برگزیده های پرشین تولز

نمايشگاه كتاب:

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
كتاب خوب مي شناسيد اينجا بگيد اگه كسي هم تو هر زمينه اي احتياج به كتاب داره مطرح كنه شايد بقيه اطلاع داشته باشن.
فقط خواهشا" به اسم كتاب بسنده نكنيد و لااقل يادي از ناشرش بكنيد و البته اطلاعات تكميلي هم دادين كه چه بهتر.
اميد است كه چراغ اين سرا كشته نشود!

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
خوب برای اولین سوال کسی کتاب مهندس || دکتر! جبه دار رو در مورد مدارهای الکتریکی خونده؟بچه های اینجا خیلی بهش اعتقاد دارند حالا نمی دونم برای بحث مدارهای الکتریکی مناسبه یا اینکه بهتر از اون هم هست.

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
چه كار خوبي رو شروع كردي پيمان جان :)

كتابي كه معرفي ميكنيم فقط كه نبايد تخصصي باشه ؟همه جور كتاب ميشه ؟

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Spiro :
چه كار خوبي رو شروع كردي پيمان جان :)

كتابي كه معرفي ميكنيم فقط كه نبايد تخصصي باشه ؟همه جور كتاب ميشه ؟
خواهش مي كنم وظيفه بود. :)
محدوديتي نداره منتهي موضوع كتاب از اول مشخص بشه خيلي خوبه.اگه كسي هم كتاب رو خونده مختصرا" نظر خودش رو بگه و ....

s_m_razavi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با اجازه شما من يك ديكشنري انگليسي به انگليسي رو معرفي كنم كه جالب به نظرم ميرسه
MACMILLAN English dictionary for advanced learners of american english
روي جلدش هم يك علامت جايزه winnerهستش براي سال 2002
پيچيدگيهاي اكسفورد رو نداره و لغات رايجتر رو با يك رنگ ديگه متمايز كرده
من كه ازش خوشم اومده اما اكسفورد رو هم هيچ وقت كنار نميزارم ;)

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از electronic :
خوب برای اولین سوال کسی کتاب مهندس || دکتر! جبه دار رو در مورد مدارهای الکتریکی خونده؟بچه های اینجا خیلی بهش اعتقاد دارند حالا نمی دونم برای بحث مدارهای الکتریکی مناسبه یا اینکه بهتر از اون هم هست.

كتاب كه عاليه و فكر كنم همه جاي دنيا قبولش دارن! ولي نفس كتاب بتنهايي كافي نيست و استاد سهم بسزايي در آموزش و تفهيم مطالب داره! اونهم همچين كتابي كه زيربنايي شمرده ميشه. من كه با خود دكتر جبه دار گذروندم و كلي استفاده بردم از محضر استاد.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
كتاب كه عاليه و فكر كنم همه جاي دنيا قبولش دارن! ولي نفس كتاب بتنهايي كافي نيست و استاد سهم بسزايي در آموزش و تفهيم مطالب داره! اونهم همچين كتابي كه زيربنايي شمرده ميشه. من كه با خود دكتر جبه دار گذروندم و كلي استفاده بردم از محضر استاد.
عجب پس پیش به سوی مدار:happy:
خوش به حالتون مازولاق جان تو دانشگاه خودمون که فکر نکنم فرصتش بشه از محضر ایشون استفاده بکنم.هر چند که می دونم از دید خیلی ها اونی که ستون الکترونیک رو با دکتر جبه دار نگذرونه مهندس به حساب نمیاد! اما من زیاد خودمو به اینجور چیزا محدود نمی کنم اگه فرصتش بود استفاده می کنیم نبود هم آسمون به زمین نمیاد خودمون می خونیم حالا با یه خورده مشقت بیشتر....

راستی واقعا" بدون استاد مشکله؟ چون من می خوام تابستون روش کار کنم و کلاس و اینا هم فکر نکنم برم....

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از electronic :
عجب پس پیش به سوی مدار:happy:
خوش به حالتون مازولاق جان تو دانشگاه خودمون که فکر نکنم فرصتش بشه از محضر ایشون استفاده بکنم.هر چند که می دونم از دید خیلی ها اونی که ستون الکترونیک رو با دکتر جبه دار نگذرونه مهندس به حساب نمیاد! اما من زیاد خودمو به اینجور چیزا محدود نمی کنم اگه فرصتش بود استفاده می کنیم نبود هم آسمون به زمین نمیاد خودمون می خونیم حالا با یه خورده مشقت بیشتر....

