برگزیده های پرشین تولز

نكات طراحي حرفه اي

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
سلام
من ميخواستم از تجربيات شما براي طراحي استفاده كنيم و روي نكات طراحي بحث بشه.
خب من ميخوام كه اين سايت رو ببينيد و ايراداتي كه برش وارد ميدونيد رو بگيد تا روش بحث بشه!
امكان داره از نظر بعضي دوستان سر تا پا ايراد باشه :happy: ولي ايرادي نداره.

چيزهايي از قبيل رنگ بندي و اندازه ها و نوع فونت ها و...

يه سوال ! مثلا زماني كه يك باكس كوچك ميخوايم طراحي كنيم براي رنگ بايد رنگ حاشيه و زمينه باكس و متن درون باكس و رنگ زمينه اصلي كه اون درش قرار داره درست قرار بديم ولي من هميشه در اين زمينه مشكل دارم. چطور ميشه اين هماهنگي رو انجام داد؟

پس هركدوم از دوستان حرفه اي و آماتور نظراتشون رو بگن
ممنون

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
ببين آصف جان بر طبق اون طرح لوگويي كه بهت دادم بايد رنگ حاشيه صفحه آبي باشه
براي قسمت لينك ها هم بايد رنگ سبز رو بذاري رنگ زمينه اصلي هم سفيد باشه اين نظر يه آماتوره ولي تركيبش
چيز جذابي در مياد . اين رنگهايي كه گفتم همشون بايد از جنس خود لوگو باشن

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
ممنون اسپيرو جان ... ديگر دوستان ؟ ...

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
درسته يكي از نكات طراحي معتبر بودن كد ها هستش. البته من روي اين مساله براي اين سايت وقت نگذاشتم ...

الزاما هم نيازي نيست كه در مورد اين سايت نظر بديد. فكر كنم هركدوم از بچه هايي كه اينجا كار طراحي انجام ميدن بعضي از تجربياتشون رو به اشتراك بزارن منبع خوبي ميتونه بشه و اميدوارم دوستاني مثل شايان علي_x وايت فلگ و بقيه اين تاپيك رو ببينند .

mohsenmx

Registered User
لایک‌ها
1
خوب بحث استاندرد سازی شد از همین Banner میتونی شروع کنی :

اندازه استاندارد برای Banner

468*60

marjan1982

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چرا این تاپیک رها شده و نکات طراحی حرفه ای توش بیان نشده؟

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
براي اينكه صاحبش از خيرش گذشت
183.gif

marjan1982

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:( حالا اگه خواهش بشه که ادامه بدین چی ؟:happy:

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از marjan1982 :
:( حالا اگه خواهش بشه که ادامه بدین چی ؟:happy:
ما كه خواهش كرديم نشد. شمام يه تلاشي بكن شايد شد

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
الان شما بفرمائيد موضوع بحث رو ... بقيه ادامه ميدن ... اگر هم به اين تاپيك ربط نداره يه تاپيك ديگه بزنيد.

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
شايان جان بايد ببخشيد اينو ميگم شايد درست نباشه ولي به هر حال بهتره براي افراد غير بومي كه اين تاپيكو ميخونن خيلي راحت براشون بگم اين فروم افراد طراح حرفه اي زيادي توش هستن و پست ميزنن ولي بيشتر به اين علاقه نشون ميدن كه چيزي رو كه با زحمت بدست ميارن براي خودشون نگه دارن. متاسفانه!
162.gif

البته بخش هاي ديگه سايت به هيچ وجه اينطور نيست و مطالب خوبي درش پيدا ميشه

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
آصف جان شما محبت كن موضوع سوالت يا چيزي كه ميخواي ياد بگيري يا بدست بياري ... يا ............ رو مطرح كن ... فكر نميكنم تو اين بخش كسي سوالي كرده باشه ... به جواب بمونه ! مگر اينكه خودش دنبال سوالش رو نگرفته باشه.

