندارن! کاری ندارم بقیه دوستان چه دفاعی میکنند از کوین ها ولی واقعیته!

معنی سیستم پانزی به صورت کتابی:

یک طرح پانزی (Ponzi scheme)، ترفندی برای کلاهبرداری است که در آن یک کلاهبردار یا همان طراح پانزی، به افراد ناآگاه وعده می‌دهد که اگر پول‌هایشان را در اختیار او قرار دهند، با آن پول‌ها کار خواهد کرد و سودهای نجومی و تضمینی به سرمایه‌گذاران خواهد داد.

اینجا طراح یا کلاهبردار پانزی کیه؟

چه کسی در این سیستم از شما پول درخواست میکنه که شما پولتان را در اختیار او قرار دهید؟

و چه کسی گفته با پولهای شما کار خواهد کرد؟

و چه کسی به شما تضمین سود خواهد داد؟

هیچکدام از این توضیحاتی که داده شده برای مشخصا بیت کوین صدق نمیکند، افراد با چسباندن یک سری کلمات به این بازار سعی بر تخریب این حوزه دارند.

پ.ن: در حال حاضر ما 10 هزار تا کوین داریم که من به جرات میتونم بگم 20% از آن فقط و فقط به این دلیل ایجاد شده اند که از نام کریپتو و بیت کوین برای جذب سرمایه و کلاهبرداری اقدام کنند، مثل بیت کانکت و خیلی کوین های فعلی که حالا چون شاید بعضی ها ناراحت شوند من نام نمیبرم، اما همانطور که شما به میوه فروشی می روید و بهترین و سالم ترین میوه را انتخاب میکنید، اینجا هم همینطور هست.

پ.ن: به نظر من، ما وقتی میخواهیم یک تیم فوتبالی رو به طور کلی بررسی کنیم نباید فقط گیر به این بدیم که این تیم مربی خوبی نداره، یا مدیرعاملش آدم درستی نیست، شما اول تمام خوبی هاش رو لیست کن، بنویس حالا عیب و ایرادهایش رو هم بنویس و بعد مقایسه کن، آیا شما خودت رو از رانندگی محروم میکنی به این دلیل که شاید یک نفر خلاف جهت بیاد و بزنه خدایی نکرده به ماشین شما و آسیب ببینی؟

4xvim2p.gif

بالا