منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

نکاتی درباره تنظیم و ارسال مالیات حقوق

jeyran1397

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
5 آگوست 2018
نوشته‌ها
32
لایک‌ها
1
سن
30
هنگامی که شما مالیات کارکنان خود را جمع‌آوری می‌کنید از نظر قانونی به عنوان یک نماینده دولت عمل می‌کنید. این کار یکی از تعهدات شما به عنوان مالک کسب ‌و کار است و عدم اجرا و پرداخت دقیق با مالیات حقوق، جریمه سختی در پی دارد. حتی اگر هیچ جریمه‌ای در کار نباشد ثبت و حفظ اسناد جامع بسیار مهم است. مالیات حقوق اطلاعات زیادی در مورد وضعیت کسب‌وکار به شما می‌گوید. در دوره‌ها و کلاس درس آموزش حسابداری بازار کار به این شناخت دست می‌یابید که حسابداری مالیات حقوق به صورت دقیق و جزئی، مقدار و نحوه‌ی صرف شدن پول را به شما می‌گوید.

به عنوان یک مدیر کسب‌وکار، شما مالیات بر درآمدی که سازمان شما بدست آورده است را پرداخت می‌کنید. اما این پایان بدهی‌های مالیاتی نیست بلکه شما باید مالیات حقوق کارکنان خود را نیز جمع‌آوری و پرداخت کنید. برای این کار به آموزش حسابداری و کسب دانش نیاز دارید. هر یک از اعضایی که شما استخدام می‌کنید، مشمول مالیات هستند. میزان مالیات بر حقوق بسته به میزان حقوق و طیف وسیعی از عوامل دیگر متفاوت خواهد بود. با این حال، کارکنان شما در واقع هر ماه چک‌هایی برای اداره مالیات دولت می‌نویسند. شما نیز مالیات‌ها را جمع‌آوری و پرداخت می‌کنید. بنابراین، حفظ و ثبت دقیق اسناد مالیات حقوق و دستمزد بسیار مهم است. در نهایت با آموزش حسابداری مالیات حقوق می‌آموزید که هر یک از کارکنان شما در شرایط واقعی چقدر هزینه دارند. در ادامه موضوعات و نکات زیر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

حفظ اطلاعات و اسناد مالیات حقوق
ساده شدن ثبت حسابداری مالیات حقوق با نرم‌افزار
بایگانی کردن آنلاین گزارش‌ها یک انتخاب و یا الزام؟
بدست آوردن بینش بهتر درباره کسب‌وکار
حفظ اطلاعات و اسناد مالیات حقوق
تمام اطلاعات مربوط به مالیات بر حقوق را حفظ و نگهداری کنید. در بسیاری از کشورها این اطلاعات باید به مدت چهار سال یا بیشتر نگهداری شود اما برای اطمینان، قوانین محلی را بررسی کنید. تا زمانی که روش ذخیره‌ی اطلاعات ایمن و مطمئن هست مهم نیست که چگونه اطلاعات را ذخیره می‌کنید. برخی از شرکت‌ها از نرم‌افزار حسابداری ابری برای حفظ و نگهداری اطلاعات و اسناد استفاده می‌کنند. آن‌ها اطلاعات خود را به صورت خودکار رمزنگاری کرده و از راه دور پشتیبانی می‌کنند که این کار به صاحبان کسب و کار آرامش خاطر بیشتری می‌دهد. اگر با این نرم‌افزارها آشنا نیستید یک دوره آموزش حسابداری کاربردی برای آشنایی با کاربرد و نحوه‌ی کار با آن برای شما کافی است.

مقامات مختلف مالیاتی الزامات قانونی مختلف دارند. اما همه‌ی آن‌ها برخی از اطلاعات ضروری را می‌خواهند. این اطلاعات در اجرای کسب و کار نیز برای شما مفید است. به عنوان مثال:

جزئیات همه کارکنان، از جمله نام، آدرس و شماره تلفن، میزان حقوق
تاریخ شروع و پایان دوره گزارش مالیات حقوق
جزئیات کامل حقوق و دستمزدی که در طول دوره زمانی گزارش شده، پرداخت شده است.
پرداخت‌های اضافی مانند حقوق بازنشستگی، مزایا و سهم بازنشستگی
هرگونه حقوق و مزایا از جمله کالا یا خدماتی که شما به جای پول برای کارمندان خود فراهم کرده‌اید.
به طور خلاصه، هر چیزی که ارزش مالی دارد و به کارکنان خود داده یا پرداخت کرده‌اید، باید ثبت شود. همه‌ی‌ این‌ها بر درآمد آن‌ها و مالیاتی که باید بپردازید، تأثیر می‌گذارد.

