برگزیده های پرشین تولز

نقش دامنه در سئو و گرفتن بازدید

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
باسلام

خیلی وقت هست که این سوال تو ذهنم هست که آیا دامنه تو سئو و گرفتن بازدید موثر هست یا نه ! تو بعضی موارد به این نتیجه رسیدم که اثری نداره و تو بعضی موارد هم خودم تجربه کردم که با عوض کردن دامنه ی سایت بازدید بیشتر شده و تو برخی موارد هم نه برای همین خواستم یه تاپیک بزنم تا در این مورد یه بحث کاملی بشه تا بقیه افراد هم استفاده کنند.

الان برای شروع میخواستم بپرسم دامنه CO. ایندکس اش چطوره ؟ چون خودم یه سایت دانلود آهنگ با دامنه co زدم ولی بازدید اصلا نمیگیره که تنها علت اش رو من از دامنه میبینم
آدرس سایت : مجله موسیقی - دانلود آهنگ ، عکس خواننده ها

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
اگر منظورتون پسوند هست که اطلاعی ندارم
ولی خود دامین بسیار بسیار بسیار تاثیر داره تا جاییکه اگر هدفتون صرفا گوگله شده خط فاصله بزارید هم بزارید و کیورد اصلی سایت رو دامین کنید.

madman2011

Registered User
لایک‌ها
2,724
به نظر من كسي كه كارش درست باشه اين چيزاا تو موفقيتش تاثير نميذاره

من سايت موزيك ديدم كه با دامنه tk اومده بالا ولي بازديدش از ي سايت موزيك با دامنه com ‌بهتر بوده

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
به طور قطع پسوند دامنه هیچ تاثیری بر روی SEO نداره ، برای گوگل هم هیچ فرقی نمیکنه که شما از چه دامنه ای استفاده کنید.

Domain Extensions - Do They Matter? | SEO Discovery

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
خود من هم فکر نمیکنم پسوند اثر گذار باشه ولی اگه از دامنه نیست پس چرا ورودی گوگل نداره ؟
با اینکه سایت 1.5 ماه هست که راه اندازی شده و سئو قالب هم در حد مطلوبی هست و خیلی از نکات ریز توش رعایت شده و با توجه به موضوع که موزیک هست و قطعا سایت موزیک خیلی راحت میتونه بازدید زیاد بگیره این سایت در بهترین شرایط ورودی گوگل اش 16 تا بود در بقیه روزها زیر 5 تا هست ( آمار طبق گوگل وبمستر )

behroozkami

Registered User
لایک‌ها
91
پسوند هیچ تاثیری توی دامنه ندارد ، اما بهتر است از پسوند رایگان مثل tk استفاده نشود
خود کلمه دامنه بسیار مهم است و به عنوان یک کلمه کلیدی محسوب می شود...

the end

rezashirazim

Registered User
لایک‌ها
161
به طور قطع پسوند دامنه هیچ تاثیری بر روی SEO نداره ، برای گوگل هم هیچ فرقی نمیکنه که شما از چه دامنه ای استفاده کنید.

Domain Extensions - Do They Matter? | SEO Discovery

اینطوری ها هم نیست که شما میگین. در برخی مواقع تفاوت هایی وجود داره که خاص هست و در حد پیشرفته خودش را نشون میده.

farbodpoles

Registered User
لایک‌ها
481
پسوند هیچ تاثیری نداره ...
قبلا عنوان دامنه تاثیر داشت نه زیاد ... ولی هر لحظه که گوگل اپدیت میکنه تاثیرش رو کم میکنه و الان به صفر رسیده میبینید که ادرس گوگل google هست نه search ...

mohsen.unlimited

Registered User
لایک‌ها
340
دوستانی که مثل دوستمون این سوال رو دارند توجه کنید:
نام دامنه یکی از 200 فاکتوری هست که توی رتبه بندی موثر هست و بیشتر توی یاهو و بینگ موثر هست تا گوگل.فقط یک دویستم.
دامنه ها رایگان تاثیر کمتری در رتبه بندی دارند.
دامنه های قدیمی و یا با تاریخ انقضای چندساله تاثیر بهتری در رتبه بندی دارند.
بهتره کلمه کلیدی بصورتی که بشه به انگلیسی ترجمه بشه (یعنی فینگلیش نباشه)،توی دامنه وجود داشته باشه.
بهتره دامنه تا جای ممکن کوتاه باشه.
دامنه های دات کام برای سئو بهتر هستند.
پارک چند دامنه روی یک هاست مضر هست.باید از 310 Redirect استفاده کنید.
برای سئوی دراز مدت سایتتون این رو در نظر بگیرید وقتی برند شما و سایت شما توی حوزه ای که فعالیت می کنید برتر و معروف شد،اون موقع اسم شما برای کاربرانی که تایپ می کنن اهمیت پیدا میکنه و بهتره به یاد ماندنی باشه.مثلا نیاید
از دامنه های با اسم ها قرو قاتی استفاده کنید.
بهتره توی دامنه عدد و خط تیره نباشه.نه به خاطر کاربر.چون موتورهای جستجو حدس میزنن شما میخواید از یه سایت دیگه با همین اسم استفاده کنید و مجبور شدید از عدد و خط تیره استفاده کنید.این کار رو نکنید.برای خودتون برند مختص خودتون بسازید و روی اون کار کنید.حتی اگه کلمه کلیدی حوزه کار شما در دامنه وجود نداشته باشه.
برای انتخاب دامنه ول از همه چی موتور جستجو رو در نظر بگیرید.کسی نمیاد تایپ کنه.حتی ملت حاضرن اسم دامنه رو توی گوگل سرچ کنن اما مستقیم وارد نکنن.
دامنه های قدیمی تاثیر بیشتری دارند.

