برگزیده های پرشین تولز

نویز خط

PJPeyman

Registered User
لایک‌ها
1
معمولا نویز خط تا چقدر باشه خوبه؟
من الان رو خطی که ADSL دارم با Dial-up نمی تونم وصل بشم ولی ADSL ظاهرا مشکلی نداره:

BUQ1SHXXFZ_Noise.png

AfraWeb.net

Registered User
لایک‌ها
0
معمولا نویز خط تا چقدر باشه خوبه؟
من الان رو خطی که ADSL دارم با Dial-up نمی تونم وصل بشم ولی ADSL ظاهرا مشکلی نداره:

BUQ1SHXXFZ_Noise.png

شما باید قبل از ورودی مودم دیال اپ از اسپیلاتور استفاده نمایید زیر وقتی به اینترنت پرسرعت اتصال دارید نویزی روی خط شما وحود دارد که با استفاده از اسپیلاتور این مشکل حل می شود :)

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در تکمیل صحبت های بالا...

اصولاً مودم دایل آپ نسبت به نویز چند برابر حساستر از مودم ADSL هست (بخصوص توی سرعت های پایینی مثل 128k).

نمیدونم شما با تنظیمات مودم ADSL چقدر آشنایی دارید ولی اگر واقعاً می خواهید میزان نویز خط رو تخصصی اندازه گیری کنید، وارد Statistics > ADSL بشوید. اگر SNR Margin خط بالای 10db+ بود، خط شما قابل تحمل است. اگر نزدیک به 30db+ بود خط خوب است. اگر زیر 10db+ بود خط مشکل جدی دارد.

PJPeyman

Registered User
لایک‌ها
1
Splitter مگه برا تقسیم Tel/Data نیست؟ رو نویز هم تاثیر داره؟
میکرو فیلتر چطور؟ تاثیری داره؟

عکس که انداختم. بالای 20db هست.

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شرمنده، عکس شما برای من لود نمی شه.

تلفن و مودم دایل آپ شما همیشه روی محدودۀ فرکانسی مشخصی کار می کنه که گوش انسان روی اون قادر به تشخیص مکالمات هست (350Hz تا 3.5KHz اگر اشتباه نکنم). وقتی که خط رانژه هست، ارتباط دیتا بین مودم ADSL شما و DSLAM مرکز مخابرات روی فرکانس هایی خارج از این رنج خواهد بود، درحالی که ارتباط تلفنی معمولی روی همین رنج باقی می مونه.

حالا شما اگر خط رو رانژه کنید (ADSL راه اندازی کنید) و تلفن یا مودم دایل آپ رو مستقیم (بدون اسپلیتر) به خط وصل کنید فرکانس های دیتای ADSL روی تلفن یا مودم دایل آپ بصورت نویز ظاهر می شوند.

Spliter دو خروجی داره، یکی فقط باند 350Hz تا 3.5KHz هست. یکی باند دیتا (بقیۀ باند).
میکرو اسمشو نبر :)دی) فقط خروجی باند 350Hz تا 3.5KHz رو داره. (یک اسپلیتر ناقصه، چون معمولاً خود مودم ADSL فرکانس شنوایی رو برای خودش تصفیه می کنه، پس شما می توانید مودم ADSL رو مستقیم به خط وصل کنید)

امیدوارم توانسته باشم سوال شما رو جواب بدم.

PJPeyman

Registered User
لایک‌ها
1
آخ راست گفتی. فهمیدم چرا این دفعه اینجوری شد !

دمت گرم :)

بالا