برگزیده های پرشین تولز

نمايش نامه - فيلم نامه

kafkamedia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست من سبزينه يه تاپيك باز كرده بود با موضوع همين تاپيك ... درباره نمايش نامه ها و فيلم نامه ها ، .. بعد از هك شدن فورم اين تاپيك هم پاك شد . قرار شد سبزينه دوباره اين جا رو راه بندازه ، ولي انداخت گردن من .. به هر حال هركس كه خواست مي تونه نمايش نامه و فيلم نامه هايي رو كه خونده و از اون ها خوشش اومده رو اين جا معرفي كنه ..

Sabzine

Registered User
لایک‌ها
142
كافكا جان :cool: شما خيلي بزرگوار تر از اين حرفايي كه دست رد به سينه ي كسي بزني :p ...... اونم كسي مث ما , كه مخلص شما و اهالي هنره ...... مخلصيم ,خطي ..... در بست .... در باز ..... همه جوره ;) ..... ايشا ا... كه از اين بحث بشه چيزاي مفيدي دسگير همه بشه .

Sabzine

Registered User
لایک‌ها
142
براي اينكه بحث كاملتر بشه به اين سوالها جواب بدين : 1) چه فيلمنامه ها و نمايشنامه هايي خوندين ؟ .... 2) از كدومشون بيشتر خوشتون اومده ؟ و چرا ؟ .... 3) از نوشته هاي ( نمايشنامه يا فيلمنامه ) كي بيشتر خوشتون مياد ؟ و چه دليل ؟ .... 4) تا حالا خودتون هم چيزي نوشتين ( اگه بله, حتما كمي توضيح بدين ) ..... 5) يه " پيس" يا " فيلمنامه " بايد چه ويژگي هايي داشته باشه , تا شما خوشتون بياد و ازش راضي راضي باشين ؟ ........ همين بحث رو , فعلا اگه "صاحب نفسي " پيدا شد و جواب داد , ادامه ميديم ...... بعدش هم اگه عمري بود و سواتمون قد ميداد , بحث رو جدي تر دنبال ميكنيم ..... البته با اجازه ي بزرگتراي فاميل !!! ;)

kafkamedia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Sabzine :
كافكا جان :cool: شما خيلي بزرگوار تر از اين حرفايي كه دست رد به سينه ي كسي بزني :p ...... اونم كسي مث ما , كه مخلص شما و اهالي هنره ...... مخلصيم ,خطي ..... در بست .... در باز ..... همه جوره ;) ..... ايشا ا... كه از اين بحث بشه چيزاي مفيدي دسگير همه بشه .

من نوشابه خانواده بارون شدم !!!!!

kourosh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از kοorosh :
اين فيلم ها و نمایش نامه ها، نقش بسيار مهمى در از بين بـردن ارزش هـا، اخـلاق، مذهب، تقوا، غيرت و امور معنوى و توهین به مقدسات دارند.

:confused: مي شه بگي يعني چي؟ حرفي كه داري مي زني خيلي كليه، بيشتر توضيح بده.

Sabzine

Registered User
لایک‌ها
142
به نقل از kourosh :
:confused: مي شه بگي يعني چي؟ حرفي كه داري مي زني خيلي كليه، بيشتر توضيح بده.
راس ميگه :confused: ..... ما هم چيزي دسگيرمون نشد كه منظور چيه ؟؟؟؟؟!!!! :confused:

FARGO

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Sabzine :
براي اينكه بحث كاملتر بشه به اين سوالها جواب بدين : 1) چه فيلمنامه ها و نمايشنامه هايي خوندين ؟ .... 2) از كدومشون بيشتر خوشتون اومده ؟ و چرا ؟ .... 3) از نوشته هاي ( نمايشنامه يا فيلمنامه ) كي بيشتر خوشتون مياد ؟ و چه دليل ؟ .... 4) تا حالا خودتون هم چيزي نوشتين ( اگه بله, حتما كمي توضيح بدين ) ..... 5) يه " پيس" يا " فيلمنامه " بايد چه ويژگي هايي داشته باشه , تا شما خوشتون بياد و ازش راضي راضي باشين ؟ ........ همين بحث رو , فعلا اگه "صاحب نفسي " پيدا شد و جواب داد , ادامه ميديم ...... بعدش هم اگه عمري بود و سواتمون قد ميداد , بحث رو جدي تر دنبال ميكنيم ..... البته با اجازه ي بزرگتراي فاميل !!! ;)

سلام عرض شد...چون ما هم عشق فيلميم گفتيم يه چيزي بگيم
فيلمنامه من چند تايي خوندم خب بعدم فيلماشو ديدم
بيشترين حالي كه بردم فيلمنامه مظنونين هميشگي بود.
سه رنگ كيشلوفسكي هم خيلي توپ بود.