راستی واقعا" بدون استاد مشکله؟ چون من می خوام تابستون روش کار کنم و کلاس و اینا هم فکر نکنم برم....

ديد خيلي ها رو ول كن پيمان جان! سعي كن ابهت اسمها نگيردت و بخصوص در مباحثه و جدل سر موضوعات علمي و فني اگر قبول مطلبي با منطق خودت جور در نمياد تسليم نظر طرف مقابل نشو حتي اگر صاحب نام باشه. البته اگر استاد درسيت باشه سر كلاس بهش گير نده ممكنه كم ظرفيت باشه و فكر كنه مچ گيري ميكني و دشمنت بشه. بعد از كلاس برو سر وقتش و موضوع رو مطرح كن با كلام و روشي كه خودت بهتر ميدوني. اگر قانع نشدي ازش فرصت بخواه تا خودت هم تحقيق كني (دانشجو يعني همين و البته اين موضوع رو هم در نظر بگير در 99 درصد موارد حق با استادت هست و مطلب هنوز براي خودت باز نشده كه گنگه!)
ميدوني كه حتي اينشتين هم سوتي علمي اساسي داشته و يا اديسون و تسلا يك دعواي مفصلي با هم داشتن كه آخرش هم تسلا برنده شد و البته دعوا ريشه اقتصادي و مالي داشت!
استاد خيلي مهمه ولي همه چيز نيست. خاصيت استاد خوب به اينه كه مطلبي رو كه خودت بايد 100 ساعت وقت بگذاري تا ياد بگيري به 10 دقيقه يادت ميده و استاد بد در انتقال يك مفهوم ساده هم مشكل داره. تجربه من اين بود كه استاد خوب بودن به داشتن اطلاعات بسيار زياد نيست بلكه تسلط نسبي به مطلب هم كفايت ميكنه. ولي بيان مناسب و استفاده از روشهاي تدريس خوب هست كه اثرش بيشتره. يعني استادي داريم كه واقعا باسواده ولي نميتونه خوب درس بده!
هيچوقت فكر نكن كه استاد خوبي نداري و حسرت بقيه دانشگاهها رو هم نخور- اينطوري از اون درس زده ميشي و خودت ضرر ميكني و از نظر رواني هم كم كم اين تفكر درت ريشه ميگيره كه از بقيه در سطح پايينتري هستي!

باز رفتم پشت تريبون!

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
ديد خيلي ها رو ول كن پيمان جان! سعي كن ابهت اسمها نگيردت و بخصوص در مباحثه و جدل سر موضوعات علمي و فني اگر قبول مطلبي با منطق خودت جور در نمياد تسليم نظر طرف مقابل نشو حتي اگر صاحب نام باشه. البته اگر استاد درسيت باشه سر كلاس بهش گير نده ممكنه كم ظرفيت باشه و فكر كنه مچ گيري ميكني و دشمنت بشه. بعد از كلاس برو سر وقتش و موضوع رو مطرح كن با كلام و روشي كه خودت بهتر ميدوني. اگر قانع نشدي ازش فرصت بخواه تا خودت هم تحقيق كني (دانشجو يعني همين و البته اين موضوع رو هم در نظر بگير در 99 درصد موارد حق با استادت هست و مطلب هنوز براي خودت باز نشده كه گنگه!)
ميدوني كه حتي اينشتين هم سوتي علمي اساسي داشته و يا اديسون و تسلا يك دعواي مفصلي با هم داشتن كه آخرش هم تسلا برنده شد و البته دعوا ريشه اقتصادي و مالي داشت!
استاد خيلي مهمه ولي همه چيز نيست. خاصيت استاد خوب به اينه كه مطلبي رو كه خودت بايد 100 ساعت وقت بگذاري تا ياد بگيري به 10 دقيقه يادت ميده و استاد بد در انتقال يك مفهوم ساده هم مشكل داره. تجربه من اين بود كه استاد خوب بودن به داشتن اطلاعات بسيار زياد نيست بلكه تسلط نسبي به مطلب هم كفايت ميكنه. ولي بيان مناسب و استفاده از روشهاي تدريس خوب هست كه اثرش بيشتره. يعني استادي داريم كه واقعا باسواده ولي نميتونه خوب درس بده!
هيچوقت فكر نكن كه استاد خوبي نداري و حسرت بقيه دانشگاهها رو هم نخور- اينطوري از اون درس زده ميشي و خودت ضرر ميكني و از نظر رواني هم كم كم اين تفكر درت ريشه ميگيره كه از بقيه در سطح پايينتري هستي!

