منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

نوشیدنی الکترولیت

imanghaderi

Registered User
تاریخ عضویت
12 اکتبر 2014
نوشته‌ها
145
لایک‌ها
19
سن
32
محل سکونت
tehran
نوشیدنی الکترولیت : الکترولیت ها شامل ویتامین ها و مواد معدنی مثل کلسیم، کلرید منیزیم، هیدروژن، فسفات و کربنات هیدروژن می باشند. این ویتامین ها و مواد معدنی برای بقای ما ضروری هستند. افراد ورزشکار به دلیل فعالیت بدنی بالایی که انجام می دهند بسیار عرق می کنند، بنابراین با خوردن نوشیدنی های الکترولیت می توانند تا حدود زیادی مواد معدنی دفع شده توسط عرق بدن را بازیابی کنند. اما افراد عادی که فعالیت های فیزیکی انجام می دهند نیز می توانند به نوشیدنی های الکترولیت نیاز داشته باشند. بخصوص زنان باردار حتی اگر **** متعادل داشته باشند باز هم به نوشیدنی های الکترولیت نیاز دارند. بنابراین حتی اگر ورزشکار نیستید هم مطلب زیر برایتان مفید خواهد بود، زیرا طرز تهیه ی سه نوشیدنی الکترولیت بسیار مفید را آموزش خواهیم داد.

55_10.jpg


نوشیدنی الکترولیت لیمو و آب نارگیل :
میوه های خانواده مرکبات به تسریع ترمیم عضله و بازگرداندن انرژی بعد از یک ورزش شدید، کمک می کنند. آب نارگیل نیز میزان پتاسیم بسیار بالایی دارد و نسبت به نوشیدنی های صنعتی میزان سدیم بیشتری نیز دارد. مواد لازم :

یک فنجان آب معدنی

نصف فنجان آب لیموی تازه

یک چهرم قاشق چایخوری نمک دریایی

سه فنجان آب نارگیل

دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی

4_16.jpg


طرز تهیه :
همه مواد تشکیل دهنده را در یک پارچ مخلوط کنید. براساس سلیقه تان، می توانید میزان عسل را بیشتر یا کمتر کنید. آن را در یخچال نگهداری کنید و سرد بنوشید.

توت فرنگی و آب نارگیل :
توت فرنگی منبع ویتامین c و آنتی اکسیدان است. به جز طعم بسیار خوبش، سیستم ایمنی بدن را نیز کنترل می کند. آب نارگیل نیز تشنگی را به طور خاصی فرو می نشاند. مواد لازم :

یک فنجان توت فرنگی

یک فنجان آب معدنی

سه فنجان آب نارگیل

یک هشتم قاشق چایخوری نمک دریایی

دو قاشق غذاخوری عسل

2_15.jpg


طرز تهیه :
توت فرنگی ها را خورد کنید و در یک مخلوط کن، تمام مواد تشکیل دهنده را با هم مخلوط کنید. عسل را نیز می توانید به میزان دلخواه اضافه کنید. مخلوط آماده شده را در یخچال بگذارید و بسیار خنک نوش جان کنید.

پرتقال و لیمو :
یکی از مواد مغذی و سرشار از الکترولیت نمک دریا است. عسل خام دیگر منبع مغذی این نوشیدنی است که هم قند قابل هضم دارد و هم باعث پایین آمدن میزان کورتیزول که هورمون استرس است می شود. پرتقال و لیمو نیز سرشار از ویتامین c هستند. این ترکیب جادویی است. مواد لازم :

سه چهارم آب یک پرتقال

دو قاشق چایخوری عسل

یک چهارم فنجان آب لیموی تازه

سه تا چهار لیوان آب معدنی

یک چهارم قاشق چایخوری نمک دریایی

6_16.jpg


طرز تهیه :
همه مواد تشکیل دهنده را در یک پارچ با هم مخلوط کنید. طعم آن را می توانید با توجه به سلیقه تان تنظیم کنید. این نوشیدنی را در یخچال بگذارید. آن را به صورت سرد بنوشید و لذت ببرید.

1_11.jpg


نوشیدنی های خانگی به نسبت نوشیدنی های صنعتی مزایایی دارند. از جمله سالم بودن، نداشتن مواد صنعتی، و همچنین مرقوم به صرفه بودن. این ها تنها تعدادی از نوشیدنی های الکترولیت بودند. چنانچه شما هم تجربیاتی از این نوشیدنی ها دارید حتما آنها را با ما در میان بگذارید. در ضمن شما می توانید فهرستی کامل از تولید کننده و توزیع کننده نوشیدنی را در شبکه ی حرفه ای کسب و کار ویکیوز مشاهده بنمایید.

مجله و فراتر از مجله
مجله ی اینترنتی ویکیوز
 
بالا