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
من نظرمو در مورد جو كلي بخش طراحي وب و اچ تي ام و سي اس اس گفتم. در ضمن شما پست يك اين تاپيك رو خونديد؟ آيا در همين حد كه يك باكس رو چطور طراحي كنيم از نظر رنگ بندي (سوال بسيار ساده) طي اين چند ماه كه تاپيك زده شده اطلاعات يا نظري نداشتي؟ ببخشيد من يكم رك هستم‌ !!
من نوعي با حتي با مرور سورس چند صفحه وب و صرف كمي وقت به جواب همه سوال هام ميرسم! اين جوابيه كه اينجا بهش رسيدم. بد نديدم نظرمو بگم. اشكالي درش اگه ميبينيد تاپيك قفل يا پاك ... در هر حال فرقي نميكنه.
اما درمورد:
فكر نميكنم تو اين بخش كسي سوالي كرده باشه ... به جواب بمونه
من به شخصه تعداد زيادي تاپيك در پرشين تولز نزدم ولي هر تاپيكي كه زدم سعي كردم به سبك همين تاپيك براي بحث كلي راجب موضوعي خاص بوده كه بعضا هم استقبال خوبي شده و يك منبع خوبي شكل گرفته. اينجا اگر دقت كنيد اسم تاپيك هست نكات طراحي ... و يك سوال نيست! ميشه ماهها بحث كرد و هزاران نفر هم استفاده كنن ولي حالا كه خودم صاحب نظر نيستم در اين زمينه و استقبال هم نشد (از طرف صاحب نظران!) پس سعي ميكنم كه خفه شم و كار خودمو بكنم!

در نهايت! نميخوام بحث رو به انتها بكشم. شما خودت به عنوان يه طراح وب و صاحب نظر، براي اينكه علاوه بر كارهاي مفيدي كه براي فروم تا حالا انجام داديد! اگر فرصت داري يك تاپيك با همين عنوان در همين بخش در مورد همين موضوع بزنيد و اين موضوع رو از نقطه نظر خودتون بهش بپردازيد. مطمئن باشيد براي خيلي ها مفيد خواهد بود.

از دست منم ناراحت نباش شايان جان دكترا گفتن ديگه اميدي بهم نيست
99.gif

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
در مورد اينكه كم نظري نداشتم در مورد اين تاپيك يا داشتم ... قبلا هم گفتم ... بازم ميگم . اينكه من مدير اين بخش هستم دليل نميشه هر تاپيكي زده شد توش پست بزنم !!! بقيه دوستان ماشالا اطلاعات خوبي دارن و راهنمايي هاي لازم رو انجام ميدن . در ضمن نحوه رنگ بندي يه باكس به بحث گرافيك تو طراحي وب برميگرده نه CSS !

در كل ! اين تاپيك رو نميبندم ... قفل و پاك هم نميكنم ! چون مشكلي توش نميبينم . در مورد نكات حرفه اي طراحي هم با اين عنوان ( كه موضوع ش خيلي گسترده هست ) تاپيكي نميزنم ... چون تجربه نشون داده اين طور تاپيك ها فقط چند روز ( اگر چند روز بشه ) فعال هست و بعد ديگه پستي توش زده نميشه .

براي همين بهتره سوال هاي ... و موضوع هاي بحث جزئي تر و تخصصي تر باشه تا به نتيجه بر سه . تاپيكهايي با موضوع كلي بايد خيلي مورد علاقه كاربرها باشه كه بحثش رو دنبال كنن ... كه CSS متاسفانه اينطور نيست و خيلي طرفدار پرو پا قرص نداره !

marjan1982

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
80.gif
لااقل دو تا نکته خوب حرفه ای بگین .من دلم خوش باشه .
دعا می کنم این تاپیک خیلی پربار بشه و بشه یه مرجع خوب برای امثال ماها که تازه css رو شروع کردن . .
79.gif

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
سعي ميكنم چند تا E-Book براي CSS بذارم ....

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
خيلي راحت براشون بگم اين فروم افراد طراح حرفه اي زيادي توش هستن و پست ميزنن ولي بيشتر به اين علاقه نشون ميدن كه چيزي رو كه با زحمت بدست ميارن براي خودشون نگه دارن. متاسفانه!

اگر همه مدیر بشن دیگه این مشکل بوجود نمیاد . چون اوصولا مدیران در سال های اول احساس مسعولیت میکنند :D:D:D:D:D

بالا