باز رفتم پشت تريبون!
کاملا" تایید میشه.ماهم یه استاد فیزیک داشتیم خیلی باسواد بود اما متاسفانه نمی دونست چه جوری باید تدریس کنه.راستش منم زیاد درگیر اینجور قضایا نیستم و با تاکید رو اصل احترام متقابل هر چیزی رو از هر کسی نمی تونم بپذیرم.

در ضمن مازولاق جان اگه دست من بود نمی ذاشتم از پشت تربون برید کنار! چون حرفاتون خیلی به دل میشینه.:happy:بسی لذت بردیم.ممنون.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
دوستان کسی در مورد کتاب "هنر الکترونیک" اطلاعات داره.ماله علم و صنعته فکر کنم.اینکه واسه پایه ی الکترونیک خوبه یا بهتر از اون هم هست و .....
ممنون.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از electronic :
دوستان کسی در مورد کتاب "هنر الکترونیک" اطلاعات داره.ماله علم و صنعته فکر کنم.اینکه واسه پایه ی الکترونیک خوبه یا بهتر از اون هم هست و .....
ممنون.
راستي ببخشين الان يه چيزي يادم اومد. استادي داشتيم كه ميگفت قديما يه كتابي بوده به نام طراحي الكترونيك كه دقيقا در مورد طراحي مدارات از ابتدا توضيح داده بوده كه مثلا چطور مقاديرشون رو انتخاب كنيم و اينا.. من هر چي گشتم پيدا نكردم. اگه از دوستان كسي داره كمك كنه.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از daftarekhaterat :
راستي ببخشين الان يه چيزي يادم اومد. استادي داشتيم كه ميگفت قديما يه كتابي بوده به نام طراحي الكترونيك كه دقيقا در مورد طراحي مدارات از ابتدا توضيح داده بوده كه مثلا چطور مقاديرشون رو انتخاب كنيم و اينا.. من هر چي گشتم پيدا نكردم. اگه از دوستان كسي داره كمك كنه.
چیز خاصی پیدا نکردم عنوانش که آدمو تحریک می کنه...

یحتمل تو کتابخونه ی مازولاق جان پیدا میشه! :cool:

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از electronic :
چیز خاصی پیدا نکردم عنوانش که آدمو تحریک می کنه...

یحتمل تو کتابخونه ی مازولاق جان پیدا میشه! :cool:

همچين پيداس اينجا همه اهل دل ان...به به. دير نيست روزي كه دنيا به دست مهندسان الكترونيك فتح شود ! :D :blush: :p :lol:

من خودم مدار رو از روي كتاب هدتني خوندم...نمي دونم شنيدين يا نه. كتاب بدي نيست ولي زياده حجم اش. راجع به الكترونيك هم تمام دوستاني كه واقعاً مي خوان از الكترونيك لذت ببرن ( از تحليل الكترونيكي نه بستن مدار) توصيه مي كنم كتاب Design of analog CMOS integrated circuits by Behzad Razavi رو از دست ندين. البته هدف كتاب طراحي مدار مجتمع اه و در فوق الكترونيك با گرايش آنالوگ تدريس مي شه...اما بسيار بسيار زيبا و پر مفهومه و از ساده ترين مفاهيم شروع كرده. آقاي رضوي ليسانس رو در شريف خونده و فوق و دكترا رو در استنفورد گرفته. زمينه كاريش هم RF integrated circuits اه. ايشون جايزه خلاقانه ترين روش تدريس رو هم در 1997 گرفته. ( TRW innovative teaching award)

من كتاب الكترونيك Gray & Meyer رو هم دوست دارم :rolleyes:

jack_kilby

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از electronic :
ممنون.