آموزش مالیات حقوق
ساده شدن ثبت و حسابداری مالیات حقوق با نرم‌افزار
نرم‌افزارها کار حسابداران را راحت‌تر می‌کنند. ضرورت آموزش حسابداری به صورت کاربردی برای یادگیری کار با این نرم‌افزارها روز به روز بیشتر مشخص می‌شود.

ثبت و حسابداری مالیات حقوق در گذشته به صورت دستی و با استفاده از قلم و کاغذ انجام می‌شد که بسیار کاری زمان‌بر و پر زحمت بود. خوشبختانه با یک دوره آموزش حسابداری کاربردی می‌توانید از نرم‌افزار حسابداری حقوق و دستمزد، برای انجام بسیاری از کارها استفاده کنید. در اینجا مزیت بزرگ در اینجا توانایی اتصال سیستم‌های مختلف با هم است. به ویژه اگر شما از نرم‌افزار حسابداری ابری استفاده کنید. این بدان معناست که می‌توان برنامه را به صورت آنلاین نصب کرد و داده‌ها را به طور ایمن به اشتراک گذاشت. بنابراین شما با یادگیری کار با این‌گونه نرم‌افزارها در کلاس‌های آموزش حسابداری در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید. مثلاً:

کدهای مالیاتی به طور خودکار به روز می‌شوند.

کارمندان می‌توانند به شما کمک کنند. آن‌ها می‌توانند اطلاعات تماس خود را به روز نگه داشته و برای تعطیلات و مرخصی از طریق سیستم درخواست دهند.
این نرم افزار می‌تواند در انجام حسابداری مالیات حقوق با استفاده از قوانین مالیاتی به روز به شما کمک کند.
شما می‌توانید به اطلاعات تماس آن‌ها از هر نقطه در هر زمان با استفاده از یک لپ تاپ، گوشی هوشمند و یا تبلت دسترسی داشته باشید.
بایگانی کردن آنلاین گزارش‌ها؛ یک انتخاب و یا الزام؟
دولت‌ها در تلاش هستند تا گزارش‌های حقوق و دستمزد را برای کسب‌وکارها و برای خود راحت‌تر کنند. در حال حاضر، بسیاری از کشورها بایگانی کردن آنلاین گزارش مالیاتی را اختیاری دانسته و در برخی از کشورها اجباری است. دوره‌های گزارش کوتاه‌تر است. کسب‌وکارها باید گزارش‌ها را هر سه ماه یا هر سال پر کرده و بایگانی کنند.

به نظر می‌رسد که برای صاحبان کسب‌وکار انجام این کار سخت باشد. اما هرچیزی را می‌توان با گذراندن دوره‌های آموزش حسابداری فرا گرفت. در کلاس‌های آموزش حسابداری کاربردی، به شما کار با نرم‌افزار حسابداری حقوق و دستمزد مناسب آموزش داده شده و در نتیجه، پیگیری، ثبت و حسابداری مالیات حقوق راحت‌تر می‌شود.
بدست آوردن بینش بهتر درباره‌ی کسب‌وکار
هرگز ارزش ثبت و پرداخت مالیات حقوق برای کسب و کار خود را فراموش نکنید. آن‌ها می‌توانند به شما دیدگاه‌های مختلف درباره‌ی کسب‌وکار بدهند. کسب آموزش حسابداری مالیات حقوق و درک میزان مالیاتی که باید بپردازید کمک می‌کند هزینه‌های واقعی هر یک از کارکنان خود را بفهمید.

گزارش‌ها به شما کمک می‌کند روی حوزه‌هایی تمرکز کنید که می‌توانید هزینه‌ها را بدون آسیب رساندن به بهره‌وری کاهش دهید. هزینه‌ها ممکن است به شما نشان دهد که کجا می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

بنابراین، مدیران و حسابداران این بخش با دیدن دوره‌های آموزش حسابداری مالیات حقوق می‌توانند به ثبت و پرداخت دقیق مالیات حقوق بپردازند. همچنین آموزش حسابداری کاربردی و آشنا شدن با نرم‌افزارهای مربوط به این کار به تسهیل کار ثبت و صدور مالیات حقوق کمک می‌کند.
اطلاعات بیشتر -----> نرم افزار انبار
 
بالا