برگزیده های پرشین تولز

نمایش فیلد سرچ شده در خروجی

fivestar

Registered User
لایک‌ها
0
در یه صفحه جستجو موردی که برای جستجو وارد میشه با محتویات چند تا فیلد مقایسه میشه یعنی مورد جستجو تو چند تا فیلد جستجو میشه .

با اضافه کردن پارامتر و استفاده از OR در قسمت Where کوئری مورد نظر این کار انجام میشه ولی مجبورم تمام اون فیلد هایی که جستجو میشن رو در قسمت SELECT بیارم .

برای نمایش خروجی کوئری از DataGrid استفاده کردم .

اگر بخوام فقط اون فیلدی که مقدارش تو سرچ پیدا شده رو تو خروجی ببینم باید چی کار کنم ؟؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
یک نکته برای من مبهم هست:
شما عبارت X رو در چند فیلد F1,F2,...Fn جستجو میکنین و میخواین اگر X در F3 بود فقط فیلد F3 برگرده. خوب اینجا یک سئوال پیش میاد : چه تضمینی هست که در همه رکوردها X فقط بتونه در F3 ظاهر بشه؟ بعبارت دیگه اگر در رکورد m در فیلد F3 باشه ممکنه در رکورد n در فیلد F5 باشه یا حتی در یک رکورد در چند فیلد باشه.

در نهایت هر چند که میشه کدی برای خواسته شما نوشت ولی فکر کنم FULL TEXT SEARCH اگر روشن باشه اینکار ساده تر انجام بشه حداقل اینکه نیازی به OR های متعدد نیست!

fivestar

Registered User
لایک‌ها
0
اگر در رکورد m در فیلد F3 باشه ممکنه در رکورد n در فیلد F5 باشه یا حتی در یک رکورد در چند فیلد باشه.

دقیقا زدی تو هدف !

فکر کنم بهتر باشه اول یه کم صورت مسئله رو ساده تر کنم .

فرض کنیم در هر رکورد مورد X که دنبال آن می گردیم حداکثر در یک فیلد وجود داشته باشد اونوقت باید چی کار کنیم ؟

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
خوب هنوز ابهام هست:

چون X میتونه در فیلدهای مختلف ظاهر بشه باید یک مکانیسم برای انتخاب فیلد خروجی تعریف بشه. بعنوان مثال اگر رکوردها بر اساس خاصی سورت شده باشن اولین رکوردی که X در یک فیلد اون (مثلا" F4) پیدا شده رو ملاک در نظر بگیریم و خروجی SELECT فقط شامل F4 باشه!

یک حسی به من میگه این نوع مسائل وقتی بروز میکنن که در فاز طراحی دقت کافی نشده باشه.

fivestar

Registered User
لایک‌ها
0
یک حسی به من میگه این نوع مسائل وقتی بروز میکنن که در فاز طراحی دقت کافی نشده باشه.

من هم همچین حسی پیدا کردم ولی کلی رو ساختار بانک اطلاعاتی فکر کردم . چیز چندان پیچیده ای هم نیست

یه جدول مادر داریم که توش فیلد ID جدولهای فرزند رو جمع کردیم یعنی از طریق ID هر فرزند با مادرش ارتباط داره !

ولی اینا اصلا به بحث ربط نداره چون فیلد های مورد نظرمون همشون تو یه جدول هستن !!!!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
خوب شما یک نمونه از دیتا و همچنین یک نمونه از خروجی مطلوب رو بگذارین تا راحتتر بشه تصمیم گرفت.

بالا