ويرايش دوم اين كتاب(متن اصلي) رو مي تونيد از اينجا دانلود كنيد:
http://kazus.ru/ebooks/books/eng/12/0/2.html
البته تعداد زيادي كتاب در زمينه برق و كامپيوتر مخصوصا مخابرات رو مي تونيد از اينجا دانلود كنيد:
http://kazus.ru/ebooks/index.html
البته حجم اين فايلها خيلي زياده(در حدودGB 1.2 ) و نیاز به استفاده از اینترنت پر سرعت داره.

jack_kilby

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کتاب Solid State Electronic Devices از BEN G. STREETMAN و SANJAY BANERJEE در زمينه فيزيك الكترونيك
كه ترجمه ويرايش اول يا دومش رو (دقيقا نمي دونم) با نام فيزيك الكترونيك توسط اقايان رويين تن و صمدي
از انتشارات دنشگاه علم و صنعت ايران هم موجود هست.
البته من كتاب زبان اصلي رو توصيه مي كنم چون هم ويرايش هاي جديد تر اون رو متونيد استفاده بكنيدو
هم اينكه كيفيت تصاوير ونمودار هاي كتاب فيزيك الكترونيك(به لحاظ چاپي) بسيار پايين هست.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ch_hamid123 :
همچين پيداس اينجا همه اهل دل ان...به به. دير نيست روزي كه دنيا به دست مهندسان الكترونيك فتح شود ! :D :blush: :p :lol:

من خودم مدار رو از روي كتاب هدتني خوندم...نمي دونم شنيدين يا نه. كتاب بدي نيست ولي زياده حجم اش. راجع به الكترونيك هم تمام دوستاني كه واقعاً مي خوان از الكترونيك لذت ببرن ( از تحليل الكترونيكي نه بستن مدار) توصيه مي كنم كتاب Design of analog CMOS integrated circuits by Behzad Razavi رو از دست ندين. البته هدف كتاب طراحي مدار مجتمع اه و در فوق الكترونيك با گرايش آنالوگ تدريس مي شه...اما بسيار بسيار زيبا و پر مفهومه و از ساده ترين مفاهيم شروع كرده. آقاي رضوي ليسانس رو در شريف خونده و فوق و دكترا رو در استنفورد گرفته. زمينه كاريش هم RF integrated circuits اه. ايشون جايزه خلاقانه ترين روش تدريس رو هم در 1997 گرفته. ( TRW innovative teaching award)

بله دیگه آقا حمید:D اینده و حال و گذشته از آن الکترونیک بوده و هست و خواهد بود!
در ضمن ممنون به خاطر تو ضیحات.راستی میشه در مورد این کتاب Gray & Meyer بیشتر توضیح بدی؟ موضوعش چیه کلا"؟

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از jack_kilby :
ويرايش دوم اين كتاب(متن اصلي) رو مي تونيد از اينجا دانلود كنيد:
http://kazus.ru/ebooks/books/eng/12/0/2.html
البته تعداد زيادي كتاب در زمينه برق و كامپيوتر مخصوصا مخابرات رو مي تونيد از اينجا دانلود كنيد:
http://kazus.ru/ebooks/index.html
البته حجم اين فايلها خيلي زياده(در حدودGB 1.2 ) و نیاز به استفاده از اینترنت پر سرعت داره.
مرسی خیلی عالی بود.:)مخصوصا" اینکه تو نسخه ی اصلیش بابیلون هم ور دلمونه! البته باید به یکی بگم برام دانلود کنه این باریکه راه خودمون که افاقه نمی کنه.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از electronic :
مرسی خیلی عالی بود.:)مخصوصا" اینکه تو نسخه ی اصلیش بابیلون هم ور دلمونه! البته باید به یکی بگم برام دانلود کنه این باریکه راه خودمون که افاقه نمی کنه.
ما رو باش که فکر می کردیم نسخه ی الکترونیکیشون رایگانه!:blush: :(

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از daftarekhaterat :

نشنيدم و نديدم همچين اسمي! اگر هم بوده كه قديمي هست و الآن ارزشي نداره!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از ch_hamid123 :

كي دوستش نداره؟ اينهمه مطلب مفيد - اينهمه روش تحليل - اين زبان ساده و شيوا (انگليسي) - خيلي كم پيدا ميشه همچين كتابي!

بالا