در ضمن در كتاب در بارانداز (كه فيلمشو بالا معرفيدين) يك فيلمنامه فيلم كوتاه هست كه رو دستش نيومده. 12 مرد يا 12 مرد خشمگين در مورد قضاوت يه هيات منصفه است در مورد يه مجرم. خيلي بيسته..

فعلا ارادتمنديم تا بعد

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
والا، خدمت سروران عزيزم عرض كنم كه، من فكر كنم به تعداد موهاي سرم فيلم ديدم (به خدا من كچل نيستم!!!) و مقادير معتنابهي هم فيلم‌نامه و نمايشنامه خوندم. آثار نگارشي هم، اي...ولي مال عهد عتيقن!
در مورد اينكه با چه كاري خيلي حال كردم، خب خيلي متفاوته. من با تمام كارهاي بيضايي حال مي‌كنم و كمتر كاري رو از هر كس ديگه‌اي خوندم كه تا اين اندازه خوشم بياد.
ولي خب خوش اومدن آدم از كاراي بيضايي يه مدله، مثلاً از انجمن شاعران مرده يا زندگي زيباست يه مدله و بقول دوستان از مظنونين هميشگي يه مدله.
شايد اگه ژانر مشخص‌تر بشه بشه دقيق‌تر بشه صحبت كرد.

kafkamedia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فيلم نامه فيلم " ترومن شو " يا همون نمايش ترومن رو كه اين هفته قرار بود از تلويزيون پخش بشه و نشد يكي از بهترين فيلم نامه هاييه كه من خوندم . نوشته اندرو نيكوله و رضا ثابتي ترجمه ش كرده .
لحظه هاي درخشاني كه توي فيلم وجود داره توي اين فيلم نامه به خوبي تشريح شده ، و البته فيلم چند صحنه اضافي نسبت به فيلم نامه ش داره .
ترومن شو اين هفته از برنامه سينما يك پخش مي شه .
روي جلد اين كتاب كه چاپ نشر ساقي هست ( با طراحي رضا عابديني ) رو ببينيد :
truman_2.jpg

معرفي پيتر وير ( كارگردان فيلم ) به نقل از پشت كتاب :
truman_4.jpg

(نمايش در ابعاد بزرگ )

MojtabaGol.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آخرين فيلمنامه ای که خوندم فکر می کنم «سينما پاراديزو» تورناتوره بود.
آخرين نمايشنامه هم يک نمايشی از مارگاريت دوراس بود اسمشو يادم نيست.
راستی يه سر به وب سايت/وبلاگ من بزنيد. نظراتون برام مفيده. (يادداشتهای سينمايی/فلسفی/شعرو...)
خوش باشيد

Sabzine

Registered User
لایک‌ها
142
عزيزان بيشترش كه درباره فيلمنامه و سينما شد ! ..... نمايشنامه و تئاتر پس چي ؟ ( يكم هم در اين مورد بنويسين ) ;) .... ما كاملا در حال فيض بردن از محضر اساتيد بزرگوار مي باشيم :cool:

FARGO

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از Ghazmar :
والا، خدمت سروران عزيزم عرض كنم كه، من فكر كنم به تعداد موهاي سرم فيلم ديدم (به خدا من كچل نيستم!!!) و مقادير معتنابهي هم فيلم‌نامه و نمايشنامه خوندم. آثار نگارشي هم، اي...ولي مال عهد عتيقن!
در مورد اينكه با چه كاري خيلي حال كردم، خب خيلي متفاوته. من با تمام كارهاي بيضايي حال مي‌كنم و كمتر كاري رو از هر كس ديگه‌اي خوندم كه تا اين اندازه خوشم بياد.
ولي خب خوش اومدن آدم از كاراي بيضايي يه مدله، مثلاً از انجمن شاعران مرده يا زندگي زيباست يه مدله و بقول دوستان از مظنونين هميشگي يه مدله.
شايد اگه ژانر مشخص‌تر بشه بشه دقيق‌تر بشه صحبت كرد.