شما سعی کنید موارد بالا رو تاجایی که میتونید رعایت کنید.اما اگر هم موارد بالا رو رعایت نکنید می تونید به نتیجه بهتری نسبت به رقبایی که موارد بالا رو رعایت نکردن برسید.پس خیلی درگیر دامنه و اسمش نباشید.شما به صورت اصولی اقدام به سئوی سایت خود کنید.

اما در نهایت پاسخ اینکه دامنه چقدر مهمه :
اسم دامنه خیلی مهم نیست.

Last edited:

vatanniaz

Registered User
لایک‌ها
109
دوست عزیز خود دامنه با توجه به موضوع سایت تاثیر بسیار زیادی میتونه داشته باشه ولی پسوند خیر.
موفق باشید.

rezashirazim

Registered User
لایک‌ها
161
دوست عزیز خود دامنه با توجه به موضوع سایت تاثیر بسیار زیادی میتونه داشته باشه ولی پسوند خیر.
موفق باشید.

فقط برای اینکه دوستان در جریان باشند یک مثال میزنم. سرورهای گوگل در کشورهای مختلف نتایج مختلفی را ارائه می دهند و دیتابیس ها متفاوت هستند، برای تست این موضوع می توانید یک عبارت را از داخل ایران و سپس از یک آی پی خارج از ایران جستجو کنید و تعداد نتایج و رتبه بندی را مقایسه کنید. یکی از تکنیکهای پیشرفته سئو این است که شما کاربر هدف خود را مشخص کنید و فقط برای نتایج آن کشور رتبه مناسبی کسب کنید. مثلا بگویید سایت من برای انگلیس طراحی شده و در سرچ نتایج انگلیس بالاتر میایید.
حالا فرض کنید من یک سایت .com دارم و میخوام به گوگل بگم که مشتری های سایت من در ایران هستند، چه اتفاقی میفته؟ کشوری به نام ایران در لیست کشورها نیست! بنابراین چنین امکانی ندارم. اما اگر یک سایت با پسوند .ir داشته باشم گوگل به صورت خودکار میفهمه که برای ایران هست و از این نظر پسوند .ir بهتر هست.

از طرف دیگه مت کاتز مدیر تیم اسپم گوگل در یک مصاحبه به صورت ضمنی گفته بود که دامنه هایی با پسوند edu امتیاز بیشتری دارند. در واقع شخصی ازش سوال کرده بود که آیا به این سایت ها امتیاز بیشتری می دهید و او در جواب گفت که ما هر کاری که فکرکنیم برای کاربرها بهتر هست (که نتایج دلخواه خودشون را پیدا کنند) انجام میدیم.

بنابراین اینطوری هم نیست که پسوند دامنه هیچ تاثیری نداشته باشه. اما همانطور که برخی از دوستان گفتند تاثیر زیادی نداره.

mihanseo

Registered User
لایک‌ها
12
پسوند دامنه مهم نیست ولی عمر دامنه به همراه پیج رنکش تاثیر فوق العاده ای تو سئو داره !

خودم به شخصه یک دامنه با عمر یکسال رو خریداری کردم ، روش سایت بالا اوردم و ظرف یک ماه که دوباره راش انداختم بازدیدش از 30 هزارتا ای پی گذشته !
http://mihanseo.org/wp-content/uploads/2013/08/Untitled.jpg

گراف :
http://mihanseo.org/wp-content/uploads/2013/08/dnc-mi82463m.png

پیشنهاد میکنم شما دامنه خریداری کنید که عمر بالا + پیج رنک داشته باشه .

البته اگر وردی خوبی ندارید ممکنه علتش دامنه و پسوند نباشه شاید ممکنه کیفیت سئو پست هاتون پایین باشه یا سایت تون رفته تو حالت سندباکس.

