منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

نکاتی که برای خرید پاور بانک باید مد نظر داشته باشیم!!

seyed ali

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
15 آگوست 2012
نوشته‌ها
7
لایک‌ها
1
محل سکونت
تهران
پاور بانک تقلبی چه مشخصاتی دارد ؟

همانطور که میدانید انواع مدلهای پاوربانک امروزه دربازار به فروش میرسد و دراین میانه پرهیاهو مارکت جدید پاور بانک عده ای سودجو جهت افزایش سود خود اقدام به فروش پاوربانکهای تقلبی یا fake میکنندTاما مهمترین سوال اینست که:

چگونه میتوان پاوربانک با ظرفیت واقعی را ازنمونه مشابه و تقلبی شناسایی کرد؟

تشخیص نمونه تقلبی از روی میزان شارژر

battery-charging.png
• بطورمثال شما یک پاوربانک 10 هزار میلی آمپر دراختیار دارید .طبق اطلاعات موجود برروی این پاور بانکها اعلام شده است که ورودی آنها 5 ولت 1 آمپر میباشد در واقع در هرساعت دراین پاوربانکها 1000 میلی آمپر شارژ میشود،اگر شما پاوربانک مورد نظر را جهت شارژ کامل به برق متصل کردید وفقط در زمان 7 ساعت به شارژ کامل برسد آیا به نظر شما این پاور بانک اصل است یا تقلبی؟

بله درست پاسخ دادید. این پاور بانک تقلبیست بدلیل اینکه در زمان 7 ساعت فقط میتوان 7 هزار میلی آمپر شارژ نمود و این نشان میدهد که پاور پانک موردنظر نمیتواند 10 هزار میلی آمپر باشد.

1000 mAh x 7 Hours = 7000 mAh/h

نکته مهم : همیشه ظرفیت یک پاور بانک به دو گروه دسته بندی میشود

1- ظرفیت اسمی

2- ظرفیت واقعی

* ظرفیت اسمی:
درواقع ظرفیتی است که برروی پاور بانک ثبت شده و به ان ظرفیت شناخته میشود

* ظرفیت واقعی:
ظرفیتی است که درواقع 75 درصد ظرفیت اسمی را شامل میشود وظرفیت Real و واقعی پاور بانک است

حال در مورد پاور بانک 10 هزار مورد بحث در این مقاله ظرفیت واقعی درواقع 75% ظرفیتش موجود در آن میباشد که طبق محاسبات ما 7000 میلی آمپر است . پس

7000 mAh x 75% = 5250 mAh

درنتیجه ظرفیت واقعی این پاور بانک تقلبی 5250 میلی آمپر است درصورتی که توسط یکسری افراد سودجو به اسم پاوربانک 10 هزار میلی آمپر و با قیمت گزافی به فروش میرسد.

تشخیص نمونه تقلبی از روی وزن

همانطور که در مقاله پاوربانک چیست ساختار کلی پاوربانک را مورد بررسی قرار دادیم ، میدانیم پاوربانک مجموعه از باطری هاییست که در مدار مشخصی جهت نگداری شارژ در پاوربانک طراحی شده اند واین نکته نشان میدهد که به ازای افزایش ظرفیت نیاز به باطری و مدارات بیشتری جهت ذخیره سازی در پاوربانک می باشد و این باعث افزایش وزن پاور بانک میشود. متاسفانه یک سری افراد سودجو جهت مخفی سازی این نکته از کیسه های شن برای پرکردن فضای خالی پاوربانکها استفاده میکنند.

fake-powerbank.jpg

در واقع یک قانون کلی وجود دارد :
افزایش ظرفیت پاور بانک نسبت مستقیم با افزایش وزن پاور بانک دارد

این بدین معناست که اگر یک پاور بانک با ظرفیت 2500 میلی آمپر وزن تقریبی 60 گرم دارد بایستی پاوربانک 5000 میلی آمپروزنی دوبرابر 2500 میلی آمپر و حدود 110 گرم را دارا باشد.

نکته مهم : حتما در زمان خرید یک پاور بانک وزن تقریبی آن را با ظرفیت آن مورد بررسی قرار بدهید: بطور مثال وزن تقریبی ظرفیتهای مختلف در جدول زیر آورده شده است:

ظرفیت Capacity وزن تقریبی Weight
2500 میلی آمپر 60 گرم 5000 میلی آمپر 110 گرم 8000 میلی آمپر 160 گرم 10000 میلی آمپر 190 گرم

برای ظرفیتهای دیگر وزن ها بیشتر میشود.

بررسی یک نمونه تقلبی

cardpowerbank.jpg
در اینجا جهت روشن شدن بیشتر نکات پاوربانکهای تقلبی به بررسی یک نمونه تقلبی موجود دربازار با نام پاور بانک کارتی 5000 میلی آمپر میپردازیم دربازار پاوربانک شاهد یک نمونه تقلبی پاور بانک کارتی به ظرفیت 5500 میلی آمپر هستیم که با قیمتی بشیار بالاتر از قیمت واقعی توسط یک سری افراد سودجو به فروش میرسد این نمونه مشابه به لحاظ ظاهرو بسته بندی کاملا مشابه نمونه اصلی میباشد اما با دو روش ارائه شده دراین مقاله میتوان فهمید که نمونه مشابه کاملا تقلبی می باشد.

1-بررسی وزنی: نمونه مشابه با ظرفیت 5500 ویا 5600 میلی آمپر به فروش میرسد اما اگر وزن نمونه را با نمونه اصلی که 2500 میلی آمپر است مقایسه کنید متوجه خواهید شد که به لحاظ وزنی کاملا هم وزن هستند ، درصورتی که برای ظرفیت دوبرابر2500 میلی آمپر نیاز به وزنی تقریبا دوبرابر میباشد

2-بررسی زمان شارژ:برای شارژ یک پاور بانک 5500 میلی آمپر زمان لازم به روش زیر قابل محاسبه میباشد:

5500 mAh /1000 mAh = 5.5 hours
درواقع به حدود 5 ساعت برای شارژ نیاز است درصورتی که نمونه مشابه در حدود 2 ساعت شارژ میشود

جمع بندی:
مسلما هر خریداری خواستار جنس با کیفیت درقبال هزینه ای است که پرداخت میکند و این به عنوان اصلی ترین و واقعیترین حق مشتری است و ما به عنوان ارائه دهنده این طیف محصولات برآورده کردن اصلی ترین حق مشتری برایمان بسیار ارزشمند میباشد. لذادراین مقاله سعی در روشن وشفاف سازی فضایی هستیم که متاسفانه توسط یکسری افراد سودجو برفضایی تکنولوژی ایجاد شده است و امیدواریم دراین راستا به هدف خود نزدیک شده باشیم.

میتوانید مقالات دیگر درخصوص پاور بانک را درصفحه مقالات پاور بانک مشاهده فرمایید.
 

fariman69

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
13 مارس 2015
نوشته‌ها
8
لایک‌ها
2
سن
32
محل سکونت
بوشهر تنگستان
ابعاد پاوربانک رو باید در نظر بگیرید
نوع باطری به کار رفته در اون
ضد آب بودنش
جنس بدنه
شارژر های همراهی هستند که خورشیدی هستن .این مزیت رو دارن که جاییکه به برق دسترسی نداریم میتونن شارژ بشن
اگه نکات بیشتری در این مورد دوستان میخوان میتونن به این مقاله رجوع کنن
https://donyayejanebi.com/what-is-power-bank
 
بالا