من علاوه بر اینکه عاشق صورت نشسته غازمارم با حرفش هم موافقم.

اما یه چیزی در مورد فیلمنامه پدرخوانده 2 بگم که واقعا این فیلمنامه مقتبس از عجایبه. خیلی دوست دارم بیشتر توضیح بدم شاید وقتی دیگر!!!

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6
من ديروز خانه ي عروسك رو تموم كردم كلي هم حال كردم باهاش!

MojtabaGol.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستی من سوتی دارم. آخرين فيلمنامه ای که خوندم فيلمنامه "چشمان کاملا بسته" (Eyes Wide Shut) ساخته استنلی کوبريک بود. البته من اصل فيلمنامه انگليسی رو خوندم.... در ضمن نمايشنامه "داستان خرس های پاندا به روايت يک ساکسيفونيست که دوست دختری در فرانکفورت دارد" رو هم اگه نخونديد توصيه می شه شديد! چند وقت پيش هم تو تئاتر شهر اجرا شد که گويا توقيف شد...

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
سجادي جان، مخلصيم در بست، پيچ شمرون!
بهار خانوم، اون نمايشنامه رو تازه خريدي؟ من از 3-4 تا كتاب‌فروشي انقلاب پرسيدم نداشتنش. البته پارت رو نرفتم...اگه تازه خريدي بگو از كجا، ممنون.

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6
آقا غضمر! اين نمايشنامه ايه كه داريوش دزده(استاد مهرجويي رو عرض ميكنم!) از روش "سارا" رو ساخته. اينو خاله ام خيلي وقت پيش خريده..تاريخ چاپش پاك شده متاسفانه ولي همين كه قيمتش 90 تومنه گواهه! ببين غضمر مال انتشارات نمايشه آدرس رو زده توي تالار وحدت... شايدم بغلشه! نميدونم! به هر حال مگه بري خود انتشاراتي دنبال كتاب چون بعيد ميدونم بتوني توي كتاب فروشيا پيداش كني...

kafkamedia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مهرجويي كه گندش رو درآورده . از روي "بالابلندتر از هر بلند بالايي " سالينجر هم "پري" رو ساخته .
جالبه كه زمان اكران فيلم يه خبرنگار از مهرجويي مي پرسه شما از سالينجر اجازه گرفتين كه از روي كتابش اقتباس كنين ؟ مهرجويي هم جواب داده كه من از سالينجر اجازه نگرفتم ، ولي با پسرش رابطه داشتم !!!

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6
البته فقط از روي بالا بلند تر از هر بلند بالايي نبود... يعني در اصل داستان فراني و زويي بود بعد يك روز خوش براي موز ماهي و بالا بلند تر از هر بلند بالايي رو هم چپونده بود توش. انگار قسم خورده بود يه شبه ب.ينه به سر تا پاي خانواده گلس.. براي سارا جايزه بهترين فيلم نامه هم گرفت!! هيچ خري هم نبود انجا بگه هوي! مردك! تو حس نميكني اينو قبل از اينه بنويسي يه جاي ديگه خونده بودي؟!!

kafkamedia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
توي "پري" مهرجويي نيكي كريمي همون "فرني" كتاب فرني و زوييه و علي مصفا هم "زويي" يه . سيمور هم همون اسده كه نقششو خسرو شكيبايي بازي مي كنه . مهرجويي روي موزماهي هاي كتاب "دلتنگي هاي نقاش خيابان چهل و هشتم" سالينجر اسم "عشق نور" رو گذاشته !

kafkamedia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مهرجويي با اينكه تقريبا از تمام كتابهاي سالينجر رو با پررويي تمام توي يه فيلم استفاده كرده ، با وجود محدوديت هاي مسخره فيلم سازي توي ايران يه فيلم بي در و پيكر ساخته . پري از هر لحاظ فيلم ضعيفيه ، آيين بودا رو به اسلام تبديل كرده ، محيط ها رو كه توي كتاب هاي سالينجر وجه كاملا شهري دارند رو عوض كرده و بدتر از اين ، خواسته كتابها رو ايرانيزه كنه .
شايد توي اون سالها كه اين فيلم ساخته شد كسي كتابهاي سالينجر رو نخونده بود و براي همين اكثر منتقد ها و نويسنده ها از اون تعريف كردند ، ولي الان با تماشاي دوباره فيلم احساس خوبي به آدم دست نميده .

پري در كل فيلم احمقانه ايه !

بالا