Web Master

Registered User
لایک‌ها
65
پسوند همونطور که دوستمون گفت تاثیری نداره ولی به عنوان مثال قصد راه اندازی سایت موزیک دارید

حتما از کلمه music در دامین استفاده کنید چون گوگل ترجمه می کنه و برای سئو مفیده

یکی از عوامل مهم دیگه عمر دامین هست که کی ثبت شده و کی انقضا میشه اگر 5 ساله ثبت شه بهتره

اگر قصد ثبت دامین delete یا انقضا شده رو دارید که پیج رنک و بک لینک دارن خوبه ولی باید هر چه سریع تر باهاش سایت بالا بیارید و اصولی پیش برید تا رنک رو حفظ کنه

reza23teh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
51
در بهینه سازی و برندینگ سایت همه چیز تاثیر گذار است از جمله دامنه، و نمیشه گفت دامنه مهم نیست و تاثیر چندانی نداره.
نام دامنه باید به یاد ماندنی، کوتاه، رند، استفاده نکردن از پسوندهای رایگان، بهتر اینه که از دامنه های معروف استفاده بشه مثل com net org ir و دارای کلمه کلیدی اصلی سایت باشه و کلمه استفاده شده به انگلیسی باشه، برای مثال در گوگل تایپ کنید دانلود آهنگ جدید، می بینید که اکثر سایتهایی که از کلمه music در دامنشون استفاده کردن در پیج اول هستن و همینکه کلمه music به صورت بولد شده ظاهر شده، همین اهمیت گوگل رو میرسونه.

در کل بودن کلمه کلیدی در دامنه و با پسوندهای معروف یک امتیازه نسبت به رقبا

برای بازدیدتون هم باید بگم که سعی کنید با کلمات کلیدی زیر بک لینک جمع آوری کنید، و در ابتدای عنوانهاتون از این کلمات کلیدی استفاده کنید.
دانلود آهنگ - آهنگ جدید - دانلود آهنگ جدید - آهنگ با کیفیت 320 - دانلود آهنگ با کیفت - دانلود آهنگ با کیفیت 320 - دانلود فول آلبوم و ...
در بک لینک سازی باید نکات زیر رو هم رعایت کنید.
به صورت صعودی بک لینک سازی کنید نه یکباره مثلا یک روز 5 تا روز بعد 7 تا روز بعد 10 روز بعدش 12 الی آخر ...
بیش از حد با کلمات تکراری بک لینک سازی نکنید چون گوگل در این صورت متوجه میشه بهتره که با کلمات متفاوت بک لینک جمع آوری کنید.
با کلمات کلیدی اصلی و خیلی مهم مثل دانلود آهنگ جدید رو از سایت های رنکدار 4 5 6 و بالاتر خریداری کنید.
سایت های رنک دار باید معروف باشن و از سایتهای فروش بک لینک بک لینک خریداری نکنید.
از سایتهایی بک لینک خریداری کنید که لینک خروجی کمتری دارن.

عید رو به همه شما عزیزان تبریک میگم طاعات و عباداتتون قبول باشه انشالله.

Last edited:

mohsen.unlimited

Registered User
لایک‌ها
340
دارای کلمه کلیدی اصلی سایت باشه و کلمه استفاده شده به انگلیسی باشه، برای مثال در گوگل تایپ کنید دانلود آهنگ جدید، می بینید که اکثر سایتهایی که از کلمه music در دامنشون استفاده کردن در پیج اول هستن
صرف نظر از موضوع تاپیک و پاسخ شما این استدلال شما که نقل قول کردم صحیح نیست.
اینکه اونایی که پیج یکن تو دامنشون موزیک هست دلیل نمیشه بگید بخاطر این بالان.از کجا میدونید اگه توش موزیک نبود بازم بالا نبودن؟حالا اتفاق نظر دارن همگی دوست دارن کلمه موزیکو تو دامنه ببارن.
بهتره بگید فقط یکی از صدها فاکتور موثره اون هم در کنار بقیه فاکتور ها.نه به تنهایی

reza23teh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
51
دوست عزیز اگه یک بار دیگه پاسخم رو بخونید ممنون میشم. اگه نگاه کنید درج کردم : در کل بودن کلمه کلیدی در دامنه با پسوندهای معروف یک امتیازه نسبت به رقبا
آیا شما اینو رد میکنید : در کل بودن کلمه کلیدی در دامنه و با پسوندهای معروف یک امتیازه نسبت به رقبا

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881

mohsen.unlimited

Registered User
لایک‌ها
340
دوست عزیز اگه یک بار دیگه پاسخم رو بخونید ممنون میشم. اگه نگاه کنید درج کردم : در کل بودن کلمه کلیدی در دامنه با پسوندهای معروف یک امتیازه نسبت به رقبا
آیا شما اینو رد میکنید : در کل بودن کلمه کلیدی در دامنه و با پسوندهای معروف یک امتیازه نسبت به رقبا
من فقط درباره اون جمله و استدلال که نقل قول کردم گفتم.
امتیاز نسبت به رقبا نه ولی یه فاکتور خیلی ضعیف هست.

سایتهایی که من سئو کردم و شرایط یکسانی از سایر نظرات داشتن اونایی که کلمه کلیدی تو دامنه بوده هیچ فرقی و راحتی بیشتری نسبت به اونایی که کلمه کلیدی توش نبوده نداشته برای من.

من یک سئو کار تازه کارم دلیل نمیشه که حرفام بی ارزش باشن
حق با شماست.دلیل نمیشه.اما ایشون منظورش کسی بود که تاپیک دو سال پیش رو بالا اورد.نه شما و صحبت ایشون ربطی به مباحث علمی نداشت.

بالا